Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak by měla vypadat pravidla pro nástěnky?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 30. července v 17:39.
  Matisek v něm napsal:

  A navíc to nesouvisí s pravidly nástěnek.

  Příspěvek z 30. července v 17:32.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tobiasi, tobě jde o to, že umí MMův červík koukat doprava i doleva? To umí (a automaticky dělá) každý obrázek, u kterého je v nastavení zaškrtnuté, že se může zrcadlově otáčet.;-)

  Příspěvek z 30. července v 17:17.
  –MM– v něm napsal:

  Tobias7: Na nepopsané odkazy neklikám. :-P
  Chceš-li mi něco sdělit, zkus to vyjádřit slovy… a až když to nejde, použij slova k tomu, abys mě nalákal ke kliknutí na odkaz.

  Příspěvek z 30. července v 17:10.
  Tobias7 v něm napsal:
  Příspěvek z 17. května ve 21:06.
  –MM– v něm napsal:

  majdula2000: Když zakladatelé nepíšou, tak jsem je tu povzbudil. :-D

  Pralinka2: Je lepší, když vzejde iniciativa ze strany těch, kdo do nástěnek přispívají. Protože je takových nástěnek skutečně hodně... a nemá smysl řešit úplně všechny.

  Nevím, jak jinak by to šlo řešit. Mohl bych leda tak vyrobit pro správce výjezd nástěnek, které obsahují slova „mě“/„mně“/„já“... ale o tom bych vás informoval jinde, to bych nepsal do veřejné nástěnky o pravidlech. ;-)

  Příspěvek z 17. května ve 20:29.
  majdula2000 v něm napsala:

  To bychom tu byli ještě 50 let... já už pár desítkám nástěnek tu přezdívku připsala.

  Příspěvek z 17. května ve 20:28, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Tak potom zbývá možnost, že se ty nástěnky budou přejmenovávat po nějaké domluvě se zakladatelem nástěnky? 8-o
  Tohle mi přijde jako dlouhý a vyčerpávající úkol. :-|

  Příspěvek z 17. května ve 20:03.
  majdula2000 v něm napsala:

  Jenže když zakladatelé nepíšou a MMovi se to nelíbí, tak...:-|

  Příspěvek z 17. května ve 20:02.
  JáJá1 v něm napsal:

  To já mám, takže by to mělo snad být v pořádku.

  Příspěvek z 17. května ve 20:00, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Pralinko, zakladatelé mají poprosit o přejmenování nástěnky. Ještě před předchozím příspěvkem (nepočítám-li ten svůj) MM psal, že to máme udělat. :->

  Příspěvek z 17. května v 19:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  V tom případě musím konstatovat, že jsem asi ten předchozí příspěvek nepochopil správně, a proto se ptám:
  Znamená to, že zakladatelé nástěnek typu „ptejte se mě“ a „co si o mě myslíte“ mají požádat někoho ze správců o změnu jména nástěnky, nebo že mají správci sami aktivně projít všechny nástěnky a ty s takovým názvem sami a bez žádosti zakladatele přejmenovat?

  Příspěvek z 17. května v 18:38.
  –MM– v něm napsal:

  Můj předchozí příspěvek měl absolutně nulový efekt. :-(
  Skoro jediné přejmenování, které v nedávné době proběhlo, bylo u nástěnky od Veryfr, že jí tam správce opravil „“ na „mně“, ale pravidlo porušuje pořád stejně... to jsem nějak nepochopil... :->

  lékařský: Nevím, půjde to postupně. Začnu nejspíš u vtipů.

  Příspěvek z 15. května v 17:27.
  lékařský v něm napsal:

  Jéé, to je úžasné. Kdy zhruba by mohlo být to nasazení mobilního vzhledu webu? :->

  Příspěvek z 15. května v 17:10, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Jelikož se blíží nasazení mobilního vzhledu webu, je důležité, aby názvy nástěnek skutečně byly pochopitelné i bez znalosti autora – jak říká pravidlo www.alik.cz/n/pravidla#2.d. Autor totiž na menších mobilech nejspíš nebude vidět.

  Pokud máte nástěnku, která toto pravidlo porušuje, poproste někoho ze správců (nikoliv mě), ať ji přejmenuje. Ze všech „ptejte se mě“ se musí stát „ptejte se Ferdinanda“ (pokud by byl autorem Ferdinand) apod.

  Příspěvek z 7. května v 16:08.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: dobrá, beru.;-D

  Příspěvek z 7. května v 15:47.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: „Proč neulevit správcům nějakým algoritmem?
  Zatím to nebylo potřeba. Množství vulgarit v nástěnkách je tak zanedbatelné, že jdou vyřešit manuálně (a nebo jdou někdy klidně i neřešit).

  jako příležitost dělá zloděje, tak nefunkční pravidla působí působení zlobivců
  To očividně není pravda. :-)
  Tři roky sem jdou neomezeně vkládat youtuby a jak často vidíš, že jich je až příliš? Kdybych to teď někde viděl, neřekl bych si „aha, chybí nám na pravidlo nebo automatika“, ale spíš „ach jo, panglaq někoho inspiroval“. :-D

  Množství jevů, které bys mohl nějak preventivně plošně zakazovat, je téměř neomezené, a každé jednoduché pravidlo může mít i rozumné protipříklady. Pokud tedy zakážeš něco, co se stejně nikdy neděje, zakážeš tím i ty výjimečné případy, kdy to ničemu nevadí. Zrovna filtr sprostých slov je dobrou ukázkou – v klubovně blokuje občas i věci, které jsou jednoznačně neškodné, ale někdo na ně nastavil jednoduchý filtr, protože se někdy něco možná dělo. O některá z těch zakázaných slov tam neškodně zakopávají stálí členové a nikdo vlastně neví, proč jsou zakázaná...

  Odlišná otázka také je, kdy skutečně potřebuješ proti nežádoucímu jevu nasadit triviální automatiku. Pokud si tady zřizuje nějaký trol účet, tak si klidně může zvolit vulgární přezdívku. Vyplní celý registrační formulář, odklikne ověřovací e-mail, přihlásí se... a pak teprve zjistí, že je zablokován... a musí začít od začátku, pokud má trpělivost. Kdyby při registraci v prvním kroku narazil na detekci vulgarit, tak by zkoušel vymyslet takovou přezdívku, která projde, a nejspíš by se mu to povedlo docela rychle... a třeba by pak nebylo tak snadné si ho všimnout.

  Beru to tak, že jednoduché automatické kontroly jsou vyjednávání s uživatelem. Hodí se na vymáhání pravidel typu „přezdívka musí mít aspoň tři znaky“, ale ne na válku s člověkem, který má špatné úmysly.

  Příspěvek z 7. května ve 13:37, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  Matisek: Jejda, pardon, asi jsem porušil pravidla! Jestli je tu něco závadného, tak to radši prosím smazejte a poučtě mě, co činím. Budu hodný:-3:-3$>@)->-

  Příspěvek z 7. května ve 13:34.
  Matisek v něm napsal:

  panqlag: Nečetl jsi odpověď? Když se to někdo pokusí udělat tak bude zablokován.

  Příspěvek z 7. května ve 13:31, upravený po 4 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-:

  „Běžně koukám na přednášky, které mají třeba až dvě hodiny. Jedno video může být delší než čtyřicet tříminutových klipů. Ano, teoreticky by šlo vyrobit mechanismus, který z youtubu přes jejich API vytáhne informace o videu, spočítá délku, stáhne i titulky, nechá je případně přeložit a najde v nich nevhodná slova... atd. – ale nevím, přijde mi to zbytečná práce. V tuto chvíli není v nástěnkách ani žádné blokování sprostých slov, zatím nebylo potřeba. :-D
  Aha, já měl na mysli spíš scrollování, projížděbní nebo možnost se ve všech těch videích vyznat.
  Hele, tu detekci sprostých slov (a dalších nevhodných výrazů) bych zvážil.R^ (Proč neulevit správcům mějakým algoritmem?$>)

  “Chápu snahu o nějaké vylepšení, ale přijde mi, že vymýšlíš omezující nařízení na řešení hypotetického problému, který reálně nenastává. :-)
  Tuším, že jsem viděl zatím jen jeden příspěvek s dvaceti youtuby... a že byl můj.“

  No jo, -MM-, jenže jako příležitost dělá zloděje, tak nefunkční pravidla působí působení zlobivců - a co když se to někdo pokusí udělat?

  lékařský: Koukám, že jsem Tě asi něja motivoval! B-)
  www.alik.cz/p/256348

  Příspěvek z 7. května ve 13:09.
  –MM– v něm napsal:

  Řeže se to.
  Ten limit je (tuším) napevno ve všech editačních políčkách. U Alíkovin už na něj párkrát někdo narazil.

  Příspěvek z 7. května ve 13:03.
  Matisek v něm napsal:

  lékařský: Džungaráček myslím tohle zkoušela a zbytek příspěvku se prostě nezobrazil.

  Příspěvek z 7. května ve 13:02, upravený vzápětí.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  Tak to zkus!:-D

  Příspěvek z 7. května ve 13:01, upravený po 2 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Co se vlastně stane, když napíšu příspěvek o 25 tisících znacích nebo více a odešlu ho? Objeví se nějaká chybová hláška? :-)

  Příspěvek z 7. května ve 12:49.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Příspěvek je teď omezený tuším na 25 tisíc znaků. To znamená, že nejspíš do něj technicky půjde vložit pět set videí.

  Chápu snahu o nějaké vylepšení, ale přijde mi, že vymýšlíš omezující nařízení na řešení hypotetického problému, který reálně nenastává. :-)
  Tuším, že jsem viděl zatím jen jeden příspěvek s dvaceti youtuby... a že byl můj.

  Dlouhá stránka ničemu zase tak moc nevadí. Když bude někdo úmyslně tapetovat, tak ho zkrátka smažeme, nebo i zablokujeme. A je jedno, jestli tapetuje videem, smajlíky, písmenky nebo čímkoliv jiným obtěžujícím. Existují přeci i jiné mechanismy kontroly než hloupá automatika (nebo paušální psané pravidlo), které počítá znaky nebo videa.

  Dokážete si to vůbec představit, jak dlouho by to trvalo, než bychom všechno prošli?
  Běžně koukám na přednášky, které mají třeba až dvě hodiny. Jedno video může být delší než čtyřicet tříminutových klipů. Ano, teoreticky by šlo vyrobit mechanismus, který z youtubu přes jejich API vytáhne informace o videu, spočítá délku, stáhne i titulky, nechá je případně přeložit a najde v nich nevhodná slova... atd. – ale nevím, přijde mi to zbytečná práce. V tuto chvíli není v nástěnkách ani žádné blokování sprostých slov, zatím nebylo potřeba. :-D

  Příspěvek z 7. května v 11:57, upravený po 2 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  darkness Ono by to málo nebylo, ale

  1. kdybych měl povoleno jedno, tak bych musel zkrátit čas úprav příspěvku s videem, abych pak mohl vložit další video.;-D
  2. Kdybych měl povoleno 5 videí, tak aby to bylo jednodušší - příspěvek s videem je obrazově hodně rozměrný, jako jeden větší příspěvek. Z toho plyne, že při omezení 5 videi na příspěvek je takový příspěvek dlouhý jako 5 příspěvků, tudíž za takový příspěvek (s více než jedním videem) by se mělo zobrazit o 4 příspěvky na stránce méně, aby ta stránka nebyla zahlcená příspěvky.
  3. Nebo úplně jinak - zavedl bych znakové omezení na jeden příspěvek, přičemž jedno video by se počítalo jako počet písmen ze sledu znaků z písmene i (které zabírá z písmen místa nejméně), který na obrazovce po uveřejnění příspěvku odpovídá místu, které si video zabere pro sebe a započítalo by se do omezení znaků v příspěvku.
  Příspěvek z 7. května v 11:50.
  darkness v něm napsala:

  panglaq: Jeden je docela dost málo, já bych byla pro pět...

  Příspěvek z 7. května v 11:46.
  lékařský v něm napsal:

  Jen jedno video je podle mě moc velké omezení. Já bych to omezil tak na pět. Víc ne. :-)

  Příspěvek z 7. května v 11:42, upravený po 10 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  -MM-: Dobře, beru, ale...

  „Mimochodem, za stávajících podmínek občas chci vložit více videí do jednoho příspěvku, ale musím čekat, než vyprší čas na úpravy příspěvku, abych pak mohl napsat nový.“
  To jsem napsal blbě, měl jsem na mysli více videí do více příspěvků.;-D

  “Já bohužel netuším, co si běžní smrtelníci představují pod jednou stránkou. (V poradně máme podobnou otázku od lékařského :-).) Pro mě je na webu jedna stránka jedna webová stránka. A jelikož na jedné webové stránce zobrazuji 30 příspěvků, není z principu možné, aby byl příspěvek delší než jedna stránka.“
  Jde mi o to, že když se příspěvek natáhne a bude třeba v něm dvacet videí, jak se třeba celý vejde na stránku 2 v nástěnkách? Nakonec vejde, akorát ta strana 2 bude hoooodně dlouhá.;-D Ale když by třeba na nástěnku někdo vložil 2 příspěvky obsahující 40 videí dohromady, tak už by to bylo zlé asi.:-|

  “Vy si ty příspěvky tisknete na papír? 8-o
  A pak počítáte papíry? A4 nebo A5? :->
  Když se youtube video vytiskne, tak nehraje. :-(:-D

  Ne, jde právě o to, že aby to měly nástěnky snadnější a nebyly stránky moc dlouhé (a nemuseli jsme tolik scrollovat nebo jezdit prstem, konečně mě to slovo napadlo), tak právě navrhuji, aby měl jeden příspěvek jen jedno video.:->

  lékařský: To by možná šlo jako psychologická zábrana, kdy se uživatel zamyslí nad tím, kolik videí tam dá, aby to pak nepřehnal. Pokud ale nakonec vloží do každého příspěvku 5 videí a napíše takhle 30 příspěvků, tak jedna stránka bude mít 150 videí a bude dlouhá jako nevím co. Dokážete si to vůbec představit, jak dlouho by to trvalo, než bychom všechno prošli? 8-o:-D

  No, každopádně doufám, že jsem všechny ve všem správně pochopil.;-D

  Příspěvek z 7. května v 11:26.
  lékařský v něm napsal:

  Tak asi už odpověď na dotaz znám a není na něj potřeba odpovídat. :D

  Příspěvek z 7. května v 11:10.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Víc videí v jednom příspěvku mi nepřijde jako problém...
  Občas můžou být proložené komentáři, takže nevím, jak by se to mělo rozsekávat.

  Mimochodem, za stávajících podmínek občas chci vložit více videí do jednoho příspěvku, ale musím čekat, než vyprší čas na úpravy příspěvku, abych pak mohl napsat nový.
  To jsem úplně nechopil. Proč musíš čekat, než vyprší čas na úpravu, když chceš udělat úpravu? 8-o

  když by například jedno video bylo vhodné a jedno nevhodné, chceme snad vymazat celý příspěvek?
  Nejspíš ano. Správci Alíka mají i možnost upravovat všechny příspěvky, takže můžou cokoliv odmazat. (Správci nástěnek ne.)
  Na youtubu nebývají moc často videa, která by skutečně byla závadná. Spíš mám větší obavy z těch stovek linkovaných obrázků na cizích serverech, které nejedou přes zdejší obrázkový systém.

  je vůbec nějak pojištěno, aby příspěvek nebyl delší než na jednu stránku
  Já bohužel netuším, co si běžní smrtelníci představují pod jednou stránkou. (V poradně máme podobnou otázku od lékařského :-).) Pro mě je na webu jedna stránka jedna webová stránka. A jelikož na jedné webové stránce zobrazuji 30 příspěvků, není z principu možné, aby byl příspěvek delší než jedna stránka.

  Vy si ty příspěvky tisknete na papír? 8-o
  A pak počítáte papíry? A4 nebo A5? :->
  Když se youtube video vytiskne, tak nehraje. :-(:-D

  Kdo si nástěnku oblíbil?