Cigarety – váš názor?

Nástěnku založil dne 17. března 2018, je nezařazená a obsahuje 92 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 26. července 2018 v 18:07.
–MM– v něm napsal:

SVETLO: Cigaretový průmysl před druhou světovou válkou zavedl nový druhý reklamy, který se soustředí nikoliv na vlastnosti výrobků, ale na styl a na vzory chování. Cílem bylo přimět ženy, aby začaly kouřit. Společnost to totiž u nich tehdy považovala za ošklivé. Proto začaly vznikat reklamy, které nedělaly vlastně nic jiného, než že ukazovaly úspěšné krásné ženy se zapálenou cigaretou... a jakmile se prokázalo, že tento trik funguje, začal tabákový průmysl sypat poměrně velké peníze do filmové produkce, aby vlepil divákům do podvědomí určité – do té doby cizí – vzory chování.

Píšeš, že „většinou se to k té scéně hodí, jindy zase herec drží cigaretu v ruce jen tak pro efekt“ – vlastně říkáš, že to funguje vlastně přesně tak, jak to fungovat má. Od doby, kdy se ví, že cigarety zabíjejí, a kdy existují mnohem lepší uklidňující prostředky, je ten kulturně pěstovaný obraz kouřícího frajera skoro to jediné, co udržuje cigarety při životě.

Kdyby se stejnou marketingovou taktikou přišel lízátkový průmysl, cucali by ti největší frajeři lízátka. Což zní na první pohled absurdně... ale jen proto, že nás tabákový průmysl vychoval.

Příspěvek z 26. července 2018 v 11:55.
FriedKitten v něm napsal:

Nemyslím si, že by mělo nějaký velký vliv na dítě, když kouří jeho rodiče. To už je na povaze a výchově toho děcka. Samozřejmě že není normální, když maminka kouří v těhotenství, fouká na něj kouř, když je v kočárku nebo když se kouří doma. Ale pokud jsou rodiče normální a jdou si zapálit ven tak je to v pořádku. Já jsem z hodně kuřácké rodiny, ale později kvůli různým důvodům moje rodina kouřit tak nějak přestala. Nikdy mě nenapadlo kouřit s nimi a nikdo mě k tomu ani nepobízel. Co se týče kamarádů, je to jiný. Pokud rodiče cigarety decku vyloženě zakazují, je to pro ně úplně něco svatého, když k tomu přijdou a mají větší tendenci s tím začít a schovávat se za zdmi s kamarády. Takhle začala kouřit většina z mé třídy. Já občas s nima taky zajdu někam za roh, ale sama nekouřím, spíš jim dělám společnost a povídám si s nimi, někdy mě o to i sami požádají, ať jdu s nimi. Moje máma má vůči mně a mým sourozencům hodně volnou výchovu, ale my toho nezneužíváme. Mně máma sama řekla, že jestli si chci kouřit, tak ať, ale že mě na to nebude dávat ani korunu, když nebudu mít. Toť čistě můj názor a osobní zkušenost

Příspěvek z 26. července 2018 v 11:30.
SVETLO v něm napsal:

Ne, co si já tak všímám, většinou se to k té scéně hodí, jindy zase herec drží cigaretu v ruce jen tak pro efekt, ale zkrátka mi to nijak nevadí a nezkazí mi to dojem z filmu. Když se třeba v seriálu objeví scéna v zakouřené hospodě (což už teď teda neplatí), nijak to nevnímám, jelikož mám zažitý, že cigareta většinou do hospod patří. A že by to mělo na děti nějaký špatný vliv, to si nemyslím. Mnohem víc děti ovlivní, když pravidelně kouří jeho rodiče nebo kamarád, kterého přistihne někde na autobusové zastávce...

Příspěvek z 26. července 2018 v 11:19.
JáJá1 v něm napsal:

Ano, já bych to reguloval.

Příspěvek z 26. července 2018 v 11:17.
al-maty v něm napsal:

Jaký máte názor na kouření ve filmech/seriálech, regulovali byste to?

Příspěvek z 26. července 2018 v 10:20.
Rokio v něm napsal:

Podle mě by měly existovat nekuřácké restaurace a restaurace, které jsou také nekuřácké, ale měly by mít místnost pro kuřáky. Absolutní zákaz kuřáckých restaurací je podle mě nesmysl.

Mělo by to vypadat podle mě takto:

  • stoprocentně nekuřácká restaurace
  • restaurace s kuřáckou a nekuřáckou částí
  • ŽÁDNÁ kuřácká restaurace
Příspěvek z 26. července 2018 v 9:20.
andyell v něm napsala:

Nekouřím. Ale táta ano. Tajně ale víme to.

A je to hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-Q:-Q:-Q:-Q

Příspěvek z 26. července 2018 v 8:29.
Strawberry123 v něm napsala:

Cigarety jsou nechutnej jed, ale budiž, rozhodnutí kouřit a pomalu se zabíjet je rozhodnutí těch lidí. Ať ale nejsou aspoň bezohlední a nenutí dýchat ten hnus i nekuřáky svým nezodpovědným jednáním.
Proti protikuřáckému zákonu mám sice určité výhrady, ale co je super, je, že aspoň můžu chodit do jakékoli restaurace, pizzerky, cukrárny atd., aniž by mě otravoval ten protivný smrad :D To je velké plus R^

Příspěvek z 25. července 2018 ve 22:15.
maluji_tygra_s_kolobezkou v něm napsal:

protoze je po tom poptavka? ;-D

Příspěvek z 25. července 2018 ve 20:13.
lékařský v něm napsal:

Proč se to prodává:-$:-$:-$

Příspěvek z 25. července 2018 ve 20:10.
_Makaronka_ v něm napsala:

Hnus!:-$ Nechala bych to všude na zemi zakázat :-Q

Příspěvek z 25. července 2018 v 19:55.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

:-Q

Příspěvek z 25. července 2018 v 18:57.
Rokio v něm napsal:

Cigarety jsou odporný hnus.

Člověk, který ale kouří a pije alkohol, je ještě v pořádku, ale pokud šáhne na tvrdší drogy, tak to OK není.

Jinak nikomu z vás nedoporučuji začít kouřit, ani začít pít alkohol. Nekouřit je snadné, ale přestat kouřit je velmi těžké. Pokud člověk jednou pít začne a propadne tomu, tak je to nevyléčitelné. Takový „vyléčený“ člověk se nazývá abstinujícím alkoholikem.

Příspěvek z 25. července 2018 v 17:54.
JáJá1 v něm napsal:

Rv hrůza

Příspěvek z 25. července 2018 v 17:26.
lékařský v něm napsal:

Fuj nechutné téma už se mi chce zvracet:-$.

Příspěvek z 11. dubna 2018 v 8:19.
Pralinka2 v něm napsal:

–MM–: Ptáš se uživatelky zuzukrecek1, zda by chtěla kanceláře víc kuřácké. Nevím, jak ona, ale já bych víc kuřácké kanceláře nechtěl. Ale na to, že zákaz zřizování kuřáckých koutků na úřadech a podobných zařízeních je kontraproduktivní, jsem e-mailem upozorňoval některé senátory již při projednávání předchozího zákona v roce 2009.
Kdyby na úřadech byla nějaká řádně odvětrávaná místnost, kde by se smělo kouřit, naprostá většina kouře by mohla jít přímo mimo budovu. Ale když se kouří před budovou v těsné blízkosti dveří, dochází zejména v zimním období k tomu, že v budově je teplejší vzduch než venku, teplejší vzduch je lehčí, stoupá nahoru, vzniká komínový efekt a kouř je od dveřního prostoru nasáván přímo do té budovy, ve které je ten zákaz kouření.
O tom, že někdy může být problém se mezi kuřáky postávajícími ve dveřích prodrat do budovy, ani nemluvě.
Tato věc tedy existovala již v roce 2010. Zákazem kouření v hospodách tento problém nevznikl, existoval už předtím, jen se velmi zvýraznil, protože hospod je víc než úřadů a je v nich větší koncentrace kuřáků. Dnes už je mnohdy problém jenom jít po chodníku, protože se chodec musí každou chvíli prodírat houfem kuřáků před nějakou hospodou nebo jiným zařízením se zákazem kouření.

První trochu použitelná verze protikuřáckého zákona byla schválena v roce 2005 a platila od roku 2006. Tento zákon stanovil, že ve vlacích musí aspoň polovina vozů být nekuřáckých (předtím bylo běžné, že některé zejména mezistátní vlaky neměly vůbec žádný nekuřácký vůz a měly pouze kuřácké vozy), že se nesmí kouřit na zastávkách a nástupištích a že v každé restauraci musí být nekuřácké prostory. tento zákon platný od 1. 1. 2006 by byl docela dostatečný, kdyby se dodržoval. Jenže on se nedodržoval, na zastávkách se kouřilo nadále a „nekuřácké části“ hospod byly mnohdy „řešeny“ tak, že se dva stoly nijak neoddělené od ostatních označily tabulkou se zákazem kouření.
Místo aby se vymáhalo dodržování zákona, vymysleli v roce 2009 novou verzi zákona, který platil od 1. 7. 2010. Tento zákon pro změnu úplně zakázal kouření ve vlacích, ale naopak povolil kouření na nástupištích a zastávkách, s výjimkou jejich zastřešených částí. A také stanovoval, že každá restaurace musí být zvenku řádně označena, zda je kuřácká, nekuřácká nebo s oddělenými prostorami pro kuřáky a pro nekuřáky. Majitelé restaurací tedy mohli sami určit, jaký režim pro kouření u nich bude; nicméně stejně docházelo k tomu, že některé restaurace byly zvenku označeny jako se „stavebně oddělenými“ částmi pro kouření a nekouření, ale ve skutečnosti to „stavební oddělení“ vypadalo tak, že v některých hospodách byla půlka se zákazem kouření, půlka s povoleným kouřením a mezi těmi půlkami mnohdy nebyl ani závěs, natož zeď. Takovéto „oddělení“ kuřáckých a nekuřáckých prostor bývá trefně přirovnáváno k bazénu, který má dvě poloviny označené „smí se močit“ a „nesmí se močit“.

No a v roce 2016 byl schválen a od 31.5.2017 platí současný zákon, který opět zakázal kouření na zastávkách a nástupištích, ale k tomu úplně a absolutně zakázal kouření v hospodách a restauracích.
Neustálé změny zákona, například opakované zakazování a povolování kouření na nástupištích, vede k tomu, že se v tom nevyzná ani prase, natož obyčejný kuřák. Výsledkem je, že na zastávkách a nástupištích se stejně kouří pořád, ve vlacích se ti, kteří už nemůžou vydržet absťák, zavírají s cigaretou na WC, a viděl jsem i restaurace, kde uvnitř nebyla ani noha a přede dveřmi svorně kouřili zákazníci i personál.

Ještě bych doplnil, že ten pozměňovací návrh, který byl napřed schválen, pak zamítnut a teď o něm poslanci budou jednat zase, stanovoval, že ty kuřácké prostory v restauraci by nesměly přesahovat 25 % plochy, byly by bez obsluhy (takže by kouři nebyl vystaven personál, což se taky používalo jako argument) a samozřejmě by byly řádně odvětrávané. Takže v takovýchto prostorách by kuřáci skutečně nikomu nepřekáželi, na rozdíl od chodníků a dveřních prostor, kde kouří teď.

Kromě toho si myslím, že zákon platící od roku 2006, kdyby se dodržoval, by byl lepší než současný zákon, který se stejně nedodržuje.

A zejména si myslím, že správný protikuřácký zákon by měl jako hlavní účel mít ochranu nekuřáků, a nikoli šikanování kuřáků. Ano, nějak omezovat kuřáky je nutné, ale jejich šikana za každou cenu způsobem, který obtěžuje i nekuřáky, to mi připadá nevhodné.

Příspěvek z 10. dubna 2018 v 18:09.
zuzukrecek1 v něm napsala:

-MM-: Omlouvám se, nevyjádřila jsem se přesně. Jasně, že ten zákon byl dobrým nápadem. Jen by chtělo trochu víc ho promyslet (ale to je čistě jen můj názor a nejsem žádný odborník). Také bych byla pro kuřácké oblasti (které už jsem parkrát zahlédla) a nekouření na zástávkách (mám pocit, že už něco takového je, ale nejsem si jistá).

Nemyslela jsem zrovna kanceláře, to je mi jasné, že tam to nejde. Jde mi spíše o ty hospody.

Je pravda, že se zákonem nic nezmůžeme. Každá věc má své dobré a stinné stránky a já se s tím holt budu muset smířit. :-| Stejně tak, jako úplný zákaz výroby cigaret. I kdyby to někdy zavedli, stejně by se našel někdo, kdo by je potají prodával.:-(

Příspěvek z 10. dubna 2018 v 17:33.
Player8 v něm napsala:

hnus,fuj,........,sprostá slova...:-$:-QRv
;-D

Příspěvek z 10. dubna 2018 v 16:54.
vegetarian_s_androidem v něm napsal:

Nekouril sem a nikdy nezacnu. Diky detstvi ve spolecnosti kuraku sem si k tomu vypestoval docela solidni nechutenstvi a vadi mi, kdyz tim smrdi nekdo jiny, ale jeste vic, kdyz tim smrdim ja a verte mi, ze to znam az moc dobre. Smutny je ale to, ze i pasivni koureni je nezdravy.

Se zakonem nesouhlasim, coz je ironie. Prijde mi to jako trosku zasahovani do prav tech pronajimatelu a predevsim mi vadi to, ze kdyz jdu pak okolo nejakyho z tech podniku, tak to okolo smrdi prave diky kurakum. Pokud mi driv vadil kour, stacilo si najit nekuracky podnik a spousta z tech ostatnich nabizela oddelene misto pro nekuraky.

Příspěvek z 10. dubna 2018 v 0:53.
–MM– v něm napsal:

zuzukrecek1: Když jsou kuřáci na ulici, tak to tolik nevadí, protože ulice je mnohem lépe odvětrávaná než jakýkoliv vnitřní prostor. Musela bys držet kuřákovi svoje oblečení několik minut před nosem, aby opravdu dokázalo načichnout kouřem...

Na ulici bývá spousta kuřáků také proto, že jsou tam vyhnáni z nekuřáckých kanceláří. Chtěla bys tedy, aby kanceláře byly víc kuřácké, abys měla čistější ulice? :-Q

Závislost na cigaretách je nemoc a čím jasněji si to pacienti uvědomí, tím lépe, takže z tohoto hlediska je přínosné cokoliv, co vnímají jako nepříjemnost (třeba to, že musí jít někam pryč kvůli aplikaci své drogy).

Jsem ale proti plošnému zakázání cigaret, které tu bylo zmíněné. Několik desetiletí probíhající válka proti ilegálním drogám názorně ukazuje, že nulová tolerance nevede k žádanému cíli, naopak vytváří poměrně dobré podhoubí pro vznik ještě ošklivějšího zločineckého prostředí. Tabákový průmysl je sice fuj, ale na rozdíl od drogových kartelů obvykle nepoužívá ke zlepšení tržeb vyděrače a zabijáky. Stoprocentní zákazy nejsou účinnou cestou, jak zlozvyky vymýtit.

Příspěvek z 9. dubna 2018 ve 22:35.
zuzukrecek1 v něm napsala:

Kouření je velice nezdravé, to je pravda pravdoucí. Když občas zaslechnu nějaký ten důvod proč člověk kouří, zní nějak takto: ,,Cítím se potom lépe a taky je to IN.“ Mně, holce z malého města to tak nepřišlo (jo pár mladých z města kouřilo, ale u nich to nebylo žádné překvapení), ale pak jsem přestoupila na gympl do většího města a tam jsem se teprve začala divit. Denně narazím asi na 50 - 60 kuřáků a většinou bych to do nich ani neřekla.

Před nedávnem jsem se například dozvěděla, že jeden kluk, kterého znám z našeho sportovního klubu, začal kouřit. Přestal chodit na tréninky, protože se věděl, že by to neudýchal, a že by se na to přišlo.

Jedna moje kamarádka začala kouřit už v 16-ti, ale když se to dozvěděli její rodiče, dali jí co proto. Teď už se s tím smířili a řekli jí, že je to její život, tak ať si s ním naloží jak chce.

Přijde mi to hrozně smutné, když vidím, kolik lidí které znám, kouří. Někteří lidé byli hrozně fajn a když jsem se dozvěděla, že kouří, změnil se mi pohled na ně.

Je to škoda si takto ničit zdraví.

P.S.: Ten protikuřácký zákon je pitomost. Ať si každý majitel určí, jestli bude jeho hospoda kuřácká, nebo ne. Teď už se všichni přesunuli na ulici a já kolem nich procházím každý den. Když pak přijdu domů, tak smrdím jak kuřák. A to mi zrovna není příjemné.

Příspěvek z 9. dubna 2018 ve 21:45.
anavercadav v něm napsala:

Fuj moje teta vykouří za den 40 cigaret a pěkně z toho smrdí...

Příspěvek z 9. dubna 2018 ve 21:43.
Mateas v něm napsal:

Kdyz oni obcas i ty nekuraci do te putyky chteli zajit... ale odrazovalo je to, ze by pak smrdeli jak nejvetsi houmles.

Příspěvek z 9. dubna 2018 ve 20:58.
sportLuca v něm napsala:

Farmář12:Úplně s tim souhlasim a určitě bych ráda kouření zakázala.

Příspěvek z 9. dubna 2018 ve 20:50.
Věrulín v něm napsal:

Kouření je hnus - o tom žádná, ale úplně nesouhlasím s tím zákazem kouření v restauracích atd. Dobře, lidi teď nekouří v hospodách, ale kde tedy? Já mám pocit, že se akorát přesunuli na ulici. Předtím byli i s tím svým kouřem zavření někde v putykách a odpůrci cigaret tam prostě nemuseli chodit. Oproti tomu teď se kouří venku (na chodnících, ulicích, před domy, prostě všude...) a tomu se zkrátka nevyhnete.
Nedávno jsem četla článek o kouření v Japonsku. Tam je zákaz kouření na ulicích a veřejných prostranstvích a pro kuřáky jsou vyhrazena speciální místa. Zajímavé. :-)

Příspěvek z 9. dubna 2018 v 15:52.
Natyna1003 v něm napsala:

Fuj!

Příspěvek z 9. dubna 2018 v 15:49.
amandamesa v něm napsala:

Cigarety jsou pekny humus. Skodi to na zdravy a pekne to smrdi nechapu jak to nekomu muze chutnat takovej humus

Příspěvek z 9. dubna 2018 v 15:20.
Farmář12 v něm napsal:

Je to ve zkrácené verzi takto:
(a - ničí plíce kuřáků
(b - požkozuje plíce osob v jeho okolí8=
Jsem pro zakáz výroby ,co vy ?;-)

Příspěvek z 9. dubna 2018 v 15:17.
maggiesimspons v něm napsala:

CIGARETY JSOU HNUS:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q:-Q

Příspěvek z 18. března 2018 ve 21:19.
klobáska v něm napsal:

Češtinář: Ještě bych doplnil, že dřív bylo kouření běžné i v letadlech! Dneska už je to také nemyslitelné.

SVETLO: Bylo mi devatenáct let, když jsem na stužkovacím večírku naší třídy držel poprvé v ruce cigaretu.
Kamarád mi podal krabičku s tím, ať mu ji na chvíli podržím, že potřebuje najít zapalovač. Neodolal jsem a vytáhl jsem jednu cigaretu z krabičky. Čekal jsem, že zažiji nějaký magický pocit, že se třeba nade mnou rozsvítí božské světlo, přiletí bělostná holubice a vyjeví mi tajemství života – ale nic takového se nestalo. :-(
Načež jsem zklamaně zastrčil cigaretu zpět do krabičky a vrátil ji zpět jejímu majiteli...

Tudíž ne, neodmítl. Ochotně bych mu ji podržel – samozřejmě nezapálenou; to je jako že bych nepodržel člověku lízátko potom, co už ho ocumlal! :-D

Kdo si nástěnku oblíbil?