Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak by měly fungovat vizitky?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 24. dubna v 9:51.
  Matisek v něm napsal:

  šipín: Tak to jsi šikovný! :->

  Možná se tu objeví on1 s prosbou, ať se do vizitky přidá deníček :-D.
  Snad se to podaří nějak dobře vymyslet, ať vizitka nevypadá jako nějaký kilometrový mišmaš. :->

  Příspěvek z 24. dubna v 9:42.
  šipín v něm napsal:

  Matisek: Ale já ten čas můžu využít na programování, jelikož programovat umím B-)B-)

  Příspěvek z 24. dubna v 9:40.
  Matisek v něm napsal:

  No, v poslední době mají skoro všichni času dost. :-D ;-D

  Příspěvek z 24. dubna v 9:40, upravený vzápětí.
  šipín v něm napsal:

  -MM-: Vypadá to zajímavě. Z hlediska programování ti mohu pomoci, času na to mám dost.:-)

  Příspěvek z 24. dubna v 9:18.
  Matisek v něm napsal:

  Adee: Hned v prvním příspěvku je napsané, že se tady řeší součástky vizitek a ne styly.

  Ta odvrácená strana by se dala využít k žebříčkům klubů a soutěží, protože na normálních vizitkách překážejí obsahu.
  Také se mi líbí patnáctka, protože bych si na vizitku mohl přidat různá moudra z nástěnek. A mohl bych udělat dokonce celou kolekci mouder na odvrácené straně ve stylu „To nejlepší z Alíka“. :-D

  Příspěvek z 24. dubna v 8:09.
  Adee v něm napsala:

  To poslední chápu, něco skrýt a pak rolovat dál:-D

  Mě napadlo že by šly styly yoyovi atd, ale každý bysme si mohli vyrobit svoje. Na rám bysme si dali nějaký nahraný obrázek nebo bysme něco nakreslili a zvolili bychom barvy textu a vyplnění rámů a td.

  Příspěvek z 24. dubna v 1:05.
  –MM– v něm napsal:

  Už dlouho přemýšlím o nových vizitkách, tak mě napadlo, že bychom mohli přemýšlet společně... a vymyslet třeba i něco, co mě nenapadlo. Ještě pár měsíců potrvá, než se dostanu k naprogramování, některé věci mají přednost před vizitkami.

  Základní myšlenka nových vizitek by měla být, že je to dílo poskládané z různých součástek. Tyto součástky by byly umístěné za sebou v pořadí, jaké si nastavíte, některé můžou být přítomné i víckrát. Styl vizitky by mohl nějak upravit, že budou při zobrazení na počítači třeba ve dvou sloupcích (ale na mobilu ne). Samotné styly vizitek zatím neřeším, jde mi čistě jen o obsah vizitek.

  Jaké součástky si představuji:

  1. Úvodní text poskládaný z osobních údajů – jméno, holka/kluk, věk, narozeniny, doba od registrace, stav oprávnění (správce apod.) – tato součástka bude povinná a zřejmě by měla být i povinně na prvním místě.
  2. Blok zájmů – může být kdekoliv, byl by povinný, pokud chci mít nastavené nějaké zájmy, podle kterých půjdu vyhledat.
  3. Blok typu „Co chci říct světu“ – asi by jich mohlo být povoleno i více kusů na jednu vizitku. Uvnitř bude dovolené i všelijaké formátování, youtube videa a obrázky.
  4. Blok typu „Mám rád“/„Nemám rád“ – asi by jich mohlo být povoleno i více, s tím, že by kterýkoliv mohl obsahovat i jen jedno z toho.
  5. Seznam kamarádů – s nastavitelným počtem i způsobem řazení, případně i s možností „zobrazovat jen kamarády společné s tím, kdo si vizitku prohlíží“.
  6. Seznam nástěnek – s přepínačem mezi oblíbenými/založenými, s nastavitelným omezením na počet nebo dobu založení/oblíbení (aby šlo říct „nechci nástěnky založené před rokem X“), s nastavitelným řazením.
  7. Seznam mnou napsaných Alíkovin – s nastavitelným omezením na počet nebo dobu napsání.
  8. Seznam mých oblíbených her – s nastavitelným počtem.
  9. Seznam mnou zaslaných vydaných vtipů – s nastavitelným omezením na počet nebo dobu vydání.
  10. Galerie mých obrázků – s nastavitelným omezením na počet, dobu nahrání nebo licenci.
  11. Seznam stolů v klubovně – s přepínačem mezi oblíbenými/založenými/„u kterých teď sedím“, s možností omezit jen na ty, které jsou zrovna aktivní (teď zatím nejde stoly oblíbit, to se časem změní).
  12. Seznam dárků – buď těch, na které si šetřím (volitelně s indikací, kolik už mám našetřeno), nebo které už jsem si od Alíka objednal.
  13. Výpis nejnovějších příspěvků z konkrétní nástěnky – typicky z nějaké osobní nástěnky, s nastavitelným počtem viditelných příspěvků.
  14. Moje trofeje – výběr z nasbíraných trofejí, kterými se chci chlubit.
  15. Ostatní obsah, který mě zaujal – odkazy na jiné věci z Alíka, které nejsou přímo oblíbené, ale člověk by je chtěl mít nějak systémově napoutané na vizitce. Vtipy, soutěže, otázky z poradny...
  16. Životní motto – nějaký krátký citát, nebo moudro :-D ... ten by možná směl být i před tím úvodním textem.
  17. Metadata o vizitce – čas poslední úpravy, počet kamarádů, kteří vizitku navštívili, jejich jména. (Ale autor+název profilového obrázku a autor+název stylu budou uvedení někde pod vizitkou, těch se nepůjde zbavit.)
  18. Jiné kontakty na mě – část lidí si svoje kontakty na vizitky stejně píše, zabránit tomu nemůžeme, ale můžeme pro to zavést řízený postup, třeba i s možností omezit viditelnost kontaktů jen na přihlášené uživatele.

  Zapomněl jsem na něco, co by tam mohlo být?

  Také mě nedávno napadlo, že by vizitka mohla mít odvrácenou stranu, tedy druhý výjezd součástek, které se zobrazí po kliknutí na nějaký čudlík. Nevím, zda je to dobrý nápad. Někdo by třeba využil toho, že může mít věci na vizitce, ale jsou maličko schované. ;-)
  Otázka pak samozřejmě bude, jak se s tím vším vypořádají styly vizitek. Byla by odvrácená strana něco, na čem se můžou autoři stylů víc vyřádit, nebo by jim to připadalo jako zbytečně pracný přídavek? Ale to tady asi nemusíme řešit... o stylech vznikne později jiná nástěnka, až budu mít jasnější představu, co od nich chci.

  Kdo si nástěnku oblíbil?