Alíkovina

Zvířata z filmu Harry Potter

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Ve všech dílech Harryho Pottera se hodně objevují zvířata.

Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců (2001), © © Warner Bros

Hedvika

Například sova Hedvika. Hedvika byla první dárkem od kouzelnického života. Hedvika byla jediná Harryho naděje, když bydlel u tety. Posílala dopisy, dokonce jediná měla spojení s Harryho kmotrem. Nakonec bylo smutné, když zachránila Harryho v posledním díle.

Chloupek, Fénix a Bazilišek

Dalším živočichem byl tříhlavý pes Chloupek. Hlídal v komnatě kámen Mudrců. Vlastnil ho Hagrid. Brumbál měl taky zvíře ptáka Fénixe. Měl vzácný dar, že když se u něho objevily slzy, tak mohl zachránit člověka. Jeho slzy měly léčivou moc. Taky když byl starý ohořel a pak se z popela zrodilo mládě Fénixe. Mohl unést dokonce i člověka. Fénix přinesl meč Harrymu, aby zabil nestvůru Baziliška v tajemné komnatě.

Křivonožka, Prašivka, Tesák a další

Hermiona vlastnila kocoura Křivonožku a Ron dostal krysu Prašivku. Hagrid měl velkého psa Tesáka, který hrozně moc slintal. Hagrid také vlastnil draka, ale musel ho dát pryč. Měl také pavouka, který utekl do lesa. Voldemort měl hada, ale nevím jestli ho měl rád.

Je vidno, že jak v kouzelnickém životě, tak v životě mudlů mají zvířata své místo. Mohou nám poskytnout své přátelství, statečnost, oddanost, věrnost a někdy i službu. Život bez zvířat si neumím představit ani já.

Autorka: (14 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 27. listopadu 2017 v 17:15.
_kebaba_ v něm napsala:

a co Hagriduv dracek!
Myslim, ze Voldy Naginiho rad nemel, pochybuju ze by si s nim jakkoliv hral, jen mu obcas rekl, ze toho a toho ma snist

Příspěvek z 15. června 2017 ve 21:21.
TheQueen v něm napsala:

Naginy je samička...

Příspěvek z 15. června 2017 v 18:23.
Half-BloodPrincess v něm napsala:

Protože ve filmu ti to mohlo uniknout, ale Naginy je samec ne samička.