Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak vylepšit Alíkovy vtipy?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 29. října 2020 v 8:34.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Pěkný fešák, akorát nevím, jestli se to zobrazuje jenom mně nebo i ostatním, alr když jsem na mobilu, tak ho tam mám hrozně natěsnaného mezi seznamem vtipů a tlačítkem na přidání nového vtipu. :->

  Příspěvek z 29. října 2020 ve 3:52.
  –MM– v něm napsal:

  Pod seznamem vtipů se od tohoto okamžiku válí smíchy nový obrázek Alíka, který namalovala LillMissAlex. Je to fešák! $>
  Jménem Alíka jí ještě jednou děkuji. ok


  Původně tam byl tenhle ztřeštěnec:

  Příspěvek z 27. října 2020 v 11:43.
  –MM– v něm napsal:

  Vy se tady nějak moc rozohňujete. :->

  To, že LillMissAlex nepochopila správně, jestli žížalka u hodnocení naznačuje i počet nepochopení, mi nepřijde jako její selhání. Žížalka je pod trojicí tlačítek… a ano, dávám jí za pravdu, že někdo si nejspíš může myslet, že hodně krátká čárka, která končí pod nechápajícím smajlíkem, značí velký počet nepochopení. Než se ozvala, tak mě to nenapadlo, ale uznávám, že to nejspíš je možný výklad.

  Nevíme, kolik lidí si to takhle vysvětluje, spousta z nich se nemusela ozvat, nepřijde mi užitečné rozvíjet argumentaci „helemese, jeden blázen!“… pak se ti další raději neozvou.

  Přemýšlím, jestli a jak to vyřešit jinak.
  Zkusím shrnout všechny myšlenky:

  1. Konkrétní počty hlasů ukazovat nechceme. Nebývají zatím nijak obrovské, zpravidla jen vysoké desítky až stovky. Jakékoliv viditelné číslo deformuje výsledky a svádí k manipulacím.
  2. Pokud ale není vůbec žádná indikace aktuálního stavu hodnocení, lidi mnohem méně hodnotí. Proto tam nějaká žížalka je… a ta jako motivace stačí, přestože může některé lidi zmást. :-D
  3. Nepřihlášeným uživatelům nechápajícího smajlíka vůbec neukazujeme, vidí jen palce, které jim při kliku vynadají, že nejsou přihlášení. ;-)
  4. Žížalka nepočítá aritmetický průměr z hlasů, ale dolní mez intervalu Wilsonova skóre při 95% jistotě. Jednodušeji řečeno: je to děsně chytré :-), zohledňuje to množství hlasů, protože vtip s 12 palci nahoru nejspíš není lepší než vtip s 24 palci nahoru a 1 palcem dolu.
  5. Hodnocení „nechápu“ chceme zachovat, přijde nám užitečné.
  6. U vtipů nechceme zpřístupňovat, kdo jak hodnotil. Pokud vím, tak u reakčních smajlíků na jiných sítích tato informace dostupná je (a tady na nástěnkách u příspěvků také někdy bude). Neberu „nechápání“ jako reakční smajlík, ale jako součást hodnocení.
  7. Ve skutečnosti se pro každý vtip počítají dva různé výsledky – jak moc je dobrý a jak moc je nepochopený. Zobrazovaná žížalka ukazuje jen tu dobrost, na kterou má i hodnocení „nechápu“ nějaký vliv, počítá se jako půlčlověk, kterému se vtip nelíbil. :-)
  8. Ukazovat lidem i tu druhou nechápací žížalku by možná bylo víc matoucí než současný stav.
  9. Mít jakoukoliv informaci dostupnou jen při najetí myší je chyba. Dnešní lidi mají místo myší prsty a na ty se musí používat jiné pastičky.
  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:56, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja som nepovedala žiadnu urážku, len to, že mi to príde trápne :) Nie ty ani tvoja osoba, ale to, čo si napísal. A slov mám ešte dosť, ale mám pocit, že sem sa to nehodí :)

  A taký detail, ty si nenapísal argument :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:55.
  Matisek v něm napsal:

  Na to, jak trvdíš, že máš argumenty, ti teď docházejí slova a schyluješ se k urážkám. Rozhodl jsem se, že s touto diskuzí skončím, protože s urážením lidí narozdíl od tebe nemám moc zkušenosti.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:53.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Keby som mala tak 7 rokov, možno by mi táto reakcia neprišla trápna :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:51, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Omlouvám se Její Výsosti nadčlověku LillMissAlex, že jsem se vůbec opovážil užívat primitivní argumenty, jež jsou podřadné a nesouhlasily se světonázorem již zmíněné Její Výsosti.
  Na důkaz omluvy postavíme Její Výsost do středu vesmíru, aby tam mohla vesmír spravovat, aby byl perfektní podle jejich představ.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:43.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Tak ti odpoviem rovnako primitívne:

  Ak by sa dnes riaditeľ rozhodol, že sa v škole bude vyučovať latinský jazyk, ale niekomu sa to nebude páčiť, tak čo spraví riaditeľ? :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:41, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Když to lidé nechápou, mají nástěnku, kde se můžou zeptat. Od toho tady ta nástěnka je. Krom toho můžou stejně tak kliknout na přezdívku autora a zeptat se ho v poště... možností je tolik. Na co, jakožto člověk, který to pochopil, potřebuješ vědět, kolik lidí to nechápe? A pokud jsi ty člověk, který to nechápe, tak viz výše.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:41, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Tak když nezvládneš odpovědět na primitivní otázky, tak bys neměla mít ani právo na cokoli si stěžovat.

  Nevidíš přesný počet lidí, kteří to nepochopili. Ale vidíš, že jich je nejspíš více než lidem, kterým se to líbí.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:40, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  🤦‍♀️ Tak ešte raz...

  Vidím, kto to NEPOCHOPIL? Nie.

  Nie, je to primitívna otázka. Preto neodpovedám :) Ja, narozdiel od väčšiny, mám argumenty na všetko, ale ak je niečo primitívne, tak sa na takú úroveň nebudem znižovať, že?

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:39, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ta čísla jsou sama o sobě nicneříkající. Když se člověk podívá na tu čáru, tak jasné vidí „jo, tohle se líbí“, „ne, tohle se nelíbí“, „no, jak komu“. K čemu potřebuje vědět, jestli se to líbí 10 lidem nebo 11? Co mu taková informace dá?

  Neodpovídáš, protože nemáš jak, že?:-)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:39.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Neodpovedám na primitívne otázky, vieš? :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:38, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Neodpověděla si na otázku. Kdybych se rozhodl, že Alík má být růžový, tak nebude růžový. A to bych mohl dát milion argumentů, proč by to tak mělo být. Tak proč by měly být vtipy jiné, když to chceš JENOM TY?

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:37.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ešte stále ma nikto nepochopil, ale nevadí :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:36, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Takže něco, co chápe 99 % lidí a 1 % ne, se má vylepšit tak, aby to to nechápavé 1 % chápalo a těch zbylých 99 % (kterým se to líbí a přijde jim to fajn) ne?

  Nejsme ve škole.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:34, upravený po 3 minutách.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Tu nejde o opravu, pozor! Ale o vylepšenie :) Nemýlme si pojmy a dojmy :)

  Niečo funguje - vylepší sa to - funguje to ešte lepšie :)

  Tak ešte raz. Ja nehovorím, že všetko má byť rovnaké (ja sa snažím vystupovať z radu), ale o tom, že len vy viete vidieť, koľko ľudí dalo "nechápem", "páči" a "nepáči". Všade vieme čísla, naozaj všade. Ako by to potom vyzeralo, keby idem do školy a učiteľka by mi nepovedala známky? :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:34.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ne, všude rozhodně ne. Kdyby to tak bylo všude, muselo by to tak být i tady. Má být na celém světě vždycky všechno úplně stejné? Má každý supermarket prodávat stejné potraviny, každý obchod s oblečením stejné kousky, každá cestovka stejné zájezdy, má každý člověk být úplně stejný jako všichni ostatní lidé, ...? Vždyť to by přeci svět byl úplně neskutečně nudný!

  Spousta sociálních sítí za peníze prodává data svých uživatelů. To znamená, že to tak má dělat i Alík?:-|

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:31, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Ok, představ si to takhle: Jeden člověk je zmatený z tvé profilovky, protože si myslí, že jsi vlk. Všichni ostatní však chápu, že jsi člověk. Ale i přesto ti změní profilovku, kvůli tomu jednomu člověkovi. Přestože něco fungovalo, tak se to opravilo, třebaže to nebylo rozbité. Už to chápeš?

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:29, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Neprijde :) A ono to tak funguje (doslova) všade, kam sa len pozriem. Ešte aj v reálnom živote, nie len na sociálnych sieťach :)

  A vieš o tom, že už len to, že máš zapnutý internet, tak ti niekto môže ukradnúť informácie? A nemusíš mať ani 1 sociálnu sieť :D

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:28, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Ehm, jenom proto, že někde to funguje nějak, neznamená, že to musí být na Alíkovi. Na jiných sociálních sítí prodávají má data firmám, aby mi zobrazovali personalizované reklamy, tak to znamená, že na Alíkovi to musí být také?

  Podle mě je lepší ta čára, protože člověk vidí jasně poměr palců nahoru k palcům dolů, funguje to a celá diskuze mi přijde zbytečná.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:25, upravený po 4 minutách.
  majdula2000 v něm napsala:

  A co jako? Alík není a ani nechce být žádná sociální síť! Jak sama vidíš, tak zdejší uživatelů tomu prakticky všichni rozumí. Jenom tobě se to nelíbí a máš s tím neskutečný problém. Nepřijde ti to zvláštní?:-)

  Krom toho tohle je dětský internet a můžou tu být i malé děti. Řekla bych, že i pro ně je rozhodně nejjednodušší, když se podívají na „čárku“ a z toho na první pohled vidí, zda je (skoro) plná, (skoro) prázdná, něco napůl...

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:23.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Idem na YouTube a čo vidím? Číslo pri okko.

  Idem na Facebook a čo vidím? Číslo pri smajlíkoch.

  Idem na akúkoľvek stránku a čo vidím? Číslo pri hodnotení.

  Idem na Alíka a čo vidím? To, že neviem, koľko ľudí dalo ktorého smajlíka.

  A čo z toho vyplýva? :D

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:21, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  “A příští týden uvidíte: Obrázek kačky byl z Alíka odstraněn, protože jeden návštěvník byl zmatený, že po kliknutí na kačku mu nebyla doručena kachna na medu“ ;-D

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:20.
  majdula2000 v něm napsala:

  Na žádné dotykové obrazovce nejde na nic najíždět, to je logické. Tak pro představu...

  Hodnocení

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:19.
  LillMissAlex v něm napsal:

  https://www.alik.cz/n/prispevek/84828716

  Na mobile na to "najet" nejde :) To len tak pre info

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:16.
  majdula2000 v něm napsala:

  Kdo tu psal co o klikání?:-)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:13.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Klikám, klikám, ale asi to funguje len na PC :)

  Příspěvek z 27. října 2020 v 10:02, upravený po 3 minutách.
  majdula2000 v něm napsala:

  Stačí si na tu čáru najet a ukáží se i procenta. Každé malé dítě ví, že 100 % je nejvíc, takže je to naprosto jasné.

  Nedivte se, přestěhovala jsem některé příspěvky do této nástěnky, protože tamta má jiné téma.

  Příspěvek z 27. října 2020 v 9:58, upravený po 7 minutách.
  Matisek v něm napsal:

  Přijde mi, že to, co znamená čára by mělo být pochopitelné, zvlášť, když si můžeš sám ověřit, jak se délka čáry změní, když klikneš na hodnocení. Navíc mi nedává mi smysl měnit celý systém hodnocení, aby jeden člověk ze sta nebyl zmatený.

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  31. prosince 2018 v 10:35
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 250 příspěvků
  Moderátor:
  –MM–
  (zvěrolékař)

  Související: