Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zuřím - brácha se mi hrabal ve věcech a četl můj deníček

  vydáno  •  zdraví · rodina
  Můj pokoj, má pravidla. Nebo si alespoň říkám, že by to tak být mělo. Vždyť je to jediné místo v životě, které je mé. A proto mě opravdu hodně naštvalo, když přišel bratr a hrabal se mi v soukromí. Četl si můj tajný deníček.

  Ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Dovedeš si představit mou reakci? Dobrá, trošku ti to přiblížím. Má deka vyletěla třetí kosmickou rychlostí a u bratra jsem byla rychleji, než by to stihnul Edward Cullen, kdyby se jednalo o Bellu (pokud neznáš Stmívání, řeknu to jednodušeji – VELMI RYCHLE!).

  Můj bratr je ovšem zvláštní osoba. Jaksi si libuje v týrání své mladší sestřičky. Tudíž jedna slovní střela následovala druhou. Všechny se do mě zařezávaly a slzy v očích se hromadily. Nepláču pořád, ale vztek, zloba a ponížení ve mně prostě zvítězily. Poté, co jsem naštvaně třískla dveřmi a otočila zámkem, jsem všem emocím dopřála patnáct minut svobody. Prostě jsem brečela jak želva. A litovala se. Mám opravdu strašného bratra!

  Až poté přišla mamka. Její sdělení otřáslo mým primitivním světem. Strýc (či kmotr, chcete-li) je v nemocnici. Měl dvě mrtvičky. Ano, já vím, že je mu již devadesát, ale to přeci není důvod k umírání! Neuvidí mě maturovat? Nestihne mou svatbu? Ale tak to být nemá! Má tady být vždycky pro mě, jak je tomu již téměř šestnáct let. Nesmí se mu nic stát...

  Rychlost, kterou jsem byla ochotna vyvinout k uloupení deníku z bratrových spárů, upadá v zapomnění a bratrovi bych celý deník ofotila, jenom kdyby se strýčkovi nic nestalo. A tak mi hlavou stále bubnují myšlenky: je normální, že máme malicherné starosti? Je sobecké se jimi zabývat? Osude jeden proradný, jestli jsem měla pochopit, že se chovám hloupě, mohl jsi mi to naznačit jinak.

  Pocit trapnosti mě nyní neopustí ještě hodně dlouho. Někdy se chováme hloupě jenom proto, abychom zjistili, že to může být ještě horší.


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (94)

  Příspěvek z 15. srpna 2017 ve 22:27.
  Annsko v něm napsala:

  wow:-c

  to naštveZZ

  Příspěvek z 14. srpna 2017 v 17:23.
  Gattina v něm napsala:

  Viky 10: Některé denícky se prodávají se zámkem, ale většinou jsou velmi tenké. A není snadné si prostě dá na deníček zámek

  Příspěvek z 14. srpna 2017 ve 12:54.
  radimf v něm napsala:

  ahoj, pěkný článek!
  já mám deníček na zámek a klíčky mám na tajném místě, takže nehrozí že by mi brácha četl deník. ;-) (tip pro tebe)
  a je mi líto, že tvůj strýc je v nemocnici. ;-(