Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Co si myslíš o bitcoinech?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 7 měsíců.
  Příspěvek z 22. února ve 12:58.
  –MM– v něm napsal:

  K (ne)ekologii už jsem tady něco psal před třemi roky…

  Myslím, že podívat se na množství využívané energie a říct „to je špatně, protože to je hodně“ není moc šťastná cesta k ekologické budoucnosti. Je to příliš zjednodušený pohled, který nezohledňuje, že existuje přímá úměrnost mezi energetickou spotřebou a úrovní civilizace. Lepší civilizace skoro nezbytně sežere víc energie než horší civilizace, ale už není nezbytně nutné, aby byla i horší pro přírodu. Naopak některé civilizační výdobytky přírodě pomáhají, přestože chvíli trvá, než k nim dospějeme. Lidi a organizace, které se snaží prosazovat ekologicky šetrné elektrárny – sluneční, větrné, vodní, geotermální (mám tady chuť zmínit i jaderné, i když s tím část ekologů nesouhlasí) – rozhodně nevysílají poselství „nesviťte zbytečně“. Pokud jde energii získávat čistě, nemračil bych se na toho, kdo ji využívá (někdy i rozmařile), ale spíš na toho, kdo ji zatím získává špinavě.

  Takže vyšší spotřeba energie není nutně problém.

  Krom toho, pokud by se bral bitcoin jako náhrada peněz a různých institucí souvisejících s penězi, není úplně snadné vyčíslit, jaké škody přírodě způsobuje ten tradiční finanční aparát. Bankovní sektor také žere elektřinu, bankovky a účtenky jsou ze stromů, materiál mincí se musel vytěžit. Takové ty situace, kdy maminka utíká na pohotovost, že miminko snědlo minci – to se určitě občas přihodí i nějakému zvířátku, ale to si na pohotovost nedoběhne.

  Bitcoin je decentralizovaný, takže stejně nejde kritika směřovat na kohokoliv, kdo by mohl cokoliv změnit. Není žádná instituce, na kterou bychom mohli apelovat, aby něco změnila, bylo by také hodně těžké zavést celosvětově nějaké zákazy. Je to jen shluk pravidel, která jsou chytře zaklesnutá do sebe. I kdyby bitcoin vraždil koťátka, nejde ho zastavit. Což je jednak fascinující, jednak trochu strašidelné.

  Je to jeden z prvních IT vynálezů, který se de facto vymkl kontrole.

  Příspěvek z 22. února ve 12:17.
  ekologický v něm napsal:

  Respektive těžba toho bitcoinu

  Příspěvek z 22. února v 9:45.
  ekologický v něm napsal:

  Já teda o nich moc nevím, jenom bych se chtěl zeptat –MMa–, jaký má názor na to, že prý nějací „ekologičtí lidé“ nemají rádi Bitcoin, protože je to neekologické. Co si o tom myslíš?

  Prodleva 2 měsíce.
  Hogo v něm napsal:

  U mě tolik ne... Kde se stala chyba]:-)

  –MM– v něm napsal:

  Rostou. B-)

  Prodleva 2 roky.
  Příspěvek z 2. prosince 2018 v 19:24.
  GreefMan v něm napsal:

  Občas těžím... ]:-)

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 17. srpna 2018 v 17:03.
  Rokio v něm napsal:

  Já jsem vlastník zlomku bitcoinu. Už do této virtuální měny neinvestuji, protože není tak stabilní jako například zlato, nebo stříbro.

  Příspěvek z 17. srpna 2018 v 16:57.
  MartinXP v něm napsal:

  Bitcoin, tedy virtuální měna má velice velkou hodnotu, já mám ale radši placení Českou korunou...R^;-)

  Prodleva 8 měsíců.
  Příspěvek z 9. prosince 2017 v 9:31.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Já to taky teda moc nechápu, i když jsem si to četla :-D ale já jsem spíš přes medicínu :-D

  Příspěvek z 9. prosince 2017 v 1:11.
  –MM– v něm napsal:

  Češtinář: Spotřebu elektřiny nevnímám vůbec jako ekologický problém. Možná by spíš naopak pomohla, protože pokud řádově vzrostou nároky na elektrickou síť, postaví se kvůli nim nové výkonnější a ekologičtější elektrárny (třeba jaderné) a ty staré špinavé (uhelné) se můžou rychleji odstavit.

  Otázka je, jak to zastavit.
  Myslím, že to nejde zastavit... šlo by obecně zdražit elektřinu, což by asi bylo lepší řešení, pokud si myslíš, že samotná spotřeba elektřiny víc škodí, než pomáhá.

  Kouzlo bitcoinu spočívá v tom, že není regulovatelný žádnou vládou. To je větší plus, než se na první pohled zdá, protože tohle nehmotné nic, které je teď tak humorně kolísavé, se časem může stát tou nejpevnější ekonomickou veličinou v historii. Je to matematicky čisté řešení něčeho, co bylo doposud pod kontrolou politiků a bankéřů.

  Příspěvek z 8. prosince 2017 ve 22:57.
  Češtinář v něm napsal:

  Abych řekl pravdu, pořád moc nerozumím tomu, jak to vlastně funguje. Pokusil jsem se o tom něco načíst, ale zcela moudrý z toho nejsem.

  Pochopil jsem však tolik, že získávání této „měny“ je v současnosti pro svět neskutečně drahé - a to především z hlediska životního prostředí. Jsme v době, kdy jsme ke každodennímu životu (má-li být plnohodnotný) nuceni využívat obrovské množství elektrické energie, o to víc se však všemožně snažíme, abychom jí dokázali šetřit. Je směšné, že se na jednu stranu prodávají úsporné žárovky a na druhou stranu tu existuje něco, co vlastně ani není hmotné, a přitom se do toho denně investuje větší množství elektřiny, než kolik se v některých státech světa spotřebuje za rok. Připadá mi to, jako bychom se snažili udržet v síti nalovené ryby tak, že bychom se hnali za drobnými mřenkami, které proklouzávají jednotlivými oky, a přitom by nám bylo úplně jedno, že druhou stranou nám zatím obrovskou dírou uplavávají sumci a ta díra se navíc pořád zvětšuje.

  Otázka je, jak to zastavit.

  Příspěvek z 8. prosince 2017 ve 20:25.
  klobáska v něm napsal:

  Zvláštní, že lidé mají potřebu psát do nástěnek jako jediný příspěvek „Co to je?“, když to lze během pár vteřin dohledat – jen napsat heslo do vyhledávače a u většiny základních věcí vám vypadne výsledek! ;-D

  Nástěnka o bitcoinech – proč ne? Možná jsem neměl začínat vtipem, ale něčím přínosnějším... Ale co ode mě čekat ve čtvrtek o půlnoci? :-|

  Příspěvek z 8. prosince 2017 v 17:49.
  SVETLO v něm napsal:

  Že by sis to třeba vyhledala na internetu?

  Příspěvek z 8. prosince 2017 v 17:48.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  CO JE TO?

  Příspěvek z 8. prosince 2017 v 15:23.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Nezajem;-D

  Příspěvek z 8. prosince 2017 v 11:59.
  Mentoska_Games v něm napsala:

  O co tu jde ?

  Příspěvek z 7. prosince 2017 ve 23:27.
  klobáska v něm napsal:

  Zkusím se zeptal v Bille, až tam zase půjdu pro rohlíky, jestli můžu platit bitcoinem. ;-)
  (No... napsal jsem to sice ve srandě, ale takhle to zní jako dobrá sranda... Co by na to asi ta nová paní prodavačka, co tam teď je, odpověděla? :-D)

  Příspěvek z 7. prosince 2017 ve 23:13.
  HelPik v něm napsal:

  Co říkáš na tu bublinu, která kolem toho teď panuje? Chtělo by to nové smajlíky R^ včetně bitcoinu a různých jiných měn.

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  7. prosince 2017 ve 23:13
  Založil:
  Obsahuje:
  18 příspěvků
  Moderátor:
  HelPik
  (kulisák)