Jak uspořádat seznam stolů v klubovně?

Nástěnku založil dne 8. února, je v sekci Vývoj Alíka a obsahuje 29 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 16. února ve 12:41.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji, -MM-, to je dobrý R^

Příspěvek z 16. února v 9:56.
magdalenka09 v něm napsala:

Vypadá To skvěle, bude to chvilku trvat než si zvyknu ale vypadá to úžasně

Příspěvek z 15. února v 18:42.
Šťur v něm napsal:

Ten nový seznam stolů zraje jako víno.
Dobrá práce. :-)

Příspěvek z 14. února ve 2:29.
–MM– v něm napsal:

Myslím, že se mi (konečně!) povedlo najít chybu, která způsobovala, že si lidé nemůžou přisednout k čerstvě založenému stolu. Způsobovala i řadu dalších chyb a pádů, které většinou asi nebyly vidět, ale docházelo k nim mnohokrát denně, soudě dle záznamů o chybách.

Také už by teď nový seznam stolů měl fungovat rychleji. www.alik.cz/k/beta

matisek005: Díky. Ale ještě tomu něco chybí, nevím co... možná nějak víc zvýraznit názvy stolů, jsou tam při větší aktivitě v klubovně takové utopené.

Počet lidí u stolu je spíš jen taková statistika, ne? Zkusím mu zítra najít lepší místo.

DžungaráčekChlupáček: Zřejmě to udělám tak, že u formuláře na zakládání stolu ukážu několik tvých naposledy založených stolů... a budeš si tedy moct vybrat, jestli chceš oživit některý z nich, nebo založit nový.

V tuto chvíli se neváže ke stolu moc informací, takže je skoro jedno, jestli se oživí starý stůl, nebo jestli se založí stejně nazvaný nový. Ale v budoucnu budou mít stoly víc nastavení (obrázek, styl apod.), takže oživování ušetří čas.

Příspěvek z 13. února ve 23:59.
matisek005 v něm napsal:

Ze začátku jsem si říkal, co to má jako být, ale teď si myslím, že je to vlastně pěkné. R^

Nešlo by nějak orámečkovat (nebo zvětšit) to číslo počtu lidí u stolu? Sice je to asi blbost, ale já si toho napoprvé nevšiml a pak jsem přemýšlel, co to číslo může znamenat. :-D

Příspěvek z 12. února v 19:58.
–MM– v něm napsal:

hamanama: Neexistují konečné stavy, vždy je všechno jen provizorní. Ale současná verze už mi připadá skoro zralá k nasazení do ostrého provozu.

Co to znamená, že vzhled vůbec není přehledný? Že z něj nejde poznat, kdo sedí u jakého stolu? Nebo tím chceš říct jen „nelíbí se mi, že je to jiné, protože když to je jiné, tak to není stejné“? :-)

Já také nemám rád, když mi jako uživateli nějaký web vnucuje nové rozložení – zejména, když dělá změny jen tak, bezdůvodně, nebo vyloženě proti zájmům uživatele (typicky když při změně přidá reklamní plochy). Proto jsem popsal důvody, proč je v tomto případě změna nutná... abychom se mohli konkrétněji pobavit i o tom, jaké jsou jiné cesty.

Mateas: Operace na změnu pohlaví už jsou dnes docela rychlé. Takže nějakou možnost máš, byť trošku nepohodlnou. :-D
Přístup správcům povolím později. (I když zrovna zelené korunky ho vlastně nepotřebují – máte možnost prohlížet si historii zpráv i nastavovat blokace bez přisednutí.)

Šťur: Zkusím dnes v noci řazení dodělat. Zvažoval jsem spíš, že bych na začátek seznamu dával lidi, které má uživatel zařazené mezi kamarády.

paratko2323: Jako že ten stůl vůbec nevznikne? To se mi nezdá.
To, že si k založenému stolu nejde vzápětí přisednout, je běžná chyba klubovny, na kterou způsob založení (snad) nemá vliv. Ale jakýkoliv poznatek z této oblasti uvítám, protože nevím, co přesně tu chybu způsobuje... klubovnu vyráběl kolega, který už na Alíkovi nepracuje.

GreefMan: Ano, je to zatím pomalejší... to se vyřeší.

Příspěvek z 12. února v 19:57.
lékařský v něm napsal:

Šťur chce být v tom seznamu první ��:-D.

Příspěvek z 12. února v 19:55.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Q jak bude možné oživit dočasný stůl?

Příspěvek z 12. února v 19:21.
hamanama v něm napsala:

Doufám, že takový vzhled je jen provizorní, protože vůbec není přehledný

Příspěvek z 12. února ve 14:41.
paratko2323 v něm napsala:

pořád mi to tam nefunguje;-):-|

Příspěvek z 11. února ve 22:18.
Šťur v něm napsal:

Možná by nebyl špatný nápad řadit kvůli přehlednosti uživatele seznamu přesně jako u stolů, tj. sice podle abecedy, ale upřenostňovat správce.

Příspěvek z 11. února v 17:10.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji lékařský

Příspěvek z 11. února v 16:07.
Mateas v něm napsal:

Ja bych mel pripominku jako spravce - nemam oznost prisendout k holcicimu stolu.. predpokladam ze to nepujde ani k zamcenym pro vsechny.

Příspěvek z 11. února v 15:22.
matisek005 v něm napsal:

paratko2323: Mně se stejný problém stává i na staré stránce (vždy když předtím kliknu na zamčený stůl)

Příspěvek z 11. února v 15:09.
paratko2323 v něm napsala:

nejde mi založit stůl na té nové stránce8-o
když tam dám tu novou stránku www.alik.cz/k/pridat
tak se tam objeví toto screenshot.cz/E9T90/

Příspěvek z 11. února ve 14:38.
GreefMan v něm napsal:

Načítá to celkem dlouho... Déle než ostatní služby Alíka, déle než stará verze klubovny... Šlo by to opravit? (Problém u mě není, ping mám 12 ms, internet docela rychlý)

Příspěvek z 11. února ve 12:20.
Pralinka2 v něm napsal:

Co se týče toho bleskového popisku, myslím, že šipín psal o něčem jiném než například já. Mám dojem, že šipín měl na mysli ten bleskový popisek, co se objeví v průběhu hovoru, a potom společně s ostatní konverzací plyne dál, až zmizí z obrazovky. A který v okamžiku, kdy se objeví, se zamíchá mezi ostatní konverzaci.
Zatímco já jsem měl na mysli aktuální stav bleskového popisku, který momentálně platí, i když v konverzaci už se posunul dál mimo obrazovku. A ten aktuální stav toho bleskového popisku že by byl někde třeba v rohu nebo na okraji mimo tu plynoucí konverzaci.

Příspěvek z 11. února v 5:49.
–MM– v něm napsal:

Díky za připomínky! R^

Provedl jsem nějaké úpravy vzhledu.
www.alik.cz/k/beta
Mám tu vedle sebe otevřených několik vývojových verzí z předchozích dní a myslím, že se posouváme správným směrem. Ta nejstarší verze vypadala dost chudě oproti současné...

Vzpomněl jsem si, že jsme se jednou v klubovně bavili, že chat je vlastně takové Alíkovo drbání... tak jsem přihodil vedle seznamu prázdných stolů drbajícího Alíka. :-D

Vyrobil jsem také přepínač na skrytí profilových obrázků. Stav skrytí se pamatuje v prohlížeči (tedy ne v účtu, na jiném počítači se to neprojeví). Jelikož jsem skrytí vyřešil čistě přes styly CSS, bylo celkem snadné to udělat animovaně... ;-)

Z textu bleskového popisku se umazávalo velké písmenko „Z“, to jsem opravil.

Také už by mělo jít zakládat stoly novým formulářem, na který vede odkaz z toho nového seznamu stolů. Pokusil jsem se tam vyřešit, aby víc stejně nazvaných stolů nezpůsobilo chybu. Snad to bude méně padat.

šipín: Proč by neměl být uvnitř chatu vidět? Naopak jsem zaznamenal několik připomínek, že by lidé chtěli, aby byl vidět na nějakém výraznějším místě. Systémové zprávy v tuto chvíli nemůžou mít žádný svůj dodatečný text... takže by šlo mít systémovou zprávu, že se popisek změnil, ale už ne na co. Takže by nový popisek nebyl ani v záznamu.

DnK08: Na naprogramování by to těžké nebylo, ale nejsem si jistý, jestli by chatové zprávy měly být veřejné. Krom toho poslední zpráva ve všech liduprázdných stolech je systémová, že z nich někdo odešel. :-) (Ale tu by šlo odfiltrovat.)

paratko2323: Počet už se ukazuje. Pokud je větší než tři.

číča800: Zobrazují se pořád, ale nejsou nahoře. První, co člověk uvidí, bude vždy ten nejživější stůl. Ten asi napoutám i na titulní stranu Alíka, kde zatím klubovna není nijak zastoupena.

Příspěvek z 11. února v 5:32.
Starosta v něm napsal:

Jo to je supér.
Jen bych udělal to,že když někdo vloží do nějakého stolu něco,tak aby ten stůl se ukázal jako první pak by byl ten co třeba byl poslední příspěvek před hodinou atd.

-MM- a půjde nastavovat zase ta kukačka,která nyní upozorňuje na zprávy,když nejsem u stolu a někdo mě osloví ??

Příspěvek z 10. února v 10:01.
šipín v něm napsal:

Nešlo by udělat, aby ten bleskový popisek nebyl v chatu vidět? Nebo aby byl vidět jen jako systémová zpráva, třeba: Kamarád šipín upravil bleskový popisek na: Super bleskový popisek (třeba)

Příspěvek z 10. února v 7:25.
DnK08 v něm napsal:

–MM– : Napadá mě, jestli by šlo nějak udělat to, aby se za závorkou jak dlouho je u stolu ticho zobrazoval třeba poslední příspěvek, který kdo u stolu napsal.

Např. Jen tak na pokec... (ticho od 10. února 17:46) DnK08: Jak se máte?

Asi to není úplně nejpotřebnější věc, jen mě to prostě napadlo. A asi by to bylo těžké i na programování, že?

Příspěvek z 9. února v 18:52.
lékařský v něm napsal:

Bleskový popisek jde změnit jenom tomu co má pravomoce správce stolu. A bleskový popisek se zobrazuje pouze v té zkušební klubovně. Tudíž zde: www.alik.cz/k/beta

Příspěvek z 9. února v 18:24.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Dobrý nápad, ale nejde mi ten bleskový popisek :-(

Příspěvek z 8. února v 19:51.
majdula2000 v něm napsala:

lékařský: To myslím bude záměrně, protože správce nástěnek ani redaktor nemá v klubovně žádné pravomoce, pokud tam nemá korunku správce stolu.:-)

Příspěvek z 8. února v 19:46.
lékařský v něm napsal:

A taky to že když má někdo červenou korunku (RA nebo SN) a má zároveň správce stolu tak se v tom novém seznamu stolů ukazuje ne červená korunku ale žlutá korunka. Je to záměrně?

Příspěvek z 8. února v 19:01.
paratko2323 v něm napsala:

dobrý ale není tam počet lidí které tam sedí:-)

Příspěvek z 8. února v 18:56.
číča800 v něm napsala:

Takže by se nezobrazovaly stoly u kterých nikdo nesedí?

Obrázek by byl fajn :)) R^R^R^

Příspěvek z 8. února v 18:12.
lékařský v něm napsal:

Mně se to líbí :-) A obrázek by byl super :-):-)

Příspěvek z 8. února v 18:05.
–MM– v něm napsal:

Nedávno jsem rozluštil, z jakých přesně informací se sestavuje seznam stolů na úvodní stránce klubovny, a to mi otevřelo možnost vytvořit ho znovu a jinak. Současný pokus je k nahlédnutí na adrese www.alik.cz/k/beta.

Jelikož je mi velmi dobře známá tradiční uživatelská skepse k jakýmkoliv změnám, upozorňuji, že naprosto chápu, když vás tato změna naštve. Nejsem nijak zvlášť přesvědčený, že je můj pokus krok správným směrem, takže pokud máte nějaký nápad, nebo postřeh, sem s ním! Poslouchám vás.

Zkusím shrnout, co přesně se mi nelíbí na starém seznamu stolů:

  1. Je z technického hlediska sestavovaný nepohodlným způsobem, nemám snadnou cestu, jak ho upravovat.
  2. Přezdívky lidí nefungují jako odkazy na vizitky, na rozdíl od zbytku stránek na Alíkovi.
  3. U jmen se neukazují správcovské korunky. Správcování se pozná jen podle podtržení. Nepřijde mi vhodné podtrhávat cokoliv, co není odkaz.
  4. Seznam stolů zbytečně zdůrazňuje prázdnotu klubovny, když jsou nahoře stoly, u kterých vůbec nikdo nesedí.
  5. Nejde v něm doplnit další informace ke stolům.

Zavedl jsem, že stoly můžou mít bleskový popisek, který správce stolu může nastavit tím, že do chatu napíše:
Z nějaký text.
Přijde mi to jako zajímavá možnost, jak vzkázat lidem venku, co se zrovna řeší... a na vývoj to bylo poměrně snadné. V budoucnu bych rád zavedl, že by stůl mohl mít i svůj obrázek...

předchozí 1 další
Kdo si nástěnku oblíbil?