Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak vyřešit problémy s vedlejšími účty?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 28 dní.
  Příspěvek z 15. března ve 14:01.
  –MM– v něm napsal:

  V případě převleků také půjde omezit, kde a jak jsou používané – v nastavení nástěnek půjdou povolit, přikázat, nebo naopak zakázat. S vedlejšími účty dělají lidi zmatek obvykle ve všem a úplně všude, kudy prochází.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 25. ledna v 16:47.
  lékařský v něm napsal:

  Rottenegg10: Levnější bude si počkat na převleky. Třeba tam půjde dát i ta mezera. :->

  Příspěvek z 25. ledna v 16:26.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Proč? Budeš si ho pak muset spojit za 7 000 kaček

  Příspěvek z 25. ledna v 16:26.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  Hmmm... tak pak utratíš 7 000 kaček za spojeníO:-)

  Příspěvek z 25. ledna v 16:25.
  Rottenegg10 v něm napsal:

  Hmmm... Možná si udělám vedlejší

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 15. srpna 2020 v 16:49, upravený po 2 minutách.
  Viki_show v něm napsala:

  jak mám problém že když jsem byla menší tak jsem se tady založila účet pak jsem na něj ztratila heslo i přezdívku a založila jsem si tenhle A ten tam už nemůžu ani najít ani nic. takže ho vlastně jako nemám ale někdy se tedy potuluje a je neaktivní víc jak 2 roky

  Prodleva 16 dní.
  Příspěvek z 30. července 2020 ve 22:15, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Matisek: To je zase pravda, no... Ono by se dalo zjistit podle IP adres, ale na druhou stranu nikdo neví, jestli za ten počítač chodí dvě děti, nebo jen jedno. Bylo by to trochu složité.
  Teď jsem si pravidla registrace přečetl a nevidím tam tu zmíňku o tom. Možna to tam bylo, ale smazalo se to? 8-o

  Matisek v něm napsal:

  lékařský: Ohledně likvidování účtu, nepřijde mi to jako správná možnost, protože pořád není očividné, že ty účty patří stejnému člověku.
  To, že je více účtů zakázaných je myslím už zmíněno v pravidlech registrace.

  lékařský v něm napsal:

  V nedávno době jsem zpozoroval dost nově založených účtů již registrovanými uživateli. Nenapadá někoho, jak by šlo nějakým způsobem upozornit na tento problém a hlavně kde?
  Mě napadá, že by se to upozornění mohlo zobrazovat někde při registraci účtu, akorát by se muselo nějak udělat, aby se to upozornění nezobrazovalo skutečně lidem, kteří se chtějí zaregistrovat poprvé. Možná by stačilo, kdyby bylo to upozornění pod ouškem.

  Jinak nevím jestli to pomůže, ale na stránce „Kde co je?“ je odkaz, přes který se dá registrovat nový účet i případě, že jsem přihlášený. Možná by bylo dobré, kdyby stránka s registrací obsahovala upozornění (namísto registrace), proč nelze registraci udělat, když budu přihlášený. Takže by tam bylo vidět jenom to jedno ouško. :->

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 29. června 2020 ve 22:08.
  lékařský v něm napsal:

  A napadla mě další otázka:
  Není lepší neutrácet kačky za spojení a nechat si ten účet zlikvidovat?

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 23. června 2020 ve 21:05, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Já už ani nepoužívám vedlejší účty, používám ty barvičky. :->

  Nad spojením postupně jsem taky uvažoval, když jsem ty otázky psal. Ono by to možná ani nebylo znát u mě, kdybych si ty účty spojoval tak jednou za měsíc, kdy napíšu minimálně jeden článek a stejnou hodnotu. Taky jsem si říkal, proč není spojení levnější, no důvod mě napadl stejný. To chápu. Ale, to že mladší účty půjde spojovat se starším levněji, za předpokladu že bude stálá přezdívka ta starší, to mě nenapadlo... Mně osobně, by se mi to líbilo. :-D

  Mimochodem... mám možná ještě jednu otázku. Má cenu se ptát správců na „zdarma spojení“. Já bych na tohle vymyslel odpověď možná i sám, ale asi bude nejlepší, když to zazní od někoho zkušenějšího. :-)

  Příspěvek z 23. června 2020 ve 20:06.
  –MM– v něm napsal:

  Pokud potřebujete odlišit nějaké herní texty od ostatních, můžete už teď díky AZJ psát v příspěvcích různými barvičkami.

  lékařský: Asi bych tedy na ty otázky měl odpovědět já, co? :-)

  Bylo tu sice nabízeno spojení účtů, ale jak to bude s těmi uživateli, kteří mají těch účtů prostě víc?
  Spojí si postupně všechny.

  Spojení účtů a přejmenování jsou pohromadě, protože kdyby spojení bylo levnější než přejmenování, člověk by si mohl zřídit nový účet s novou přezdívkou a s ním si zažádat o spojení, čímž by také dosáhl přejmenování, akorát krkolomnější cestou. Jakmile jsou ceny stejné, není k tomuto důmyslnému triku motivace. Přejmenování má být drahé, protože nechceme, aby v přezdívkách vznikal příliš velký zmatek jen tak z nudy. I při té současné ceně to správci přibližně půlce lidí dokážou vymluvit, takže možná by mělo být ještě dražší.

  Souhrou těchto vlivů tedy vypadá i spojení jako příliš drahý luxus. Je fakt, že pokud se spojuje mladší a starší účet a výsledkem spojení má být ten starší účet, tak tam výše uvedené vlivy nehrozí a tento směr spojení by nejspíš mohl být levnější. V případě, že mladší účet má zrušené kačky, by se možná obešel i bez schvalování správci. Ale nechci slibovat, že to v brzké době umožníme, to je jen teď takový spontánní nápad.

  Vypnutí/zablokování účtu, pomůže vyřešit situaci?
  To jsou všechno věci, které jsou dočasné. Spojení je jediný správný trvalý postup.

  Až se zavedou převleky, budou se vedlejší účty likvidovat?
  Možná i dříve. Nevnímám to jako související záležitosti.

  Kralinda35: „Ale já třeba k těm účtům už mám trošku citovou vazbu.
  Účet je vzájemné propojení tvých osobních a přístupových údajů. Nic víc. Když ti někdo ukáže padělanou občanku (se všemi ochrannými znaky, aby působila autenticky) a řekne ti, že k ní má citovou vazbu, co mu na to povíš? Já bych mu asi řekl, že úplně nepochopil, k čemu občanka slouží. Zároveň bych se trochu i bál, že to ve skutečnosti pochopil…

  Proč si to dělat složitější, když to jde jednoduše. Na co nějaké převleky.
  Na zřízení převleku nebudeš potřebovat rodiče, protože to nebude smluvní vztah zahrnující osobní údaje. Systém převleků bude technicky mnohem jednodušší než systém účtů, jediná jeho drobná nevýhoda je v tom, že zatím neexistuje.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 20. června 2020 ve 13:06.
  Hogo v něm napsal:

  Aha ok

  Příspěvek z 20. června 2020 ve 12:49.
  lékařský v něm napsal:

  Vypnutím účtu se nedá říct, že už není tvůj.

  Mě napadlo, že bych jakoby ty účty spojoval jednou za čas. Ať třeba neutratím těch 49 000 kaček najednou, ale časem. Ale furt si chci šetřit i na jiné věci.

  Příspěvek z 20. června 2020 v 11:43.
  Hogo v něm napsal:

  Jo a už druhý účet nemám me se to netýká

  Příspěvek z 20. června 2020 v 10:22, upravený po 10 minutách.
  Hogo v něm napsal:

  To jo brusinka jde do hajan:-D a už odešla

  Příspěvek z 20. června 2020 v 9:30.
  Kralinda35 v něm napsala:

  A Zora he mi teď stejně na nic. Takze u mě problém vyřešen :-D

  Příspěvek z 20. června 2020 v 8:08, upravený po 8 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Asi jsem nazval nástěnku trochu špatně, protože ještě nikdo nic neřekl k mým na mé otázky, ale všichni píšou, proč nejsou vedlejší účty potřeba. Já vím proč nejsou potřeba., zajímají mě spíše ty odpovědi na otázky. O:-)

  Příspěvek z 20. června 2020 v 7:46.
  Hogo v něm napsal:

  Nevím, já osobně mám účty 2 z toho jeden pro člověka (brusinku, kterou někdo vytvořil a já to začal brát jako vtip a založil jsem ji účet) kterého ani nemám rád. Jinak nemá to využití.

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 23:07.
  MartinXP v něm napsal:

  a vůbec, jaké je praktické využití vće účtů?

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 23:01.
  –MM– v něm napsal:

  Praxe, že máte další účty, je pro vás bezpečnostní hrozba. Pokud si tohle neuvědomujete, máte příliš slabou fantazii. :-(

  K čemu vám je, že máte na svých účtech vůbec nějaké heslo? Tajné heslo máte proto, aby web poznal, že jste to vy, a aby před ostatními uživateli udržoval dojem, že cokoliv, co je podepsané vaší přezdívkou, jste psali vy. Jestli stačí – naprosto komukoliv, kdo sem přijde – prohlásit „já jsem také Kralinda35, jen jsem si zapomněla přepnout účet“, tak… k čemu teda skutečné Kralindě35 jsou přístupové údaje? K čemu jsou komukoliv jinému, když si na to všichni zvyknou? Můžeme sem psát úplně bez registrace, ne? Zrušit jména a pak si každý může do příspěvku napsat, kdo vlastně je? A když někdo napíše, že je lékařský, budeme mu věřit… :-|

  Zejména ty příspěvky, které se při dodatečné úpravě omlouvají za jiný účet, většinou nekompromisně likviduju. I když tím naruším kontext. Pokud jiná přezdívka tvrdí, že jste vy, tak prostě a priori beru, že lže, nic víc nezkoumám. Vy byste to tak měli brát také!

  A je úplně jedno, jestli budou, nebo nebudou převleky – to s tím vůbec nesouvisí. Založením dalšího účtu si vyrábíte bezpečnostní problém pro sebe a snižujete opatrnost u svého okolí, po kterém chcete, aby vám najednou i pod cizím jménem věřilo.

  Když vám před školou zastaví neoznačená dodávka s nějakým podezřele vyhlížejícím starým chlapem a ten na vás zavolá „hele, já jsem tvoje kámoška Kralinda35, jen jsem se přestrojila za tohohle divného člověka, nastup si, svezu tě domu“… poslechnete? :-c

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 21:49.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Proč si to dělat složitější, když to jde jednoduše. Na co nějaké převleky. Stačí dva účty a je to l:-D

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 21:48.
  lékařský v něm napsal:

  Místo vedlejších účtů budou převleky, které budou určené na hraní. ;-)

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 21:42.
  Kralinda35 v něm napsala:

  No doprháje:-D Jsem v Krdeli. Sice mám (v uvozovkách) jen 3 účty ale stejně.
  Nechápu proč by uživatel nemohl mít 1-2 účty. Sice nevidím důvod proč by ji měl mít.. Ale ja třeba k těm účtům už mám trošku citovou vazbu. Díky němu jsem si tu našla.kamarady. Takže až Zoru smažou tak ;-(. (Berte to jako můj pohled na tuto situaciL

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 21:23.
  rapper454 v něm napsal:

  Já tu mám třeba hodně účtu. Ale správcům se nedivím že jim to vadí.

  Příspěvek z 19. června 2020 ve 21:08, upravený po 16 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Ahoj,
  v poslední době bylo postřeženo, že si spousta lidí tady, založila účet, vedlejší tomu svému. Vedení Alíka tu jaksi v několika nástěnkách o vývoji Alíka naznačilo, že účty by neměly být na hraní. Nikde se toto téma nedalo rozebírat pořádně, tak je tu tato nástěnka.

  Mě by zajímala odpověď na otázku od darkness.
  Také mám pár vlastních otázek:
  Jak se bude tohle řešit s těmi uživateli, kteří už mají druhý účet nějakou dobu, nebo si ho založili v době, kdy se ještě nevědělo o převlecích?
  Bylo tu sice nabízeno spojení účtů, ale jak to bude s těmi uživateli, kteří mají těch účtů prostě víc?
  Já mám například účtů asi sedm, ale tak pět jsem dlouho nepoužil. Po zjištění tohoto problému jsem alespoň je vypnul za účelem, abych na ně prostě nelezl. S tím souvisí další otázka.
  Mohu něco dělat, když mám více účtů a nechci pětkrát (či víckrát) platit spojení?
  Já aktuálně nemám nejvíc kaček, ano, patřím mezi ty, kteří si to rychle vydělají, ale stejně mi přijde malinko nespravedlivé, že musím platit víc, jen proto, že moje o rok až dva menší já, si řeklo, že chce mít více účtů.
  Taky psaní své přezdívky v každé zprávě v klubovně, či každém příspěvků není praktické. Ale chci něco pro to udělat, abych nedělal ten chaos. Jak jsem již říkal, vypnul jsem si nepotřebné účty a nechal si účty, které se snažím používat jen v té určené nástěnce. Také jsem jeden účet si spojil.
  Vypnutí/zablokování účtu, pomůže vyřešit situaci?
  Na tuto otázku jsem si dokázal odpovědět sám. Ale radši bych, aby mi na tuto otázku odpověděl i někdo jiný.
  Až se zavedou převleky, budou se vedlejší účty likvidovat
  Pokud ano, jakým způsobem? Pokud ne, budou platit nějaké zvláštní pravidla pro ně?

  Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřilo vedení Alíka, ale i ostatní můžou zkusit navrhovat nějaká řešení.

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  19. června 2020 ve 21:08
  Založil:
  Obsahuje:
  26 příspěvků
  Moderátor:
  lékařský
  (správce nástěnek)