Apollo

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

Příspěvek z 26. července 2019 ve 22:06.
–MM– v něm napsal:

To je tedy nástěnka o těch dvaceti misích?
Na první pohled mi připadá, že tu chceš řešit jen konspirační teorii o Apollu 11, kterou většina normálních lidí ani moc nezná a neřeší, takže by se nástěnka měla jmenovat podle konspirační teorie a ne podle vesmírného programu...

Co si o tom myslíte vy?
Zorganizovat a utajit spiknutí s falešným přistáním na Měsíci by bylo mnohem složitější než doopravdy přistát na Měsíci. Někdo by musel investovat skutečně hodně prostředků do takhle kolosálního podvodu... ale nevšiml by si, že mu tam omylem vlaje vlajka a že omylem nechal astronauty naživu?

Mimochodem, ten obrázek z Měsíce, u kterého jsi zadal, že ho vyfotilo Aktuálně.cz a jako odkaz na autora jsi uvedl Google (který fotky nevyrábí), jsem zamítl. Server Aktuálně.cz vznikl až v roce 2005 a nevím o tom, že by někdy vyslal své fotografy na Měsíc. ;-)
Jako autora bys měl uvést spíš NASA, nebo astronauta, který to fotil (asi Aldrin?).

Příspěvek z 26. července 2019 ve 20:20.
EndorsedCord156 v něm napsal:

Program Apollo

Příspěvek z 26. července 2019 v 11:14, upravený vzápětí.
–MM– v něm napsal:

Nedávno jsem omylem rozbil kontrolu, která bránila zřídit nástěnky s jednoslovným názvem. Takže teď tu je nástěnka s názvem, který vlastně vůbec nic neříká o tom, co se tady řeší.

Takže: Co se tady vlastně řeší? Na co mám nástěnku přejmenovat? (Příspěvek jsem nečetl, dlouhý.)

Příspěvek z 26. července 2019 v 10:46.
EndorsedCord156 v něm napsal:

Cíl: člověk na Měsíci. Ale o něm pochybuje Bill Kaysing a jeho lidé. Záření Van Allenových pásů je smrtící a zabilo by posádku (všechny dnešní družice s lidskou posádkou létají pod nimi).
Americká vlajka na záběrech povlává, jako by se o ní opíral vítr, přičemž na Měsíci je vakuum.
Stopy astronautů jsou ostré, jako by se otiskly do vlhké hmoty.
Na fotografiích Měsíce jsou různoběžné stíny jakoby od studiových světel.
Konec obzoru je ostrý, jakoby po pár metrech končil.
Na fotografiích nejsou vidět hvězdy.

Ale proti tomu zase stojí odůvodnění: Pokus s vlajkou ukázal, že vlajka, s níž člověk pohne, ve vakuu vlaje mnohem více a déle, než ve vzduchu, který by ji brzdil.
Pokus s prachem ve vakuové komoře ukázal, že ostrý jemný prach ve vakuu uchovává otisky stejně, jak to je ukázáno na fotografiích z měsíčních misí.
Pokus při kterém byla simulována měsíční gravitace dokázal, že pohyby astronautů v nízké gravitaci byly autentické.
Od povrchu Měsíce se odráží tak velké množství světla, že to "přesvítí" hvězdy, podobně jako na Zemi (ve dne hvězdy nelze vidět).Radiace Van Allenových pásů je sice člověku nebezpečná, ale astronauti jí byli vystaveni jen v omezené míře, a celková dávka radiace již během své mise absorbovali (včetně ozáření z jiných zdrojů jimž byli během letu vystaveni) byla výrazně nižší než maximální roční hodnota povolená bezpečnostními předpisy Spojených států pro osoby pracující s radioaktivními materiály. Radiace byla z větší části odstíněna hliníkovým pláštěm plavidla, trajektorie letu Van Allenovými pásy byla vybrána s ohledem na co nejmenší radiační exposici posádky (úroveň radiace v pásech není homogenní) a průlet jimi trval pouze okolo čtyř hodin.V roce 2009 vyfotografovala americká sonda Lunar Reconnaissance Orbiter přistávací místa misí Apollo, na kterých jsou patrné části měsíčních modulů a vědeckých přístrojů zanechaných na povrchu Měsíce. Jsou patrné i vyšlapané cestičky mezi nimi.

Co si o tom myslíte vy?

předchozí 1 další
Kdo si nástěnku oblíbil?

Nástěnka:

Vznikla:
26. července 2019 v 10:46
Založil:
Obsahuje:
4 příspěvky