Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Dárky od Alíka a vše okolo

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 27. srpna 2020 v 10:33, upravený vzápětí.
  mimi167 v něm napsal:

  Ahoj, nevíte, kdy bude zase hromadné odesílání dárků?

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 25. srpna 2020 ve 20:29.
  Vikcapikca v něm napsala:

  Mateas
  mockrat dekuji za doporučenou zásilku, včera v pořádku dorazila. Mám velkou radost.
  Viktorie

  Příspěvek z 25. srpna 2020 ve 12:21.
  Michael1994 v něm napsal:

  Včera mi přišlo 2 krát Alíkovo samolepky si chtěla objednat moje desetiletá sestřička takže jsem ji to objednal na 2 krát. A 1 krát Samolepky s motivem Špiónů v převleku.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 23. srpna 2020 ve 13:55, upravený vzápětí.
  Smudlicek v něm napsal:

  Marek: A co se níže nevešlo je, že také Tobě a Alíkovi přeji, aby se vám dostalo pomoci z řad nových talentovaných lidí, kteří by obsah webu ještě více zpestřili, rozšířili a Tobě i správům pomohli odlehčit ve vaší práci. ;-)

  Příspěvek z 23. srpna 2020 ve 13:29, upravený po 16 minutách.
  Smudlicek v něm napsal:

  Mateas: Doporučený balíček s knihou v pátek v pořádku dorazil,
  radost veliká! :-) Díky moc. :-3

  Marek: Se zájmem jsem si přečetl Tebou odkazovaný článek. Je pěkně a velmi výstižně napsaný. ok Neměl jsem tušení, že Alík funguje prakticky jako hobby projekt, bez stálých příjmů z reklamy. Když jsem se nad tím zamyslel, musím Ti dát za pravdu. Zaslouží si to určitě obdiv a velmi držím palce, aby se dařilo najít cesty, které zajistí lepší financování Alíka do budoucna tak, aby to bylo přijatelné pro něj, pro čtenáře i pro inzerenty. ;-) Uf, to zas bylo souvětí. 8-o Moc se mi líbí vývoj, kterým web ušel od dob Mafry a obdivuju ta všudypřítomná programátorská kouzla. Musím uznat, opravdu si hodně hodně vyhraješ. A všechno je funkční a vypiplané do detailu! Třeba reliéfní čokoládová vajíčka, na ty jsem koukal jak blázen. Nebo teď ty tučňáčí křížovky, jak se ta poslední obracela vzhůru nohama (sic nevím proč, ale bylo to vtipné) a u nápověď pro kamarády jak se na pravé straně objevila i miniaturní křížovka, která kopírovala tvar té kamarádovy křížovky. Hustý. 8-D Je toho spousta, co lze chválit a na všem je vidět, že je to s láskou a péčí pečené. (ÍÍÍ)

  Příspěvek z 22. srpna 2020 v 9:57.
  Mateas v něm napsal:

  „Česká pošta není dokonalá, ale je to ve většině případů přijatelný kompromis“ no ona neni dokonala ani zasilkovna, ani ppl.. Ani nic jineho. Vsude pracuji lide kteri se mohou dopustit chyb. Obecne se da rict, ze zadna z nich neni lepsi nez jina. A u posty jasne vitezi dostupnost pobocek. Ty bohuzel naproti ostatnim doplaceji na dorucovani dopisnich formatu. Ono je rozdil dorucovat dopis za 15 korun nebo balik za 150 :) ten clovek v obou pripadech stravi stejny cas, akorat z jednoho ma daleko vetsi zisk.

  Příspěvek z 22. srpna 2020 v 6:01.
  renda4141 v něm napsala:

  Děkuji moc, balíček v pořádku dorazil. :-)

  Příspěvek z 21. srpna 2020 ve 13:06, upravený vzápětí.
  jessie11 v něm napsal:

  Děkuji za zaslané darky:-)

  Příspěvek z 20. srpna 2020 ve 14:57.
  Mateas v něm napsal:

  Budiz odeslano, komu nedojde do pondeli, vali se mu to na poste.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 ve 20:03.
  Morell v něm napsal:

  že Alík funguje lépe než za Marfy, o tom není nejmenších pochyb.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 18:25, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Co se týče Zásilkovny, tak by asi šlo dávat uživatelům na výběr, jestli chtějí raději poštu, nebo raději Zásilkovnu. Jen nevím, jestli by měl Mateas chuť řešit rozesílání takhle dvojmo. Totéž platí pro případnou evidenci více stavů objednávky. Cokoliv, co by mu jakkoliv sebralo nadšení, by bylo pro doručování Alíkových dárků nebezpečnější než ti nejládáčtější pošťáci. :-D

  Mimochodem, z hlediska nějakých stížností a zmatků mám dojem, že fungujeme mnohem lépe, než fungoval Alík za Mafry. Sám Alík měl ve své zdejší poště stovky dopisů typu „přišel mi jiný dárek“, „nic mi nepřišlo“ nebo „letos jsem si nic neobjednal, a přesto mi něco přišlo“ apod. :-)
  Také máme lepší evidenci, kolik čeho máme, takže nenabízíme věci, které nemáme.

  Smudlicek: Česká pošta není dokonalá, ale je to ve většině případů přijatelný kompromis…

  A bylo by celkem naivní se domnívat, že Mateas zásilky platí ze své kapsy.
  Ehm… no, platí to z mojí kapsy. 8-o:-)
  Mě musíš ukecat, abych chtěl utrácet víc jen tak. Alík nemá v podstatě žádné příjmy, ale to už bych se opakoval.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 16:17, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsal:

  Smudlíčku, já už tady jednou vytáhla, že Zásilkovna je daleko lepší podnik, ale neprošlo to, protože někteří zásilkovnu v blízkosti bydliště nemají. Časem se to změní, Do té doby ale musíme být trpěliví a bráz zavděk tím, co je.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 ve 14:52, upravený po 4 minutách.
  Smudlicek v něm napsal:

  Mateas: Tak aspoň že tak. Děkuji za odpověď. :-3 Jak jsem napsal, s poštou vím své. Včera jsem například viděl chodit doručovatelku s batohem plným zásilek na zádech, úplně rozeplým, snadno jí mohl menší balíček vypadnout nebo někdo něco nepozorovaně vytáhnout. Hodně obyčejných zásilek už mi přišlo od pošty poničených, případně narvaných do schránky tak, že například cédéčka praskla, knížky měly poškozený obal a podobně. Pak jsou zásilky, která mi pošta doručila až dokonce několik měsíců od odeslání. Nepřeháním! No a v první fázi kovida jsme si nechali od kamarádky poslat v rámci akce pošty (zadarmo) kvalitní roušky vlastní výroby, kamarádka mi i posílala foto zásilky, kde byla vidět i správá doručovací adresa a pracovníci pošty balíček bohužel odcizili! Dokázat to ale samozřejmě nemůžeme, nebylo to doporučeně. Česká pošta není spolehlivý podnik, je to sebranka podvodníků, a obyčejně, bez záruky, bych jimi poslal maximálně pozdrav z pionýrského tábora. Všechno ostatní, co má nějakou hodnotu, pouze doporučeně!

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 7:48.
  Mateas v něm napsal:

  Mateas ted nemel moc casu a chodil z prace vetsinou az po zavreni posty, tak se moc moc omlouva, ale posledni zasilky budou odeslany az zitra O:-)

  Morell na to krapet kapla - Mateas nema chut ani cas vypisovat zpetne podaci cisla a ve finale ne vsechno jde doporucene, at uz kvuli cene.. nebo necemu jinemu.

  Smudlicek, Mateas skutecne neplati zasilky ze sve kapsy, ale z kapsy Alika a jak je znamo, tak Alik neni vydelecny e-shop, ktery by se posilanim darku zivil.. :) Mam dojem ze je v katalogu i uvedene, ze se posila obycejne a za darky nerucime. Ze sve zkusenosti vim, ze je z valne vetsiny chyba na uzivateli, ktery bud zada svoji neuplnou adresu, nebo chybnou... a pak uz jde jen o vyzvednuti z posty. Stava se ze si uzivatel prodlouzi dobu ulozeni... a pak se to stejne vrati zpatky.

  Jedine co, tak se muzu snazit slibit, ze tu budu psat v ktery den bylo odeslano.. a pak uz je jen na lidech, zda zvednou zadek a dojdou se max do tydne podivat na postu, zda tam neco nemaji.. Bo ozvat se po mesici a pul kde je zasilka, kdyz uzivateli bylo receno kdy to bylo odeslany.. tak to uz je trosku pozde.

  Příspěvek z 19. srpna 2020 v 1:04, upravený vzápětí.
  Smudlicek v něm napsal:

  majdula2000: Ne, myslel jsem to samozřejmě tak, že by se to zautomatizovalo. Úplně stejným jednoduchým způsobem, jakým někdo klikne na „Zabaleno“, klikne na „Odesláno“ a uživatel už bude vědět, že je balíček na cestě a nebude muset Matease bombardovat dotazy. ;-) Myslím, že by ani nebyl problém do patřičné kolonky doplnit sledovací číslo, to je spíš dotaz na technického redaktora, potažmo IT administrátora.
  Morell: Ne, sledovací číslo doporučené zásilky, pochopitelně. Zásilky se běžně posílají doporučeně, aby se zamezilo problémům se ztrátou ze strany pošty. Mohl bych o tom vyprávět své. A bylo by celkem naivní se domnívat, že Mateas zásilky platí ze své kapsy. ;-)
  ಠ ͜ʖ ಠ

  Příspěvek z 18. srpna 2020 v 9:32.
  Morell v něm napsal:

  Sledovací číslo běžné zásilky? To se nedělá @Smudlicek.
  Náročnost záleží na postupu a systému, ale vzhledem k situaci a stavu pochybuji, že by se Mateasovi chtělo připlácet za doporučené zásilky a vypisovat podací listy. (i když to lze zautomatizovat ;-D) Ale těch peněz, co by ho to stálo. je mi jasné, že něco takového tady nelze.

  Příspěvek z 17. srpna 2020 v 19:28.
  majdula2000 v něm napsala:

  A vy si myslíte, že váš dárek je jediný, který se odesílá? Odesílají se toho spousty a Mateas to dělá ve svém volném čase. Myslíte si, že chce trávit další hodiny tím, že bude každému psát sledovací čísla a tak podobně?:-|

  Příspěvek z 17. srpna 2020 v 19:15, upravený vzápětí.
  Smudlicek v něm napsal:

  Morell: Přesně tak. Bylo by fajn, kdyby v přehledu odeslaných dárků byl ještě příznak „Odesláno“ a link se sledovacím číslem zásilky (předpokládám, že jde všechno od Alíka doporučeně.

  Příspěvek z 17. srpna 2020 ve 12:04, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsal:

  No, ono to může být všelijak. Doma máme podezření, že nám někdo na poště krade pohledy, posíláme jich domů z víletů spoustu, z dvaceti dorazil domů jeden.
  Pokud má zásilka sledovací číslo, dá se dohledat, ale obyčejné psaní je záležitost maximálně stvrzenky... blbě se dokazuje.

  Příspěvek z 16. srpna 2020 ve 12:26, upravený vzápětí.
  Kubik111 v něm napsal:

  Smudlicek: Neschovává ti ho třeba mamka k svátku, aby ti nemusela nic kupovat?]:-):-D
  ne... Teď fakt::-D
  Pokud tam je zabaleno, dárek by se měl v nejbližší době doručit, nebo už možná někde je...:-);-)
  buď trpělivý!

  Příspěvek z 15. srpna 2020 ve 14:56.
  Smudlicek v něm napsal:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá se zasláním dárku - knížka Stínadla se bouří - „Zabaleno 2. srpna v 18:40. “ Denně šmejdím kolem boudy a nic. :-3
  Děkuji moc za info.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 13. srpna 2020 v 11:42.
  jessie11 v něm napsal:

  Děkuji moc:->

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 11. srpna 2020 v 19:18.
  Mateas v něm napsal:

  V poste sme dohledali ze darek jeste nebyl poslany, bo se nevesel do prvnich 30 kousku, tzn tento tyden by melo dojit k expedici.

  Příspěvek z 10. srpna 2020 ve 12:44.
  jessie11 v něm napsal:

  Dobry den mam objednavku darku z 9.cervna a 23.cervna ale darky mi stale neprisly. Kdy mi budou prosim odeslany ?? Dekuji Ada

  Prodleva 5 dní.
  Příspěvek z 5. srpna 2020 ve 12:26, upravený po 3 minutách.
  lenuskák9 v něm napsala:

  děkuji, už jsem ho našla, dnes tu byl, nevím jak, ale opravdu jsem tam včera měla jen spícího Alíka, moc děkuji za rady

  Příspěvek z 5. srpna 2020 v 0:47.
  –MM– v něm napsal:

  lenuskák9: Vážně tam ten klíč není napsaný? Zkoumal jsem, jestli nemám někde chybu, dokonce jsem si nasimuloval, jak vypadá tvůj seznam objednávek u tebe…

  Objednávka se Steam klíčem

  … a ať se snažím jakkoliv, žádný problém nepozoruji.
  (Pozn.: V tomto obrázku jsem ten klíč rozmazal, aby ti hru někdo nevyfoukl.)

  Příspěvek z 5. srpna 2020 v 0:03.
  lenuskák9 v něm napsala:

  moc prosím o radu, opravdu ho nikde nevidím, nebyl by nějaký přesnější popis, jak ho najít??

  Příspěvek z 4. srpna 2020 v 16:15.
  lenuskák9 v něm napsala:

  děkuji, ale já ho tam pořád nemohu najít, je tam pouze napsáno klíč byl nastaven 3. srpna ve 14:14 a pod tím už je jen spící Alík:->

  Příspěvek z 4. srpna 2020 ve 13:49.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ten klíč máš přímo pod tou objednávkou.;-)

  Příspěvek z 4. srpna 2020 ve 13:45.
  lenuskák9 v něm napsala:

  Mohla bych se prosím zeptat, vyhrála jsem v tučnáčích tajenkách hru World to the west, mamimka mi ji objednala a bylo tam napsáno, že nemusí nic zadávat, že mi pouze předají klíč. Poté tam psali, že bjednávka čeká na spracování a dnes už tam bylo, že hotovo, že byl předán klíč, ale já ani máma jsme žádný klíč nedostali, můžu se tedy zeptat kde ho mám najít nebo co ještě musím udělat???

  Statistika…