Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Historky z historie 2

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 16. dubna 2007 ve 12:26.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Historie, to je něco jako dějiny. A ta dvojka znamená, že je to druhá verze této nástěnky, protože ta první se kdysi smazala.

  Příspěvek z 7. dubna 2007 v 18:55.
  Ádulka v něm napsal:

  Historie 2?? co to jako je??

  Příspěvek z 5. dubna 2007 v 17:56.
  kiku v něm napsal:


  KONEC SPROSTÝM SLOVŮM!! UŽ NIKDY NEMLUV NA ALÍKOVI SPROSTĚ PROTOŽE SE TO NESMÍ!! A VÍŠ CO? MŮŽEŠ SE PŘIDAT DO PARTY Buffy__ JE ŠÉFKA!!!!TAKŽE KONEC SPROSTÝM SLOVŮM!!!!PROROŽE TO POMŮŽE NÁM VŠEM A KONEC TAPETOVÁNÍ PROSÍM DODRŽUJTE TO

  Příspěvek z 24. února 2007 v 15:30.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tak v neděli večer prý bude v ČT2 od 20 hodin vysílání na téma "Vítězný únor" o tom, jak se před 59 lety u nás dostali komunisti k moci.
  Nevím přesně, co v tom pořadu bude, ale pokud vás toto téma zajímá, tak se na to zkuste dívat.

  Příspěvek z 6. února 2007 ve 12:18.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jééé děkuju Hájo!

  Příspěvek z 6. února 2007 v 10:41.
  Hája v něm napsal:

  A dalšííí!(jenom co najdu ten šanon)
  "PITTBURGSKÁ DOHODA A UMĚLÝ NÁROD ČESKOSLOVENSKÝ

  Na počátku roku 1915 se v Paříži konal sjezd zahraničních Čechů a Slováků, který přijal tzv. první pařížskou proklamaci, v níž se hovoří o novém státě, ve kterém budou žít 'český a slovenský národ na nových základech'. V říjnu 1915 vznikla tzv. Clevelandská smlouva deklarující samostatnost českých zemí a Slovenska a sjednocení českého a slovenského národa ve federativním státním svazku s plnou národní autonomií Slovenska, s vlastním parlamentem, s vlastní státní správou, s úplnou kulturní svobodou a se slovenštinou jako státní řečí. V květnu 1918 se scházejí v Pittsburgu za přítomnosti Masaryka zástupci největších slovenských a českých organizací, aby uzavřeli tzv. Pittsburgskou dohodu, kde se uznává politický program usilující o spojení Čechů a Slováků v jednom státě, že Slovensko bude mít vlastní správu, parlament, soudy a že bližší ustanovení ohledně organizace se přenechávají osvobozeným Čechům a Slovákům a jejich právoplatným zástupcům. K realizaci této dohody nikdy nedošlo. Měla to na svědomí další lež, s kterou Masaryk a Beneš ke konci 1. světové války vědomě operovali - československý národ. Kdyby nějaký československý národ existoval, musel by mít společné vlastní československé dějiny. Takových ale nebylo. Samotní Češi si nemohli národní stát založit, protože převyšovali počet Němců jen 2,16násobně (podle sčítání lidu v roce 1921). Ve federativním, rovnoprávněm uspořádání s nimi žít nechtěli."

  Část článku ze serveru http://virtuality.cz
  "Co jsme v učebnicích dějepisu nenašli a hnes tak nenajdeme" od Tomáše Krystlíka

  Příspěvek z 3. února 2007 v 16:04.
  Lucimera v něm napsal:

  Ahoj!
  Pitomost!Lucimera

  Příspěvek z 24. prosince 2006 v 10:57.
  --------LuCinGa v něm napsal:

  to jefakticky děs!

  Příspěvek z 14. prosince 2006 ve 23:39.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dovolím si připomenout, že v noci na včerejšek to bylo přesně 25 let, kdy v Polsku generál Jaruzelski vyhlásil "stan wojenny", což se do češtiny nesprávně překládalo jako "výjimečný stav", do ulic vyrazily tanky, aktivní odpůrci komunismu byli internováni, a následující vývoj událostí měl za následek i střelbu a nějaké mrtvé. Tento stav trval ještě několik let. Když jste se v létě 1982 procházeli po Krkonoších, tak na polské hranici každých 10 metrů stál ozbrojený polský voják a hlídal hranici a upozorňoval, že "droga przyjaźni jest zamknięta", tedy že Cesta přátelství je uzavřena.
  Cesta přátelství byla taková hřebenová cesta v Krkonoších, označená převážně červenou turistickou značkou, po které se mohlo chodit i bez pasu, jen s občanským průkazem. Dnes samozřejmost, ale tehdy, v době přísně střežených státních hranic, dost neobvyklé. Nicméně po vyhlášení válečného stavu v Polsku v noci na neděli 13.12.1981 tato cesta pochopitelně byla uzavřena.

  Příspěvek z 2. prosince 2006 v 18:22.
  Cornelka85 v něm napsal:

  Chá chá

  Příspěvek z 20. listopadu 2006 ve 22:36.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tady na té nástěnce si můžete přečíst o věcech, které si většina uživatelů Alíka už nepamatuje, hlavně o období před rokem 1989.

  Příspěvek z 18. listopadu 2006 v 8:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jak asi víte, včera bylo 17. listopadu.
  Včera odpoledne byl ve vysílání Českého rozhlasu takový pořad, kam měli telefonovat posluchači a vyprávět, jak strávili 17. listopad před 17 roky, tedy v roce 1989. Dovolalo se tam dost posluchačů a vyprávěli, kde zrovna byli a co dělali, a zhruba polovina z nich se zmínila o tom, že ten večer viděli polární záři. A ta moderátorka toho rozhlasu se tvářila překvapeně, zpočátku tomu skoro nevěřila a pak z ní vylezlo, že o té polární záři 17.listopadu 1989 večer se dověděla až teď.
  Což mě docela překvapilo; domníval jsem se, že o té polární záři toho dne ví každej, právě i proto, že tentýž den probíhaly ty významné společensko-politické události, a tím spíš bych čekal, že bude informovaná pracovnice sdělovacího prostředku.
  No, co se dá dělat; dověděla se to teprve včera. Pozdě, ale přece.

  Příspěvek z 13. října 2006 v 8:47.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Informace o lživosti níže uvedené zprávy najdete tady a hlavně tady.

  Příspěvek z 12. října 2006 ve 20:02.
  morče-10 v něm napsal:

  VÝZVA

  Před několika týdny si sedla jedna dívka v kině na něco píchajícího na sedadle. Když vstala, aby zjistila, co to bylo, našla zapíchnutou jehlu do sedadla, na které byl připevněn vzkaz: "Právě jsi byl(a) nakažen HIV".

  Kontrolní středisko chorob zaznamenalo v poslední době mnoho podobných případu v mnoha dalších městech, hlavně v Praze.

  Všechny testované jehly byly HIV pozitivní nebo obsahovaly zhoubný typ žloutenky. Středisko taktéž udává, že takovéto jehly byly nalezeny i na veřejných bankomatech a hlavně v dopravních prostředcích MHD. Je více než pravděpodobné, že jehly nastrkávají HIV nakažení narkomani.

  Žádáme každého, aby byl v takových případech obezřetný. Měli byste si pozorně prohlédnout každé veřejné sedadlo židli s největší opatrností. Starostlivý vizuální pohled by měl stačit.

  Zároveň vás žádáme, abyste tuto zprávu podali co nejvyššímu počtu vašich blízkých, přátel i známých, které tak upozorníte na toto nebezpečí.

  Je to velmi důležité! Můžete zachránit život jen tím,že odešlete tuto zprávu dále.
  Prosím, věnujte pár sekund vašeho času na odeslání tohoto odkazu přátelům a známým, ale i sousedům a kolegům v práci.

  Děkujeme

  MUDr. Eva Bendová
  ing. Vladislav Vlasák

  Magistrát města Olomouce

  - odbor ekonomický
  Horní náměstí - radnice, 771 27 Olomouc

  e-mail: vladislav.vlasak@mmol.cz
  tel: +420 585 513 368

  Příspěvek z 10. září 2006 v 9:48.
  TRABANT v něm napsal:

  Pralinka2: To s tou 23 je zajímavý,a to s tou vejtřaskou je moc pěkný že to udělal ne? :)

  Příspěvek z 22. srpna 2006 v 6:03.
  Vietcong v něm napsal:

  Pralinka2: To s tou 23 je zajímavý,a to s tou vejtřaskou je moc pěkný že to udělal ne? :)

  Příspěvek z 21. srpna 2006 v 15:16.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Ještě jedna vzpomínka na sovětská vojska v Československu, tentokrát ne tak drastická.
  Někdy v létě, tuším 1990, jsem se pohyboval v Krušných horách nedaleko tehdejší sovětské vojenské základny v Krupce. To bylo v době, kdy už sovětská vojska byla na odchodu a už si jenom balili. A tu jsem viděl, jak se po polní cestě řítí zelené vojenské nákladní auto. A když přijelo blíž, tak jsem viděl, že auto řídí nějaký asi desetiletý kluk. A kabinka byla plná asi pěti dalších dětí. Když auto dojelo k okraji lesa, zastavilo, na místo řidiče si přesedl ruský voják v uniformě a otočil auto směrem zpátky. Pak si za volant sedlo další desetileté dítě a auto zase odjelo. Za chvíli se vrátilo s dalším dítětem za volantem.
  Myslím, že ten voják, který neměl vůbec nic společného s okupací v roce 1968, pokud už tehdy vůbec byl na světě, se snažil před definitivním odchodem z Československa tady nechat dobrý dojem a udělat aspoň někomu radost, tak umožnil dětem se povozit vojenským nákladním autem.

  Příspěvek z 21. srpna 2006 v 15:16.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dnes je 21. srpna, což je 38. výročí od okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu. O 21. srpnu 1968 se dneska píše v novinách a asi bude i něco v televizi, a tady na té nástěnce jsem o tom už asi taky psal, tak to nebudu opakovat. Ale napsal bych jiné dvě zmínky o srpnu a o sovětské armádě.

  <b>Číslo 23.
  Jak asi víte ze školy, v květnu roku 1945 skončila druhá světová válka. Větší část Československa včetně Prahy byla osvobozena Sovětskou armádou, aspoň se to tak psalo v dřívějších učebnicích. Sice na osvobození Prahy se výrazně podíleli Vlasovci, o kterých se před rokem 1989 nesmělo mluvit, ale to teď necháme stranou.
  Na počest Sovětské armády byl v Praze na Náměstí Krasnoarmějců umístěn tank číslo 23 jako takový památník. V tom čísle 23 tehdy pravděpodobně nikdo nehledal žádnou hlubší symboliku. Ale po 21. srpnu 1968 se říkalo, že to číslo 23 znamenalo, že za 23 let přijdou zase. (1945 + 23 = 1968).
  Rok 1968 uplynul, okupační moc potlačila pokusy o demokratizační reformy v Československu a tank číslo 23 nadále stál na Náměstí Krasnoarmějců v Praze.
  Tehdy nikdo netušil, že symbolika čísla 23 nepominula. Ano, přesně dalších 23 let bylo zapotřebí, než sovětská okupační vojska v roce 1991 definitivně opustila území tehdejšího Československa.

  Přímo k 21. srpnu se vztahuje ještě další výročí. V tehdejším Sovětském svazu došlo dne 19.srpna 1991 k puči. Pučisté se zmocnili vlády, internovali sovětského prezidenta Gorbačova a chtěli zlikvidovat všechny demokratizační reformy, které Gorbačov od roku 1985 zavedl. Avšak armáda se pučistům nepodřídila a zůstala věrná sovětskému prezidentovi Gorbačovovi a ruskému prezidentovi Jelcinovi. Za několik dní byli pučisté svrženi a prezident Gorbačov propuštěn z internace a navrácen na místo sovětského prezidenta.
  A bylo to právě 21. srpna 1991, přesně 23 let po 21. srpnu 1968, kdy sovětské tanky zaútočily na poslední útočiště pučistů a definitivně je sesadily.

  Příspěvek z 17. srpna 2006 ve 12:38.
  Vietcong v něm napsal:

  Prali nacpu ti sem takovou reklamu, ale tahle slouží narozdíl od jiných k dobré věci ;)
  Připravuje se nový sraz klubu přátel Alíka, tentokrát v Ústí nad Labem, kdyby měl někdo zájem, více info na této nástěnce

  Příspěvek z 15. srpna 2006 ve 20:02.
  Vietcong v něm napsal:

  Nebylo by vhodné kouknout se třeba na nástěnku "HTML pro ty co to neuměj"? A neotravovat tady? To si myslím že to tak nespěchá.

  Příspěvek z 14. srpna 2006 ve 12:00.
  Vietcong v něm napsal:

  Tommy_Inferno: Jo já taky, 2012 nebo 13 teď přesně nevim ale jedním tímhle rokem končí mayskej kalendář, a když tak to napiš na nástěnku o záhadách, to je dobrý téma k diskuzi

  Příspěvek z 13. srpna 2006 ve 12:31.
  Tommy_Inferno v něm napsal:

  Viecitong:já sem slyšel že konec sevěta má být v roce 2012.

  Příspěvek z 3. srpna 2006 ve 22:14.
  Vietcong v něm napsal:

  Proč s tím spamuješ tady? Od toho je sekce internet a tam html pro ty co to neuměj

  Příspěvek z 30. července 2006 ve 12:22.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jojo tu snídani jsem si mohl dojíst u nich v autě, zatímco mě odváželi.
  Lampičkovej teror tam ani nebyl. Ale trochu se tam dala rozeznat klasická hra na "hodnej a zlej", i když to nebylo tak moc výrazný.
  Ale hlavní argument, který používali, byl typu "Podívejte se, vy máte dva roky do konce studia, vy byste jistě rád dostudoval, viďte, tak proč nám nechcete říct, kdo...." atd., případně "podívejte, stát vám platí studia, a vy se mu za to takhle odvděčujete, že nám nechcete říct, ...."
  A dokonce když jsem musel na WC, tak mě doprovázeli jen ke dveřím a ne až do kabinky.
  Takže tak moc drsný to tenkrát nebylo. Taky jsem tehdy nebyl moc důležitej.

  Jo ten nadporučík, co mě obtěžoval o čtyři roky později, to už bylo trošku horší. Naštěstí jeho snažení skončilo listopadem 1989.

  Příspěvek z 27. července 2006 ve 21:28.
  Vietcong v něm napsal:

  Prali jak moc zlý to bylo na tom výslechu? Použili lampičkovej teror? Dojedl jsi nakonec tu snídani co sis sebou zabalil?

  Příspěvek z 23. července 2006 ve 23:00.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tak to se ani nedivím.

  Příspěvek z 22. července 2006 v 11:02.
  Vietcong v něm napsal:

  Prali: Zaujala mě ta povídka o <b>Hvěždě jménem Pelyněk o tyhle věci se zajímám, slyšeli jste o tom že konec světa by měl nastat někdy v roce 2013?

  Příspěvek z 20. července 2006 v 7:45.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jojo dobře, já zas časem nějakou napíšu.

  Příspěvek z 19. července 2006 ve 14:04.
  Vietcong v něm napsal:

  Prali napiš sem nějakou komunistickou příhodu =)

  Příspěvek z 13. června 2006 ve 22:11.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tady se píšou historky z historie. Tedy takové ty věci z doby, o které jsou učebnice dějepisu, ale ne to, co se píše v učebnicích, ale co si kdo například osobně pamatuje nebo zná z vyprávění. Já tady například občas píšu historky z doby před rokem 1989, co jsem osobně zažil.

  Kdo si nástěnku oblíbil?