Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak by měla vypadat pravidla pro nástěnky?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 2 měsíce.
  MrTheBest v něm napsal:

  Nebo udělat novou sekci, kde by byly slovní/nástěnkové hry a nástěnky slovních fotbalů a podobně by mohly zůstat nesmazané, jen by se přesunuly do úplně nové sekce a hráči slovních fotbalů a jiných nástěnkových her by si tam mohli spokojeně psát jak by jen chtěli, teda v rámci pravidel hry. By pak tedy mohly být herní nástěnky a diskuzní/osobní nástěnky a bylo by to tak i přehlednější, jen by to teda asi někomu přidalo práci s tím ty nástěnky nějak postupně rozdělit, ale myslím si, že by to mohlo fungovat.

  Příspěvek z 8. prosince 2023 ve 20:38, upravený po 4 minutách.
  Maty09 v něm napsal:

  –MM–: A na jak dlouho se mu nezobrazuje formulář na přidání příspěvku? Je to dočasné? Nebo se musí požádat správce? A je to jenom na jednu nástěnku nebo všechny? Děkuji za odpověď.

  –MM– v něm napsal:

  Přemýšlím, že smažu několik slovních fotbalů.

  Připadá mi, že jsou tak nějak o ničem. Skoro nikdo je ani nečte, jen lidi, co tam přišli napsat nějaké další slovo… a to bývá většinou tak strašně jednoduché, že je to nuda.

  Když je pak seznam nástěnek vytapetovaný někým, kdo si přišel zahrát fotbal, tak to ostatní nezajímá, začátečníkům to hodně zkresluje dojem z toho, co nástěnky jsou. Je to sekce na slovní fotbaly… no, ne.

  Buď jim tedy nějak zvedněte zajímavost/obtížnost, nebo je začnu nemilosrdně kosit. Nezastaví mě, ani když v nich jsou tisíce příspěvků.

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 21. srpna 2022 ve 4:08.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Možná zrovna na slovní fotbaly to tak extra účinné nebude. U těch jsem zvažoval, že by některá témata měla nastavenou hranici na počet nástěnek živých během jednoho dne.

  Spočítat, kdy to začne působit, je těžké. Já to ještě trošku zkomplikoval oproti plánu z večera, protože jsme si zkoušel různé momenty v historii a někdy mi to přišlo příliš přísné a jindy zase naopak. Ono záleží i na celkové aktivitě ostatních. Pokud by tu byl dav deseti lidí, který chce slovně-fotbalovat, tak se můžou navzájem udržet pod procenty, kdy na ně zábrana zabere.

  Správci mají ve stránce, kde mohou nastavovat témata nástěnek, přehled lidí, které zábrana postihuje. Existují tři stavy – podezřele velká aktivita (to se neděje nic), ještě větší aktivita s varováním nad formulářem… a úplné zastavení. Stav umí postupně vyprchat během 16 hodin. Snad jsem to nijak strašně nepokazil. :->

  Příspěvek z 20. srpna 2022 v 19:17.
  lékařský v něm napsal:

  Už se těším, až ubyde ta spousta slovních fotbalů a asociačních her na prvních stranách nástěnek...
  Šlo by vůbec nějak spočítat po kolika slovních fotbalech by se tohle upozornění začalo zobrazovat? Kdybych se zrovna teď rozhodl do nich začít přispívat? :-)

  Příspěvek z 20. srpna 2022 v 18:56.
  –MM– v něm napsal:

  Tak… mám tady připravenou k nasazení nějakou heuristiku, která vezme posledních 500 nesmazaných příspěvků, následně přeskočí ty, které jsou poslané do stejné nástěnky jako novější příspěvky, zbytku posčítá velikost, přesněji maximum z [1000 znaků − jejich délka, 0]… a to dá tedy nějaké číslo. Autor, kterému v součtu vyjde víc jak 9 % z celkového součtu, uvidí v každé nástěnce varování:

  Nástěnky slouží k dlouhodobějším diskusím na témata, která zajímají více lidí. Máš-li povídavou náladu, zkus raději zajít do klubovny. ;-)

  Pokud překročí 12 %, zmizí mu formulář na přidávání příspěvků. :-)

  Příspěvek z 20. srpna 2022 v 17:10.
  –MM– v něm napsal:

  Pravidla by měla nějakým způsobem zakazovat psaní příspěvků, u kterých autor nemůže rozumně předpokládat, že by je někdo někdy chtěl číst. :-)

  Takových příspěvků tu poslední dobou vzniká poměrně hodně. Spoustu z nich má na svědomí pravděpodobně jedna osoba, která používá přezdívky Huruky, Wanpo, Kazuko, Gawora, Lebeka a Calope. Nevím, co tím sleduje, nepředpokládám, že má nějaké špatné úmysly, ale je to takové… no, úplně zbytečné. I procházet ty příspěvky a zkoumat, co z toho smazat, je strašná nuda. :->

  Prodleva rok.
  –MM– v něm napsal:

  (Poslední trojici příspěvků jsem sem přesunul odjinud.)

  Tobias7: Někteří lidé moc nečtou a nepřemýšlí, myslím, že žádná konkrétní formulace na stavu moc nezmění. Nějaké nepovedené nástěnky budou vznikat asi vždycky… důležité je, abych jich nevznikalo hodně a aby moc nepřekážely běžným konverzacím.

  Před nějakou dobou začal zakládající formulář víc tlačit lidi k vyhledávání – v případě, že v nedávné době hledání nepoužili, na ně pár sekund po začátku psaní vyskočí docela otravná otázka od samotného Alíka. :-)
  Myslím, že toto opatření nějaký znatelný efekt má.

  Tobias7 v něm napsal:

  Konkrétně tyto nástěnky někdy vidím v odkazech nebo vlastní historii. Dneska jsem pro ně hledal někde hluboko v seznamu.
  Ale docela mi to připoměla dneska již smazána "random nástěnka", nebo vzpomínka na nástěnku, již název zněl nějak jako "Kdyz dam vtip do vtipu dostanu za to kacky"

  lékařský v něm napsal:

  Tobias7 se dívá na konec seznamu nástěnek nebo kde takové nástěnky vidí? 8-o
  Plno takových nástěnek vzniklo před vznikem samotných pravidel. Tehdy se ještě nevedělo jak nakládat se sekcí nástěnek. Dneska už se to většinou ví.

  Příspěvek z 12. června 2021 ve 20:23, upravený po 6 minutách.
  Tobias7 v něm napsal:

  Já bych přidal do pravidel nástěnek nebo přímo na stránku vytvoření nástěnky nějaký dovětek typu:

  Nástěnky jsou určené pro diskutování nějakého dlouhodobého a objektivního tématu. Pokud tě zajímá názor komunity na nějakou konkrétní otázku ohledně webu nebo svého zdraví, použij poradnu. Pro oznámení události si založ stůl nebo to oznam v související nástěnce.

  ...protože když vidím nástěnky typu Nějaká rada, jak zviditelnit ig profil?, Hup a zase zper, Hledám lidi 12-15 let, Potrebujem pomôcť, Dneska mám narozky :) nebo Poradili by jste mi nějaký best song?, tak jsem docela udiven, jak si někdo může říct „Ano, to bude docela zajímavá nástěnka a lidi do ni budou moct rádi psát a vracet se k ní!“ a kliknout na Založit nástěnku.

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 12. března 2021 v 10:33.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Trochu bych tu větu u zakládání nástěnky upravila, tam je hledat na stromě, a jak jsem taky poprvé zakládala nástěnku, napsala jsem do vyhledávače celou větu....

  Příspěvek z 12. března 2021 v 10:03.
  Kubik111 v něm napsal:

  Hogo, tak jsem tě tam připsal, aby se neřeklo... O:-):-D:-D
  Jojo, 3 z jeho nástěnek byly o snech a v první mu to Hogo vysvětlil, ale poté zase založilo nástěnku o snech atd. ;-D

  Příspěvek z 12. března 2021 v 10:00.
  Hogo v něm napsal:

  No, jakoby jednu jsem řešil i já, myslel jsem, že to poučení mu stačí…

  Příspěvek z 12. března 2021 v 9:59, upravený po 2 minutách.
  Kubik111 v něm napsal:

  Jo, to by šlo Majdo. Dnes jsme zrovna řešili s lékem a Hogem případ štěněte, které založilo 4 opakované nástěnky za ani ne 1 hodinu. ;-D

  Hogo, v klubovně se povídá a není tam nic, co by štěně pokazilo. Možná jenom zakládání stolů, jelikož moc dobře ještě nebude umět ovládat svojí moderátorskou korunku.

  Příspěvek z 12. března 2021 v 9:59.
  Hogo v něm napsal:

  Za chvilku štěňata ani nebudou moct do klubovny. ;-D

  I když, taky by to nebylo na škodu, alespoň včera a dneska, docela náročné dny pro korunky. 8-[)

  Příspěvek z 12. března 2021 v 9:55.
  majdula2000 v něm napsala:

  Možná by nebylo od věci ani zakázat zakládání nástěnek štěňatům... Ať to tady člověk trošku prozkoumá a zjistí, co a jak, než bude moct zakládat.

  Příspěvek z 12. března 2021 v 9:47.
  Kubik111 v něm napsal:

  Nemělo by se na stránce založení nové nástěnky nějak zvýraznit to, že se má první vyhledat na stromě klíčová slova, jestli už podobná nástěnka neexistuje...? (například červeným podbarvovačem)
  Přijde mi, že ti nováčci opravdu ten malý text nalevo nečtou a rovnou zakládají zbytečné a opakované nástěnky. O=

  Prodleva 15 dní.
  Příspěvek z 25. února 2021 v 8:31.
  lékařský v něm napsal:

  –MM–: Záleží na tom, jestli ten další hráč playstationových her taky hledá kamarády, kteří je hrajou také. Pokud ano, tak tam je přece jen větší šance, že bude hledat nástěnku, kde se hledají kamarádi a narazí tam na toho druhého hráče. A pokud je první on, tak nemusí tam chodit každý týden kontrolovat, jestli ho někdo nechce. Může tam napsat, čímž tu nástěnku vyhodí nahoru a více lidí si toho všimne.
  Ale asi je pravda, že tahle nástěnka se někomu může zdát moc obecná (a že tam pravděpodobně žádného hráče Playstationu nenajde), tak mu přijde lepší se začít bavit (nebo se rovnou zeptat) v nástěnce přímo o Playstationu.
  Možná bych mohl někdy udělat průzkum o tom, kde si tu, lidé, na Alíkovi našli kamarády (třeba nějakou nástěnku), jen doufám, že to někdo nezaloží dřív, když už jsem to tu zmínil. :-D
  Každopádně nástěnku o Playstationu jsem tam pro pořádek ještě včera večer doplnil.

  Příspěvek z 24. února 2021 ve 23:20.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Chodí do té jedné společné nástěnky lidi s jakýmikoliv zájmy koukat, jestli někdo nehledá právě je? Nepředpokládal bych, že tam bude nahlížet zrovna hráč playstationových her… to spíš půjde do nástěnek o Playstationu, než do miniseznamky, ne?

  Matisek: Také nebylo z názvu zjevné, kdo hledá ty kamarády.

  Příspěvek z 24. února 2021 ve 22:42.
  lékařský v něm napsal:

  Já myslím, že speciální požadavky na kamaráda si mohou napsat i v té druhé nástěnce.
  Asi by nehrozilo, že by se tím trhala diskuze na kusy, ale spíš by pak mohly vznikat nástěnky typu: „Hledám kamarády, kteří mají rádi křečky.“, „Hledám kamarády, kteří mají rádi auta.“ a takových nástěnek by mohlo být mnoho. Dle mě je lepší tohle shrnout pod jednu nástěnku a o případných tématech si povídat v nástěnkách přímo o nich.

  Příspěvek z 24. února 2021 ve 22:28.
  Matisek v něm napsal:

  To asi ne, ale nástěnky o Playstationu tu jsou tak či tak.
  Každopádně, já tu nástěnku nezamykal. O:-)

  Příspěvek z 24. února 2021 ve 22:25.
  –MM– v něm napsal:

  Opravdu je nástěnka, kde se hledají hráči s Playstationem, duplicitní k nástěnce, kde se hledají nějací kamarádi? Že by hrozilo, že do obou nástěnek budou padat stejné příspěvky a že se v nich potom nevyznáme? Mně to přijde nepravděpodobné. :-)

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 20. února 2021 v 16:38.
  Lacko5 v něm napsal:

  Aha, to jsem si vůbec nevšiml. :-D

  Zkusím to nějak upravit. :->

  Příspěvek z 20. února 2021 ve 14:33.
  –MM– v něm napsal:

  Možná by bylo vhodné pro přihlašování do her/soutěží uvnitř nástěnek najít jiný pojem. V nástěnce Zajímavé otázky si kolemjdoucí, kteří nemají na Alíkovi účet, přečtou v záhlaví:
  Můžete odpovídat i bez přihlašování.
  … a těsně pod tím vidí hlášku:
  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé. Pokud máš účet, přihlas se…
  Tím jim z toho děláme trošku hlavolam. :-D

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek ze 17. prosince 2020 v 10:07, upravený po 5 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  Za poškozování nástěnek tím, že do nich někteří lidé píší, že se mají zamknout, by měl být možná také nějaký trest. Je to částečně předstírání autority.

  Pokud si myslíte, že se má nějaká nástěnka zamknout, je to spíš informace pro správce. Pokud jste si jisti, že bude zamčená, můžete zakladateli vysvětlit, co udělal špatně (dohledat původní nástěnku apod.), tím správcům ušetříte čas, to je fajn. ok

  Ale jestli si jen myslíte, že nástěnka existovat nemá, a jste to vy, kdo nakonec způsobí, že nástěnka působí zbytečným dojmem, je to vaše chyba. ko

  V nedávném incidentu byl první kontakt se správcem, že si začínající uživatelka požádala o zamknutí (naprosto zbytečně a nesmyslně, odemkl jsem a nástěnka krásně žije).

  –MM– v něm napsal:

  Karolina3010: Proč myslíš, že by na to měla existovat nějaká rada zrovna v pravidlech?

  Karolina3010 v něm napsala:

  Všichni mi krytyzujou nástěnku....a já teď nevím co dělat...poradit mi prosím

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek ze 7. prosince 2020 v 15:08.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Děkuji za odpověď ;-)

  Příspěvek ze 7. prosince 2020 v 15:04.
  –MM– v něm napsal:

  KrálíčekSušenka: Neaktivní nástěnky ničemu moc nepřekáží. V tichosti zapadnou… a třeba je někdy zakladatel oživí, až bude mít zase čas, to je na něm.

  Je to hodně jiná situace, než když se jedno stejné téma probírá paralelně/zmateně ve více nástěnkách najednou – tyto případy je nutné hlídat. Ale čistě osobní nástěnky, kde je hlavním motorem jeden člověk, který se může odmlčet… ty si myslím, že vlastně ničemu nevadí.

  Pravidla by mohla obsahovat nějakou prosbu, aby zakladatelé (nebo moderátoři) o své nástěnky pečovali, to ano…

  Statistika…