Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zvířata na zkoušku? Proč ne.

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Mám moc ráda zvířata - mám kočku a andulku, ale moc jsem si přála morčátko. Naši mi to ale nedovolili. Jednoho dne se však naskytla příležitost. Kamarádka jela na pět dnů pryč a neměl jí kdo hlídat morče, tak jsem se jí nabídla. A rodiče souhlasili.

  Cavia aperea f. porcellus , © Profimedia.cz

  Je to super mít zvíře na zkoušku, ale taky velká starost. Je to zábavné celé dny si s ním hrát a sledovat jak jí. Ovšem má to své ALE. Co když se mu něco stane? Co když mu dávám málo jíst, nebo co když se mě bude bát?

  Jsou to velké nervy, ale stojí to za to. Teprve potom jsem si uvědomila, že morče je velká starost. Je poměrně malé a proto se nemůže brát ven a není určeno pro alergiky. Známe se s kámoškou už skoro šest let a obě si dost důvěřujeme. Nyní si přeji zakrslého králíka, protože existují i druhy pro alergiky.

  Malá rada na závěr: Jestli si přejete zvíře a naskytne se vám stejná příležitost jako mě, berte ji! Třeba si pak své přání mít určité zvíře rozmyslíte.

  Víte, že existují také morčata vhodná pro alergiky? Více se dozvíte v článku „Nahaté“ morčátko skinny je ideální pro alergiky

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 25. srpna 2009 v 8:05.
  morčecí-maminka v něm napsal:

  naše morčátka

  my máme kluka, jmenuje se Jerry a holku Julču. Ta bude mít už asi pošesté malinkaté morčátka. Moc jse těším.16

  Příspěvek z 3. července 2009 v 9:37.
  Ashley-hsm1-2-3 v něm napsala:

  Tady pepitka a Bobika

  http://www.chsodtyny.ic.cz/mainpage.htm Uplně dole Aspirin a Adidas.Vrh L tam je Lízátko

  Příspěvek z 3. července 2009 v 9:32.
  Ashley-hsm1-2-3 v něm napsala:

  Reakce na lizinka01:

  Já mám taky morčátko které umí poslouchat a jmenuje se (teď se nesmějte) Lízátko.A proč Lízátko?Protože máme chovatelskou stanici a pojmenováváme morčata podle abecedy.Takže když si koupíme 2 morčata samici a samečka a mají miminka tak se všechny jejich miminka jmenují na A.Třeba Pepitka a Bobika měli miminka Aspirina a Adidase.Bohužel Aspirin u svých nových majitelů umřel na zápal plic.27