Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  JáJá1 dává úkoly – denní, týdenní a měsíční úkol

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 16. března 2021 v 18:35.
  JáJá1 v něm napsal:

  3 a tobě dám bod.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 18:25.
  Hogo v něm napsal:

  Ups, trochu jsem na to tu zapomněl… a už jsem pátej…

  Kolik je teď aktivních správců klubovny? (3 body) O:-)

  Příspěvek z 16. března 2021 v 17:19.
  JáJá1 v něm napsal:

  Není zač.;-)

  Příspěvek z 16. března 2021 v 17:17.
  Trkalek34 v něm napsala:

  Děkuji

  Příspěvek z 16. března 2021 v 16:59.
  JáJá1 v něm napsal:

  Skvěle, úplně to stačí, +1000b.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 16:55.
  Trkalek34 v něm napsala:

  Když už jsem v tom psaní, napsala jsem i druhý příběh na téma Velikonoce. Je malinko kratší, ale snad se bude líbit.

  Velikonoční pondělí

  Bylo Velikonoční pondělí a kluci se začínali scházet na vsi. Chtěli vyplatit všechny jejich kamarádky a vykoledovat si malovaná vajíčka. Bylo osm ráno a věděli, že většina holek ještě spí.
  Když se všichni sešli, vyšli. Procházeli celou vsí a zvonili u každého domu. Řekli básničku:
  Hody, hody doprovody,
  já jsem malý zajíček.
  Utíkal jsem podle vody,
  nesl kupu vajíček.
  Potkala mě koroptvička,
  chtěla jedno červené,
  že mi dala jetelíčka
  a já řekl: „ne, ne, ne.“
  Na paloučku mezi poli,
  mám já strýčka králíčka.
  Tomu nosím každým rokem
  malovaná vajíčka.
  Dostali za odměnu nějaké sladkosti a barvená vajíčka. Někde dostali napít nebo pár drobných do kapsy.
  Čekal je poslední dům. Holka, která se s nimi bavila nejvíce. Nechali si jí nakonec, protože věděli, že na ně něco chystá.
  Zazvonili na dům a otevřela jim starší paní. Maminka holky. „Dobrý den,“ pozdravili ji slušně a poslušně ji vyplatili. Ona jim nabídla vajíčka.
  „Kde máte dcerku?“ zeptal se jeden z kluků, protože bylo půl dvanácté. „To nevím. Před hodinou se vypařila, ale neřekla kam,“ odpověděla mu. „Dobře děkuji,“ usmál se chlapec a všichni se odebrali ven ze dvora.
  „Musíme ji najít,“ zavelel jeden chlapec a rozdělili se na trojice. Vydali se ji hledat, protože nechtěli být mokří. S holkami měli domluvu, že pokud je do poledne nevyplatí mohou je polít.
  O půl hodiny se všichni sešli na návsi a byli bezradní, protože ji nenašli a bylo za minutu dvanáct. Najednou začali zvonit poledne a vedle nich se objevila dívka, kterou celou dobu hledali. Měla dvě plné vodní pistole a začala po klucích stříkat. Začali před ní utíkat, ale nebyl jim to platné, protože je hned dohnala a pořádně je postříkala.
  Domu se vraceli mokří, ale usměvavý. Dostala je jedna holka z celé vsi. Báli se, aby jich nebylo víc. Jejich přání bylo vyslyšeno a cestou už je nikdo nepolil.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 15:03.
  JáJá1 v něm napsal:

  Není zač.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 15:03.
  Trkalek34 v něm napsala:

  Děkuji za body

  Vysa318 v něm napsala:

  Ahaaa O:-);-D

  JáJá1 v něm napsal:

  Vysa318: Máš jiný posilovač.;-)
  Trkalek34: +1000b.

  Vysa318 v něm napsala:

  JáJá1: Je to krátké, +3000b. Nic proti ale já dostala méně a měla to delší O:-)

  Trkalek34 v něm napsala:

  Aprílové prokletí

  Je prvního dubna. Apríl. Všichni chtějí někoho nachytat a napálit, ale co by se stalo, kdyby ten den přišel někdo o smysl pro humor a celý den se vůbec nezasmál a nikoho nenapálil? Stalo se to jednomu klukovi, Kubovi, na samotě u lesa. Měl spoustu kamarádů, ale žádný ho nedokázal rozesmát.
  Snažili se o to celé dopoledne. Nic nepomáhalo. Ztratil všechny emoce, nejen smích.
  Někdo na něj vybafl, jiný na něj nastražil pavouky nebo ho hodil do ledové vody. Nic nepomáhalo. Už to chtěli vzdát, ale objevila se u nich holka. Eliška, sestra Kuby. Kluci jí převyprávěli, co se stalo s jejím bráchou. Nevěděla, co s ním je. Avšak si vzpomněla na pohádku, kterou jim kdysi říkala maminka před spaním a převyprávěla jim jí.
  „Jednou na apríla přišel náš taťka o všechny emoce. Prý to je dědičné. Stane se to jednou za deset let. Také nevěděli, co se s ním stalo. Přišla za ním jeho sestra a řekla mu to, co já vám říkám teď. Vůbec nic nepomůže. Je to prokletí naší rodiny, ale můžeme ho zrušit. Zkoušeli to všichni před námi, ale nikdo nepřišel na způsob jak. Máme na to do půlnoci. Máte nějaký nápad,“ zakončila Eliška vyprávění otázkou a podívala se po ostatních.
  „Já mám nápad,“ ozval se Tom, nejlepší kamarád Kuby. „Ven s tím,“ vyzvala ho Eliška. „Bydlíte na samotě a tady se skoro vůbec nepobavíte. Je apríl. Svátek žertíků a vtípků. Měli bychom ho vzít do města, protože tady všechno čeká a ví o všem. Ve městě se lehko napálí, protože tam to nezná tolik jako v lese,“ odpověděl Tom a zamířili všichni do města.
  Když přecházeli silnici, Eliška na Kubu zakřičela: „Pozor auto,“ Kuba se lekl a rychle přeběhl silnici. „Apríl!“ zasmála se Eliška. „Uff. Už jsem se lekl, ale poučka pro příště. Tohle není zrovna příjemný apríl,“ zasmál se Kuba a všichni si plácli, že prokletí zlomili. Po zbytek dne si ze sebe dělali různé srandičky a napalovali se.

  Takový kratší příběh na téma apríl.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 10:08.
  JáJá1 v něm napsal:

  Je to krátké, +3000b.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 10:04.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Apríl!
  Nastalo 1.4. A JáJá1 se rozmýšlí co udělá za vtípky. Napíše svým kamarádům, jestli nechtějí něco udělat spolu. Nic je nenapadalo, ale pak na něco přišli! Všichni doma našli své staré hračky ve tvaru hadů a pavouků a sešli se v parku. "Tak a teď je budeme roznášet po městě, stejně už je nepoužíváme." A tak se taky stalo. Šli kolem zahrady, tak vzali pavouka a dali ho do květináče. Pak šli dál, uviděli další zahradu a tam hodili hada. Tak to šlo dál a dál, dokud je nezastihli rodiče. "Vsichni si na vás stěžují!" A tak se tedy museli vrátit domů, ale aspoň si užili Apríl, jak má být.

  Ten konec se mi už nechtěl psát O:-)

  Příspěvek z 16. března 2021 v 9:49.
  JáJá1 v něm napsal:

  Není zač.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 9:49.
  Šároušek v něm napsala:

  Dekujii

  Příspěvek z 16. března 2021 v 9:46, upravený vzápětí.
  JáJá1 v něm napsal:

  +5000b., hezké.:->

  Příspěvek z 16. března 2021 v 9:00.
  Šároušek v něm napsala:

  Zaječí velikonoce
  Nastalo klasické Velikonoční zaječí pondělí. Holky seděli doma, kluci chodili mrskat, jen zajíček Ouško nikam nešel a plakal. Šel kolem zajíček Ňufal a ptá se Ouška, Ouško co ty tu děláš, proč nechodíš mrskat holky a brečíš tu? No víš Ňufale, já jsem nesehnal žádnou metličku. No, co s tím uděláme?Půjdeme natrhat vrbu, jen nevím kde ji najdeme, všechnu ji už otrhali ostatní. Tak se vydáme na výpravu, to by bylo zvláštní, kdybychom nic nenašli. To by šlo, řekl Ouško. Vydali se tedy do lesa. Prošli lesem, ale nikde ani kousek vrby. Ňufala napadlo, že vrba roste u vody. Obešli tak úplně všechny rybníky a studánky. Ale nic nenašli, šli stále dál. Ouško povídá, Ňufale, kde to jsme, nestratili jsme se? Já to tu neznám. No Ouško, já to tu taky neznám, ale neboj vrátíme se ale teď musíme najít vrbu. No když myslíš. Šli dál a dál až najendou Ouško vykřikl, Ňufale vrba! Ňufal se zaradoval a rozběhli se k ní. Když k ní ale přišli, zjistili že je úplně zlatá. Ouško říkal, že by ji neměli trhat když je taková vzácná. Ňufal ale stejně začal trhat proutky. Už měl utržené asi tři, v tom se objevila zvláštní osoba, něco jako zaječí královna lesa. Oba se vylekali. A v tom královna promluvila, proč mi tu trháte to proutí, je vzácné, nejvzácnější co kde potkáte. Ňufal i Ouško se rychle začali omlouvat. Ouško se zeptal, proč je to proutí tak zvláštní? A proč je zlaté? Královna mu odpověděla, je zlaté protože je v něm čarovná moc, ta dívka kterou tím vymrskáš, už nikdy nebude nemocná a bude navždy šťastná. No teda, řekl Ňufal. O takovém proutí jsem jednou slyšel ale nenapadlo by mě ani ve snu, že ho jednou najdu. No vidíš a našel jsi, řekla královna. Ouško řekl, tak my vám ho zase vrátíme královno. Ne to nemusíte, teď už ale běžte, upleťte pomlázku, a vymrskejte co nejvíc děvčat. Děkujeme, řekli zajíci a utíkali zase domů. I cestu domů našli, to asi pro to že za sebou pravidelně nechávali bobky:D. No a večer až všechny holky vymrskali, tak se zajíčci shodli, že to byli jejich nejkrásnější Velikonoce že všech.

  Příspěvek z 16. března 2021 v 7:50.
  JáJá1 v něm napsal:

  +8b.
  Ano, líbil.:-D

  Příspěvek z 16. března 2021 v 7:39.
  Vysa318 v něm napsala:

  Jeee děkuji 8-P já si budu sbírat bodíky článkami B-) líbil?

  Jo mám velkou fantazii ale zrovna večer a ráno nejmenší

  Příspěvek z 16. března 2021 v 7:35.
  JáJá1 v něm napsal:

  Ne, je to akorát.:->
  +2000b.
  JáJá1: JáJá1: Dnešní vtip Autor dnešního…
  (odpočet do 16. března ve 20:00)

  Příspěvek z 15. března 2021 ve 22:06, upravený po 9 minutách.
  Vysa318 v něm napsala:

  Velikonoce

  Blížily se Velikonoce a Jakub už zase přemýšlel kde vezme proutí. Jako každý rok, každý rok přemýšlel a vždy to dopadlo že z toho nic nebylo. Ale Jakub letos si řekl že to tak nenechá. Šel se ven projít s kluky. Kluci říkali že je to blbost a že se má na to vykašlat, ale Jakub chtěl mít svou pomlázku. Jak tak přemýšlel tak Jakub ani nevěděl jak takový nějaký strom nebo keř vypadá. Takže se rozhodl zeptat kluků jenže ti už dávno byli v obchodě s Velikonočními losy. Zavolali na něho: „Kubo! Pojď sem! To je lepší než nějaká pomlázka. Tady máš.“ Dík řekl Jakub smutně. Petr se na něho podíval a zeptal se Jarka: „Není nějaký divný? Nemáme mu pomoct?“ Jarek se kouknul na Kubu a řekl zpět Petrovi že se můžou o to alespoň pokusit. Jakmile se obrátili kde stál Jakub tak ten už tam nebyl. Šel do Velikonočního lesa. Kluci se pokecali protože to byl zakletý les a utíkali za ním. Jakmile ho dohnali tak Jakub byl úplně někde jinde. Koukal se kolem sebe a říkal jaká je to nádhera. Ano byla to nádhera ale zakletá! Jarek a Petr se mu to snažili vysvětlit ale nešlo to. Kuba se teda nechal unést jeho krásou a po chvíli kluci také. Večer se Kuba nevrátil domů takže ho mamka začala hledat. Bylo už 22:30 a Jakub nikde. Už to maminka vzdala ale Jakub ne. Jakub, Petr a Jarek byli pořád v zakletém lese.

  Není to krátké? Jsem ospalá tak jsem něco vymyslela narychlo. Kdyžtak dovyprávím zítra.

  Veryfr v něm napsala:

  zítra nejspíš napíšu, neboj :-) ale dneska se mi už nechce O:-)

  Příspěvek z 15. března 2021 v 19:48.
  JáJá1 v něm napsal:

  Žádný příběh?8-o;-)
  Času je dost.

  Příspěvek z 15. března 2021 v 10:16.
  JáJá1 v něm napsal:

  Příběh-Velikonoce

  Pravidla doufám už znáte, takže rovnou k věci, obrázek opět jako bonus, napište příběh o Velikonocích.
  (odpočet do 5. dubna ve 20:00)

  Příspěvek z 15. března 2021 v 9:35.
  JáJá1 v něm napsal:

  +8b.

  Příspěvek z 15. března 2021 v 7:34.
  JáJá1 v něm napsal:

  JáJá1: JáJá1: Dnešní vtip Autor dnešního…
  (odpočet do 15. března ve 20:00)

  Příspěvek z 14. března 2021 v 10:37.
  JáJá1 v něm napsal:

  +8b.

  Statistika…