Cigarety – váš názor?

Nástěnku založil dne 17. března 2018, je nezařazená a obsahuje 92 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 18. března 2018 v 15:14.
matisek005 v něm napsal:

Jako malý jsem zkusil vodní dýmku. Hnus. ;-D

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:37.
makyna00 v něm napsala:

Já dřív taky kouřila, v současné době kvůli lásce přestávám, je to těžší než jsem si myslela. Tak v první řadě mě to stálo dost peněz. Upřímně řečeno už si nepamatuji, jaké to bylo, když jsem si poprvé zapálila. Určitě jsem měla strašné výčitky svědomí, že dělám něco zakázaného a nevhodného, ale to možná bylo jen věkem. Jinak ten kouř celkem pálí. Dodnes si pamatuji, když jsem ze začátku vykouřila dvě silné cigarety před odpoledním vyučováním a když jsem se vracela do školy, tak jsem měla problém jít rovně. :D

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:21.
SVETLO v něm napsal:

Češtinář: To mi připomnělo, jak jsem byl jednou na nějakém venkovním koncertě, a za mnou si zapálily cigaretu dvě holky. Štvalo mě to, protože jsem si chtěl vychutnávat vystoupení a ne vdechovat ten jejich kouř... :-c Jako by to bez té cigarety nemohly vydržet, než koncert skončí...

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:15.
Češtinář v něm napsal:

Cigarety mi vadí, a to dost. Nedokážu být delší dobu v zakouřené místnosti, dusí mě to. Nechápu, co na tom kdo vidí, a upřímně to ani pochopit nechci. Mí spolužáci, kteří kouří, většinou říkají, že jim to pomáhá odbourávat stres. Já si tedy umím představit desítky daleko lepších a především zdravějších a méně obtěžujících způsobů, jak se zbavit stresu, ovšem nesnažím se je poučovat; jsou dospělí, je to jejich věc a jejich zdraví.

Nejvíc nesnáším, když mám třeba za horkého letního dne otevřené ve svém pokoji okno a sousedka z bytu pod námi si každou chvíli chodí na balkon zapálit. Nebo také, když jdu po chodníku a přede mnou jde někdo s cigaretou, to je příšerné.

Zákaz kouření v restauracích atd. je naprosto v pořádku. Že se tam kouřilo vždycky, že to tam „patří“ atd., tím bych vůbec neargumentoval; dřív bylo běžné kouření třeba i ve vlacích, ovšem dnes už by snad nikoho nenapadlo si tam zapálit. Pro kuřáky je to sice omezující, ale to je snad účelem - čím méně bude kouření společensky přijatelné, tím víc budou kuřáci motivováni k tomu, aby se kouřit odnaučili, a ostatní, aby s tím vůbec nezačínali.

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:15.
dennisvet v něm napsala:

FriedKitten: tak to je hodná :) moje mamka všechno hodně řeší, ale hodná je taky :)

SVETLO: nevím... to je jako první pomoc: sám by jí zvládl každý, ale v nouzi málokdo.

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:03.
Barčíkm v něm napsala:

SVETLO Odmítla

Příspěvek z 18. března 2018 v 11:02.
SVETLO v něm napsal:

Odmítli byste vy ostatní cigaretu, kdyby vám ji nabídl váš kámoš(ka)?

Příspěvek z 18. března 2018 v 10:57.
Barčíkm v něm napsala:

Nemám ráda lidi kteří kouří :-$, protože kouř nevdechují jen oni, ale i ostatní kolemjdoucí lidé:-|

Příspěvek z 18. března 2018 v 10:55.
FriedKitten v něm napsal:

Jsem šla s kámoškou večer z jara po nádraží a říkala mi, že má u sebe krabičku, a že se jí potřebuje zbavit, že ji to dal kdysi kámoš nebo co. Ani jsem nepřemýšlela nad tím, jestli mi to uškodí nebo mě mamka zabije...hned jsem souhlasila, že si dám (prostě jsem chtěla využít příležitosti a chtěla to zkusit, abych věděla, o co go). Tak jsme si našly hezké místečko, abychom měly klid, kámoška vytáhla zapalovač a dala mi ji. Jsem tedy nasála. Kámoška mi říkala, že mám jakoby polknout, aby se ten kouř někam dostal. Jsem polkla a myslela jsem, že se zadusím. Vůbec jsem nevěděla, co to udělá a co mám od toho čekat. Ne, že by mi to nechutnalo, ale prostě jsem už nechtěla. Pak jsme si daly žvejkačku a doma jsem dala bundu k sobě do pokoje a ne na věšák. Šla jsem za mámou a NENÁPADNĚ se jí zeptala, co by řekla na to, kdybych kouřila. „Mně je to jedno, já ti dala život, to je vše, je to tvoje zdraví. Já taky kouřila, tak si kuř taky, hlavně mi nefetuj a nechlastej, ať se mi pak někde neotrávíš.“ máma má hodně volnou výchovu, kterou ale vůbec nezneužívám. Od té doby jsem žádnou cigaretu neměla :)

Příspěvek z 18. března 2018 v 10:41.
SVETLO v něm napsal:

Ále nic, jen s Párkem nevycházím od té doby, co jsme vedli velmi zajímavou diskuzi na jedné nástěnce od marbo, kterou už smazali. A navíc, nedokáže ani správně napsat mou přezdívku.
No, ale zpátky k tématu... :)

Příspěvek z 18. března 2018 v 10:28.
dennisvet v něm napsala:

Wat? Co je mezi vámi?

Příspěvek z 18. března 2018 v 10:06.
SVETLO v něm napsal:

#ignore

Příspěvek z 18. března 2018 ve 2:10.
_Bouchlej__Parek_ v něm napsala:

Svjetlo: smrad :D jako kazdy jiny :D

Příspěvek z 17. března 2018 ve 23:05.
SVETLO v něm napsal:

To by mě taky zajímalo, co člověk cítí, když si poprvé zapálí.

Příspěvek z 17. března 2018 ve 22:15.
dennisvet v něm napsala:

A jaké to bylo?

Příspěvek z 17. března 2018 ve 21:53.
FriedKitten v něm napsal:

Já kouřila. Moje první a na dlouho poslední byla od kamarádky, kterou jsme si daly napůl. Chtěla jsem vědět, jaké to je. Ne, že by mi to nechutnalo, ale raději ty peníze utratím za něco jiného :)

Příspěvek z 17. března 2018 ve 21:23.
Foksis v něm napsal:

Abych se přiznal tak jsem kouřil. Dodnes toho lituju protože jsem za ně utratil nemalou částku asi kolem 4 000 Kč. Za ty peníze jsem si mohl kouoit něco na oblečení nebo něco jiného. Jelikož jsem i vášnivý sportovec tak kouření mi zhoršilo výsledky. Donutil mě k tomu táta a řekl mi, že jestli nepřestanu kouřit tak ať na sportování zapomenu že mě nebude v tom podporovat jak psychicky tak i finančně. Tak jsem z jednoho dne na den přestal a před každýma závodama mu musím děkovat. Skončil jsem asi před půl rokem. Když jsem byl na prohlídkce u doktora tak jsem měl znečištěné plíce cigaretama. Byl to opravdu nechutný pohled. Radím vám nekuřte cigarety a radši si za to kupte hezké tričko mikunu nebo sluchátka prostě cokoliv jiného než cigarety. Akorád zbytečně utrácíte a nic dobrého vám to nepřinese akorád problémy v lidském těle které budete mít do konce života. :-|

Příspěvek z 17. března 2018 ve 20:39.
dennisvet v něm napsala:

Jop, a občas je to z něj i cítit.

Příspěvek z 17. března 2018 v 17:41.
SVETLO v něm napsal:

dennisvet: I trávu, jo? :-| Tak o nikom takovým u nás nevím, ale celkem dost jich kouří normální cigaretu, no.

Příspěvek z 17. března 2018 ve 14:57.
Šároušek v něm napsala:

Nejhorší věc

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:51.
dennisvet v něm napsala:

K nám do třídy chodí dost lidí, kteří kouří. Třeba i tabák, elektronické cigarety a i trávu.

V hospodách ať si kouří klidně.

Co já v budoucnu? To je ve hvězdách.

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:26.
SVETLO v něm napsal:

kebaba: To se divím, že se vám to podařilo :D R^
klobáska: Přesně tak.

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:21.
klobáska v něm napsal:

Sám nekouřím, ale mám řadu přátel kuřáků, takže už jsem si na ten smrad tak nějak zvykl.
S protikuřáckým zákonem je to těžké. Na jednu stranu jsem rád, že v hospodě necítím ten puch, na druhou stranu mi vadí skupinky čadící venku na ulici. Myslím, že optimální řešení je udělat oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky (ale ne tak, jak jsem byl svědkem v jedné nejmenované pražské restauraci, že aby se nekuřák dostal do svého nekuřáckého koutku, musí projít přes mlhu v kuřáckém prostoru).

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:18.
_kebaba_ v něm napsala:

Muj nazor? Jenom zaporny. Nenavidim to, vsude bych to zrusila, kuraky liskala. Nikdy jsem to nezkousela a NEplanuju to.
Na stredni kourila cela nase trida, az na me a asi dalsi 3 lidi. Nepochopim.
U nas doma kouril deda (uz od mladi), ale ted uz nekolik let nekouri, jelikoz jsme ho k tomu tak nejak "prinutili" :)

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:13.
SVETLO v něm napsal:

Já cigarety taky nesnáším. Z mých nejbližších kouří snad jenom strejda, o nikom jiném nevím. Nedávno jsme ve škole pracovali na projektu o kouření a učitelka nám zadala, abychom si sehnali na nalepení pár obrázků plic kuřáka. To mi stačilo, abych věděl, že cigarety v dospělosti nikdy užívat nebudu :D Stejně mi ten kouř smrdí...

Příspěvek z 17. března 2018 ve 12:10.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Kouřit rozhodně začít nechci. Kouření ne nebezpečné. Způsobuje závislost, kardiovaskulární problémy, plicní problémy, snižuje plodnost a spoustu dalšího. Z kardiovaskulárních problémů je z kouření nejčastější infarkt myokardu, že se ty cévy uzavírají. Z plicních onemocnění se může vyskytnout chronická bronchitida (to mám asi já, I když nekouřím.), zhoršuje se astma, zvyšuje se riziko rakoviny plic, a nejen plic, z bronchitidy může vzniknout chronická obstrukční plicní nemoc, můžou vzniknout tkzv. emfyzémy - to je nemoc aveolů, když se např. z 5 maličkých aveolů vytvoří 1 velký. Snižuje se imunita, kuřáci jsou často náchylní k nemocem. Celkově rychleji stárnou. Kazí se jim zuby, často zežlounou, poškozují se i nehty a vlasy a dokonce pleť. A to jsem napsala jen část možnych onemocnění a zdravotních problémů.

Příspěvek z 17. března 2018 v 11:52.
_Bouchlej__Parek_ v něm napsala:

v hospodach barech atd Jsem proti aby s to zakazalo .. Vzdyt to tam patri .. Jinak nekourim nepiju, ale obcas se napiju. A kdyz uz se napiju, tak to stoji za to :D

Příspěvek z 17. března 2018 v 11:39.
žofka10 v něm napsala:

To mně taky divím se, že si lidé neuvědomují, jak si škodí na zdraví!

Příspěvek z 17. března 2018 v 11:39.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

fuj :-Q

Příspěvek z 17. března 2018 v 11:38.
Veryfr v něm napsala:

nesnáším kouření :-QRv a smrdí mi ten kouř

Kdo si nástěnku oblíbil?