Alíkovina

Zveme na tajemnou noc vědců - 26. září!

vydáno  •  Škola a poznání
Už jste někdy někdo mluvil s vědcem? Víte vy vůbec, jak takový člověk vypadá? Není vlastně úplně stejný, jako my všichni?!? Tak pokud chcete najít odpovědi na všechny tři otázky, vydejte se na plánovanou "noc vědců".

Erupce na Slunci - Američtí vědci z NOAA zaznamenali čtvrtou nejmohutnější erupci na Slunci za posledních 15 let., © NOAA

O co, že vlastně jde? Noc vědců je celoevropská akce pořádaná iniciativou Evropské komise „Researchers in Europe“ od roku 2005. Jejím cílem je bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako „obyčejné lidi“. Vědci v tento jeden večer v roce představují veřejnosti svoji práci v netradičním světle, účastní se kulturních produkcí, spolu s návštěvníky provádějí zábavné pokusy a pozorování. Letošního ročníku se zúčastní na 200 měst po celé Evropě.

Bádat můžete i v několika městečkách naší republiky. Vědci na nás čekají v Praze, Brně, Plzni, Rokycanech, Pardubicích a dalších místech. Zkuste tedy navštívit hvězdárnu, planetárium, či jiný prostor, kde bude dýchat na všechny věda a výzkum. Zatrhněte si v kalendáři datum pátek 26. 9. 2008.

Pod vedením Akademie věd ČR a s účastí Astronomického ústavu AV ČR a České astronomické společnosti proběhla tato akce s velkým úspěchem poprvé v roce 2005.

Poslední pátek v září si společně můžete znovu povídat třeba o vesmíru a astronomii. Mobilními dalekohledy pozorovat noční oblohu. Mrknout na nějaký film s přírodovědnou tématikou. Poslechnout si zpívající vědce, diskutující vědce i úplně tiché vědce. No, lidičky, je toho vážně dosti...

  • Vstup na všechny akce Noci vědců je zdarma.
  • A teď honem - klikněte na odkaz www.noc-vedcu.cz  a dozvíte se více.

Většina informací byla čerpána z webu Noci vědců. Tak se těším, že se možná někde potkáme. Zdraví amatérský vědec Hromča

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (12)

Příspěvek z 18. září 2008 v 18:43.
Bábovka v něm napsal:

Reakce na Bábovka:

taky bych tam chtěla ale poblíž nic taky nemám222317

Příspěvek z 18. září 2008 v 18:43.
Bábovka v něm napsal:

Anketa

Ráda bych ale poblíž nic není222317

Příspěvek z 18. září 2008 v 17:38.
nosák v něm napsal:

nemůžu

13 je to škoda