Křesťanství a vše okolo

Nástěnku založila dne 19. srpna, je nezařazená a obsahuje 60 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 13. října v 17:57.
_kebaba_ v něm napsala:

Neverim ani v jedno

Příspěvek z 13. října ve 13:53.
dennisvet v něm napsala:

Já částečně.

Příspěvek z 13. října ve 13:51.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Jj, já jo

Příspěvek z 12. října v 18:10.
Rock_Lee13 v něm napsal:

Věříte v nebe a peklo, nebo i v očistec?

Já jsem sympatizant katolického křesťanství, a proto věřím i v očistec.

Příspěvek z 7. září v 18:43.
–MM– v něm napsal:

Rock_Lee13: Je důležité, z čeho mé názory vycházejí? Mám nějaký morální kompas, který mi logicky dává smysl, a podle něj posuzuji úvahy, které jsou mi předkládány.

Rozebírá některý z písemných pramenů o křesťanství mé výtky vůči peklu a nebi? Jako zdánlivé řešení se nabízí očistec, ale ten oba problémy jen o kousek posouvá (pokud není úplně pro všechny).

Příspěvek z 7. září ve 14:04.
Rock_Lee13 v něm napsal:

-MM-: Tvé názory vychází z bible a náboženských textů, nebo se jedná čistě o tvůj osobní názor, který vychází z toho, jak by to bylo ideální?

Moje názory na křesťanství jsou z velké části odvozené z písemných pramenů, které se týkají tohoto náboženství.

Příspěvek z 7. září v 0:00.
–MM– v něm napsal:

Rock_Lee13: Fajn, pokud si tedy nepředstavujeme peklo jako místo věčného utrpení, ale jen jako trvalé kóma, tak má toto pojetí podle mě pořád obrovský problém s nepoměrem důsledků. Celé široké spektrum lidského počínání se vykrátí do dvou možností – buď je odměněno věčnou pohodou, nebo potrestáno věčnou nicotou.

Pokud si všechny lidi na světě oboduji podle toho, jak moc jsou hodní/zbožní/atd., mínus jaké spáchali zločiny/hříchy/atd., a seřadím je vedle sebe podle počtu bodů, tak by někde mezi nimi měla existovat ostrá hranice, kdo půjde do nebe a kdo ne... chápu to správně? Někde zlom být musí. Podívám-li se na dvojici lidí těsně kolem této bohem určené hranice, budou se pravděpodobně lišit jen v nějaké drobnosti. Ten na hodné straně bude mít na svědomí nějaké dobré skutky a nějaké průšvihy, ten na zlé straně bude mít také na svědomí nějaké dobré skutky a nějaké průšvihy, akorát bude mít třeba o jeden malinký průšvih – třeba o jednu špatnou myšlenku – víc než jeho soused na hodné straně. Přijde ti fér, že rozdíl jedné špatné myšlenky může určit, jestli bude duše navždy v nebi, nebo navždy mimo?

Nekonečné utrpení je nemorální, ale nekonečné blaho jen pro vymezenou skupinu lidí není o moc lepší. Svět totiž není černobílý, nejde si populaci rozdělit na hrdiny a padouchy. Lidské duše mají miliardy odstínů šedi.

lumpaci: „Země je tu 4 miliardy let, život na ní v různých formách déle než miliardu.“ – jen upřesním, že déle asi tak o tři miliardy let. Vznik života se odhaduje na období 3,77 až 4,28 miliard let (údaj podle studie od Matthewa S. Dodda a spol. vydané v časopise Nature letos v březnu). Dalo by se však říct, že zhruba před miliardou let okusily formy života poprvé jablko poznání :-)

FrantaDinosaurus: I v zemích, kde mají jednoznačnou odluku církve od státu, křesťanské školy existují, akorát nejsou státní, ale soukromé. Úplný zákaz nábožensky nevyhovujících škol bys našel jen ve státech, které jsou naopak nezdravě přimknuté k nějaké ideologii a bojí se konkurenčních myšlenek.

Příspěvek z 6. září ve 20:41.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

tak jasně, každému přijde špatné něco jiného, ale není to tak, že by mi přišlo, že je to špatné pro mě samotného, spíš je to špatné pro všechny

Příspěvek z 6. září ve 20:31.
Pralinka2 v něm napsal:

Přičemž o tom, co je špatné, rozhoduješ ty?

Příspěvek z 6. září ve 20:02.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

kdeco ne, jen to špatný 8-o

Příspěvek z 6. září v 19:31.
Lumpaci v něm napsal:

Kebaba, nejhorší na tom je že něco dál být může. :-(

Příspěvek z 6. září v 19:03.
Pralinka2 v něm napsal:

Koukám, že jsi z těch, kteří by nejraději kdeco zakázali?

Příspěvek z 6. září v 15:26.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

to ještě není zakázaný?

Příspěvek z 6. září ve 12:06.
Trecool v něm napsala:

Já věřící nejsem, nicméně chodím na křesťanskou školu. Někdy docela zážitek :)

Příspěvek z 5. září ve 20:34.
_kebaba_ v něm napsala:

Ja to proste beru tak, ze az zemru, neucitim, neuvidim, neuslysim nic, stejne jako nez jsem se narodila. Je to to same, nevis, kde jsi pred porodem (nebo pred pocetim), nevis, kde jsi po smrti

Příspěvek z 5. září v 19:42.
Lumpaci v něm napsal:

Dovolím si s takovým názorem nesměle nesouhlasit. 8-o
Země je tu 4 miliardy let, život na ní v různých formách déle než miliardu.
Dnešní lidstvo jako homo sapiens statisíce let v podobě jakou dnes má.
A Ježíšek přišel před dvěma tisíci lety.
Tedy vše co bylo před Ježíškem muselo zahynout a pouze ti ktří poznali křesťanské učení a přijakli je budou žít v ráji. ?
Tedy do roku asi 50 n.l. pouze pár židů kteří přišli s Ježíškem do styku?
Do roku asi 350 n.l. pouze někteří obyvatelé Římské říše? A tak dále abych to zbytečně nepitval.... :-E

Příspěvek z 2. září v 16:01.
Rock_Lee13 v něm napsal:

Ano, takhle jsem to myslel.

Příspěvek z 2. září v 15:09.
GiraHiro v něm napsala:

Což znamená, že prostě přestane existovat?

Příspěvek z 2. září ve 14:17.
Rock_Lee13 v něm napsal:

Jsem toho názoru, že neexistuje peklo v podobě místa věčného utrpení, ale slovo peklo chápu jako věčné odloučení od Boha.

Jinými slovy, člověk, který nevěří v Ježíše Krista, tak automaticky nemůže jít po smrti do nebe, ale po smrti zažije stav podobný hluboké narkóze, tedy že pro něj po smrti není nic.

V „pekle“ skončí podle mě i lidé, kteří zemřou ve smrtelném hříchu, tedy výrazně se proviní proti Bohu a nestihnou jít před smrti na zpověď.

Nakonec bych chtěl dodat, že toto je pouze můj osobní názor, takže rád uvitám i vaše názory na toto téma i případné oponenty.

Příspěvek z 2. září ve 13:20.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

George Michael o tom složil písničku White Light

Příspěvek z 26. srpna v 16:58.
GiraHiro v něm napsala:

No, to ale podle vědců způsob, jakým se mozek připravuje na umírání. Pokud máte jiný názor ať už vědecký nebo nábožensky klidně mě opravte;)

Příspěvek z 22. srpna ve 22:33.
_kebaba_ v něm napsala:

Verite, ze pri umirani uvidite temnotu a svetlo v dali?

Příspěvek z 22. srpna ve 20:32.
Lumpaci v něm napsal:

Třeba je fšechno jinak než jak se většina lidiček představuje. ?

Příspěvek z 21. srpna v 8:23.
Vanes- v něm napsala:

Promiňte není to nejsurovější trest, ale nejsuprovější !

Příspěvek z 20. srpna v 18:27.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

Peklo je ta nástěnka „dospívání“

Příspěvek z 20. srpna v 18:06.
Vanes- v něm napsala:

Podle mě je peklo když tě nikdo nemá rád. Takže peklo je vlastně na zemi. Neříkám peklo neexistuje, ale zlouni si zaslouží JEN ten (podle mě) nejsurovější trest-to že se z nich stanou dobráci!:->

Příspěvek z 20. srpna v 17:20.
fyrefli v něm napsala:

No, je blbost litovat čehokoliv co člověk udělal stejně to nezmění. Měl by se soustředit na současnost aby zase neprovedl nějakou kravinu

Příspěvek z 20. srpna v 17:15.
–MM– v něm napsal:

DžungaráčekChlupáček: Pokud je duše nesmrtelná, tak až jí bude milion let, bude mít zajisté víc rozumu než v padesáti letech. Rozum padesátiletého člověka je pořád na začátku své existence a není fér jej soudit tím nejpřísnějším možným metrem. Takže padesátiletý by se měl plácnout přes prsty, tytyty, to se nedělá!, uložit mu pár stovek let trestu a pak šup do nebe mezi andělíčky. Nekonečné utrpení je nesmyslný nemorální trest za cokoliv.

Příspěvek z 20. srpna v 16:59.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Ale to je úplně něco jiného - rozbít vázu, když jsou ti 3 a nebo když někomu ublížíš na zdraví v 50 - když bys ml mít rozum

Příspěvek z 20. srpna v 16:54.
–MM– v něm napsal:

DžungaráčekChlupáček: Když toho nelituje, tak si zaslouží věčné utrpení?
Takže třeba i to batole, které rozbije vázu, by si zasloužilo doživotní mučení, když by toho nelitovalo? To je přeci naprosto zvrácená myšlenka. Pokud skutečně existuje nějaká vyšší bytost, tak buď peklo neexistuje, nebo je to sadista.

FrantaDinosaurus: Já tě nechci přesvědčit, chci ukázat, že tvá argumentace je chybná, že vycházíš ze špatných (nebo žádných) dat. Jestli si z toho něco vezmeš, to už je tvoje věc. (Tyhle metadiskuse o tom, co je čí jen názor a co kdo komu nebere, jsou celkem k ničemu, je lepší se držet tématu.)

fyrefli: To mi nedává moc smysl. Pokud člověk udělá tu chybu, že lituje, tak této chyby by pak neměl litovat? Nebo skončí v nekonečné smyčce? :-)