Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Bělorusko – režim, protesty

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 18. srpna 2020 ve 22:58.
  evzuuulka v něm napsala:

  Uz jim funguje internet juhuu <33 každopádně s babičkou jsem si psala, prý je to tam už lepší, dikybohu nezabíjí tam už. Začala stávkovat posta, mhd, i firmy na kterých se drží celý Bělorusko (nebo aspoň tak to řekla mamka). Na Wikipedii o Lukasenkovi bylo datum narození bla bla a pak datum úmrtí a tam: Brzy. To mě dostalo xdd

  Příspěvek z 17. srpna 2020 v 1:33.
  __auto__ v něm napsal:

  Je hrozně zajímavé to sledovat, co se tam děje. Doufám, že je to historický okamžik pro celý běloruský národ a změní se režim. Nicméně jsem trochu skeptický. Lukašenko je tvrdý diktátor a vůbec bych se nedivil, kdyby se Bělorusko stalo součástí Ruska - jako autonomní část. Pokud dobře vím, tak Lukašenko jako jediný hlasoval pro zachování SSSR. Ale kdyby se to náhodou stalo tak Rusko by určitě čelilo vysokým sankcím a ekonomicky by se jim to asi vůbec nevyplatilo. Takže, jak jsem již napsal, sledovat situaci v Bělorusku bude nesmírně zajímavé a nezbývá nic jiného než podporovat občanskou společnost, která bojuje pro to, abychom měli svobodu jako my.
  Často to nepíšu, ale teď má Babiš pravdu. Evropa bude muset konat co nejrychleji, jinak bude pozdě.

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 21:30.
  Shakira13 v něm napsala:

  Přijde mi divně že tam je ten prezident tak dlouho. Ale protestovat začali teprve teď

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 21:02.
  rapper454 v něm napsal:

  Snad jim to dobře dopadne ✅

  Příspěvek z 15. srpna 2020 v 17:40.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  evzuuulka To mě mrzí.:-( Ta situace je tam vážná a držím palce tvím kamarádkám a babičce a aby to co nejdříve skončilo. :-)

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 23:03.
  evzuuulka v něm napsala:

  No co si o tom myslím..žije tam hodně mých kamarádů a půlka moji rodiny..nejvíc se bojím a moje dvě kamarádky Mášu a Dášu, který žijou v Minsku, a tam venku leží mrtvoly, střílí se tam, a viděla jsem já internetu že nejaky policisti stojí na krajích silnic a vytahujou lidi z aut a Bijou je jentak a je to přesně u silnice vedle který žijou ty moje kamarádky 😭 A hlavně ta Masa je teď po asi miliarda operacích protože ji do obličeje hodně pokousal pes, takže má z tohohle špatnou náladu a ještě se bojí chodit ven (celá její rodina) aby je tam někdo nezastřelil.
  Potom v Orše žije moje babička. Ta má problémy se srdcem kvůli tomu že ji mlátil její kdysi manzel, a teď nemůže ani pořádně chodit ;(. Její teď manžel pracuje tak, že jezdí kamionem po světě a zrovna teď je pryč, takže si babička nemůže v klidu dojít na nákup, nebo nemůže vyvenčit psy 😭😭😭 Ještě ke všemu má dneska narozeniny a oni tam nemají internet takže jsem ji nemohla napsat :( Ještě jsem viděla video kde protestujou tam kde jsme presne před rokem chodili s mamkou každý den, a rozbrečela jsem se 😭. Strašně se babičku z mamkou bojíme, i o kamarádky v Minsku, a doufáme že to co nejdřív skončí.

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 22:27.
  rapper454 v něm napsal:

  :-)

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 21:19.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Bělorusko je dlouhodobě takto utlačováno. Je to dokonce jediný socialistický stát v Evropě. Nelíbí se mi co se tam děje a držím jim palce at to dobře dopadne.:-)ok

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 20:46.
  rapper454 v něm napsal:

  V Bělorusku se ve velkém rozjely protesty proti aktuální „demokratické vládě“, která není demokratická ani trochu, zdřejmě sfalšované volby jsou i zmínky o mučení.
  Zažije Bělorusko to co mi před 30 lety?
  Co si o tom všem myslíte?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  14. srpna 2020 ve 20:46
  Založil:
  Obsahuje:
  39 příspěvků
  Moderátor:
  rapper454
  (kulisák)