Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovy oblíbené hry

  Na této stránce je výběr her, které jsou buď z nějakého důvodu zajímavé, nebo se na jejich vývoji podílel jeden z vývojářů Alíka :-)

  Hafík

  © Marek Mojzík, 2001

  Hafík je klon staré logické hry Boulder Dash.

  Hráč ovládá pejska Hafíka. Cílem hry je sbírat drahokamy, které jsou všemožně poházeny po komnatách. Zní to jednoduše, ale většinou to až tak jednoduché není. Kromě drahokamů a Hafíka jsou v komnatě i kameny. Pokud vám spadne kámen na hlavu, bolí to, pokud spadne kámen na Hafíka, exploduje (takže jste na tom ještě relativně dobře). A to je jen začátek…

  Kdyby –MM– neprogramoval Alíka, programoval by nyní společně s bratrem pokračování Hafíka :-)

  Stáhnout Hafíka 1.1L

  Našli jsme i jedno video ze hry:

  Fish Fillets

  © Altar Interactive, 1997

  Úkolem hráče je dostat dvě ryby ven z místnosti pomocí promyšleného přesouvání předmětů, ale existují také místnosti (vždy poslední z každé větve), kde je úkolem hráče dostat ven nějaký předmět. Jedna z ryb je malá, oranžová, ženského pohlaví. Její výhodou je právě její malá velikost, díky které se dostane i do stísněných prostorů. Velká, modrá ryba mužského pohlaví zase dokáže zvedat ocelové válce.

  Mezi rybami je nutno přepínat a spolupracovat s nimi. Hra se odehrává ve čtvercové síti, ve které platí gravitace, tudíž předměty padají dolů. Pokud se padající předmět setká s rybou, ta zemře a místnost je třeba řešit od začátku (až na výjimky). Ryby zpříjemňují hru různými vtipnými hláškami. (Popis je převzatý z Wikipedie)

  Pokračování hry Fish Fillets 2 si můžete koupit za kačky.

  Stáhnout Fish Fillets

  StarCraft: Brood War

  © Blizzard Entertainment, 1998

  StarCraft je slavná strategická hra, ve které hráč v roli jedné ze tří ras (lidé, zergové nebo protossové) buduje armádu a válčí s ostatními armádami. Nabízí ideální mix, ve kterém rozhoduje částečně celková taktika, částečně kvalita hospodaření se surovinami, částečně rychlé reflexy a schopnost správně ovládat herní prostředí.

  V Jižní Koreji je StarCraft skoro jako národní sport, vysílají ho tam v televizi podobně, jako u nás fotbal.

  Stáhnout StarCraft

  StarCraft II: Wings of Liberty

  © Blizzard Entertainment, 2010

  Pokračování slavné strategie, od roku 2017 zdarma.

  Stáhnout StarCraft II

  Quadrax

  © Crusader, 2008 až dosud

  Quadrax je česká série logických 2D her, kde více než bystré reakce a rychlé prsty budete potřebovat zapojit všechny své šedé mozkové buňky.

  Cílem je dostat dvě (někdy i tři) postavičky ven z důmyslného bludiště, v němž se nacházejí kvádry, které jde tlačit, tajné průchody, páčky a spínače ovládající různé části levelu (zdi, výtahy, jeřáby atd.). Ovládáte vždy jen jednu postavičku kurzorovými šipkami na klávesnici a mezi postavičkami přepínáte tabulátorem.

  Crusader vyrábí neustále další verze, ve kterých přidává nové herní prvky a zvyšuje obtížnost. Novým hráčům doporučuje začít s Quadraxem IV.

  Stáhnout Quadrax IV QV QVI QVII QVIII QX QN