Alíkovina

Zvládáš víc, než úpravu vizitky?

vydáno  •  Škola a poznání
Ve chvíli, kdy jsme byli nuceni na Alíkovi omezit „volnou“ tvorbu vizitek, tedy stav, kdy si každý přidal kam, co a jak ho napadlo, se řada z vás začala ozývat, že nemůžete dostatečně uplatnit své skvělé znalosti HTML. Pokud tedy patříš k aktivním uživatelům a zároveň třeba i tvůrcům internetu, pak máš jedinečnou šanci poměřit síly se svými vrstevníky v některé ze šesti soutěží vyhlášených v rámci 9. ročníku soutěží Junior Internet.

V čem se soutěží?

  • JuniorWeb - soutěž webových stránek jednotlivců (příp. dvou tvůrců)
  • JuniorProject - soutěž webových projektů, vytvářených týmem autorů (webové portály, internetové časopisy, webové služby apod.)
  • JuniorDesign - soutěž designů a grafických návrhů
  • JuniorText - soutěž textů na téma „Internet - dobrý sluha, zlý pán“
  • JuniorMobil - soutěž aplikací a her pro mobilní telefony
  • JuniorErb - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Uzávěrka soutěží je 15. února 2008.

Vše potřebné najdete na adrese www.juniorinternet.cz.
V roce 2007 mezi oceněnými weby mladých lidí byla např. dětská internetová TV Sedr (otvice.sedr-tv.cz), která informovala o dění v obci Otvice, či server Nadovču.cz (www.nadovcu.cz), nabízející databázi ubytovacích zařízení v celé ČR.

„Právě to, že mladí lidé často vytvářejí webové projekty prospěšné pro jejich obec, místní komunitu či region, nás vedlo k vytvoření speciální soutěže JuniorErb,“ říká Jiří Peterka, koordinátor projektu Junior Internet. Ta volně navazuje na podobně zaměřenou soutěž webů pro města a obce Zlatý Erb. Soutěžit zde ale mohou pouze mladí autoři. Ti poté své práce budou prezentovat i na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Záštitu nad soutěží JuniorErb převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, Přemysl Sobotka.

V soutěžích budou vítáni také účastníci se zdravotním postižením. V minulých ročnících byly oceněny v kategorii Junior Text neslyšící děti a mladá autorka trpící roztroušenou sklerózou.

Vítězí každý

Ne, tohle tvrzení není žádný laciný trik organizátorů soutěže. Byť se nedostanete se svým projektem mezi vítěze, můžete společně s nimi strávit den plný zajímavých informací na konferenci Junior Internet. Je to konference, kde mají hlavní slovo děti a mladí lidé, jen ve výjimečných případech dostanou slovo také dospělí… Program je plný přednášek, prezentací, diskusí a soutěží, tradičně je tlumočen do znakového jazyka. Konference se uskuteční v sobotu 29. března 2008 na Fakultě humanitních studií UK v Praze a zváni na ni jsou všichni účastníci soutěží Junior Internet.

Vítězové soutěží dostanou kromě hodnotných cen rovněž příležitost prezentovat na konferenci své projekty. Mladí účastníci také budou moci navazovat kontakty a spolupráci v rámci burzy internetových projektů. Nově bude připraven také veletrh, na kterém se budou prezentovat vybrané práce mladých lidí.

Úspěšná myšlenka projektu Junior Internet se z ČR rozšířila i do Francie, Polska a na Slovensko. V každé zemi proběhnou internetové soutěže i národní konference. Mladí vítězové z ČR pak budou moci poměřit své schopnosti a dovednosti s kolegy z jiných zemí na třídenním mezinárodním sympoziu Junior Internet. To proběhne v dubnu 2008 v polské Wroclawi.

Projekt Junior Internet

je určen talentovaným dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se aktivně věnují Internetu. Projekt organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Cílem projektu je být pro ně odrazovým můstkem a podporovat je v jejich dalším rozvoji. Řada minulých vítězů vytváří projekty na profesionální úrovni, které obstojí i v konkurenci dospělých. Někteří si dokonce založili i vlastní firmu a jejich projekty jsou úspěšné i komerčně. Celý projekt Junior Internet iniciovali a s pomocí BMI sdružení organizují sami mladí lidé. Probíhá v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu (www.brezen.cz).

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 2. listopadu 2008 v 15:41.
Valíík v něm napsal:

Valíík

jj umim v celku upravovat vizi mno umim tak avat hudbu pozadi atd....16

Příspěvek z 15. srpna 2008 v 19:46.
Angi v něm napsal:

??????

Jo,docela jo.Ale porad nevim,jak s delaji smajlici!!!A vubec nevim jak se delaji velky a barevny pismena!!!TO ME DOCELA STVE!!!!!!!!!!!

Příspěvek z 15. července 2008 v 8:44.
usko v něm napsal:

usko

a viem este aj krasne obrasky na vizu