Jak si myslíš, že bude vypadat svět v roce 2300?

Podle Mě úplně stejně jako dneska kromě toho že sociální sítě budou plný 15+ a 2letý budou mít mobily. A bude se hodně využívat AI

Týnek: Zejména u počítačů to platí! Akorát ten vývoj se občas přesouvá do jiných metrik, podle toho, po čem je aktuálně hlad. Některé požadavky jsou dostatečně saturované.
Třeba už někdy koncem minulého tisíciletí dosáhl vývoj grafických karet a monitorů okamžiku, kdy šlo zobrazit 16 milionů různých barev (a ne jen 256, nebo 16, nebo 4 jako v letech před tím)… a tam už není realisticky potřeba nic lepšího. Ještě pak chvíli rostlo podporované rozlišení a podpora víc monitorů, ale i tam už na víc není chuť. Zrovna tak zvukové karty kvalitativně dosáhly bodu, kdy uživatel nic lepšího neocení, ale cena a miniaturizace jely dál, až se časem přihodilo, že de facto přestala oddělená zvuková karta existovat. U procesorů byla kdysi základním parametrem frekvence – kdysi jsem vyměnil počítač se 133 MHz za 800 MHz a to byla pořádná změna, dnes už ani nevím, kolik GHz má můj procesor… hm, vypadá to, že 3,6 GHz. Můj předchozí počítač měl myslím podobné GHz, ale byl rozhodně pomalejší, hrají roli i jiné faktory.
Někdy také vývoj uhne na jinou kolej, po které pokrok později pojede rychleji, ale zpočátku je pomalá. Viz třeba postupná náhrada magnetických disků za SSD. Nebo kdysi výměna CRT monitorů za LCD (které měly zpočátku horší barvy i rozlišení). Nebo nástup digitálních foťáků, které zpočátku měly příšerné rozlišení, ale později v praxi vytlačily klasické foťáky, a pak se sami nechaly pohltit mobilními telefony, takže dnes už vesměs nikdo nemá oddělený foťák.
Místo klasických procesorů CPU teď hodně frčí dopředu GPU, tedy procesory určené původně pro grafické karty, které umí dělat hodně primitivních výpočtů paralelně, což se hodí nejen pro počítání grafických 3D scén, ale i pro kryptografii a zejména neuronové sítě.
Část hardwarového pokroku bohužel sežere software, protože programátoři často necítí potřebu optimalizovat výkon. Spousta dobrých praktik vede k údajně čitelnějšímu kódu, který ale běží hůř.
„V 2014 počítače měly obvykle 1 TB disk jak dnes.“
Ale cena za terabajt pořád klesá. Velikost také. Teď si klidně můžeš spolknout malou terabajtovou flešku, to jsi v roce 2014 nemohl.

Překvapilo mě jak MM psal že vývoj zrychluje.
U počítačů a mobilů to ale asi neplatí.
Podívejte se jaké byly počítače nebo mobily v 1995 a 2005, ten rozdíl je obrovský.
Naopak počítač z 2014 je často i dnes dobře použitelný a není ten výkon za 10 let o tolik horší jak dnes.
V 2014 počítače měly obvykle 1 TB disk jak dnes.
V 1995 to bylo tak 0.3 GB a v 2005 okolo 200 GB...

Jako ve filmu Idioacracy, český název Absurdistán, prostě lidi budou úplný dementi, protože ti hloupí se množí jako krysy a ti inteligentní ne tak moc, ten film tu budoucnost vystihnul dost dobře, si myslím. :D

Inu... myslím, že se to dovíme přesně za (odpočet do 1. ledna 2300 v 0:01).
I když teda nevím, zda se toho dožiju... přece jen jsem o něco starší než lidi zde

Má se tu říkat, jak bude vypadat svět, to nejsou jen vynálezy...
Svět nejspíš bude vypadat tak, že bychom ho možná ani nepoznali. Myslím, že umělá inteligence bude na tak vysoké úrovni, že spoustu věcí už nebude muset dělat člověk, třeba ani řídit, různě ve firmách u strojů, ... Ovšem v té době už tu nejspíš nikdo z nás nebude.

Globální oteplování
Meteorit
Černá díra
5D
Do vesmíru na dovolenou
Smíření lidstva protože pochopí že tohle dál nejde
Snad se bude více myslet na přírodní
Méně skleníkových plynů
Více skleníkových plnú
No prostě dalo by se pokračovat do roku 2300 ale tady to useknu

Osobne si myslim, ze se lidstvo vyhladi daleko driv. Ono vynalezani novejch veci na reseni dnesnich problemu .. no, prijde mi, ze mysleni cloveka ma nejake hranice a uz proste nebude mozne neco dal vymyslet. A az tenhle zlom nastane, tak amen. A vubec, ja nevim co budu mit zitra k veceri, natoz co bude za 300 let. To uz budu stejne mrtvej, takze.. prenecham problemy jinejm.

konemy: Jak přesně se pozná, že se ničíme? Podle jaké metriky? Sice rozšiřujeme hrozby, ale jinak... je nás čím dál víc, víc lidí se má lépe než jejich předkové, vedeme méně válek... a jsme i mnohem víc uvědomělí ve vztahu k okolí.
Ještě před mnoha staletími byla pro člověka příroda nezkrotným nepřítelem.
Pak ji postupně dokázal silou zkrotit.
Nyní už přemýšlí, že má za její stav odpovědnost.
To je docela pokrok, ne? Rozhodně nejsme stejní.

matisek005: Změna klimatu, jaderná válka, umělá inteligence, nebo něco, co si neumíme představit... Lidstvo dělá ohromné vědecké pokroky, ale v podstatě jsme stále stejní. Docela úspěšně se ničíme sami.

Tímhle tempem tady už nebudeme.
Lidi si možná začali uvědomovat problém, ale když se rozhlédnete kolem, málokdo má motivaci se o jakoukoli změnu snažit. Nedokážou změnit ani sami sebe.

Zajímalo by mě, jaké rozlišení budou mít v tomto roce filmy. Nebo přejdou na holofilmy? Budou existovat počítačové hry jak je známe, nebo je převálcuje VR? Nebo něco lepšího než VR?
Co si budou myslet o naší společnosti? A ta nejdůležitější otázka:
Jak pokročí oprava dálnice D1?

Kopčem: Myslel jsem to tak, že vývoj postupně zrychluje. Nemůžeš tedy očekávat, že mezi roky 2000 a 2300 bude stejný rozdíl, jako byl mezi 1700 a 2000.
Lídaaa: Problém s plastem se nějak vyřeší. Už jen to, že lidé začali vnímat, že nějaký problém máme, je dobrý první krok.
předchozí | 12 | další |
Nástěnka:
- Vznikla:
- 21. dubna 2018 ve 12:38
- Založil:
- cesar00
- Obsahuje:
- 52 příspěvků
- Neaktivní moderátor:
- cesar00
(zatoulaný kulisák)