Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Husité - silný český lid nebo barbaři?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 5. června 2020 ve 20:25.
  jenisek98 v něm napsal:

  Na jedné straně Jan Žižka byl velmi dobrý válečník a stratég a ve vojsku dokázal udržet kázeň. A krutost byla součást jeho taktiky, protože města se pak ve strachu raději vzdala i početně slabším husitům.
  Na druhé straně to byl sprostý loupežník. Město Tábor nevlastnilo žádné pozemky ani řemeslnou výrobu ( kromě výroby zbraní) která by obyvatelům zajistila obživu proto podnikal loupeživé výpravy. kokoko

  Příspěvek z 5. června 2020 v 16:53, upravený vzápětí.
  anavercadav v něm napsala:

  Jan Žižka určitě nebyl dobrá osoba, když zabíjel i ženy a děti! Tudíž by se o něm nemělo ve škole učit, že byl jen dobrá osoba české historie.
  Co se týče upálení husa, tak si myslím, že k tomu určitě dojít nemělo, každý by měl mít svobodu svého názoru, i v tehdejší době. Myslím, že Hus nechtěl, aby jeho následovníci, páchali takové zlo. Dle mého hus nebyl kacíř, jen šířil svůj názor a kritizoval místa, kde tehdejší katolická církev pochybovala, např. prodávání odpustků. I ateistovi snad dojde, že odpuštění si přece nemůže koupit za peníze: D Kdyby byl Hus, špatný člověk, tak by si přece zachránil život, a zřekl by se svého učení, ale to on neudělal, tudíž musel minimálně věřit tomu, že má pravdu. Nevztahujme tedy zločiny husitské církve i na samotného Husa. Podívejme se na pozdějšího reformátora např.Martin Luther.Martin Luther byl podle mého mnohem horší reformátor, než byl Hus, vždyť sám Luther, bral židy jako nerovnocenné, už tenkrát. A ne jen to.Nebo třeba Jan Kalvín, ten byl podle mého ještě horší než Martin Luther a úplně se mi protiví.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 15:52.
  tomato v něm napsal:

  Tak na půl.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 15:35.
  Colossus v něm napsal:

  Husité jsou pro mne jakožto římskokatolíka heretici. Hus byl heretik a to je fakt. Dobrá, možná v té době měla církev své chyby, ale to žádného husitu neopravňovalo v tom zničit skoro veškerou kulturu dané doby a zabíjet nevinné lidi.
  Současným problémem je to, že se stále učíme o barbarech jako Žižka jako o dobrých osobách české historie.

  Příspěvek z 5. června 2020 ve 14:51.
  anavercadav v něm napsala:

  A taky ještě nezabíjeli jen husité i katolíci např. často popravovali lidi, kteří nesouhlasili s katolictvím, a vyznávali jiný druh křesťanství.
  Myslím, že křesťan, co o sobě říkal, že je křesťan, a povoloval zabíjet lidi pro náboženství nebo je sám udával, či zabíjel ze své vůle (nebylo mu to nařízeno, jako např. katovi), není ve skutečnosti ani křesťan, i když to o sobě říká, nebo je součástí nějaké církve, protože správný křesťan, samozřejmě dělá chyby, ale nezabíjí lidi, jen kvůli tomu, že oni jsou katolíci a my jsme husiti, nebo oni jsou protestanti a my jsme katolíci.
  Tož tak...

  Příspěvek z 5. června 2020 ve 12:56.
  Penubra v něm napsala:

  V plno věcech měli pravdu ale ti radikálové co zabíjeli atd. to fakt dělat nemuseli.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 10:01, upravený po 4 minutách.
  jenisek98 v něm napsal:

  Podle mě Táborité tak 10% prook a 90% protiko.
  Jinak nedávno byl v TV dokument o J. Želivském a to byl taky pěkný hajzlík. :-$

  Příspěvek z 5. června 2020 v 9:36.
  jenisek98 v něm napsal:

  Husiti se rozdělovali na Pražy a Tábority. Pražané byli stoupenci J. Husa, Táborité byli takový loupeživý gang. Byli brutální i na kruté poměry středověku a po dobytí měst povraždili všechny obyvatele včetně žen a dětí. Na druhou stranu respektovali pravidlo, že když se město vzdalo bez boje, obyvatele ušetřili.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 8:19.
  anavercadav v něm napsala:

  Myslím, že Husité úplně nenásledovali myšlenky Husa, nemyslím si, že by Hus, chtěl aby lidé dělali, takové války, bylo by lepší kdyby nebyli tak drastičtí.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 8:13, upravený vzápětí.
  Rodé v něm napsala:

  Já si myslím že nemuseli postupovat tak drasticky. Hlavně zníčili spoustu památek. Na druhou stranu některé jejich názory byly správné. Já si myslím že tak půl na půl.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 0:40.
  Colossus v něm napsal:

  Název mluví za vše. Co si o této skupině myslíte?

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  5. června 2020 v 0:40
  Založil:
  Obsahuje:
  11 příspěvků
  Moderátor:
  Colossus
  (kulisák)