Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak by měly fungovat převleky v nástěnkách?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 27. dubna ve 13:35.
  darkness v něm napsala:

  Co máš v plánu vylepšit na klubovně, respektive, v čem by se ta nová klubovna měla lišit od té stávající?

  Příspěvek z 27. dubna ve 12:17.
  –MM– v něm napsal:

  darkness: Když sepnou automatické kontroly, tak tím myslím, že je ty automatické kontroly vyhodnotí jako podezřelé. Nebudu veřejně popisovat zdejší mechanismy automatických, poloautomatických a ručních kontrol.

  Duplicitní účty nejspíš začneme likvidovat mnohem dřív než vzniknou převleky. Dokud děláme v tomto kompromisy, tak vznikají pořád další a další a další...

  Základ převleků už mám víceméně hotový, byl bych schopný je dostat poměrně rychle do nástěnek, ale nechci, protože pak byste začali nástěnky používat k chatování a k tomu slouží klubovna. Nejdřív tedy musím předělat klubovnu a pak ji upravit, aby se převleky mohly používat tam. Ale to už jsem tady koukám psal 16. dubna, tak se asi zbytečně opakuju...

  Příspěvek z 27. dubna ve 12:00.
  darkness v něm napsala:

  Proč jen obvykle, to se ta kontrola nespustí automaticky?

  Kdy by měly být hotové převleky? Bylo by možné, že by fungovaly i pro klubovnu? A to by účty pro postavy, které někdo založil, zanikly a byly nahrazeny převleky, nebo by zanikly bez náhrady? Nebo by ty účty zůstaly?

  Příspěvek z 27. dubna v 11:39.
  –MM– v něm napsal:

  Ty vaše nové účty obvykle sepnou i několik automatických kontrol, takže správci pak zjišťují, jestli nejste úchyl, trol nebo spammer. Posledních několik dní jim docela komplikujete práci... a co z toho máte? To je tak těžké psát dovnitř příspěvku, jako jaká postava píšete? Proč se kvůli tomu vydáváte za víc lidí?

  Příspěvek z 27. dubna v 11:35.
  Matisek v něm napsal:

  Pana učitele! :-D

  Příspěvek z 27. dubna v 11:35.
  darkness v něm napsala:

  Které například?

  Příspěvek z 27. dubna v 11:15.
  lékařský v něm napsal:

  No radši jsem včera pár účtů vypnul a zakázal jim psaní. :->

  Příspěvek z 26. dubna v 1:21.
  darkness v něm napsala:

  –MM–: Takže kdybych měla jeden účet pouze na jednu konkrétní hru, tak by to vadilo méně, než kdybych používala několik účtů, tak, jak si popsal?

  Příspěvek z 26. dubna v 1:12.
  –MM– v něm napsal:

  Děláte v těch účtech strašný binec. :-(

  Uživatelské účty skutečně nejsou na hraní. Pokud je máte na nějakou hru v nějaké jedné konkrétní nástěnce, tak (zatím) budiž, ale plošné používání mnoha různých jmen najednou napříč celým Alíkem mi přijde jako docela jasné porušování pravidla www.alik.cz/o/pravidla#3.d, protože v těch příspěvcích z jiných účtů nepíšete, že to jste pořád vy, není to vůbec zjevné z kontextu a jedna malá poznámka na vizitce nic nezmění. Také v okamžiku, kdy ohodnotíte některý z příspěvků smajlíkem ze dvou svých účtů najednou (nebo ohodnotíte svůj příspěvek z druhého účtu), je to též jasné porušení pravidel.

  Jeden člověk = jeden účet.
  Účty vytvořené na hraní používané k jiným účelům než k hraní ve své roli skončí zablokované.

  Příspěvek z 25. dubna v 16:13.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  Jo, a určitě se zaregistrovalo samo:-D...

  Příspěvek z 16. dubna v 18:29.
  Grillerka v něm napsala:

  Přesně jako moje morče morče tomík se jmenuje

  Příspěvek z 16. dubna v 18:27.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  ,,Už se tu zase registrují další morčata a křečci... ach jo'':-D Jsem si představila, jak se sem zaregistrovává křeček....:-D

  Příspěvek z 16. dubna ve 14:03, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Už se tu zase registrují další morčata a křečci... ach jo.

  darkness: Podobný přepínač je tady všude v nastavení (akorát zeleno-červený), takže ano, víme, jak si ho představit. :-)
  Ale to by umožňovalo jen dva stavy, to může být málo. Spíš to bude nějaký seznam, ze kterého půjde vybrat... pokud nástěnka ten výběr dovolí.

  šipín: Snad letos. Jediný důvod, proč jsem je zatím nevyrobil, je, že už teď část lidí používá nástěnky (nesprávně) na chatování, a kdybych převleky zavedl jen v nástěnkách, tak tady vznikne ještě větší šum. Takže bych rád nejdřív nějak vyřešil klubovnu.

  Příspěvek z 31. března v 9:17.
  šipín v něm napsal:

  a kdy to zhruba bude

  Příspěvek z 30. března v 18:29.
  darkness v něm napsala:

  Mně by se líbilo, kdyby vedle názvu nástěnky, popřípadě v takovém tom informační poli (nevím, jak lépe to nazvat) bylo jednoduché tlačítko, které by přepínalo mezi psaní s převlekem a bez něj. Jednoduché myslím takové, které bývá v mobilních zařízeních, takové, které při aktivace funkce zmodrá a indikátor se posune doprava (snad to chápete), popřípadě by se mi líbilo zaškrtnutí možnosti převleku.

  Příspěvek z 30. března v 17:51.
  –MM– v něm napsal:

  Měl bych to asi dovymyslet dřív, než uděláte v účtech mnohem větší chaos, než děláte teď...

  Platí, co jsem psal už v červenci: „Uživatelský účet by měl patřit skutečnému člověku z masa a kostí a měl by mu dát souhlas se zpracováním osobních údajů někdo, kdo je oprávněný dávat souhlas...

  Příspěvek z 17. července 2019 v 9:59.
  Julian v něm napsala:

  MM Ten věk by byl super.

  Příspěvek z 17. července 2019 v 5:55.
  –MM– v něm napsal:

  Jaké všechny údaje by měly převlek tvořit? Zatím jsem zmiňoval jméno, rod, stručný popis a nějaké systémové věci (obrázek, barva v chatu). Mohl by mít třeba i svoje datum narození?

  Nechci je nijak zvlášť komplikovat, aby byly obecněji využitelné. Vizitka převleku bude jednoduchá – bude obsahovat jen ten popis, žádné má/nemá rád, žádné zájmy, žádné místo bydliště (to všechno může být v popisu). Ale zrovna datum narození umožňuje i průběžně počítat věk této virtuální bytosti. :-)

  Příspěvek z 11. července 2019 v 19:01.
  –MM– v něm napsal:

  Budou stálé.

  Ad 1) Asi to bude rozevírací seznam, uvidím.
  Možnost, že uživatelé musí používat pouze nadefinované převleky, asi vyrobím také, ale bude povolená pouze v nástěnkách a stolech, kde si moderátor nechá nejvyšší práva. Protože pokud bude mít právo jakýkoliv příspěvek smazat, stejně by mohl tento stav vynutit.

  Ad 2) Osobní převlek bude speciální... a půjde zakázat v nastavení nástěnky, bude to nejspíš součást toho základního převlekového přepínače. Osobní převleky ale asi dodělám až o něco později.

  Ad 3) Zavedu nějaký jednoduchý způsob náhrady, nic chytrého nebo složitého. Na ohýbání do správného rodu to nevystačí, takže „Překrásná [jméno]“ a „Překrásný [jméno]“ by měly být dva různé převleky...

  Příspěvek z 9. července 2019 ve 21:18.
  matisek005 v něm napsal:

  1. Nejjednodušší mi přijde nastavit přepínač u každého napsání příspěvku. Pokud by to bylo příliš kostrbaté na používání, uživatel by si mohl k tomu nastavit seznam nástěnek, u kterých je převlek jako výchozí možnost. U možnosti přepínače mi ale vrtá hlavou, jak uživatel nastaví, na jaký ze svých převleků chce přepnout. Možná by to nemusel být přepínač, ale rozevírací seznam nad
  2. Dal bych moderátorovi možnost převleky zakázat. Akorát by se muselo vymyslet, jak na nástěnce dát vidět, že tam jsou převleky zakázané.
  3. Tohle mi smysl dává, některým by to možná ulehčilo několik kliků, prostě si nastaví, že si před jméno dají „Porotce“, „Vypravěč“ a nebo blbiny typu „Překrásný/á“, „Inteligentní“ a „Velmi Vtipný/á“. :-D
  Příspěvek z 9. července 2019 v 19:51.
  lékařský v něm napsal:

  1. Já myslím, že by u každé nástěnky bylo výchozí to, že uživatel bude psát bez převleku. Souhlasím s tím, že v případě, kdy bych chtěl psát s tím převlekem, tak si to musím přepnout.
  Možná by bylo lepší, že když si to přepnu, tak budu psát všude s tím převlekem do té doby, než to přepnu zpět. Nikomu by se asi nechtělo furt vybírat typ příspěvku.
  Takže osoba X by v každé nástěnce psala jako osoba X bez převleku Y do té doby než si to přepne na psaní s převlekem Y.

  2. Byla by sranda, kdyby se v nástěnce, kde je nějaká důležitá diskuze objevil příspěvek, který by napsal třeba jednorožec. :-) V tomhle případě by to podle mě nevadilo, kdyby ten převlek mohl být dostupný všude. Ale někomu to třeba vadí, tak je spíše lepší, kdyby šlo nastavit nezobrazování toho převleku v určité nástěnce.

  3. Tady souhlasím s posledním odstavcem.

  Příspěvek z 6. července 2019 v 10:39.
  Rodé v něm napsala:

  ty převleky by byli super,nejlepší by bylo aby byli stálé

  Příspěvek z 6. července 2019 v 7:51.
  Adee v něm napsala:

  A byly by stálé?

  Příspěvek z 5. července 2019 ve 22:52.
  –MM– v něm napsal:

  300 kaček má člověk běžně nasbíráno za 3 dny... to není zase tak moc. To by mohl stát ten obyčejný převlek. Ten lepší, který by šel používat kdekoliv (kde to není zakázané), by stál třeba tisícovku.

  Příspěvek z 5. července 2019 v 6:53.
  Adee v něm napsala:

  1. chci psát jako...
  2. na všech nástěnkách dokud to nezakaze... Mám pocit že jestli by měli převleky stát přes 300 kaček nebylo by to moc úspěšné...
  3. To se mě netýká;-D.
  Příspěvek z 5. července 2019 ve 3:16.
  –MM– v něm napsal:

  Tři myšlenky...

  1) Když bude v nástěnce nastavené, že osoba X má při psaní používat převlek Y, znamená to, že ho musí používat vždy? A že cokoliv, co X napíše, je automaticky v převleku Y? Nebo to bude mít jako nějaký přepínač u formuláře? „Chci psát jako: ( ) X, (•) Y.“

  Případně bude to jako možnost vždy, nebo by moderátor nástěnky určoval, jestli člověk smí přispívat za sebe? Možná by to nedělalo dobrotu, když by v nějaké nepříběhové nástěnce její zakladatel nastavil někomu nějaký ošklivý převlek...

  2) Pokud by si někdo vytvořil převlek jen pro sebe, který by chtěl používat napříč více nástěnkami (vydávat se třeba za svého psa), mělo by to být dovolené? Nebo by převleky měl povolovat výhradně moderátor nástěnky v dané nástěnce? Nebo by to mělo být běžně dovolené všude v nástěnkách, vyjma nástěnek, jejichž moderátor to zakáže? Mám obavu, aby z toho nevznikal moc velký chaos. Nejspíš by pomohlo, kdyby takový globálně použitelný exkluzivní převlek stál víc kaček. :-)

  3) Možná by bylo zajímavé, kdyby existoval druh převleku, který by podle nějakých svých pravidel přeměňoval skutečnou přezdívku.

  Třeba v nějaké soutěžní nástěnce by mohl existovat převlek „porotce“, který by z Alíka dělal „Porotce Alík“, z JojoLady by dělal „Porotkyně JojoLady“ apod. – šlo by ale vymyslet i mnohem bláznivější proměny typu „zaměň jedno písmeno za druhé“ nebo „změň koncovku jména“. Dovedu si mlhavě představit, jak by se to definovalo, ale nevím, kolik lidí by to pochopilo. :-D
  Asi by to nemělo žádné moc rozumné využití... zejména, pokud si kdokoliv bude moct vyrobit jakkoliv nazvaný převlek, to asi nemá smysl.

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 22:20.
  Joy_Chery v něm napsala:

  už se na ty převleky moooc těším (8:o) možná vím jaký si vytvořím převlek O:-)

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 22:14.
  MrTheBest v něm napsal:

  Tak třeba by za jménem v závorce mohlo být napsáno, že je to převlek... :-3

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 22:11.
  –MM– v něm napsal:

  Vida, ještě na barvu v chatu jsem zapomněl.
  Takže při zřízení převleku se bude zadávat:

  • jméno,
  • rod (mužský, ženský, střední atd.),
  • profilový obrázek (musí být již schválený),
  • barva,
  • stručný popis,
  • kdo všechno smí převlek používat (já × všichni).

  matisek005: Vzhledem k tomu, že budou styly nástěnek časem pravděpodobně podobně pestré jako styly vizitek, nejde na význam barev moc spoléhat.
  Odznáčky za přezdívkou také budou časem asi hodně rozmanité.

  majdula2000: V chatu bych v seznamu uživatelů normálně psal skutečné lidi... a u nich poznámku, jako kdo můžou vystupovat.
  Cílem je přirozenější podpora pro hraní různých konverzačních her (a teoreticky i jiných, dovedu si představit šachy, kde by byly převleky „bílý hráč“ a „černý hráč“), není nutné tu iluzi dotáhnout do extrému.

  Hříčce typu anonymního chatu, kde není poznat, kdo je kdo, se nebráním, zní také dost zajímavě, ale asi bych to nespojoval s tímto zlepšovákem (protože tam vidím spíš ta rizika).

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 22:06.
  JojoLady v něm napsala:

  Prosím,zaveďte převleky,myslím si,že to je super nápad.

  Kdo si nástěnku oblíbil?