Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zvieracia klinika

  vydáno  •  Zvířata

  Televizní pořad o zvířatech a o tom, jak je veterináři léčí, někdy s úsměvnými zážitky, jindy s velmi smutnými.

  Rozkošné koťátko, © super-mapio

  Zvieracia klinika, to je slovenský pořad na televizi Joj. Nedá se říci, že by to byla zábava, ba právě naopak. Ovšem pěkně popořádku. Pořad se natáčel v roce 2012, takže už je to osm let, co spatřil světlo světa. A co vlastně tedy jde. Jak je patrné už z názvu, tak o zvířata. Ale ne jen tak, jak je někdo možná zvyklý. Jedná se o veterináře nebo zvěrolékaře, jak kdo chce, obojí je správné. Regulérně vystudovaní zvěrolékaři a zvěrolékařky pomáhají zvířatům ve smyslu, aby je vyléčili. Není to nahrané, je to tvrdá realita. V pořadu se setkáme s různými typy zvířat, nejen s pejsky a kočkami, ale dokonce i s hadem.

  Ten uvízne v malém otvoru a bude hodně odřený, ale to se dalo zase bez větších obtíží napravit. Byly tam ale i horší případy. Bohužel jeden pán přišel s opičkou, která na tom byla velmi zle. Veterináři dělali, co mohli, byla však už příliš vysílená a nepodařilo se jim ji zachránit. Majitel to prostě podcenil a přišel pozdě. Byly tam ale i úsměvné věci. Jeden z pejsků měl potíže s vyměšováním. Zdejší veterinářka na klinice ve slovenském městě Trnava se mu snažila ze všech sil pomoct.

  Pejsek byl ale neskutečně vystresovaný a nechtěl spolupracovat. To se dá pochopit. Přece i hodně lidí je extrémně nervózních, když mají jít k lékaři třeba jen na prohlídku. A tohle byl ten případ. Pejsek byl v takovém šoku a stresu, že to, co obvykle vyměšuje do trávy, schytala přímo paní doktorka. A to rovnou do obličeje. Ta to ale vzala s úsměvem, ona je totiž zvyklá, a zvěrolékaři všeobecně, že se takové věci můžou přihodit. Kdo má rád zvířata, tak se mu pořad bude líbit. Ovšem, kdo je jako já, že zvířata miluje bezmezně, může mu dělat problémy dívat se na to, jak zvířata trpí a navíc se to někdy nepodařilo.

  Nicméně pořad se klidně hodí i pro ty, kteří by chtěli být v budoucnu veterináři, dá se rozhodně něco přiučit. Veterináři musí i k divokým zvířatům. V jednom z dílů měli velké potíže s tygrem. Ten přišel o sourozence a od té doby se trápil. Nejedl, nepil, nehrál si, prostě smutnil. Kdo si myslí, že zvířata necítí smutek, stesk či jiné pocity, potažmo emoce, tak se velmi plete a měl by si o zvířatech něco přečíst anebo s nimi žít. Pak by to možná pochopil, kdyby jim pozorně naslouchal.

  Já osobně tento pořad doporučuji. Trochu mě mrzí, že po pár dílech to skončilo, ale televize prostě tak rozhodla.

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:17.
  JáJá1 v něm napsal:

  Ano, hezký článek 5 tlapek.

  Příspěvek z 8. března 2020 ve 12:03.
  tomato v něm napsal:

  Moc pěkné 5 tlapek.R^R^R^R^R^