Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Co si myslíte o reklamách na internetu?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 6. dubna v 11:36.
  Tobix v něm napsal:

  něco jako reklamy zaptatíš si a máš nějaký event se svojí hrou

  Příspěvek z 6. dubna v 8:47.
  Týnek v něm napsal:

  Discord má nějaké reklamy?

  Příspěvek z 6. dubna v 6:24.
  Tobix v něm napsal:

  Podle mě jsou na discordu nejlepší reklamy.Kdo neví jak ty reklamy funguji.Na strance s úkoly máš
  hry a když je budeš streamovat tak dostaneš nějakou věc do hry.

  Příspěvek z 6. dubna v 0:31.
  –MM– v něm napsal:

  Už se delší dobu chystá, že do reklamních mašinérií na internetu vstoupí i uhlíková stopa. Cílení reklam je tak náročný a zamotaný proces, že už někdo vyčíslil nezanedbatelné emise s ním spojené. Záměr novinky je, že inzerent, který se chce tvářit ekologicky, bude mít možnost upřednostnit reklamní cestičku, která pro něj není úplně finančně nejvýhodnější, ale je výhodná pro klima. @)->-
  To jsem zvědav, jak to bude fungovat.

  Pralinka2: Nedostávají. Kdysi to ty firmy dělaly s vizí, že jim FB přivede víc lidí, a teď to dělají proto, aby kvůli dominanci FB nepřicházely o lidi. Případně jsou nucené si i zaplatit tam reklamu, pokud si ji platí konkurence.

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 30. března v 16:23.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Zajímalo by mě, jestli ty firmy, a leckdy ne malé a bezvýznamné, které na svých poměrně obsáhlých internetových stránkách mají povšechné informace a u nich odkaz „podrobnější informace najdete na našem FB“, dostávají od FB nějaké poplatky za to, že mu nahánějí uživatele.

  Příspěvek z 30. března ve 14:03.
  –MM– v něm napsal:

  Týnek: „Takže uživatel FB nebo IG je něco jak dělník v továrně, co vyrábí zisk.
  Přesně tak, hodnotu má jen pozornost lidí. Jak jsem už jinde psal, průměrný příjem Mety z každého člověka je zhruba podobný jako koncesionářský poplatek. Člověk platí zhruba stovku za to, že může sledovat ČT, a někdo platí zhruba stovku facebooku za to, že může sledovat člověka. :->

  Mimochodem, co se týče Alíka, předchozí majitel si překvapivě nejvíc cenil domény alik.cz. V převodní smlouvě byly rozpočítané hodnoty jednotlivých věcí a doména měla zhruba třikrát vyšší cenovku než databáze lidí a zdrojové kódy dohromady. Je zvláštním paradoxem, že alik.sk jsme pak koupili za tři stovky. :-)
  Teoreticky jsme mohli vzít jen databázi a navázat pod jinou značkou…

  Příspěvek z 30. března ve 12:11.
  Týnek v něm napsal:

  Takže Alík sice nevydělává, ale má i tak hodnotu která se zvyšuje - zvyšuje se částka za jakou by se dát prodat, i když se prodavat nebude. Snad chápu dobře.
  V jednom videu jsem slyšel, že když Zuckerberg kupoval INSTAGRAM, tak si nekupoval ten systém a ty stránky - že to by jeho tým naprogramoval za víkend, ale že si kupoval ty užívatele. Protože musí mít co nejvíce uživatelů aby vydělal na reklamě. Že tedy co má na Instagramu tu hodnotu nejsou ty servery a ty stránky, ale ti lidi, co mu vyrábí peníze ze sledování reklamy.
  Takže uživatel FB nebo IG je něco jak dělník v továrně, co vyrábí zisk.

  Příspěvek z 29. března v 0:29.
  –MM– v něm napsal:

  Týnek: „Nebýt reklam tak neexistuje youtube a neexistuje ani Google.
  Nevím, jestli to takhle jednoduše platí. YouTube byl dlouhodobě v ohromné ztrátě, když ho Google kupoval… a i dlouho poté.

  Jde třeba odhadnout, že Alíka jsme od nákupu zhodnotili dejme tomu na osminásobek. Takže i když nemáme vesměs žádný příjem z reklamy, visí tu ve vzduchu hypotetický zisk z toho, že kdybychom Alíka prodali (někomu, kdo bude chtít příjem z reklam), tak na tom asi hezké peníze dodatečně utržíme. Pokud nejsme oficiálně neziskovka, tak tady vždycky je tahle hypotetická hodnota, na kterou jde ukázat, a říct, že to de facto je příjem, i když milionkrát zopakujeme, že Alíka nikdy neprodáme.

  Hodně IT firem funguje v tržním prostředí trošku jako taková spekulativní bublina. Místo skutečného zisku jde pracovat s očekávaným potenciálem… a dokud tomu investoři věří, jde to očekávání opakovaně odkládat na později. Musí to někdy prasknout? Co když nemusí?

  Nebo třeba Netflix jel (a možná ještě stále jede?) prakticky nepřetržitě ztrátově. Mohl by šetřit, mohl by chtít fungovat s vyrovnaným rozpočtem, ale ne, místo toho chce růst, chce produkovat další a další a další obsah. Ještě křiklavější příklad je seriálová produkce Applu, která patří mezi to scénáristicky nejzajímavější, produkčně nejdražší a zároveň nejméně sledované, co aktuálně vzniká. :->

  Podobnými úkazy jako streamovací služby jsou i placené části zpravodajských webů – cílem zpočátku bylo ukořistit co největší porci trhu dřív než konkurence, i za cenu velkých ztrát všech zúčastněných firem, a pak na tom začít pořádně vydělávat. Ale nikdo neumí určit, kdy přesně ten počátek skončí. Nikdo ani nechce veřejně přiznávat, že se jim tahle taktika skoro určitě ekonomicky nevyplácí, ale všichni to tak nějak stejně vědí… je to užitečná fikce. ;-)

  Totéž jsou i různé dovážky zboží (různé ty Rohlíky, iTesco apod.), růst je důležitější než zisk a pořád jde někam růst.

  Příspěvek z 28. března ve 22:24.
  Týnek v něm napsal:

  Google podvodnou reklamu nesmaže ani po nahlášení a ještě odpoví, že je reklama v pořádku. Google je tedy asi velmi poctivá firma. ;-(

  Příspěvek z 28. března ve 22:07.
  lékařský v něm napsal:

  Blender: Reklamní systémy má Google tak rozsáhlé, že nedokáže sám tyto reklamy nějak efektivně regulovat. Nahlašovací systémy jsou, ale bohužel to trvá, než to někdo vyřídí, a někdy se stává, že s tím nic neudělají. A když už udělají, tak si ten dotyčný založí další účet, kde dá zase to samý.

  Týnek: No… některé weby přímo ukazují, že mohou být velké a zároveň existovat, i když nepobírají žádný dramatický příjem za svůj provoz. O:-)

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 29. října 2023 v 19:40.
  Huehuehue v něm napsala:

  Nemusely by být všude:-)

  Příspěvek z 29. října 2023 v 19:36.
  Týnek v něm napsal:

  Myslím si o tom youtube to, že na to mají právo. A lidi zase nemají právo reklamy blokovat když si to youtube nepřeje.
  Nebýt reklam tak neexistuje youtube a neexistuje ani Google.

  Příspěvek z 29. října 2023 v 19:20.
  Anežka9 v něm napsala:

  Mě nejvíc štvou ty podvodné reklamy na nějaké online casino kde tam ukazují jak někdo vyhraje třeba 1 milon korun a chce ať si to stáhneš:-D Já vážně nechápu jak by se na toto někdo mohl nachytat, vždyť já tomu nevěřila už v mých 6 letech na taťkovém mobilu;-D

  Příspěvek z 29. října 2023 v 19:16.
  Blender v něm napsala:

  lékařský: Já jsem to spíš myslela z toho hlediska že jich není zbytečně moc, ale ty podvodné reklamy fakt nejsou pěkné. Jak to mají vlastně s těmi reklamami? Oni si je tam vybírají sami nebo nemůžou moc ovlivnit jaké tam budou?

  Příspěvek z 29. října 2023 v 19:01.
  lékařský v něm napsal:

  Blender: Ano, takhle by to bylo nádherné! Ale YT svou část dohody neplní. Není výjimkou, že ti před videem přistane podvodná reklama typu „Chcete vydělat dnes tisíc dolarů? A další den znovu?“, kde promlouvá nějaká syntéza řeči špatnou češtinou a slibuje ti, že když pošleš peníze sem a sem, tak se ti ty peníze okamžitě vrátí. :-|

  Když už reklamy, tak nějaké rozumné, ne ty manipulativní a primárně spíše škodlivé.

  Příspěvek z 29. října 2023 v 18:49, upravený vzápětí.
  Blender v něm napsala:

  Tvůrci mají právo na odměnu. Kdyby reklamy nebyly, tvůrci nebudou vydělávat a YouTube by beztak pravděpodobně zkrachoval. Takže tak jak to je je to win win pro všechny. Navíc ty reklamy na YouTube jsou fakt v pohodě, není jich extrémně moc. A těm co ty reklamy opravdu moc vadí si přece mohou pořídit YouTube premium ;-)

  Příspěvek z 29. října 2023 v 18:30.
  lékařský v něm napsal:

  YouTube před pár měsíci začal vyhazovat doporučení, abyste si vypnuli Adblock, jestliže ho používáte. Nyní zavedl opatření, které vám zablokuje videopřehrávač po třech zhlédnutých videích, jestliže Adblock nevypnete. Co si o tom myslíte?

  Prodleva 10 měsíců.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Nejsem z nich nadšený, ale ani mi nijak zásadně nevadí

  panglaq v něm napsal:

  Vždycky, když vidím nějakou od McDonaldu, tak se nestačím divit... ;-D

  honzot v něm napsal:

  Ještě víc než reklamy, mě štvou vyskakovací okna, že mám zapnutý adblock. Ale nic s tím neudělají]:-)

  Rex999 v něm napsal:

  Nesnáším!!:-Q:-Q

  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, některé jsou vtipné a některé hodně otravné, takže mi ani vtipné nepřipadají. ;-D

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 23. března 2021 v 18:42.
  GreefMan v něm napsal:

  Já taky nemám co skrývat, ale aby si někdo zapisovat co hledám a podle toho mi servírovat reklamu je trochu moc.

  Představ si to v realitě: Vejdeš do obchodu s mýdlem a pak na tebe celý den budou vyskakovat lidi, kteří ti budou nabízet mýdlo za nejvýhodnější cenu.

  Příspěvek z 23. března 2021 v 18:24, upravený po 8 minutách.
  Viki_show v něm napsal:

  Ano přijde mi to ok! Nic neskrývám tak je mi jedno že o mě něco ví a prý i poslouchá a když o něčem meleme tak mám reklamy i na to :-D

  Upraveno: aha tak mi MM reaguje na příspěvky ;-D to se mi ještě nestalo O:-)

  Příspěvek z 23. března 2021 v 10:57.
  GreefMan v něm napsal:

  A to ti příjde v pohodě, že to o tobě reklamní systém ví?

  Příspěvek z 23. března 2021 v 10:55.
  Killercow v něm napsala:

  Já mám furt reklamy na veselé ponožky:-c.

  Příspěvek z 23. března 2021 v 10:53.
  Viki_show v něm napsal:

  Mno... Občas zdržují ale je docela dobrý že nic nemusím dělat:
  Otevřu Chrome napíšu tábor, tábor 13 let, dětský tábor, tábor pro princezny
  Potom otevřu a to samý napíšu na yt a ještě na pár dalších vyhledávačů a další den mi všude skáčou reklamy táborů podle mých požadavků.. a něco si vyberu aniž bych hodinu hledala :-D

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 9. února 2021 v 9:02.
  Tomášek_Spongebob v něm napsal:

  Reklamy jsou opravdu zbytečné. Ještě že na Alíkovi není tolik reklam jako třeba v e-mailu.

  Prodleva 10 měsíců.
  Příspěvek z 11. dubna 2020 v 16:43.
  tomato v něm napsal:

  Moc a moc otravné a zbytečné:-Q:-|

  Příspěvek z 11. dubna 2020 ve 12:18.
  Matisek v něm napsal:

  Poslední dobou mě začínají štvát reklamy, které jsou na doménách známých stránek, akorát s malým překlepem.
  Například jsem šel na wikipedie.org a místo wikipedie mě to přesměrovalo na stránku s letáky. :-Q:-c

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  15. srpna 2018 v 19:10
  Založil:
  Obsahuje:
  51 příspěvků
  Neaktivní moderátor:
  nikdo