Alíkovina

Zůstaneš v mém srdci, Jerry!

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Jednou jsme se šli podívat do zverimexu, kde bylo moc krásných zvířátek. A znáte to! "Mami, koupíš mi prosím nějaké zvířátko?" prosila jsem. Mamku jsem nakonec přemluvila a ze zverimexu jsem si hrdě odnášela křečka.

Nejkrásnější MAZLÍČČI, Křečík džungarský, © MF DNES

Dala jsem mu jméno Jerry a netušila jsem, co z něj vyroste. Za několik měsíců nebo spíš týdnů si u nás Jerry zvykl. Jednou i utekl ze svého akvária, ale taťka ho ráno našel. Mysleli jsme si, že přes noc nic neprovedl, ale byl to omyl. Nedávno jsme zjistili, že jsme mohli vyhořet. Jerry totiž rozkousal nějaký drátek od světýlka.

Jerryho jsme měli všichni moc rádi, ale potom zestárl a nemocněl. Měl dost slabé srdíčko a všichni jsme se o něj báli. Můj milovaný křečík jednoho dne na svou nemoc zemřel. Konal se veliký pohřeb a na rakvičce měl napsáno: Jerry, měli jsme tě moc rádi, ale nebyli jsme jen kamarádi, byli jsme tvá rodinka. Tak spinkej, jsi naše zlatá pusinka.

Jerry se dožil tří let a to je na křečka opravdu hodně. Moc se mi stýská a hodně často na něj myslím.

Spinkej sladce můj nejlepší křečku Jerry!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 15. srpna 2014 ve 14:01.
coalla v něm napsala:

Je mi Tě líto

Sice se mi nic takového nikdy nestalo, žádného zvířecího mazlíčka jsem nikdy neměla, ale vím jak se cítíš. Upřímnou soustrast. 101010

Příspěvek z 14. srpna 2014 ve 12:18.
Oríšek v něm napsala:

Jerry?

Moje kámoška měla taky křečka, a taky se tak jmenoval. Nedávno umřel. Bylo mi ho líto, stejně jako teď tohohle.

Příspěvek z 13. srpna 2014 ve 20:43.
anetaak50 v něm napsala:

lítost

mě se stalo to stejné ale s kočkou taky onemocněla a umřela v 11 je mi to líto
13