Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Imigrační krize

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 30. června v 19:32.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Druhé video je o Švédsku. Tam si je, jak asi víš, přivezli z jihu.

  Příspěvek z 30. června v 18:57.
  –MM– v něm napsal:

  KocicakCZ: Koukal jsem jen na první video a moc jsem nepochopil, co se snaží říct. To, že je cílem vítání dostat do EU víc lidí i za cenu mírného chaosu (že se mhouří oči nad tím, která migrace je legální), nebyla nikdy utajovaná myšlenka. Jestli na tom rozhodnutí někdo někde nějak vydělává, to je mi celkem fuk, pokud tam není přímá spojnice k lidem, kteří o tom rozhodují.

  Existují všelijaká vlivná politická lobby, přes která jde vymýšlet různé spiklenecké teorie, ale tady u té teorie není žádný zřejmý ekonomický přínos – což je ostatně i tečka za tou teorií. Vyloženě je to teorie „země EU budou trpět a všichni na tom budou špatně“… na to, aby to mohl být záměrný a proradně naplánovaný cíl, potřebuješ najít někoho, kdo spolehlivě , že na tom všem zázračně vydělá a že se bude mít nakonec lépe, než by se měl nebýt této krize. Kdo to bude?

  Na druhé video jsem nekoukal.
  Jestli nám ale hrozí to z prvního videa, tím chceš říct, že TOPka a Piráti chtějí vybojovat České republice přístup k moři? 8-o:-D

  Příspěvek z 30. června v 11:55.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Našel jsem takový 2 zajímavý videa

  A tohle se prosím pěkně stane u nás, když lidi budou volit TOPku a Piráty.

  Příspěvek z 14. června v 17:39.
  Colossus v něm napsal:

  Mňo, ono jaksi záleží na úhlu pohledu. Někteří by imigranty nepřijali vůbec, někteří zase všechny. Jak ale můžeme poznat, který z nich se bude chovat tak a tak, jak poznáme slušného člověka od člověka, co pouze vyžírá stát? Jistě se najde spousta lidí, co by sátu prospěli, ale jak máme poznat, kdo bude správný a kdo ne? Situace v Malmö mne taky moc neláká, ale je to chyba státu, že si tam ty lidi takto nerozhodně nahnal.

  Příspěvek z 14. června ve 14:18, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Odkaz na Cynickou Svini bych tu nedával. ;-D

  Příspěvek z 14. června v 11:07, upravený po 5 minutách.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Jinak ve Švédsku, kde je těch nelegálních migrantů hodně, se děje tohle https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2585023-horici-auta-a-pocit-ztraty-kontroly-kdysi-klidne-svedsko-celi-dusledkum-migrace-z-obav a tohle https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3031913-svedsko-se-potyka-s-vyraznym-narustem-bombovych-utoku , zatímco u nás, kde máme místo muslimů Vietnamce a Ukrajince tak maximálně přibylo večerek.

  Samozřejmě se mezi muslimama najdou i slušní, ale není jich zas tolik a odlišit je od těch, co chtěj zapalovat auta je prakticky nemožný. Prostě je lepší je vrátit zpátky a poslat jim třeba nějaký peníze (samozřejmě jen pokud nám nějaký zbydou, ať kvůli tomu nemusíme zavírat nemocnice...), než riskovat, že se tu stane to, co ve Švédsku...

  Jo a ještě:

  Příspěvek z 13. června ve 20:48, upravený po 12 minutách.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Ten, kdo chce pracovat a přijmout naší kulturu k nám přijede legálně. Například Vietnamci, Bulhaři nebo Ukrajinci pracovat chtěj a přijeli legálně (a když už tu někteří přišli nelegálně, tak pracovat, ne brát dávky), proto s nima problém není. Většina muslimů do Evropy přišla nelegálně, a místo toho aby je vrátili zpátky je chtěj přerozdělovat... Děkuji, nechci, radši další Ukrajince a Vietnamce...

  Ono je jaksi lepší brát lidi ze skupin, kde jich chce pracovat 90%, než ze skupin, kde jich chce pracovat 10% a další 3% se chtěj odpalovat na náměstích...

  Příspěvek z 10. června ve 12:29.
  Penubra v něm napsala:

  Podle mě nejde všechny házet do jednoho pytle. On je totiž velký rozdíl když ten člověk chce pracovat a příjme naší kulturu a není nijak nebezpečný a člověkem který chce jen vyžírat náš stát a nebo může být nebezpečný.

  Příspěvek z 9. června v 6:47, upravený vzápětí.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Nikoho z muslimských zemí nepustit a všechny vrátit zpátky ať se odpalujou v obchoďácích doma.

  Stejnak akorát berou dávky a přínos nulovej

  Příspěvek z 15. března 2019 ve 13:50.
  smejky225 v něm napsal:

  Jednoduché řešení migrační krize, uzavřít hranice, poslat na ně armádu a hlídat si je. :-)

  Příspěvek z 15. února 2019 v 10:52.
  al-maty v něm napsal:

  U nás aktuálně hrozí spíše emigrační krize, kdy spousta kvalifikovaných pracovníků např. ze zdravotnictví migruje za lepším finančním ohodnocením do ciziny. Kdybychom za ně neměli náhradu v podobě „imigrantů“ ze Slovenska, Ukrajiny či Ruska, nastal by vážný problém. Také mě zajímá, jak by u nás římskokatolická církev řešila problém s nedostatkem duchovních, když by sem nepřicházeli „imigranti“ z Polska.

  Příspěvek z 15. února 2019 v 10:31.
  Colossus v něm napsal:

  Naprosto souhlasím

  Příspěvek z 15. února 2019 v 10:27.
  al-maty v něm napsal:

  Myslím si, že jednání obou stran je pochopitelné. Migranti zpravidla sní o lepší budoucnosti, vědí, že si v hostitelské zemi vydělají více peněz než ve své vlasti >ekonomické důvody jsou hlavní pohnutkou k migraci u většiny z nich. Samozřejmě, že část z nich si chce vydělávat na živobytí trestnou činností nebo ždímáním hostitelského státu v podobě sociálních dávek, ale kvůli tomu je není třeba házet všechny do jednoho pytle.

  Jednání starousedlíků je logické, zatímco instituce/firmy/korporace vidí v migraci příležitost, jak nasytit trh práce novými pracovníky, běžní lidé v ní tolik výhod nespatřují>obávají se, že pro ně migranti mohou představovat konkurenci na trhu práce, nebo že mohou být příčinou zastavení růstu platů, další obavou je strach, že budou muset parazitující migranty živit ze svých daní.

  Příspěvek z 15. února 2019 v 9:50.
  Colossus v něm napsal:

  Trochu jsem se v tom taky zamotal :-). Otázka zní, co si myslíš o jednání obou stran : uprchlíků a obyvatel dané země.

  Příspěvek z 15. února 2019 v 8:36.
  al-maty v něm napsal:

  Colossus: Společnost je v této otázce zbytečně polarizovaná, jak píše -MM- v předchozím příspěvku. Jinak jsem tvůj příspěvek úplně nepochopil, jak souvisí sympatie/antipatie k Němcům či Švédům s migrací?

  Příspěvek z 14. února 2019 v 18:13.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Obě strany na něj mají přistoupit a obě pak budou podobně (ne)spokojené. Stačí přeformulovat otázku, aby odpovědí nebylo rezolutní ano/ne, ale něco, co jde vyčíslit. Pak jde hledat jakýsi demokratický průměr. Kolik uprchlíků jsme ochotni přijmout? „Nula“ zní extrémně, „všechny“ zní také nesmyslně. Jaké podmínky musí přijímaný splňovat? „Žádné“ zní nelogicky z obou stran. Kdyby se lidi dokázali bavit o počtech a podmínkách pro přijetí a ne o morálních přednostech a poklescích absolutních názorů, nejspíš by zjistili, že se jejich stanoviska zase tak moc neliší. Každý velký problém jde rozlámat na menší. Čistě analyticky, chladnokrevně, bez pohoršení. Také lze průběžně měnit parametry, není nutné (a ani praktické) rozhodnout teď jednou provždy, jak to má být. Skutečným padouchem v debatách o migraci jsou ti, kdo aktivně narušují diskusi zdůrazňováním obou extrémů.

  Ach jo, ten svět je zmatený
  K tomu bych si dovolil podotknout, že zmatený byl vždycky. :->
  Vždy existovala polarizující témata, která dokázala vybudit překvapivě ostré reakce a která při zpětném ohlédnutí vlastně nebyla až tak důležitá. Oproti historickým konfliktům se současné názorové rozepře liší ve dvou věcech:

  1. Mnohem více lidí je považuje za svůj problém.
  2. Mnohem méně lidí je kvůli nim ochotno zabíjet.

  Takže na tom vlastně nejsme zase tak špatně. Situace se samozřejmě může zhoršit, ale jsou čím dál zjevnější i cesty, jak se může zlepšit. ;-)

  Příspěvek z 14. února 2019 v 17:26.
  Colossus v něm napsal:

  Souhlasím s tím, že by se měl najít společný kompromis, ale kdo má na něj přistoupit ? Jedna strana z toho vyjde špatně tak jako tak. Poslední dobou mě štve více propaganda, a to z obou stran. Na liberální straně je každý, kdo nesouhlasí označen za nacistu a rasistu, což je blbost. Na radikální straně člověk narazí na lidi, kteří chtějí všechny imigranty vyvraždit. Ach jo, ten svět je zmatený

  Příspěvek z 12. února 2019 ve 22:32.
  –MM– v něm napsal:

  Imigrační krize mi nepřipadá jako reálný problém. Je to zajímavý příběh nabitý emocemi, ale na to, abych ho vnímal jako skutečnou krizi, mám málo strašidelných dat. Povodně, katastrofická sucha, neuhasitelné požáry, havárie rozvodných sítí, války, politické převraty, státní šikana skupin obyvatelstva podle principu kolektivní viny – to by byly skutečné krize. Ale to, že se nějaká masa lidí přesune z bodu A do bodu B... nevím, proč tomu říkat krize. Občas v té mase lidí bude nějaký terorista, takže si ročně migrace vyžádá podobné množství životů jako měsíčně alergie na jídlo (buráky a podobně), o které se ale tolik nepíše.

  Pokud mám migraci považovat za skutečnou krizi, nevidím důvod předstírat, že je obtížně řešitelná. Někde uprostřed mezi těmi ukřičenými extrémy, kde jedna strana chce sluníčkově otevřené hranice a druhá chce stavět po zuby ozbrojené zdi, se schovává tichý rozumný kompromis, který ale momentálně nikdo nehledá. Hledat kompromis je totiž nezbytně nutné jen v případě krize. :-)

  Příspěvek z 12. února 2019 ve 22:09.
  Colossus v něm napsal:

  Ok, děkuji za názor. A co si myslíš o společnosti jako takové, stavící se negativně či pozitivně k migraci, např. němcům, či švédům ?

  Příspěvek z 12. února 2019 ve 21:51.
  al-maty v něm napsal:

  Já si myslím, že imigrační krize nemá žádná snadná řešení, v dnešním globalizovaném světě zkrátka lidé mnohem více migrují, a postupně budou migrovat čím dál více. Je logické, že obyvatelé chudých rozvojových zemí migrují do zemí vyspělejších, což má samozřejmě své výhody i nevýhody. Další kapitolou samo o sobě je vylidňování venkova a hromadné stěhování se lidí do velkých měst.

  Naše země podle mě bude v budoucnu mnohem více závislá na dovozu zahraničních pracovních sil. Píšu o tom v souvislosti se situací v Praze, ceny nemovitostí se čím dál více zvyšují a aby člověk nějak důstojně přežil, musí mít relativně vysoký příjem. To v praxi znamená, že v Praze zůstávají především ti, kteří vykonávají lépe placené/lépe kvalifikované profese, ostatní se stěhují na periferii, případně mimo Prahu. Domnívám se, že za chvíli situace dospěje do bodu, kdy ty nejpodřadnější/nejhůře placené profese v hl. městě nebude mít kdo vykonávat. Jako řešení by se naskýtalo rapidně zvýšit mzdy i u těch nejméně kvalifikovaných prací, ale zaměstnavatelé mnohem raději zaměstnají zahraniční pracovníky, zejména z východoevropských zemí, kteří taková místa s radostí přijmou, jelikož si v porovnání s výdělky ve své vlasti výrazně polepší.

  Migraci jako takové se v budoucnu v žádném případě nevyhneme, já osobně ji ani nevnímám jako problém. Něco jiného je ovšem migrace nepřizpůsobivých jedinců, kteří mají v úmyslu pouze vysávat náš štědrý sociální systém, v takovém případě je na místě omezení sociálních dávek pro individua tohoto typu.

  Příspěvek z 12. února 2019 ve 21:14.
  Colossus v něm napsal:

  Ahoj, zde je nov nástěnka. Jaký máte názor na imigrační krizi ? Jak byste jí řešili ? Mátě nějaký zajímavý fakt ? Tak pište:-)

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  12. února 2019 ve 21:14
  Založil:
  Obsahuje:
  21 příspěvků