Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zvířátka: Koně

  vydáno

  Ahoj holky a a kluci!
  Milujete zvířata? Víte o nich něco? Nebo se o nich chcete dozvědět více?
  Ve článcích, které vydávám, se o nich dozvíte spoustu věcí, o kterých jste neměli ani tušení!!:-)

  Klisny z letošního transportu jsou zatím v aklimatizační ohradě. Připojil se k nim divoký hřebec Mogoi., © Petr Jan Juračka

  Kůň je velice inteligentní, velké a mohutné a šikovné zvíře.

  Poník: Poník je druh koně, který má max. 145 cm . Není tak inteligentní a přizpůsobivý jako kůň, ale když na koni jezdíte už déle, neměl by vám dělat větší problémy.
  Kůň: Kůň je prostě kůň,má min. 146 cm. Je inteligentní, chytrý a přizpůsobivý. Jezdí se na něm velice dobře (pokud ho od jeho 3 let učili správné jízdě a přizpůsobivosti).
  .
  Druhy jízdy:
  Na koních se jezdí různé závody, různé styly ježdění.

  Drezúra: Drezúra se jezdí většinou na velkých koních, ale to vůbec neznamená, že se nejezdí na ponících. Je to jako normální jízda na jízdárně, jezdíte od písmenka k písmenku, měníte směr, děláte velké kruhy atd. Takže se o drezuře dá říci, že je to zkouška ovládání koně.

  Parkour: Parkour je skákání na koních přes překážky. Existuje i sport parkour, který cvičí lidé sami za sebe, bez koně, ale my se bavíme o normálním ježdění na koni přes překážky. Pro pokročilé jezdce se dělají víceoddilové nebo pouze oddílové závody. Znamená to, že se sejde např. pět klubů a závodí proti sobě, nebo že se sejde jeden klub, který se proti sobě „utká“ , ale dá se o tom říct, že je to též jenom zkouška ježdění a schopnosti ovládání koně.

  Dále existují i jiné závody, ale ó těch už tolik nevím.:'(

  Western: Western je styl ježdění na koni. Napodobuje se tím, jak kdysi dávno jezdili na koních kovbojové a kovbojky. Jsou na toto ježdění speciální koně, sedla, uzdečky, oblečení. Je to zábavné, ale poměrně dost těžké ježdění.

  Anglie: Anglie je styl ježdění na koni. Na tento styl ježdění je nastavena několik koňských klubů. Je to jednodušší ježdění, než western. Toto ježdění jste určitě někde viděli, buď na pouti, nebo na nějakých koňských závodech, např. dostizích.

  No nic, to už je asi vše, co by jste o koních měli vědět. Je toho samozřejmě mnohem více, ale toto je základ. Tak díky, že jste to četli, a ahoj.

  Čtěte mé články, přidávejte komentáře atd. Napište mi návrh, o jakém zvířátku psát. Jestli bude čas, nebo o něm budu něco zajímavého vědět, děkuji.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 22. září 2018 ve 22:01.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Tak kdy?

  Příspěvek z 26. října 2017 v 11:46.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Juoí

  Příspěvek z 26. října 2017 v 11:11.
  PRALINEČKA v něm napsala:

  VeverkaČiperka123: Ale napíšu ho až tak v neděli, když to ještě stihnu,tak dneska, ale ani nevím jestli vyjde za týden, dva nebo měsíc, uvidímeR^:-):->$>