Alíkovský klášter

Nástěnku založila dne 11. září 2017, je nezařazená a obsahuje 29 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 15. února v 17:25.
al-maty v něm napsal:

V tom smyslu, že se tam člověk moc nevyspí, protože poslední modlitba většinou bývá někdy kolem 0:00 a ve 4:30 už začíná první ranní modlitba. Řeholník je neustále v kontaktu s těmi stejnými lidmi, což mu postupně může lézt na nervy, jde o tzv. ponorkovou nemoc. A to nemluvím o rutině a stereotypu, které mají za následek to, že člověku začne po čase připadat život v klášteře nesnesitelně ubíjející.

Příspěvek z 19. listopadu 2018 ve 13:37.
číča800 v něm napsala:

jako jak?

Příspěvek z 18. listopadu 2018 v 16:33.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Že je to tam těžký

Příspěvek z 18. listopadu 2018 v 16:16.
číča800 v něm napsala:

Jak tvrdý?

Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 20:19.
al-maty v něm napsal:

Život ve většině římskokatolických klášterů je docela tvrdý, nic pro slabé povahy, většina lidí si to neuvědomuje.

Příspěvek z 14. září 2017 ve 20:19.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Já vim, no dávala jsem příkkad

Příspěvek z 14. září 2017 ve 20:16.
–MM– v něm napsal:

Játra nejsou dokonalá, srdce také ne – známe jejich slabiny. Naopak třeba zatím neznáme zásadní slabiny nebezpečných virů, jako je HIV. Vytvoření zabijáckého viru, který se přenáší z matky na její nenarozené dítě, do toho příběhu o dokonalém světě stvořeném milujícím bohem moc nepasuje.

Příspěvek z 14. září 2017 v 19:36.
pastafarian v něm napsala:

tojono.. prej bůh ;-D

Příspěvek z 14. září 2017 v 19:35.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Moc se mi líbí vše, co Bůh vytvořil. Zvířátka, květiny, přírodu.. hlavně lidi a taky jak to Bůh dobře propracoval. Játra, srdce...... a něco ani neví me, jak to pracuje. Prostě Bůh to všechno vytvořil dokonale.

Příspěvek z 13. září 2017 v 15:07.
–MM– v něm napsal:

Mnohem úžasnější je, že všechno vzniklo kombinací velkého počtu náhod a obrovského kvanta času. Někde jsem četl: „Nechte pohromadě ohromné množství vodíku dostatečně dlouho a on se sám pojmenuje a pochopí.:-)

Příspěvek z 13. září 2017 ve 13:05.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Je úžasné, co všechno Bůh vytvořil, že?

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:49.
–MM– v něm napsal:

Tady se zase probírá, co je čí jen názor a jak by se mělo či nemělo o podobných věcech diskutovat, místo toho, aby se o nich věcně diskutovalo? :-)

Co to vlastně znamená, když je něco „jen můj názor“? Je tam důležité to „jen“, jako že to vlastně není nic důležitého a nikdo to nemusí brát vážně? Je tam důležité to „můj“, jako že to je spjato s vaší identitou a jakýkoliv rozpor pojmete jako osobní útok, kterému se musíte v první řadě bránit a až poté jej pochopit? Nebo je důležité, že je to „názor“ ve smyslu vlastní nepodložené myšlenky, které se rádi vzdáte při kontaktu s lépe sestavenou myšlenkou? Různí lidé si představují různé možnosti. Takže je úplně jedno, co tím zamýšlíte...
Na debaty o tom, co je a není vnucování názoru, se také můžete vykašlat, nikam nevedou. Zrovna tak řešit, kdo musí mít poslední slovo... to jsme ve školce?

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:49.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

jahody úplně ne

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:36.
_fialovájahoda_ v něm napsala:

FrantaDinosaurus: Jahody tady necítíš?:->

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:29.
mandragora1 v něm napsala:

juj pardon oprava *fialovájahoda
Já a klávesnice není dobrá kombinace, často překlepnu písmenko :D

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:28.
mandragora1 v něm napsala:

fialoájahoda: děkuji za pochvalu(ano reagovat na příspěvky mi jde). To sice neusím reagovat na všechno, ale mohu ;) Pokud bych k tomu neměla co říci, nic bych také nepsala. A nereaguji na všechno to je poněkud přehnané řekla bych. :) Nechci nic takzvaně „žehlit“ jak říkáš, pouze přeji hezký den, to je pouze slušnost, omlouvám se pokud tě to nějak urazilo či pohoršilo. ;) Pokud si myslíš, že jsem ta špatná já a že chyba je ve mě, ten názor ti brát nebudu, každá to vidíme jinak a já chápu, že ty to vidíš zase ze svého úhlu pohledu, v pořádku. ;-):-)

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:20.
_fialovájahoda_ v něm napsala:

no, jak si tak čtu ty nástěnky a příspěvky mandragory1, spíš mi to příjde, jako když chce mít poslední slovo
Nebo aspoň to tak vyznělo. Však, co si z toho předchozího komentáře má abatyše vzít? Myslíš, že začne po tvém komentáři uvažovat sama o sobě? - jak jsi psala, měla by brát při zakládání nástěnky na vědomí určité 'negativní' komentáře nebo ohlasy, které jsou opačné.
Jistě, svůj názor můžeš mít, ale také ho nemusíš psát všude a reagovat na všechno. Pokud k tomu tématu opravdu nemáš co říct, nevyjadřuj se, ostatní to může akorát nakrknout;-)
Jo a přáním pěkného dne si to u ostatních moc nevyžehlíš:->
A nezapomeň na toto zase zareagovat, jak jsem si již všimla, to ti opravdu jdeO=
P.S. přežírání se je hřích
Amen a jahody zdarma pro všechny.

Příspěvek z 12. září 2017 v 18:01.
mandragora1 v něm napsala:

Je možné, že jsem to špatně zformulovala, hlavní myšlenka byla, že dle „mého názoru“ (to neznamená, že to tak je, ale že si to myslím já) je problémem v křesťanství a ostatních náboženstvích to, že svoje filosofie neustále všem cpou. Je něco jiného lidem víru a náboženství nabídnout a seznámit je s jeho kulturou a filosofií, než ji ostatním cpát a hlásat, že jen to jejich náboženství je to správné. Takhle jsem to myslela, samozřejmě to není mířeno jako útok proti nějakým náboženstvím, je to pouze to co já si myslím. Nikomu nic nevyčítám, nic netvrdím, každý to vidí jinak. Ano omlouvám se, často se mi stane, že špatně formuluji, ale komu ne.
Tak to prosím neberte ve zlém, děkuji :) ;)

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:56.
mandragora1 v něm napsala:

Abatyše: Však říkám JEN DO MĚ :D Pokud vím tak mám právo vyslovit svůj názor. Já ti nic nevyčítám, nikde to tu řečeno nebylo. Prosím nebuď vztahovačná a nechápej hned včechno špatně ;) Jasně jsem řekla že to nebylo vůbec myšleno zle, vzala sis z toho jenom to co se ti hodí a celé jsi to překroutila. Pokud bys četla pořádně, tak jsem ti nic nevyčítala. ;) Pokud zakládáš nástěnku, musíš počítat i s negativními ohlasy tedy spíše s ohlasy, které s tebou nesouhlasí, musíš to mít na vědomí pokud tu zakládáš nástěnku. Pokud nejsi schopna přijmout jiné názory než jsou ty tvoje, pak nemá cenu zakládat nástěnky ;) Jinak tedy jako bych nic neřekla, koukám že to nemá smysl;-) Proč lidé vždy upřímnost pochopí pouze v tom špatném smyslu.
Jinak krásný den přeji vážení :D

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:55.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

tu to zavání sektářstvím

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:46.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

To je super :-)

Je úžasné, co všechno Bůh vytvořil

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:44.
-Abatyše v něm napsala:

pastafarian: Žádný poplatek se zde neplatí. Všechno je čistě dobrovolné:-)

kebaba: Je spousta klášterů a v každém ti řeknou, že se daří výtečně, vládne u nás pohodová atmosféra, slavíme společně svátky, občas i nějaké ty narozeniny a výročí, máme dokonce dovoleno jezdit po dobročinných akcích, zahrát si deskové hry a s každodenní modlitbou máme zaplněmý celý den:-)

DžungaráčekChlupáček: Můžeš zde podnikat, co jen chceš, ovšem v kompetenci s křesťanstvím:-)

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:41.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Me se tyhle nástěnky líbí

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:35.
-Abatyše v něm napsala:

"několik nástěnek o křesťanství ode mě"= 2. Dvě nástěnky, z toho jedna tato, klášter-kdyby měl třeba někdo zájem ukončit nudu (inteligentnější pochopí), nebo se prostě jen na něco zeptat. Druhá "moje křesťanská nástěnka" je opravdu ubohá, nesmyslná i s názvem, ale můžeš být ráda, že na ni téměř nikdo nechodí. Časem upadne v zapomnění (ovšem není jediná, viděla jsi vůbec, kolik je tu nástěnek například se stejným názvem, se stejným tématem aj.?), tato jedna snad nemůže nikomu "zavazet". Je tu spousta nástěnek s tématem, které mohou ostatní třeba i rozčílit nebo jim být jednoduše "proti srsti". Tato byla založena pro příznivce a aby "podávala určité informace na téma klášter", pokud tím příznivcem tedy někdo není (myšleno i na tebe), přece nemá důvod sem chodit a psát komentáře těchto typů. Opravdu nevím, proč to vytýkáš zrovna mně, když mám jen 2 nástěnky (ovšem podle tvých slov NĚKOLIK, což by mohlo být myšleno třeba i 10, a to není pravda).

Příspěvek z 12. září 2017 v 17:14.
mandragora1 v něm napsala:

Je zde už několik nástěnek o křesťanství (kupodivu většinou od tebe Abatyše). Nemám nějaký velký problém s křesťanstvím, ale myslím si že neustále to lidem cpát také není zrovna dobrý nápad. Já také ostatním nevnucuji svou filosofii či víru. Není to myšleno ve zlém, jen že už tu několik takových nástěnek je a vše je to stále dokola, po chvíli to docela omrzí.
Ano a teď do mě. Je mi líto pokud to někdo pochopí ve špatném smyslu

Příspěvek z 12. září 2017 v 16:15.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

To je super 0, že je tu Alíkovský klášter :-)O:-) můžu se zeptat, co tu budeme podnikat?:-)

Příspěvek z 12. září 2017 ve 14:03.
_kebaba_ v něm napsala:

ahoj, zajimalo by me, jak se vam v klastere zije, co cele dny delate, co jite, cim se zabavujete apod

Příspěvek z 12. září 2017 ve 13:29.
pastafarian v něm napsala:

Platí se zde nějaký členský poplatek?

Příspěvek z 11. září 2017 ve 21:44.
-Abatyše v něm napsala:

O:-) Vítejte O:-)

předchozí 1 další
Kdo si nástěnku oblíbil?