Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Bělorusko – režim, protesty

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 2. září 2020 v 15:58.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  evzuuulka Dík že nás takto informuješ. :-)ok

  Příspěvek z 1. září 2020 ve 21:52.
  evzuuulka v něm napsala:

  Ahoj, tak prý už jde zase do tuhého..máma říká že je tam skoro válka :‘(. Ale babička (ta jak se nemůže moc hýbat ale ne zas mega moc) tak prý byla protestovat taky :D Protestovat jsme začaly i já a máma odsud z Čech. Máma si nechala udělat tričko s předLukasenkovou vlajkou (bílá a uprostřed červený pruh) a tam si napsala 97% (jakože 97% obyvatel v blr je proti Lukasenkovi). Já si namaluju na svoje tričko znak těch protestů (laska ♥, boj ✊, výhra ✌️). Ještě jsem namalovala pár obrázků který si máma chce nalepit na auto a jeden už tam má :D. Taky všechno přidává do protestačních skupin. Jo, a ještě říkala že prý kdyby to tam bylo fakt hodně zlý, že by prý babička mohla žít v ČR a to by bylo strašně SUPER :D. Tak to je zatím asi vše co vím, tak ahoj :).

  Prodleva 11 dní.
  Příspěvek z 22. srpna 2020 v 0:05.
  evzuuulka v něm napsala:

  já kdybych tak žila jdu do toho taky ❤🇧🇾

  Příspěvek z 21. srpna 2020 ve 21:58.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Yaboiii: no tu Čínu jsem věděla :->

  Příspěvek z 21. srpna 2020 ve 21:26, upravený vzápětí.
  Parníček512 v něm napsal:

  Držím jim palce. Je to obdivuhodné, jak do toho jde stále víc a víc lidí.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 19:12.
  Yaboiii v něm napsal:

  Penebra_shade: Portugalsko se v jejich ústavě uznává jako socialistický stát. V praxi jsou dále brány skandinávské země, tj. Island, Dánsko a teritoria němu vázané, Švédsko, Finsko a Norsko a teritoria němu vázané. Je to kvůli propracovanému sociálnímu systému těchto zemím, jejich pracovních a obchodních zákonům a celkovému fungování státu, avšak i zde je tržní ekonomika místo plánované - takový hybrid.

  DžungaráčekChlupáček: doporučuji vyhledat, jak vypadá dnešní Čína, Saúdská Arábie. Tyhle dvě země jsou světově známé, ale jejich režimy jsou horší než ten běloruský

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 18:44.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Abych se přiznala, vůbec jsem nevěděla, že je v Bělorusku diktátorský režim. Dost mě to šokovalo. Myslím, že podobné věci by se, hlavně i v této době, neměly stávat.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 17:53.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  yaboiii Jaký je tedy další?

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 15:50, upravený po 7 minutách.
  Yaboiii v něm napsal:

  Je mi strašně líto, že Bělorusko má pořád toho diktátora. Moje nejlepší kámoška tam má v podstatě celou rodinu, takže to snášíme docela těžko. Pokud by však Putin nezasáhl do suverenity Běloruska jako vojska varšavské smlouvy do Československa, tak si troufám říct, že režim padne.
  V cenzuře je Bělorusko příšerné. Vypíná internet jako Írán. Nyní útočí na nás Čechy a na Poláky. Jsem rád, že náš premiér (kterého teda osobně moc rád nemám) podniká kroky k dialogu s Běloruskem. Určitě to je dobře.
  Dnešní situace my připomíná rok 89, takže pevně doufám, že to dopadne podobně, i když oni útočí na davy.

  Jenom malá poznámka penubra_shade : de facto ani de iure není Bělorusko jediním socialistickým státem v Evropě.

  Edit: zrovna hned potom co jsem téhle příspěvek dopsal mi přišla notifikace že Putin vzkázal lukasenkovi ať si vyřeší situaci sám takže protesty pokračovat budou

  Příspěvek z 18. srpna 2020 ve 22:58.
  evzuuulka v něm napsala:

  Uz jim funguje internet juhuu <33 každopádně s babičkou jsem si psala, prý je to tam už lepší, dikybohu nezabíjí tam už. Začala stávkovat posta, mhd, i firmy na kterých se drží celý Bělorusko (nebo aspoň tak to řekla mamka). Na Wikipedii o Lukasenkovi bylo datum narození bla bla a pak datum úmrtí a tam: Brzy. To mě dostalo xdd

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 17. srpna 2020 v 1:33.
  __auto__ v něm napsal:

  Je hrozně zajímavé to sledovat, co se tam děje. Doufám, že je to historický okamžik pro celý běloruský národ a změní se režim. Nicméně jsem trochu skeptický. Lukašenko je tvrdý diktátor a vůbec bych se nedivil, kdyby se Bělorusko stalo součástí Ruska - jako autonomní část. Pokud dobře vím, tak Lukašenko jako jediný hlasoval pro zachování SSSR. Ale kdyby se to náhodou stalo tak Rusko by určitě čelilo vysokým sankcím a ekonomicky by se jim to asi vůbec nevyplatilo. Takže, jak jsem již napsal, sledovat situaci v Bělorusku bude nesmírně zajímavé a nezbývá nic jiného než podporovat občanskou společnost, která bojuje pro to, abychom měli svobodu jako my.
  Často to nepíšu, ale teď má Babiš pravdu. Evropa bude muset konat co nejrychleji, jinak bude pozdě.

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 21:30.
  Shakira13 v něm napsala:

  Přijde mi divně že tam je ten prezident tak dlouho. Ale protestovat začali teprve teď

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 21:02.
  rapper454 v něm napsal:

  Snad jim to dobře dopadne ✅

  Příspěvek z 15. srpna 2020 v 17:40.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  evzuuulka To mě mrzí.:-( Ta situace je tam vážná a držím palce tvím kamarádkám a babičce a aby to co nejdříve skončilo. :-)

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 23:03.
  evzuuulka v něm napsala:

  No co si o tom myslím..žije tam hodně mých kamarádů a půlka moji rodiny..nejvíc se bojím a moje dvě kamarádky Mášu a Dášu, který žijou v Minsku, a tam venku leží mrtvoly, střílí se tam, a viděla jsem já internetu že nejaky policisti stojí na krajích silnic a vytahujou lidi z aut a Bijou je jentak a je to přesně u silnice vedle který žijou ty moje kamarádky 😭 A hlavně ta Masa je teď po asi miliarda operacích protože ji do obličeje hodně pokousal pes, takže má z tohohle špatnou náladu a ještě se bojí chodit ven (celá její rodina) aby je tam někdo nezastřelil.
  Potom v Orše žije moje babička. Ta má problémy se srdcem kvůli tomu že ji mlátil její kdysi manzel, a teď nemůže ani pořádně chodit ;(. Její teď manžel pracuje tak, že jezdí kamionem po světě a zrovna teď je pryč, takže si babička nemůže v klidu dojít na nákup, nebo nemůže vyvenčit psy 😭😭😭 Ještě ke všemu má dneska narozeniny a oni tam nemají internet takže jsem ji nemohla napsat :( Ještě jsem viděla video kde protestujou tam kde jsme presne před rokem chodili s mamkou každý den, a rozbrečela jsem se 😭. Strašně se babičku z mamkou bojíme, i o kamarádky v Minsku, a doufáme že to co nejdřív skončí.

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 22:27.
  rapper454 v něm napsal:

  :-)

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 21:19.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Bělorusko je dlouhodobě takto utlačováno. Je to dokonce jediný socialistický stát v Evropě. Nelíbí se mi co se tam děje a držím jim palce at to dobře dopadne.:-)ok

  Příspěvek z 14. srpna 2020 ve 20:46.
  rapper454 v něm napsal:

  V Bělorusku se ve velkém rozjely protesty proti aktuální „demokratické vládě“, která není demokratická ani trochu, zdřejmě sfalšované volby jsou i zmínky o mučení.
  Zažije Bělorusko to co mi před 30 lety?
  Co si o tom všem myslíte?

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  14. srpna 2020 ve 20:46
  Založil:
  Obsahuje:
  48 příspěvků
  Moderátor:
  Rejpr
  (kulisák)