Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak by měly fungovat převleky v nástěnkách?

  « Novější příspěvky
  MrTheBest v něm napsal:

  Tak třeba by za jménem v závorce mohlo být napsáno, že je to převlek... :-3

  –MM– v něm napsal:

  Vida, ještě na barvu v chatu jsem zapomněl.
  Takže při zřízení převleku se bude zadávat:

  • jméno,
  • rod (mužský, ženský, střední atd.),
  • profilový obrázek (musí být již schválený),
  • barva,
  • stručný popis,
  • kdo všechno smí převlek používat (já × všichni).

  matisek005: Vzhledem k tomu, že budou styly nástěnek časem pravděpodobně podobně pestré jako styly vizitek, nejde na význam barev moc spoléhat.
  Odznáčky za přezdívkou také budou časem asi hodně rozmanité.

  majdula2000: V chatu bych v seznamu uživatelů normálně psal skutečné lidi... a u nich poznámku, jako kdo můžou vystupovat.
  Cílem je přirozenější podpora pro hraní různých konverzačních her (a teoreticky i jiných, dovedu si představit šachy, kde by byly převleky „bílý hráč“ a „černý hráč“), není nutné tu iluzi dotáhnout do extrému.

  Hříčce typu anonymního chatu, kde není poznat, kdo je kdo, se nebráním, zní také dost zajímavě, ale asi bych to nespojoval s tímto zlepšovákem (protože tam vidím spíš ta rizika).

  JojoLady v něm napsala:

  Prosím,zaveďte převleky,myslím si,že to je super nápad.

  majdula2000 v něm napsala:

  Jenže ty převleky mají být i pro klubovnu... V klubovně se to barvami nevyřeší, tam mají různé barvy všichni běžně.
  Tak mě napadá pro klubovnu jiné rozlišení... jak je tam pohlaví (holka/kluk/neurčené), tak by možná šlo, aby se těm, co budou mít převlek, zobrazovala místo toho nějaká převleková ikonka, ale nevím.8-o

  Joy_Chery v něm napsala:

  Ta barva nezní špatně :D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 19:29.
  matisek005 v něm napsal:

  Co takhle odlišovat převleky od uživatelů tím, že budou mít jinou barvu přezdívky? Barvu by si mohli zvolit, jako třeba v klubovně.

  A nebo třeba nějakým odznáčkem za přezdívkou, ale to by zas mohlo působit dojmem, že mají nějaké speciální oprávnění... Hm, je to zapeklité.

  Příspěvek z 3. července 2019 v 19:26.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je dobrý nápad R^

  Příspěvek z 3. července 2019 v 19:23.
  majdula2000 v něm napsala:

  –MM–: Že bychom tu pak měli dvojníky? No, to zní zajímavě, ale asi by to pak byl trochu zmatek, no.8-o
  A nemyslela jsem to tak, že by ostatní uživatelé nevěděli, že se jedná o převlek. To by věděli, akorát by nevěděli, kdo v tom převleku je... Možná by s tím mohla vzniknout i taková malá hříčka – uhodni, kdo v tom převleku je.:-D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 18:35.
  –MM– v něm napsal:

  Můžeme vymyslet jiný pojem. Já o tom až do včerejška přemýšlel jako o rolích... ale převleky mi přišly jako trefnější označení. Možná masky, přestrojení...

  majdula2000: Kdyby nikdo kromě správců neviděl pod převlek, tak už to má nějaká bezpečnostní rizika. Protože seznam převleků nebude nijak kolizní ani se sebou, ani se seznamem uživatelů, bude možné, aby vznikl nový uživatel se stejným jménem, jako má existující převlek, nebo – a to zní hůř – aby vznikl převlek se stejným jménem, jako má existující uživatel. Půjde tedy vyrobit i převlek „majdula2000“... což možná vadí, možná nevadí. Ale asi bude lepší, když všichni uvidí, že to je jen převlek, ne? :-)

  Joy_Chery v něm napsala:

  Nevím proč, ale to slovo převleky mi vždycky připomene hru, kde se oblékala nějaká postavička :DD

  majdula2000 v něm napsala:

  Správce jasně, ale běžný uživatel to třeba vědět úplně nepotřebuje, ne?:-D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:57.
  Adee v něm napsala:

  Já jen 162 převleků:-D;-(;-D;-D;-D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:54.
  lékařský v něm napsal:

  Správce a zakladatel nástěnky by podle mě mohli normálně vidět, kdo je pod tím převlekem. Správce z důvodu, jak už uvedla majacos a zakladatel, aby měl trošku přehled v tom, co se v jeho nástěnce děje. :-)

  100 kaček dostaneš za každej den. Bych to nesnižoval, když stejně ti, pro které je 100 kaček moc, nepíšou skoro vůbec do nástěnek.

  Ten omezený počet převleků by se mohl zvyšovat podle aktualní hodnosti:
  Např.:
  Voříšek - 1 převlek
  Junior - 3 převleky
  Šamion - 5 převleků
  Super Šampion - 10 převleků
  Veterán - 15 převelků
  Vůdce smečky - 30 převleků O:-)

  Můžu udělat 771 převléků! :-D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:45.
  Adee v něm napsala:

  Že?? Bombastický.

  A šlo by i to že by každý si třeba za 100 kaček založil ten převlek a nebyl jednorázový s pořád ho měl na vizitce? Vizitku bych udělala takto hlavní vizitka a za ní by seprstem přejelo a byl by tam převlek. Ale byl by omezený počet a daly by se mazat. ;-D;-D fantazie xddd. Nevím jestli by to šlo ale mě by to vyhovovalo víc.

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:40.
  Joy_Chery v něm napsala:

  Podle mě je to suprový nápad :D

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:34.
  Adee v něm napsala:

  Prosím!!! To je nápad. ;-D. Ale fakt dobrý nápad. A byla by švanda že by vás nikdo nepoznal;-D;-D;-D já bych to ale moc nepoužívala na hodně uživatelů je 100 kaček moc. Pro některé je to takové"nic,,. To bych dala možná poloviční (50 kaček).

  Příspěvek z 3. července 2019 v 8:11.
  VikiKlára v něm napsala:

  Jo, dobrý nápad.

  Příspěvek z 3. července 2019 v 7:12.
  majacos v něm napsala:

  no jo, ale pak bude někdo v převleku dělat paseku a nebude se vědět, koho trestat. jen ať jsou viditelní :D třeba zmínka na vizitce by postačila

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 3:59.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ano, bylo by to bezvá.:->
  Akorát by nebyla špatná ani možnost, při které by to, kdo za tou osobou je, nikdo nevěděl...O:-)

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 3:53.
  majacos v něm napsala:

  To zní fajn. Aspoň bych neměla takový bordel v tom, kdo je kdo :-D

  Příspěvek z 3. července 2019 ve 3:39.
  –MM– v něm napsal:

  Všiml jsem si, že si někteří uživatelé zřizují účty jen proto, aby v roli nějaké postavy účinkovali na nějaké nástěnce v jejím příběhu. Přijde mi to velmi zajímavé, ale na můj vkus poněkud nesystémové. Uživatelský účet by měl patřit skutečnému člověku z masa a kostí a měl by mu dát souhlas se zpracováním osobních údajů někdo, kdo je oprávněný dávat souhlas... i když tam třeba žádné skutečné údaje nejsou. Pokud bychom věděli jistě, že třeba desetileté dítě vytvořilo účet pro údajně stoletého draka, tak ... vlastně ani nevím, jak tohle zákon o ochraně osobních údajů řeší. :-D

  Ale chápu vaši motivaci. ;-)
  Už delší dobu přemýšlím o tom, že bych zavedl cosi jako převleky. Plánoval jsem je zejména pro novou klubovnu, ale možná bychom to mohli vyzkoušet i na nástěnkách.

  Kdo používá jaký převlek, to by bylo nastavené u konkrétní nástěnky (nebo u stolu) oprávněnou osobou. U příspěvku vloženého pod převlekem by nebylo úplně zatajeno, kdo ho skutečně vložil, ale na místě autora by se zobrazoval převlek – měl by svoje jméno, svůj profilový obrázek, svůj rod (mužský, ženský, možná i střední, klidně i množné číslo?) a odkaz na jakousi svoji pseudovizitku s jednoduchým popisem a s výčtem nástěnek, kde všude se používá. Nic víc. Nebyl by to skutečný uživatel, jen umělá konstrukce na hraní. Stejný převlek by šel používat na více nástěnkách či stolech najednou, třeba i různými lidmi.

  Převlek by se vytvářel jednorázově, dodatečné změny by asi nebyly umožněné (nebo by byly dovolené po velmi omezenou dobu, třeba hodinu). Mohlo by klidně vzniknout více převleků se stejným jménem. Možná by mělo být nastavitelné nějaké oprávnění, jestli smí převlek nosit/přiřazovat kdokoliv, nebo jen autor... to ještě nemám ujasněno. Aby systém nebyl zbytečně zaplevelený, za vytvoření převleku by se strhnul nějaký kačkový poplatek (třeba stovka).

  Co si o tom myslíte?

  Statistika…