Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zvládneš to!

  vydáno  •  Vztahy

  Opět další článek. Něco o životě, možná je to stejné téma, ale má několik cest a překážek. Nikdy to nebude jednoduché. A nikdy nemůžeme mít vše, co si přejeme. Jestli se chceš svěřit, není problém a napiš mi do zprávy, jsem tu pro tebe!

  To zvládneš, © kokoskoko

  Den, kdy jsi se narodil/a.
  Byl pro tebe a tvé blízké velmi výjimečný. Pro ty, co to neměli v životě lehké. „Byli za tebe rádi,“ řekni si. Jen ti chtěli dát to, co ti nemohli dát oni. Tak proto tě poslali do jiné rodiny. Kde tě budou milovat a vždy respektovat. Dodají ti sílu, odvahu, lásku a statečnost.

  Dají ti to, co by ti měli dát skuteční rodiče. Nebuď smutný/á , že s nimi nejsi. Je rozhodně lepší vyrůstat od malinka u adoptovaných rodičů, než když s nimi žiješ 16 let a najednou bum, a jsi v pěstounské péči. Oni ti za ten pláč, smutek nestojí.
  Vzpomeň si, když ti adoptivní rodiče řekli, že tě mají rádi, že jsi jejich sluníčko. Jejich smysl života.

  Jelikož jsem od 16 let v pěstounské péči, tak se v sobě občas ztrácím. Kolikrát nevím, kdo jsem. Kolikrát si myslím, že jsem na všechno sama, ale nejsem. Mám tolik pravých kamarádů, ne jednu falešnou holku, co si hraje na něco, co není. Život není lehký ani těžký, je takový, jaký si ho uděláš nebo jaký ti ho udělají rodiče.

  Pamatuj si, že každý je výjimečný něčím. Někdo je nádherný nebo má nádherné srdce. I když byl život takový, jaký byl, tak nezapomeň, že vždy můžeš vstát. A říct teď to zvládnu! Nepotřebuji někoho, aby mi pomáhal s věcmi, které stejně musím dokončit sama.

  Tyto příběhy jsou a budou součástí našeho života. Každý si prošel něčím lehkým a těžkým. Byl kolikrát na dně a říkal si: „nezvládnu to“. Myslel/a jsi, že ti nikdo nevěří, ale zapomněl/a jsi na lidi, co prochází tím samým.

  Víš, když má někdo podobný příběh, tak mu je ukradené, jestli jsi ošklivý, bohatý či jiné protiklady. Prostě tě přijme takovou/takového, jaká/ý jsi, bez ohledu na to, co jsi musel/a prožít. Někdy je lepší se svěřit cizímu člověku na internetu než osobě, co tě zná několik let. Kolikrát tě cizí osoba chápe víc jak člověk, co to s tebou celé vidí.

  Přála bych si život, abych měla biologické rodiče pohromadě. Aby se ke mně chovali hezky, respektovali mě a milovali. Že se najde ten pravý princ na bílém koni.

  Dost!

  Tohle ale není pohádka. V realitě to vypadá jinak.

  Život je boj, ale stojí za to o něj bojovat!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 13. ledna 2020 v 19:48.
  kokoskoko v něm napsala:

  Alpina : Děkuji, budu pokračovat dál! O:)

  Příspěvek z 13. ledna 2020 v 10:05.
  Alpina v něm napsal:

  Jsem rád, že dokážeš bojovat s nesnadnými věci. Podle mě pěkný článek.:->

  Příspěvek z 11. ledna 2020 v 9:12.
  kokoskoko v něm napsala:

  Děkuji, velice si toho vážím 😍