Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Chceme nový chat!

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 23. ledna 2021 ve 14:57.
  Hogo v něm napsal:

  Taky by v klubovně mohlo být (a někteří by mohli souhlasit), že smajlík „xd“ by se automaticky přetvořil do smajlíku „:-D“, protože je xd fakt strašný smajlík:-Q

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 21. ledna 2021 v 15:03.
  Hogo v něm napsal:

  Ano, na to jsem přišel už dříve:->
  Tehdy u testovacího stolu jsem seděl:-D

  Příspěvek z 21. ledna 2021 ve 14:55.
  contyk v něm napsal:

  Tak jsem nastavil emoji jako téma stolu.

  Zpráva s bleskem byla správně. V seznamu stolů je to správně. Ovšem u stolu pod titulkem je místo srdíčka „&# 10084;&# 65039;“. (bez mezer, nástěnka to interpretuje jako srdíčko, když to vložím přímo).

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 11. ledna 2021 v 15:43.
  Héfaistos v něm napsal:

  Já bych byl ještě pro to, aby SK měli v budoucnu přístup do nahlášených neplech. Je jasné, že nemůžeme ovlivnit věci, co už se staly, ale taky můžeme být online a nebýt v klubovně. Samozřejmě by bylo nutné, aby nová neplecha na sebe upozorňovala minimálně stejně důrazně jako nový dopis ve schránce.

  Příspěvek z 11. ledna 2021 v 10:52.
  lékařský v něm napsal:

  Možná by v nové klubovně mohla být jakási nabídka důvodů na kopnutí, aby se to kopnutí mohlo nacvakat rychleji? Když někdo nadává u stolu, tak není vhodné se ještě zdržovat psaním důvodu. Samozřejmě by to nemělo nahrazovat možnost napsat vlastnoručný důvod, který je zase lepší v jiných případech.

  Prodleva 29 dní.
  Hogo v něm napsal:

  Ano, pohlavní zámečky bych odstranil:-)

  Héfaistos v něm napsal:

  Zdravím. Nevím jak se bude řešit zamykání stolů v té budoucí klubovně, ovšem současný systém dle mého nedostačuje. Když pominu ony prakticky nepoužívané pohlavní zámečky, tak je jen jeden centrální whitelist (a sice seznam kamarádů), popřípadě možnost zamknout stůl úplně pro všechny.
  Napadlo mě zavést například zavést možnost vytvořit si větší počet blacklistů a whitelistů, jelikož ne vždy někdo chce u stolu stejnou společnost jako u jiného stolu.
  Případně by ještě nemusela být špatná jakási čekárna, byť by dotyčný neměl ke stolu přístup, mohl by se dostat do čekárny a správce stolu/moderátor by se rozhodl, zda ho ke stolu pustí.
  Třeba ty nápady k něčemu budou.

  Prodleva 25 dní.
  Hogo v něm napsal:

  Vždyť jsem to tam psal:-D

  lékařský v něm napsal:

  Ono je dohromady SK asi 9, ale tak dva jsou aktivní. :->
  Takže je spíš nedostatek aktivních SK.

  Hogo v něm napsal:

  To by bylo super8-D

  Matisek v něm napsal:

  A pak bych chtěl, aby v nové klubovně byly hodinky s vodotryskem. ;-D

  Příspěvek z 18. listopadu 2020 v 8:21, upravený po 6 minutách.
  Hogo v něm napsal:

  No, asi by to nebylo tak vhodné, jak jsem si myslel. Každopádně SK je málo:-((teda, je jich dost, ale ne aktivní)
  Edit: Krejdom v klubovně jsem viděl:-D

  Héfaistos v něm napsal:

  Hogo: Mizející zprávy nejsou ve zdejším prostředí moc dobrý nápad... A i kdyby je v záznamu viděli jen správci (to zní jako složitá realizace), tak tu pro to minimálně já nevidím důvod... K čemu by to podle tebe vůbec bylo?
  Ale s nedostatkem SK souhlasím, sám jsem to i zmínil.

  Matisek v něm napsal:

  Nebyla by vidět v záznamu? To zní nebezpečně.

  Hogo v něm napsal:

  To asi ne... Spíš jsem myslel, že by v záznamu nebyla vidět:-)

  lékařský v něm napsal:

  Hogo: Mizející zpráva? 8-o
  Já nevím jak ty, ale to by tu pak mohlo vypadat jako na snapchatu. :-Q

  Hogo v něm napsal:

  Taky by bylo super, kdyby se tam dala mizející zpráva.8-P
  Ale určitě jsou zapotřebí noví SK. Ze zdejších jsou aktivní jen verbum a MinaHoshi. Někdy přijde Xx-m-iva-xX, ale třeba krejdom jsem v klubovně ještě neviděl8-o

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 16. listopadu 2020 v 17:33, upravený po 3 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  Jestli je, nebo není nová klubovna v nedohlednu... Vycházím čistě ze subjektivního pocitu, že je jako sněžný muž - všichni o ni dlouho mluví, ale nikdo ji neviděl. Nicméně nemohu soudit, v jaké vývojové fázi se nachází, nerad bych ti křivdil. :-)

  K formám vládnutí, model čisté demokracie nezní jako dobrý nápad (určitě ne u stálých stolů, u těch nestálých pak vlastně dle mého celkem vyhovuje současný stav). Například by se mohla sejít nějaká povedená partička, která by mohla takto zlikvidovat nějakou pro ně nežádoucí osobu. Případně by mohla být většina stolujících neaktivní (ať už proto, že se věnují něčemu jinému a chat zkontrolují jednou za deset minut, nebo proto, že na něj dočista zapomněli) a pak by se nesešlo dost hlasů pro vyhození neukázněného spolustolovníka.
  Vláda odborníků by mohla trpět stejnými problémy, minimálně pokud by nebylo u stolu dost osob s větší reputací a kopat by opět mohl i dostatečný počet pochybných individuí, případně kdyby u stolu povícero důveryhodných osob idlovalo.
  Minimálně u vlády odborníků je určitě část problémů řešitelná, například by hlasování o vykopnutí mohli spustit jen uživatelé od jisté reputace nahoru, nicméně takové úpravy zvyšují složitost systému (celkem reálně hrozí, že by velké množství uživatelů nevědělo, jak ten systém moderování vlastně funguje) a jednak snižuje jeho akceschopnost, která by u takových demokratických systémů už tak nebyla kdovíjak valná...
  “A proč toho trolla vlastně kopat? Aspoň je tu sranda.“
  „Kde je (někdo)? Je nás tu na kopání málo.“
  „Asi si zašel na záchod, třeba se ještě vrátí.“
  Takže tak. Klubovna není stát, koncentrace moci do rukou jedné osoby není na škodu, pokud je vhodně vybrána a hlavně přítomna. Toť minimálně můj názor.

  ad označování: Nevím, proč by měl jít Alík za každou cenu proti standardům, kór když zavináč skutečně není nepohodlné napsat. Na české klávesnici stačí pravý alt + v (což vyjde nastejno jako závorka - základní stavbní kámen AZJ), na mobilních klávesnicích... Tam to je divočejší, ale ne nepohodlnější než napsání prachobyčejné zázvorky. Navíc dodržování standardů usnadní uživatelům zvykání si ať už na prostředí Alíka (pokud přišli odjinud), nebo na prostředí jiných služeb.

  A kdyby ona nová klubovna měla otevřené API, tak by to taky bylo celkem příjemné, mohli by vzniknout různí alternativní klienti (například nativní aplikace pro různé systémy, ne vždy je prostředí webového prohlížeče nejpohodlnější volbou), a to i jinak než reverzním inženýrstvím, jako v případě contykova Malíčku. Ale to už by byla spíše třešnička na dortu. :-)

  Prodleva 2 dny.
  –MM– v něm napsal:

  Terminologická poznámka: Do budoucna počítáme s tím, že pro správce stolu nebudeme používat pojem správci, protože to u neznalých vytváří dojem větší autority a důvěryhodnosti, než by mělo, protože správcem stolu se může stát vlastně kdokoliv, stačí, aby stůl založil. Raději tedy operuji s pojmem moderátor

  Dovedu si představit druhy vládnutí u stolu, kde není jedna hlavní osoba.

  Už loni u plánů na nástěnky jsem zvažoval, že by byla vhodná různá míra moderování, podobnou myšlenku bych časem rád přenesl i do klubovny, případně i s více stupni, protože klubovna funguje akčněji. Jeden stupeň by mohla být čistá demokracie, kde by o změnách rozhodovala většina (vyjma štěňat). Další stupeň by mohla být nějaká vláda odborníků :-) … kde by bylo také hlasování, ale různí lidé by mohli mít různou váhu podle toho, jak jsou dlouhodobě důvěryhodní podle nějaké metriky, kterou musíme vymyslet. Nějaká forma vlády, kde rozhoduje ten, kdo má nejvyšší důvěryhodnost (s nějakou tolerancí/setrvačností), by též mohla existovat.

  Héfaistos: Nápad se mi líbí. V klubovně nebývám moc často, tak nemám úplně přesnou představu, jak se v ní žije. Co se týče implementace…

  Navíc je to dle mého názoru jeden z problémů, který by se možná měl řešit ještě před zavedením nové klubovny, jelikož ta je v nedohlednu.
  Já u staré klubovny nedovedu snadno zvenku vyměnit správce stolu. Už jsem se o to kdysi pokoušel, ale on se tam ten stav správcování kopíruje na více míst, kde už tak snadno změnit nejde, takže pak vznikají divné situace a padající stránky a celé je to takové zamotané. Určitě to řešení má, v nejhorším případě by šlo napsat robota-správce, který ke stolu přisedne a předá žlutou korunku. Myslím si ale, že napsat základ nové klubovny by bylo snazší. Není snad zase tak moc v nedohlednu. Akorát si před to dávám jiné úkoly, které se jeví jako palčivější.

  Živé debaty o tom, jak by klubovna měla fungovat, můžou mé priority změnit. ;-)

  YOYO: Není zavináč pro české klávesnice nepohodlný? Umí ho děti spolehlivě psát?
  Máš pravdu, že automatické doplňování přezdívky by bylo fajn, asi nejen tady. Na nějaké diskusi jsem už kdysi viděl ovládání, že se při přidrženém Ctrl člověk dostal šipkami do stromové navigace různých věcí, které šlo snadno vložit, jedna z větví byly přezdívky… něco podobného by se hodilo i tady na snazší vkládání AZJ příkazů.

  Colossus: Indikaci, že někdo píše, bychom chtěli.
  Musím se přiznat, že odchod od stolu tím způsobem, že člověk uteče ze stránky (a neklikne na „Odejít“), bych nejspíš dovedl rozpoznat, kdybych se víc snažil.

  Příspěvek z 15. listopadu 2020 v 0:30, upravený po 3 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  GreefMan: Však jsem napsal, že by v onom seznamu „správců“ byl jen omezený počet důvěryhodných osob. A proč jim nedat korunku rovnou... SS může být jen jeden a na SK je zase třeba moc velká prověrka, co já vím.

  GreefMan v něm napsal:

  Tak samozřejmě že ano, ale ne tak snadno

  Příspěvek z 14. listopadu 2020 ve 23:43, upravený po 7 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  GreefMan: Tak on se správcem stolu může stát špatný člověk i teď. :-)

  Co vím z praxe já, tak se kvůli trollům vždy volala vyšší korunka, protože bylo potřeba, aby se trollovi zablokovala celá klubovna, jinak by mohl zlobit u jiného stolu či založit sprostý stůl.
  Já jsem kdysi navrhoval kopání pomocí hlasování.
  K tomu se váže i odpověď na tenhle nápad a mám pocit, že je podobně málo případů, kdy je potřeba zásah správce stolu, jako minulý rok (alespoň podle toho, kdy jsem v klubovně já a to je celkem často, do neplech nevidím, podle toho neusuzuji). :-)

  GreefMan v něm napsal:

  To vůbec není dobrý nápad... Díky tomuto by se mohlo stát že se správcem stane nějaký špatný člověk a když už by byl nějaký seznam důvěryhodných lidí, tak proč jim nedat korunku rovnou? Nedává to smysl, opravdu je to pitomost...

  Příspěvek z 14. listopadu 2020 v 16:57, upravený po 9 minutách.
  Héfaistos v něm napsal:

  Třeba je to pitomost, ale mám čím dál větší pocit, že (minimálně u stolů stálých) je jeden správce stolu málo. Možná se předpokládá, že správce předá při svém odchodu korunku někomu dalšímu, ale v praxi to moc nefunguje a vlastně ani nemůže, protože...

  • Nemusí být přítomen nikdo vhodný, komu by korunka šla předat.
  • Případně ani nikdo nevhodný.
  • A i kdyby návaznosti fungovaly perfekně, tak nakonec všichni musí jít spát... A ráno je stůl beze správce.

  Mně osobně jako jedno z řešení napadá zavést (pravidelně aktualizovaný) seznam uživatelů seřazených podle důvěryhodnosti se správcovskými právy ke stálým stolům. Není to vymýšlení dalších správců klubovny (kterých je ale podle mě taky málo, protože to jsou obvykle lidé, kteří v klubovně moc často nejsou), správcovská práva by totiž měl jen ten nejdůvěryhodnější přítomný uživatel. Samozřejmě by v těch seznamech nemuseli být úplně všichni uživatelé (pokud by se řadilo ručně, tak by to ani nebylo v lidských silách), ale pár desítek nejaktivnějších uživatelů by myslím stačilo.
  Třeba to z nějakého důvodu není dobrý nápad, ale současný stav opravdu není dobrý. Už jen proto, že je třeba ke každému pitomému trollovi volat SA nebo SK, protože SS u stolu už několik hodin (ne -li rovnou dní) není.
  Navíc je to dle mého názoru jeden z problémů, který by se možná měl řešit ještě před zavedením nové klubovny, jelikož ta je v nedohlednu.

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 4. listopadu 2019 v 17:02, upravený po 3 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Já bych udělal automatické doplňování přezdívek bez nutnosti použít myšku.

  Například:
  Napíšu @r našeptá mi to raper454 protože je jediný od písmene r kdo sedí u stolu, potvrdím to entrem a píšu dál.

  Případně bez toho zavináče:
  Napíšu jen r zmáčku klávesu tab (která jinak nemá v tom políču využití) našeptá mi to raper454, potvrdím entrem a píšu dál.

  Nebo ještě lépe bez našeptávání, tak že ten tab rovnou to jméno doplní. - Pokud u stolu sedí dva lidi od r a já chci adresovat až toho druhého, tak zmáčknu ten tab dvakrát a nebo napíšu více počátečních písmenek aby to bylo jednoznačné.

  Případně nějaké podobné řešení, které dává víc smysl -MM-.

  Jde mi o situaci, kdy chci oslovit někoho s netrivilální přezdívkou, u které hrozí že bych udělal překlep, kdybych jí chtěl celou opisovat, a zároven se mi nechce hledat přezdívku té osoby někde dole, abych na ni mohl kliknout - může se stát, že ta osoba delší dobu mlčí a není na co klikat.

  raper454 v něm napsal:

  Dobrý nápad

  Prodleva 2 dny.
  Colossus v něm napsal:

  Já bych přidal, že se mi u stolu zobrazí někdo píše. Stává se mi, že čekám u stolu 10 minut a nikdo nic nepíše. pak nevím, zda lidi odešli od stolu nebo něco píší

  raper454 v něm napsal:

  Rozhodně to chce lepší grafiku klubovny.

  paratko2323 v něm napsala:

  Ahá! mě to přišlo nějaké divné že s tvrdým y by to vypadalo lépe. Ale radši jsem to neříkala protože sem si nebyla jistá. Takhle si to myslím i při testu a pak mám 3.:-D

  Rokio v něm napsal:

  Říká se nový chat, ne noví chat.

  Statistika…