Byli jste už někdy v kině?

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 24. dubna 2018 ve 22:26.
amandamesa v něm napsala:

Marbo to je fakt ceske filmy jsou na nic taky radsi ty mimo cech ale hlavne aby byli prelozeny do cestiny. Ale s tim kinem je to doma lepsi doma neni tolik lidi a to je lepsi a muzu u toho i jist

Příspěvek z 24. dubna 2018 ve 21:43.
_kebaba_ v něm napsala:

treba jen sledujes ty spatne:-|

Příspěvek z 24. dubna 2018 ve 21:27.
marbo1212 v něm napsala:

-MM- : Češi neumí natáčet filmy !! Stoji to za nic !! Lepší jsou filmy anglické : Piráti z Karibiku nebo plán útěku atd..... Na tyto filmy bych chtěla jít do kina.
Amandamesa : Doma je to taky dobrý , ale v kině to je ještě lepší!

Příspěvek z 24. dubna 2018 v 1:49.
amandamesa v něm napsala:

Jo ale kina moc nemusim na me tam je az moc lidi radsi se na film kouknu doma dam si k tomu kebab s kolou a jsem stastna

Příspěvek z 24. dubna 2018 v 1:47.
–MM– v něm napsal:

Češtinář: Happy End znám, ano je zajímavý, ale Memento je geniální nejen kvůli tomu, že je (barevná polovina z něj) pozpátku. Divák je vhozen do podobné pozice, jako hlavní hrdina – neví, co se dělo dříve. A tahle meta-hra pokračuje i tím, že je ve filmu několik úmyslných chyb založených na tom, že si diváci špatně pamatují detaily, které viděli (třeba SPZ auta), a nakonec i tím, že se část diváků rozhodne Teddymu v závěru filmu nevěřit. :-)
Ale to jsem možná vykopl laťku až moc vysoko, drtivá většina světové produkce je níž.

Co se týče poetiky pohádek, tak Strach mi přijde spíš jako výjimka. Ostatní nové pohádky, které vznikají, se sice snaží mít podobnou tradiční atmosféru, ale jinak za moc nestojí. Třeba Kouzla králů jsem byl nedávno nucen koutkem ucha sledovat. Na pohádku Řachanda také nebyly zrovna přívětivé ohlasy...

Příspěvek z 23. dubna 2018 ve 23:04.
Češtinář v něm napsal:

–MM–: Co já vím, tak nízkorozpočtová žánrová produkce u nás není úplně mrtvá, často jsou to ovšem krátko- až středometrážní filmy vznikající na poloamatérské (jak v tom dobrém, tak v tom špatném slova smyslu) úrovni, s nějakou okrajovou distribucí a budící často spíš rozporuplné ohlasy.

Memento je bezesporu geniální film, ovšem i u nás kdysi (a dávno předtím) vznikl film založený na podobném principu vyprávění, tedy od konce k začátku. Nebylo to ale drama, ale komedie a jmenovala se Happy End (1967, režie Oldřich Lipský). Doporučuji zhlédnout, je to zajímavá podívaná.

České pohádky mají specifickou poetiku, nemyslím si, že by si s těmi disneyovskými konkurovaly. Nevím, proč sis jako příklad vybral zrovna skutečně naprosto příšernou Saxánu, která je právě jednou z obětí laciné snahy o světovost a hru na efekt, která dopadla katastrofálně a navíc jí padlo za oběť všechno ostatní, především scénář. Díru do světa děláme jinými kousky, naposledy kupříkladu Andělem Páně 2, který se líbí prakticky všude, kam přijede. A také on obsahuje některé promyšlené „skrytější“ narážky ;-). Dle vyjádření režiséra Jiřího Stracha zaznamenal největší úspěch mezi církevními hodnostáři v Římě, jelikož právě ti jeho humoru plně porozuměli.

Příspěvek z 23. dubna 2018 v 6:46.
Kocicka20017 v něm napsala:

Na nic nástěnka asi skoro kazdy byl v kině

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 18:37.
–MM– v něm napsal:

Češtinář: Zmiňované sci-fi komedie ze 70. a 80. let beru jako dobré sci-fi příběhy, i když mají odlehčenější atmosféru, neřadil bych je přímo mezi komedie či parodie. Ještě Zítra vstanu a opařím se čajem je skvělý zástupce žánru.

Nemyslím si, že sci-fi potřebuje vysoké náklady. Je pravda, že ty současné „Star...“ filmy jsou hodně drahé, ale třeba Star Trek vždy exceloval spíš v levnějším televizním formátu, kde je jeho provedení skoro čistě divadelní, a Hvězdné války prapůvodně začínaly také jako nízkorozpočtová improvizace.

Efekty jednak nejsou to hlavní, jednak jejich cena postupně dramaticky klesá. Pokud dneska chce někdo nafilmovat souboj se světelnými meči, za sedm stovek měsíčně si pořídí Adobe After Effects, zadarmo mrkne na návod na YouTubu a během pár dní může produkovat vlastní Hvězdné války. :-)
V zahraničí vzniká i amatérská startreková tvorba, kde herci-fanoušci sice působí strašně toporně, ale vesmírné scenérie jsou k nerozeznání od originálu. Myslím, že tedy problém není v tom, že česká produkce na podobné věci nemá, ale že se o to ani nesnaží.

Krom toho v zahraničí vzniká i poměrně dost pěkných sci-fi filmů téměř úplně bez efektů a zadarmo. Třeba Coherence (www.csfd.cz/film/351648-coherence) je velmi nenápadný a velmi levný nápaditý snímek, nebo Time Lapse (www.csfd.cz/film/372088-fotky-zitrka). Proč něco podobného nevymyslíme u nás? Nebo třeba Memento od Christophera Nolana, to byl také levně natočený geniální film.

Říkáš, že umíme točit pohádky a filmy pro děti a mládež... myslím, že v tomto oboru je zahraniční konkurence ještě drtivější – z Disneyho se stalo největší filmové studio na světě a filmy, které chrlí jeho Pixar, jsou pokročilejší nejen technicky, ale obvykle mají i spoustu promyšlených detailů, které člověk postřehne až při třetím shlédnutí. Zatímco my tady máme Saxánu a Lexikon kouzel, která je zajímavá jen tím, jak je strašná... :-)

klobáska: Tak zrovna na ty jsem v kině nebyl. :-)
Ale také bych řekl, že patří k u nás opomíjenému žánru.

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 17:04.
klobáska v něm napsal:

–MM–: Jo, jo... Starci na chmelu je pěkný film. :-)

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 16:09.
Češtinář v něm napsal:

–MM–: Ona by asi byla vážně dost hloupost pokoušet se tady o nějakou vysokonákladovou žánrovou produkci právě například ve stylu těch „Star...“. Ne, že by se čeští filmaři nikdy o nic podobného nesnažili – vznikly tu v minulosti i některé celkem zdařilé sci-fi filmy, například Ikarie XB-1 nebo Akumulátor 1. Ovšem to jsou spíš výjimky, v naprosté většině případů to skončilo fiaskem (zato jsme si však ze sci-fi uměli v 70. a 80. letech velmi pěkně dělat legraci – viz Zabil jsem Einsteina, pánové, Což takhle dát si špenát nebo třeba i Návštěvníci). Je to logické, jelikož Hollywood v tomto ohledu těžko kdy doženeme přinejmenším z technické stránky. Ale upřímně nevidím ani žádný důvod, proč bychom se jej měli snažit dohánět; tyto žánry zkrátka nechme těm, kteří na to mají lepší podmínky i prostředky, těm, u nichž mají tyto žánry mnohem silnější tradici, těm, kterým se to vyplatí, jelikož jejich cílové publikum je (bez nutnosti překonávat jazykovou bariéru) mnohonásobně širší.

Filmová produkce cca desetimilionového národa střední Evropy musí logicky hledat své kvality jinde, v komornější tvorbě, nezaměřené až tolik na efekt. Nesmíme se snažit nabízet to, co je pro nás netypické, jen abychom se „vyrovnali“ světu; svět to totiž stejně nebude zajímat (i průměrný Čech, když si chce pustit např. akční film, si mnohem raději pustí hollywoodský než český). Právě komorní drama (i když, pravda, v poslední době už spíš melodrama) je jeden z žánrů, který má u nás (i obecně ve středo- až východoevropské kinematografii) dlouhou a specifickou tradici. Točit umíme také poetické filmy a pořád docela i pohádky a filmy pro děti a mládež. Světově proslulí jsme kdysi byli animací, jejíž tradice se u nás bohužel už téměř zhroutila a nahradily ji mnohdy neumělé pokusy o 3D a počítačovou animaci, a to často ve spojení se snahou přiblížit se „shrekovskému“ stylu (Kozí příběh) nebo superhrdinským tématům, jejichž přenesení do českých reálií a jejich aplikace na českou látku bohužel ne a ne a nefunguje (Čtyřlístek ve službách krále).

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 11:48.
–MM– v něm napsal:

Já mám s českou filmovou tvorbou problém, že se posledních několik desetiletí vyhýbá žánrům, které mě zajímají. Přijde mi, že sklouzla do takového hřebejkovitého stereotypu. Je to pěkně zahrané, má to dobré (i když okoukané) herce, hezky podané dialogy, ale je to pořád jen takový propletenec příběhů ze života, který mě nijak zvlášť nenadchne. Bohužel se asi nic odvážnějšího nevyplatí natáčet.

Jinak do kina moc nechodím, asi tak v průměru jednou za dva roky. Většinou jen na věci, které začínají na „Star“ :-)

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 11:26.
_kebaba_ v něm napsala:

Nemuzu se dockat leta, az budou hrat v nasel letnim kine
A doufam, ze i letos daji neco ceskeho, co jsem nevidela

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 11:05.
Češtinář v něm napsal:

SVETLO: A co z české filmové tvorby jsi v poslední době viděl?

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 10:58.
SVETLO v něm napsal:

Přiznám se, že co se týče novějších filmů, tak se mi česká tvorba vůbec nelíbí a nedá se říct, že by mě nějaký český film v kině zaujal natolik, abych si ho delší dobu pamatoval a oblíbil si ho.
Jinak, jo, jak už jste asi pochopili, v kině jsem byl, ale radši chodím do těch menších, které nespadají pod Cinema City.

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 10:34.
Češtinář v něm napsal:

Mateas: Stačí si jen trochu vybírat. Česká tvorba nejsou jen Kameňáky. ;-)

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 10:31.
radimf v něm napsala:

Ano, několikrát.

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 10:20.
Veryfr v něm napsala:

jj byla

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 9:38.
FriedKitten v něm napsal:

Nemyslím si, mohly by se tu říkat i různé zážitky z kina nebo když vyjde nový film a nějaký uživatel na něm byl, tak by ho mohl popř. doporučit :)

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 9:33.
Šároušek v něm napsala:

Jasně

Příspěvek z 22. dubna 2018 v 8:36.
vikinka28 v něm napsala:

Podle mně je zbytečné zakládat takovou nástěnku myslím si že když už všichni lidi z Alíka byli kině.nechápu jak tady ta nástěnka nemůže být zamčena.Je to zbytečné.

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 16:37.
Alfa_Beta v něm napsala:

Jj

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 16:31.
_kebaba_ v něm napsala:

Moooockrat, zboznuju chozeni do kina

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 15:25.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Ano byla

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 15:22.
Mateas v něm napsal:

Uplne nechapu, jak muzes vydrzet koukat na ceskou tvorbu.

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 15:17.
Češtinář v něm napsal:

Vzhledem k tomu, že film je jeden ze dvou oborů, které studuji, snažím se mít přehled o současné (alespoň české) filmové tvorbě. Do kina se tedy snažím chodit každý měsíc minimálně jednou, většinou na české filmy.

Příspěvek z 20. dubna 2018 v 15:10.
Mateas v něm napsal:

Byl a stoji to tam za starou backoru. Furt nekdo neco zere, susti s pytlikama nebo keca... tfuj lidi

Příspěvek z 20. dubna 2018 ve 14:31.
pastafarian v něm napsala:

Většina lidí už někdy byla v kině :-c

Příspěvek z 20. dubna 2018 ve 13:17.
FriedKitten v něm napsal:

Posledně na Star Wars

Příspěvek z 20. dubna 2018 ve 13:14.
Dana395 v něm napsala:

Jo.

Příspěvek z 20. dubna 2018 ve 13:10.
marbo1212 v něm napsala:

Já jsem byla dnes 20.4.2018 se školou v kině na planetu země.
Celkem to bylo dobré.
A co vy byli jste taky už někdy v kině ?

předchozí 1 další
Kdo si nástěnku oblíbil?

Nástěnka:

Vznikla:
20. dubna 2018 ve 13:10
Založila:
Obsahuje:
30 příspěvků