Hra

Hexxagon

Pravidla hry

  • Zvol si, zda chceš hrát hru proti počítači nebo proti svému kamarádovi a klikni na tlačítko Start hry!
  • Šipkou klikni na svůj kámen, kterým chceš pohnout. Zvýrazní se ti políčka, do kterých můžeš táhnout. Do sousedících (zelených) se tvůj kámen naklonuje, do vzdálenějších (žlutých) přesune.
  • Když se kámen přesune nebo naklonuje do sousedství soupeřových kamenů, změní je na svou barvu.
  • Hra končí, jakmile jeden ze soupeřů nemá kam táhnout. Vítězí ten, který má více kamenů (počet kamenů se zobrazuje vpravo dole).

Cíl hry

  • Obsaď hrací pole větším počtem svých kamenů než soupeř.

Potíže se spuštěním?

  • Hra vyžaduje nainstalovaný a povolený Flash.
» přejít do nástěnky

Nástěnka o hře  (10)

Příspěvek z 5. února ve 20:44.
paratko2323 v něm napsala:

hexxagon sem si oblíbila jen já?:-D

Příspěvek z 27. ledna v 6:10.
–MM– v něm napsal:

Hexxagon na Alíkovi je skoro stoprocentní předělávka stejnojmenné hry pro MS-DOS z roku 1993. Měl úplně stejnou grafiku, stejné zvuky, všechno... akorát byl v angličtině.

Kdysi dávno mě Hexxagon zaujal natolik, že jsem vyrobil jeho čtyřúhelníkovou alternativu, kterou jsem nazval Kvadragon. Zrecenzovali mi ji tehdy na Bonuswebu v sekci Plné hry: www.idnes.cz/hry/plne-hry/kvadragon-logika-z-chomutova.A000912%5f040928%5fbw-plneHry-logicke%5fbw
To byla moje první velká hra. :-)

Škoda, že Hexxagon na Alíkovi potřebuje flash. Je to mimochodem poměrně snadná hra na naprogramování, takže kdyby se někdo ze zdejších budoucích programátorů nudil, může to zkusit. (Šestiúhelníková mřížka je vlastně stejná jako čtyřúhelníková, akorát je každý druhý sloupec o půl políčka posunutý.)

Příspěvek z 26. ledna ve 20:48.
Kdo si hru oblíbil?