Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Gympl – jste na něm nebo na něj chcete jít?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 12. ledna v 15:38.
  Kájínek10 v něm napsala:

  Gymnázium je fajn. Škoda že třeba u nás v Hradci je jenom jedno osmileté. Ještě víc fajn by bylo, kdyby nebyly příjímací zkoušky tak těžké!

  Příspěvek z 12. ledna v 15:34.
  Heďoušek v něm napsal:

  Podle mě je gymnázium fajn. Akorát mě dosti zaráží, že věci jako ekonomie, sociologie, politologie jsou v jednom předmětu – základy společenských věd. Ale chemie, fyzika, biologie, to je všechno samostatný předmět.

  Příspěvek z 11. ledna ve 21:06.
  Johannes v něm napsal:

  lékařský: Je jasné, že gymnázium ti dává větší ambice se dostat na vysokou školu a vystudovat ji. Konec konců, to je taky ten hlavní účel gymnázia. Na VŠ odchází z gymnázia průměrně 90 % absolventů.

  Nerozumím, co myslíš tím: „...a nevadí mu, že se nějaké věci k oborům dozví později, může gymnázia i ocenit.“
  Ad 1), to už se bavíme pouze o všeobecných gymnáziích.
  Ad 2), na všeobecných gymnáziích tam od toho jsou ty semináře, které jsem ti popsal. Ty jsou specializované na obor. A jak již bylo popsáno vaivou, látka na gymnáziu je probírána rychleji, ergo i do běžných předmětů se dá vtěsnat učivo, které by se jinde probíralo specializovaně ve všech možných předmětech.

  Je každopádně samozřejmé, že „někdo na takovou rychlost a častější testy není zkrátka stavěný“. To se dá říct o jakékoli jiné škole, „někdo zkrátka není stavěný na technické obory“ – ale opět jsme u samotné charakteristiky a definice gymnázia jako školy, která je určena pro lidi studijního typu – připravujíc je na studium na VŠ. Tenhle výrok už ale nicméně nesouvisí s tím tvým původním, kde jsi uvedl, že na gymnáziu „se píše pět testů týdně a je to zakončeno maturitou bez zaměření“, kterýžto výrok je nepravdivý. O:-)

  Jo, a propos, hlupáci x šprti – to je jasné, že to není pravda, leč je to oboje stejný případ klišé, stereotypu, který slýchám – a to stejně, jako, že na gymnáziu „se píše x písemek denně“. :-)

  Příspěvek z 11. ledna v 19:44, upravený po 11 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  JMKolo83: To nepopírám. Je to trochu dilemma devátého ročníku ZŠ, pokud nemáš ještě jasno s jakým oborem chceš být spjatá a to třeba ještě i v poslední možný den před odevzdáním přihlášky. :-|

  Ke známkám bych taky něco měl a mám dojem, že jsem to už i někam psal. Tak asi ne, skončilo to tím, že jsem napsal komentář, který jsem ze záhadného důvodu neodeslal. O:-) Každopádně ačkoliv s gymplem známky jistě taky souvisí, diskuze o samých jedničkách by měla patřit jinam.

  Příspěvek z 11. ledna v 19:35, upravený vzápětí.
  kytarystka05 v něm napsala:

  Jsem tam půl roku v primě a určitě mi to zatím vyhovuje víc než na základce. Ale všechno má plusy i mínusy... +učivo se probírá rychle -je to náročnější na přípravu

  Ale na základku už bych se nevrátila:-D Na vysvědčení mi vychází vždy za 1 nebo 2 takže jsem spokojená (i když vše není jen o známkách záleží hlavně na tom co si z toho odnesete)

  Příspěvek z 11. ledna v 18:19.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  Já budu mít (snad) na vysvědčení samé 1O:-)
  (Dostala jsem jen jednu 2 z matiky, jinak samé jedničky..:-3)

  Příspěvek z 11. ledna v 18:14.
  Maty09 v něm napsal:

  Boruvka2021: Tak ty budeš mít 4 z Aj? Já mám nějaký 2,70.:-|
  Teda, když se na to teď dívám, tak to fakt nevypadá moc slavně.:-(;-(
  Žádná jednička.;-(;-((na vysvědčení)

  Příspěvek z 11. ledna v 18:04.
  KoloJM83 v něm napsala:

  Jujda, ono se too smazalo... tak teda znova:
  Ale oni opravdu existují gymply se zaměřením... Navíc, co bude délat človék který vystuduje střední se zaměřením na kuchaře a pak zjistí že chce dělat něco úplně jiného? (Třeba automechanika to je jedno) To je podle mě horší varianta než človék se všeobecným zaměřením...

  Příspěvek z 11. ledna v 17:52.
  lékařský v něm napsal:

  Johannes a vaiva: Já spíše narážím na to, že se člověk učí dlouho takovým obecným stylem a nakonec nemá možnost si říct „Tyjo, já jsem v téhle větvi světa odborník, už můžu jít někam pracovat.“ Což je taky jeden z důvodů, proč gymnázia už předem připravují na vysoké školy (čímž neříkám, že absolvent gymnázia nemůže jít někam pracovat, ale konkrétně zaměření si povedou při vybírání zaměstatnání o něco lépe). Pro někoho to může být nevýhoda, ale pokud někdo plánuje vysokou školu už předem a nevadí mu, že se nějaké věci k oborům dozví později, může gymnázia i ocenit.

  Jinak je samozřejmé, že když nejde dát přednost nějakým oborovým předmětům, tak se přidají témata, která nějakým způsobem doplní stávající předměty a pojede se malinko rychleji. Já vůbec neříkám, že vás tam chtějí akorát mučit, ale někdo na takovou rychlost a častější testy není zkrátka stavěný. Někomu se stačí učit jen chvilku před testem, někdo se musí učit celé večery, někomu nemůže ani to... Jsou to věci, které by se před vstupem na gymnázium měly zvážit.

  Šprti a hlupáci. To jsou upřímně podle mě dva termíny, které vůbec nesouvisí s druhem střední školy a ani s tím, jak se člověk učí, ale spíše kvůli čemu se učí. A možná ani to ne. Urážet by se nemělo. :-)

  Příspěvek z 11. ledna v 17:14.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  byl jsem tam a je to pěkná nuda, už bych tam nevydržel ani minutu 8-o

  Příspěvek z 11. ledna v 16:42, upravený po 6 minutách.
  Johannes v něm napsal:

  Jo, přesně tak. Kromě toho ani není pravidlo, že by se těch pět testů týdně fakt psalo. (A kdo říká, že se na ně musíš drtit? :-D Já se na test učím o přestávce před hodinou, stačí mi to. A je tu takových víc. Stejná struktura jako na každé jiné škole, určitě se tu 100 % lidí neučí.)

  A co je myšleno maturitou bez zaměření? Během studia na gymnáziu přibývají volitelné předměty, semináře, u nás na škole se nabízí biologický, literární, anglický, humanitní, historický, zeměpisný, chemicko-biologický... Člověk si v průběhu vybírá a odmaturuje z toho, z čeho on chce. A jestli mu i tak vadí, nic mu nebrání přejít po kvartě (devítce) na SOŠ.

  A o různě specializovaných gymnáziích ani nemluvě.

  Ona to jsou taková klišé, že „na gymplu jsou šprti“, a tak podobně – ale je to stejně pravdivé, jako že „na učňáku jsou hlupáci“. Ani jedno není pravda. To může říct jen člověk, který na dané škole nikdy nestudoval. :-D

  Příspěvek z 11. ledna v 16:08, upravený vzápětí.
  vaiva v něm napsala:

  lékařský: Gympl není o drcení studentů, ale o rychlejším probírání látky, což je docela rozdíl. Ano, v matice si třeba napíšeme písemku ob čtyři hodiny, ale znamená to, že je v ní obsažena látka pouze z těch čtyř hodin, ve kterých jsme se učili rychleji, protože jsme nemuseli různé vzorce a výpočty znovu vysvětlovat i pomalejším studentům. Té látky tedy není naprosté minimum, je to akorát pro písemku (byť třeba pro známku s nižší váhou) a tudíž je zbytečné shromažďovat informace a poučky a čekat třeba čtrnáct dnů, aby toho na nás „nebylo moc“ a pak nasáčkovat do hodinového testu třicet otázek. Může se tedy zdát, že je těch testů přespříliš, ale jejich četnost množství probrané látky odpovídá.
  Krásným příkladem je taktéž naše biologie (ta je ovšem docela extrémní v porovnání s ostatními učiteli, neberte to prosím tak, že všichni ostatní vyučující pracují podobně, ne-li stejně). Pančelka nám dá test jednou za dva měsíce, jenže mezitím se nastřádá třeba dvacet stránek učiva (páč v tom naše učitelka přes nízké množství písemek nepolevuje) a pokud se člověk neučí průběžně, je docela v háji. Ovšem pokud se průběžně učí, je to dejme tomu deset stránek měsíčně, tedy dvě týdně a jedna na hodinu (teď nemluvím o hustě popsaných stranách, kde je přehršel odborných termínů), což se myslím zvládnout docela dá, nefungují-li na tom samém principu všichni ostatní učitelé, o čemž u jakékoli školy pochybuju, učitelé jsou velmi odlišní.
  Neříkám, že není potřeba škole (gymplu) věnovat vyšší pozornost, ale vražedné to rozhodně není.

  Samozřejmě nemůžu úplně srovnávat nižší gympl s vyšším, ale nemyslím si, že by byl tento přechod nějak zlomový.

  (Je to, doufám, nějak srozumitelné, neumím psát. :-D)

  Příspěvek z 11. ledna v 15:32.
  Johannes v něm napsal:

  lékařský: Což není pravda.

  Příspěvek z 11. ledna v 15:26.
  Boruvka2021 v něm napsala:

  jsem na gymplu a chystám jít od quarty na školu s nějakým zaměřením, ale osobně bych moc nedoporučovala pro ty co mají už teď špatné známky, já měla vždycky samé jedničky a teď to kolísá, mám pár jedniček, většinou dvojky a z Ájiny mi vychází 3,50 na vysvědčení

  Příspěvek z 10. ledna v 16:57.
  JAVIER v něm napsal:

  Já chci asi jít radši na šestileté gympl!

  Příspěvek z 10. ledna v 15:57.
  brdik v něm napsala:

  Myslí že to není s gymplem zas tak zlé;-),
  teda aspoň gympl na kterém jsem já je podle mně super, na základce jsem se nudila tady ne, učitelé se mi tu v předmětech věnují, kde vynikám podporují mě kde je to trochu horší tam mi pomůžou. A výhoda je že náš gympl má právo státní jazykové zkoušky:-)
  Maturavat se dá ze čtyř cizích jazyků, informatiky, chemie, fyziky, bioly, dějepisu a nevím čeho ještě. Já jsem tu spokojená jak blecha v kožiše:-D

  Příspěvek z 10. ledna ve 14:44.
  lékařský v něm napsal:

  Určitě bych nešel. Nepotřeboval bych psát pět písemek týdně a učit se tak hodně, abych nakonec vylezl s maturitou bez zaměření. :-|

  Příspěvek z 10. ledna ve 14:42.
  agnes_s v něm napsala:

  Já na něm jsem:-)

  Příspěvek z 10. ledna v 6:39.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Mamka mi už zrušila nějaké kroužky, abych měla víc času na učení se. Lolly, připrav se na učící maraton ;-D

  Příspěvek z 9. ledna ve 20:24.
  Holka01 v něm napsala:

  Já jsem na gymnázium a musím říct že je to dost těžké. To bude ale asi tím že jsem přešla že školi kde bylo jen ústní hodnocení.

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 17. srpna 2021 v 8:29.
  vitekot v něm napsal:

  Maty09:
  Řekl bych, že dají.

  Prodleva 11 dní.
  Příspěvek z 5. srpna 2021 ve 21:31.
  Luna3110 v něm napsala:

  já jsem na osmiletém gymplu :-)

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 28. června 2021 v 16:12.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  market-love: :-P Já vím, prostě už mě to štve:D

  Příspěvek z 28. června 2021 v 16:08.
  market_love v něm napsala:

  JuldaMulda2010: Nekřič.

  Příspěvek z 27. června 2021 v 18:16.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  Kytarystka05 : Proč si všichni musí motat mojí přezdívku!!!!

  Je to přeci JULDAMULDA2010 néé JUDLAMUDLA2010:D

  Příspěvek z 27. června 2021 v 17:05.
  Ema1609 v něm napsala:

  Ja jsem na gymplu

  Příspěvek z 27. června 2021 v 17:03.
  kytarystka05 v něm napsala:

  JudlaMudla2010: to jsem taky chtěla říct...
  Planet: fyzika se učí na každém 2.stupni zš, takže se jí jaksi nevyhnešok;-D
  A taky, jestli jsi (jakože to v tvém příspěvku tak vyznělo) že ještě chodíš na 1.stupeň takže jsi fyziku nikdy nemohla mít-tak nevím podle čeho usuzuješ...*O

  Příspěvek z 27. června 2021 v 16:28.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  Planet: Fyzika se učí i na normálním 2. stupni:D

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 24. června 2021 v 18:53, upravený po 15 minutách.
  Maty09 v něm napsal:

  Ani jedno, půjdu tam.:-D

  (a jít tam chci)

  Nevíte někdo jsetli jde při chození na gympl provozovat 4 nástěnky(co mám v moderátorech)?

  Prodleva 28 dní.
  Příspěvek z 27. května 2021 v 15:14.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  okJá jsem se taky dostala takže jdu

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  11. října 2018 v 18:10
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 100 příspěvků
  Moderátor:
  vitekot
  (kulisák)