Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovo vysvědčení

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 25 dní.
  Příspěvek z 27. června ve 12:51.
  JáJá1 v něm napsal:

  smejky225: známka 120 ještě neexistuje:-D

  To jsem zvědav, jaká bude účast.:-)

  Příspěvek z 27. června ve 12:32.
  smejky225 v něm napsal:

  Stručně a jasně, za 5!

  Příspěvek z 27. června v 8:45.
  lékařský v něm napsal:

  Soutěž je prodloužená do dnešních 16:00, takže pokud jste nehodnotili, tak běžte na to. ;-)

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 20. června v 18:30.
  –MM– v něm napsal:

  Komu se všechno strašně moc líbí a chce nám to sdělit, může k tomu použít slovní hodnocení. My si to se správci a s Alíkem rádi přečteme. ;-)

  Chápu, že je to trochu nezvyk oproti předchozím vysvědčením, ale díky omezením na počty kostí i puntíků získáváme mnohem lepší pohled na váš skutečný názor. Také odpadl zbytečný stres typu „co když letos poprvé nedostaneme vyznamenání, to by byla ostuda! :-c“.

  lékařský: „Taky nezapomeňte, že 1 kost je technicky vzato lepší než 3 černé puntíky.
  No, lepší… jak se to vezme. Asi bych to skutečně bral jako dvě zcela oddělené stupnice – co se ti líbí (kosti) vs. co bychom měli zlepšit (černé puntíky). Hodně lidí třeba vynechalo hodnocení srazů, nedalo jim žádné kosti (ani puntíky), protože na ně nechodí – to je v pořádku. Zrovna tak se někomu může hodně líbit klubovna, takže jí dá sedm kostí, ale také tři černé puntíky za to, že by potřebovala renovaci.

  YOYO: „A pokud se vám zdá, že všechny sekce Alíka jsou naprosto stejně dobré, tak pak nemusíte hodnotit vůbec. Protože takovéto vyrovnané hodnocení je absolutně neužitečné.
  Ale za účast dostanou kačky! ;-)
  Na rozdíl od dřívějšího typu vysvědčení se teď přiděluje odměna okamžitě. Je to první druh soutěže, kde se odměna za účast dává ihned a zároveň jde odeslané odpovědi dodatečně měnit (a odměna se potom už znovu nedá, na to jsme si dali pozor :->).

  Příspěvek z 20. června v 15:50, upravený po 10 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Ach... nerozumím, že s tím systémem mají všichni takový problém :-D

  Koukejte na to, kolik toho můžete rozdat celkem a ne kolik maximálně můžete dát jednomu - to není podle mě vůbec důležité. Ten limit by taky nemusel být „až sedm“ ale „až všechny kosti které máte“.

  Představte si, že máte dvanáct kamarádů a balíček bonbonů a chcete se s kamarády podělit o bonbony podle toho jak máte koho rádi. Přirozeným maximálním omezením kolik můžete dát jednomu kamarádovi by bylo jen to, kolik těch bonbonů celkem máte. Někdo by vám mohl poradit „nedávej víc než sedm bonbonů každému, protože víc se jim nevejde do hrsti“ - a vy byste pak naříkali „ach ne nemůžu dát všem které mám rád těch sedm bonbonů“?

  Uh... když nemůžete rozdat víc než máte, tak to prostě rozdělte tak jak uznáte za vhodné podle toho kolik jich máte k dispozici, ne? ;-D

  Pffff.


  A pokud se vám zdá, že všechny sekce Alíka jsou naprosto stejně dobré, tak pak nemusíte hodnotit vůbec. Protože takovéto vyrovnané hodnocení je absolutně neužitečné. - Cílem není dát najevo jak máte Alíka rádi a jak jste strašně spravedliví a chcete ho co nejvíce odměnit. Cílem je zjistit které věci má Alík zlepšovat.

  Příspěvek z 20. června v 15:40.
  lékařský v něm napsal:

  Tomino1508: Vzhledem k počtu dostupných kostí 5 až 6 kostí je naprůměr, nikoliv průměr.

  Příspěvek z 20. června ve 14:00.
  Tomino1508 v něm napsal:

  Když jim dám jen těch 5 a nebo 6, tak to z mé strany ale nebude vůbec pravdivý hodnocení, protože bych je chtěl ohodnotit plným počtem a nebo se ztrátou max 1 kostičky. 5-6 kostí je skoro průměr. A tak to rozhodně nevidím, jako průměr. A ostatním bych chtěl dát oproti těm 4 míň ale třeba jen se ztrátou 2-4 kostiček, protože mi rozhodně nepřijde že by na tom byly ty temata tak strasně zle, že musí mít momentálně jen 1-3 kosti...

  Příspěvek z 19. června ve 12:02.
  lékařský v něm napsal:

  Taky nezapomeňte, že 1 kost je technicky vzato lepší než 3 černé puntíky (samotné).

  Příspěvek z 19. června v 11:57.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tak zkus dát těm čtyřem skvělým třeba 5 nebo 6. A pak ti zůstane víc a ostatním můžeš dát taky o kousek méně. ;-)

  Příspěvek z 19. června v 11:57.
  Sumeček v něm napsal:

  Já bych rozhodně nedala všem sekcím 7 nebo 6 kostí. Blbost, to je opravdu kravina. Něčemu jsem chtěla ty 2 kosti dát už od začátku… ale přijde mi, že jich mohlo být víc. Chtěla jsem dodat ještě něco, ale radši si to odpustím… (nemáte zač!):-D

  Příspěvek z 19. června v 11:50, upravený vzápětí.
  Tomino1508 v něm napsal:

  přesně já taky, rád bych ohodnotil vše, přijde mi důležitý ohodnotit všechno a právě kvůli tomu nemohu vůbec žádnýmu tématu dát plnej počet kostí 😥 Měl bych 4 témata ke kterým bych dal plný počet ale ostatním tématům bych potom nemohl dát skoro skoro nic. Vypadalo by to že se mi ta témata vůbec nelíbí jak fungují, přitom se mi líbí, jen o trošku míň ale určitě ne vůbec a nebo skoro vůbec 😥😥 a tak kvůli omezenýmu počtu kostí musím dát k úplně všem tématům velmi velmi kritický hodnocení což potom ale není z mý strany vůbec ale vůbec pravdivý.Z

  Příspěvek z 19. června v 11:49.
  majdula2000 v něm napsala:

  Přesnější jo, akorát prostě nemůžete říct, že je úplně všechno nejvíc dokonalé. Vždycky je co zlepšovat a my chceme vědět, co si to podle vás zaslouží nejvíc. ;-)

  Příspěvek z 19. června v 11:48.
  lékařský v něm napsal:

  Je to něco jako s kamarády. Když máte 10 bonbónů, tak nemůžete dát každému 10. Musíte se rozhodnout, komu chcete dát víc.

  (A prosím, neříkejte, že by bylo spravedlivé všem dát stejně, nevěřím tomu, že se vám všechny sekce líbí naprosto stejně.)

  Příspěvek z 19. června v 11:42.
  Sumeček v něm napsal:

  Já u něčeho musela dát o dost míň kostí, než jsem měla v plánu. Takže se pořád nedočkáte té přesnější zpětné vazby…;-D

  Příspěvek z 19. června v 11:36.
  majdula2000 v něm napsala:

  Co přesně ti na tomto novém vysvědčení vadí? Že tě víc nabádá k tomu, aby ses rozhodoval, co se ti skutečně líbí strašně moc a co třeba trochu méně?

  Příspěvek z 19. června v 11:26.
  Javíéř v něm napsal:

  Tohle vysvědčení hodnotím jako dobrý nápad ale, asi kvůli omezenému počtu kostí a puntíků nebudu alíkovi dávat vysvědčení. :-(
  Kdybych měl ohodnotit nové vysvědčení tak bych mu dal 2/10. 8=ko(ÍÍÍ)]:-)
  Ale staré vysvědčení mi bude navždy hluboko zaryto v srdci.;-(
  Takže staré vysvědčení má u mě stále 8/10.$>ok(ÍÍÍ)O:-)

  Příspěvek z 19. června v 8:54.
  majdula2000 v něm napsala:

  Právě o to hlavně jde. Samé jedničky jsou určitě skvělé a Alík je za ně samozřejmě moc rád, ale vlastně nic se z nich nedozví. Takhle mu snad víc z vás poví, kde by mohl i třeba jen trošku přidat. ;-)

  Příspěvek z 19. června v 8:06.
  JáJá1 v něm napsal:

  Kdyby to šlo, dal bych všude 7 kostí, takto jsou někde i puntíky.;-)

  Příspěvek z 19. června v 7:01.
  lékařský v něm napsal:

  Letos to vypadá trošku jinak. Jak se líbí nové vysvědčení? :-)

  Prodleva rok.
  –MM– v něm napsal:

  Ještě jsem zapomněl odpovědět na pár ostatních příspěvků…

  MonikaJanka: To není špatný nápad. Že by to bylo podobně jako u binga, kde jde také pár odpovědí vynechat. Snad si na to vzpomeneme příště. ;-)

  majdula2000: Nevím, jestli je pořád skutečně v plánu přidat kolonku na textové hodnocení. Když jsme o ní uvažovali, tak jsem si představoval jednu kolonku pro všechno, ne pro každý předmět zvlášť, i když i to by asi mělo smysl.

  Hodil jsem tam výzvu, že mají lidi psát nápady do nástěnek nebo do technické poradny. Kdybychom měli připomínky v soutěžních účastech, tak tam na ně nemůžeme nijak odpovídat (což v poradně můžeme) a nevíme, kolik lidí má stejnou připomínku (což v nástěnkách vidíme, když si to osmajlíkují :-)).

  Pokud já někomu na jiný web píšu nějakou připomínku na místo, kde nemůžu dostat odpověď, a ta není vyslyšená, tak nevím ani, jestli ji někdo četl, jestli nad ní přemýšlel, jestli měl nějaký dobrý důvod ji nevyslechnout, nebo jestli ji jen odložil na později. Bývá to takový výstřel do tmy. Jako někdo, kdo i ve tmě rád naslouchá, vím, že i tato odezva má smysl, ale hodně běžných uživatelů webů a aplikací už nevěří, že připomínky mají smysl.

  Trochu provinile musím konstatovat, že tady v technické poradně neodpovídám na věci, které bychom chtěli vyrobit… a říkám si, že odpovím brzy, až to vyřešíme, ale tohle brzy třeba trvá pár měsíců. Nebo roků. Nebo si to později rozmyslíme, ale autor dotazu se to nedozví, což je… smutné. Ale všechny dotazy čteme.

  PejsekNelinka: Hromadnou poštu stále nechceme.
  Ale dovedeme si představit, že ke stejnému účelu půjde využívat lepší chat.

  přidání slovního hodnocení ke stávajícím známkám by pomohlo vyřešit problém, který se tu řešil již minulý rok, a sice, že každý Alíkář má rozdílnou stupnici známkování
  Stupnici vysvědčení si umíme nějak znormalizovat – pokud někdo dá samé jedničky a jednu dvojku, umíme si přepočítat, že předmět s dvojkou je z jeho pohledu nejhorší. To nám dává většinou docela jasný a srozumitelný signál, na čem bychom měli zapracovat. (Ne vždy ho posloucháme. :-))

  Příspěvek z 19. června 2023 v 18:57.
  Sumeček v něm napsal:

  –MM–: Jojo, už je to v pořádku.:-)

  Příspěvek z 19. června 2023 v 17:55.
  –MM– v něm napsal:

  Sumeček: Už by to od dnešní noci v iPhonech a iPadech mělo vypadat správně.

  Příspěvek z 18. června 2023 v 15:15.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Dalo by sa to nabudúce urobiť tak, že jeden-dva predmety by sa nemuseli hodnotiť? Ja osobne mám problém ohodnotiť klubovňu a zrazovú sekciu. Ako mám ohodnotiť to, čo nepoužívam? Do klubovne nechodím a zrazovú sekciu som ešte nevyužila. (Rozmýšľala som, že by som sa zúčastnila zrazu v Havlíčkovom brode, ale mi to nevyšlo.:-( Možno nabudúce). Na druhej strane, síce som na detskú poradňu už stará, ale rada si čítam otázky a odpovede. Poprosím hodnotiacich, aby nezohľadňovali moje známky za klubovňu a zrazovú sekciu.

  majdula2000 v něm napsala:

  Textíky ke známkám jsou rozhodně v plánu, akorát se to letos ještě nějak nestihlo. Příští rok už se snad dočkáme! :->

  PejsekNelinka v něm napsala:

  Právě jsem ohodnotila Alíkovo vysvědčení a říkám si, že by možná nebylo od věci k jednotlivým známkám přidat kolonku na slovní hodnocení. Myslím, že by to bylo více vypovídající než samotné známky. My sice nyní hodnotíme jednotlivé sekce, ale už nikdo neví ten důvod, proč.
  Já jsem letos dala dvě trojky, nějaké dvojky a zbytek jedniček.
  Jedničku vnímám jako že je vše tak, jak má být, nic bych neměnila a je v tom Alík velmi dobrý. Dvojku dávám tam, kde ještě vidím prostor pro zlepšení; trojka připadla na předměty, ve kterých by se Alík podle mě měl zlepšit co nejdříve - kde třeba něco nefunguje nebo je v tom Alík malinko zastaralý (ve srovnání s jinými weby).
  Trojku jsem dala u Podrbání a Nezrušitelné poštovní služby. Myslím, že klubovna by si změnu k lepšímu zasloužila už celkem dlouho. Ocenila bych u ní například lepší grafiku (která je už ostatně navrhnuta v nedávné soutěži :-)) či verzi pohodlnou pro mobily.
  V poště mi naopak chybí například rozesílání zpráv více uživatelům (i když chápu, že by to mohlo být zneužíváno například skrze spamy - řetězové zprávy).
  Zároveň se domnívám, že přidání slovního hodnocení ke stávajícím známkám by pomohlo vyřešit problém, který se tu řešil již minulý rok, a sice, že každý Alíkář má rozdílnou stupnici známkování (což pak mimochodem nic moc nevypovídá o tom, jak je Alík pro nás vyhovující či nikoliv, tudíž celé jeho vysvědčení vlastně postrádá smysl). Toť jen návrh pro příští rok. ;-)

  Sumeček v něm napsal:

  Vydržím:-D

  majdula2000 v něm napsala:

  Sumečku, vydrž, než se probudí MM. ;-)

  Sumeček v něm napsal:

  To já taky netuším:-( Možná je to tím, že jsem na mobilu…

  Knihomolka365 v něm napsala:

  Já bych řekla, že to mám normálně přehledné, takže netuším proč to máš tak divně:-|

  Sumeček v něm napsal:

  Já taky nemám v plánu dát moc dvojek, jen mi jde o to, jak je to zobrazené a není to přehledné… nevím, na co mačkám.

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  19. června 2019 v 11:37
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ 150 příspěvků
  Moderátorka:
  JojoLady
  (kulisačka)

  Související: