Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak ovládat magii a telekinezi?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 16. května v 17:45.
  Morell v něm napsala:

  Epocha není seriózní časák. Eniologie člověka skóruje trochu lépe, publikováním článků vědců... jestli to jsou vědci, nezkoumala jsem to blíže.

  Příspěvek z 16. května v 17:22.
  –MM– v něm napsal:

  Boruvka2021: Uri Geller? Zmiňovaný vážně? V článku v roce 2022? 8-o
  James Randi o jeho zázračném telekinetickém ohýbání lžičky napsal už před čtyřiceti lety knížku, kde ho usvědčoval z podvodu. Geller ho několikrát zažaloval, chtěl vysoudit miliony za pomluvu a pokaždé samozřejmě prohrál a zaplatil soudní výlohy. Pisálkovi z Epochy se asi tahle provařená kauza nehodí do alternativní reality, kterou vymýšlí.

  KnihomolkaViolet: „Představte si tvar, vůni a barvu té věci.
  Nejen pyrotechnikům, ale i instalatérům by se telekineze hodila. Stačilo by si představit tvar, vůni a barvu té věci, která ucpala trubky… ;-)

  Příspěvek z 15. května v 8:56.
  Morell v něm napsala:

  Víte co je hrozné na pokusech filmovat TK? Jakmile pustíte kameru, přestanete se soustředit a vůbec to nejde. :-D

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 12. května v 10:25.
  Morell v něm napsala:

  :-|
  Takže jsi nikdy TK nedělala. Víš, když tím opravdu hneš ty, je v tom rozdíl oproti větru. Je jemný, ale po nějaké praxi s TK ti začne být zjevný.
  Jinak takovýhle návod zahoď, je k ničemu...

  Návod (Dobrý či ne? Jen praxe ukáže)
  Přípravná cvičení:
  Meditace. Potřebuješ se alespoň týden opravdu věnovat meditaci, to jest soustředění mysli, Prostě si sedni, nebo lehni, můžeš i při chůzi ze školy nebo do školy či o přestávce, a soustřeď se na svůj dech a na nic jiného. Čím déle to zvládneš, tím lépe, zvláště, když to spojíš s uvolňováním těla, usnout při tom ale nesmíš. Trénuješ mysl. Můžeš začít se čtyřmi nádechy a pak přidávat, na to si najdeš čas mnohokrát denně a hodí se ti to i k jiným věcem, než jen k TK.
  Také doplňujícím cvičením je, že když si večer lehneš, tak než usneš, zase krátké cvičení dechu, pak si představuješ, jak děláš TK, představ si, jak tím papírkem hýbáš, jako bys to už uměla. Pak to pusť z hlavy a soustřeď se na dech, dokud neusneš.
  Jak s meditací začneš, je radno nikdy neskončit, soustředění je velmi užitečné po celý život.

  Ovládání. Druhé cvičení je trochu šaškovité, ale dá ti pochopit, jak vlastně TK ovládat, protože používáš k tomu stejnou „moc“, kterou ovládáš své tělo. Takže si najdi chvíli, pohybuj rukou, prsty, celým tělem, jak chceš a zkoumej, jak to vlastně děláš. Je to docela zajímavý výzkum vlastních schopností, stejný způsob, jak hýbáš rukou, použij na vlastní trénování TK.

  Cvičení TK:
  Než začneš vlastní cvičení TK, vyzkoušej si znovu připomenout, jak ovládáš vlastní ruku a pak cvič TK, 10 až 15 minut stačí, ať už PSI wheel, nebo papír, nebo co vlastně cvičíš... Možností je dost.

  Příspěvek z 12. května v 7:01.
  KnihomolkaViolet v něm napsal:

  Ahoj
  Ten postup je vlastně dost jednoduchý.Ačkoli jsem včera zjistila že ten papír se hne i když před ním třeba máváte knížkou a to i po těch 4 vteřinách.Trochu mě to zklamalo ,protože to tím pádem vlastně není skutečný ,ale když se nudím tak aspoň dělám ,že to funguje a existuje.Každopádně ten postup pro blázny jako já:Představte si tvar,vůni a barvu tě věci.Pak zpevněte ruce a zkuste s nimi dělat různé pohyby jak vám to bude vyhovovat.Při trošce štěstí se ten papír hne.:-P

  KnihomolkaViolet 💜📚

  Příspěvek z 11. května ve 20:08, upravený po 4 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Hezký citát, Teno.

  Knihomolko, můžeš napsat, jaký přesný postup při svém tréninku s kamarádkou používáte?

  Příspěvek z 11. května ve 20:02.
  Tenoious v něm napsal:

  Lidské myšlenky nemají sílu k vydání takové energie že by něčím pozorovaně pohly. Člověk vydávající pomocí myšlenek takovou sílu by telekinezi nepřežil. Teleport energie by také nebyl schopen.

  „Když někdo opravdu věří, tak si vždy najde něco čím se to pokusí dokázat” - Já

  Příspěvek z 11. května ve 20:00.
  Morell v něm napsala:

  @KnihomolkaViolet
  Jo, to mám taky, když držím ruku na stole v jedné poloze moc dlouho, začne mě brnět nebo svědit, podle toho, jak ji mám.

  Příspěvek z 11. května v 19:45.
  KnihomolkaViolet v něm napsal:

  To máš pravdu Morell.Díky za připomínku.$>:-)Moje BFF ,když to zkoušíme mi říká, že se musíš soustředit na vůni ,tvar a barvu.Každopádně musíte počítat s tím ,že ,když budete trénovat hodně budete mít namožené ruce.To sitce není moc příjemné ,ale po nějaké době si na to zvyknete:-P.A ten kdo na TK nevěří na tuhle nástěnku ani nemusí chodit(nic ve zlém)a takových věcí si prostě nevšímá.Vaše volba.$>:-P

  KnihomolkaViolet 💜📚

  Příspěvek z 11. května v 19:45.
  –MM– v něm napsal:

  Morell: Možná jsem nevyjádřil tu otázku dostatečně srozumitelně. Já si myslím, že je telekineze nemožná. Pokud je podle tebe možná a lze ji použít i ke spáchání vraždy a jejímu navléknutí na někoho jiného (přes nesetřené otisky na vražedné zbrani), proč to není použitelná obhajoba pro obviněné u soudu?

  Argument, že je to těžké, by neměl fungovat, pokud je to možné. Nedovedu si představit, že by soud v odsuzujícím verdiktu řekl „není možné, aby byla vrahem nějaká třetí osoba, protože by ji to muselo unavit aspoň na měsíc“. :-)

  Příspěvek z 11. května v 19:31.
  Morell v něm napsala:

  To bys měla vidět moji knihovnu...
  Nicméně, tady jsi chtěla povídat o TK a zatím jsme to moc neprobrali, takže kam spěchat?

  Příspěvek z 11. května v 6:59.
  KnihomolkaViolet v něm napsal:

  http://magiekolemnas.infoblog.sk/clanek/jak-ovladat-zivly-77377/

  Ahoj díky za všechny příspěvky.Tady je odkaz jen kdyby vás třeba už nebavila telekineze nebo ,když se jenom budete nudit.:-P$>

  KnihomolkaViolet 💜📚

  Příspěvek z 10. května v 19:09.
  Morell v něm napsala:

  Znáš nějakou jinou zlomyslnost, která se nikdy nikomu nevyplatila do takové míry, že by šlo u soudu nade vší pochybnost vyloučit, že se stala?
  To je od tebe velmi zvláštní otázka, spíše bych předpokládala, že patříš k lidem u kterých by bylo nemožné dokázat pravdivost takové události, než opak. Nicméně, abych odpověděla, tak myslím, že český klub skeptiků má seznam takových věcí více než dost dlouhý. Určitě by se tam něco našlo, co by těmto parametrům odpovídalo.

  Příspěvek z 10. května v 18:13.
  –MM– v něm napsal:

  Morell: Znáš nějakou jinou zlomyslnost, která se nikdy nikomu nevyplatila do takové míry, že by šlo u soudu nade vší pochybnost vyloučit, že se stala?

  Prakticky každá náročná schopnost, kterou lidské tělo má, se nějak využívá ve sportovních disciplínách. Různí lidé trénují spoustu let (někdy i od dětství) a huntují si těla na hranici možností, aby běželi nejrychleji, stříleli nejpřesněji, zvedli nejtěžší závaží, doskočili nejvýš a nejdál, udrželi co nejlépe rovnováhu, dohodili nejdál, zadrželi dech co nejdéle a tak podobně. Činnosti, které nejsou přímo sport, jsou pořád hodny zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Ale jen v případě telekineze si tedy řekneme „je to moc těžké“?

  Takový pyrotechnik by si za takových dvacet minut, které ho vyřadí na čtyři dny musel žádat odpovídající peníze
  Které by asi dostal, ne? Alternativou je, že na místě zůstane bomba, nebo že někdo jiný riskuje svůj život. Tipnul bych si, že pyrotechnici mívají paušální plat podobně jako jiné pohotovostní složky, takže zneškodnění bomby by bylo dražší nanejvýš kvůli tomu, že by bylo potřeba zaměstnat víc pyrotechniků, kdyby bylo nutné zneškodňovat bomby častěji než jednou za čtyři dny.

  a to už i ten drahý robot vyjde daleko levněji
  Robot existuje teprve pár desetiletí, profese pyrotechnika vznikla v roce 1874 (podle anglické Wikipedie), proč nepoužívali telekinezi před tím?

  Příspěvek z 10. května v 16:44.
  Véna v něm napsal:

  snažil jsem se o telekinezi, asi před 2 roky, ale nenaučil jsem se to:-D
  i když párkrát se ta věc pohnula...]:-)  Příspěvek z 10. května v 16:39.
  Morell v něm napsala:

  Tak když je tohle nástěnka o telekinezi,na netu jsou i nějaké návody, jak se TK naučit. úspěšnost je velice rozhoupaná a nejistá, ale jestli chcete, podělím se o pár z nich.

  Příspěvek z 9. května v 16:26.
  Morell v něm napsala:

  8-D Ale kdepák, jen hodní lidé TK neovládají, ale kdo se jí věnuje tak vážně, že chce mít výsledky, tomu musí věnovat docela citelné množství času. Můžeme říct, že těžkost získání takové schopnosti je poměrně dobrým garantem, že se tu neobjeví takové zlomyslnosti. Prostě se to z praktického hlediska nevyplácí.

  Určitě je lepší být vyčerpaný, než rozmetaný, ale z praxe jsem se po zhruba dvacetiminutovém hraní s čapí letkou (pero z konce křídla) tři dny zotavovala, než jsem mohla zase TK používat. Takový pyrotechnik by si za takových dvacet minut, které ho vyřadí na čtyři dny musel žádat odpovídající peníze a to už i ten drahý robot vyjde daleko levněji a za ten čas toho může udělat daleko více.

  Příspěvek z 9. května v 16:10.
  –MM– v něm napsal:

  Morell: Takže to je schopnost, kterou mají jen hodní lidé, kteří ji nikdy nezneužijí? To je garantované čím?

  Pokud není a hrozí, že ji může někdo zneužívat, tak existuje očividný zájem ji nějakým způsobem prokázat – část lidí odsouzených za vraždu může být nevinná. Minimálně v části případů by určitě existovala pochybnost, že vrah mohl být ve skutečnosti telekinetik. To přeci chceme vědět. Spravedlnost potřebuje znát mantinely možného.

  Proč se toho nevyužívá? Je to značně vyčerpávající
  Na místě pyrotechnika bych byl raději vyčerpaný než vybuchnutý.

  Příspěvek z 9. května v 15:59, upravený po 11 minutách.
  Morell v něm napsala:

  @-MM-
  Buď rád, že to končí u kabaretních triků. Tahle společnost není připravená na takové schopnosti. Co jde využít, jde taky zneužít. (a že lidi zneužívají spoustu věcí, jak jen můžou) Co třeba takové letící a vraždící nože? Vrah na nich nikdy nenechá otisky a ještě nechá zavřít toho, čí otisky na něm budou.

  Jinak jestli to jde... kdo ví?

  Příspěvek z 9. května v 15:18.
  –MM– v něm napsal:

  KnihomolkaViolet: Pokud existuje telekineze, čím si vysvětluješ, že ji nepoužívají pyrotechnici? Víš, jaká by to byla pro jejich profesi výhoda? Mohli by zkoumat podezřelé předměty nebo odjišťovat výbušniny bez toho, aby riskovali život (nebo drahého robota)…

  Na všech těchto ezoterických dojmologiích mi vždy přijde zvláštní, že nikdo nedomýšlí žádné užitečné využití. Zázračnost vždycky končí na úrovni kabaretního triku, který je sám o sobě zbytečný (a obvykle má běžné pozemské vysvětlení).

  Příspěvek z 9. května ve 14:09.
  KnihomolkaViolet v něm napsal:

  Fyzice moc nerozumím ,ale díky za příspěvek.$>:-)

  Příspěvek z 9. května v 7:34.
  Tenoious v něm napsal:

  „Každá dostatečně rozvinutá technologie je prakticky nerozeznatelná od magie" - A. C. Clarke
  Možná ovládá nějaké pokročilé technologie. Nebo fyziku. Při započítání zákonu nepřesnosti (zákon který říká že nic není přesné) a zákonu nekonečného vlivu (ten zase říká že jakákoli časoprostorová interakce bude mít na nekonečnou vzdálenost), nám vyjde, že si mohla vypočítat okolní časoprostorové interakce a vytvořit další, která po jistém časovém úseku pohne s tímto papírem.

  Ale asi do toho jenom foukla...

  Omlouvám se za moc fyzický příspěvek.

  Příspěvek z 9. května v 7:31.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ahoj, nepiš prosím nikdy do názvu ani popisku takové romány, jasně a stručně. Romány si nech přímo do nástěnky. ;-)

  Příspěvek z 9. května v 7:05.
  KnihomolkaViolet v něm napsal:

  Vítejte na mé nástěnce (na téhle nástěnce snad už budu aktivní:-P).Já osobně jsem na magii a různé paranormální jevy či co nevěřila,ale někdy vidím věci ,které si nedokážu vysvětlit.(A to jsem viděla už sakra moc věcí)Každopádně po tom co mi moje BFF ukázala jak dokáže hýbat papírem byla jsem stále přesvědčena ,že to je vítr.Pak ,ale jednou ,když to zkusila znovu se ten papír pohnul ne jako ,když ho odfoukne vítr ,ale pohnul se tak ,že nejdříve asi 4 vteřiny nic nedělal a pak se otočil.To mě trochu přesvědčilo.I když pořád si myslím že to jde logicky vysvětlit.

  Mějte se KnihomolkaViolet 💜📚

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  9. května v 7:05
  Založil:
  Obsahuje:
  25 příspěvků
  Moderátor:
  KnihomolkaViolet
  (kulisák)