Jak zlepšit organizaci katalogu dárků?
Vitan_26: Můžeš si seřadit všechny dárky podle ceny.
Možná by mohly mít trochu jiný vzhled dárky, na které nemáš… je pravda, že ta žížalka ukazující průběh šetření není až tak výrazná.
Úplné skrývání se nám nelíbí, protože pak bys neviděl, co všechno nevidíš.
Filtr v katalogu dárků
Co kdyby se přidalo tlačítko do katalogu dárků, díky kterému by se uživateli zobrazovali pouze dárky na které má dostatek kaček?
Rychlošípka: Nepřipadá mi moc užitečné dělat z podobných slov tabu. Koho a před čím bychom chránili tím, že to nazveme jinak?
Pak by hrozilo, že lidi nenajdou, co hledají. Ano, jsou to knížky o pubertě, ale zejména o sexualitě… tím jsou pro cílovou skupinu atraktivní a jsou jiné než ostatní knížky, které také třeba souvisí s dospíváním (viz Začni si věřit a Když už na ničem nezáleží).
honzot: Pravda, ten titulek stránky by asi mohl být rozumnější…
Vtipné je, že u soutěží jde nastavit jako výhra sleva na dárky s určitým tématem… a to pak bývá prezentované obrázkem „−50 % na [název tématu]“. Tam by to teprve vypadalo vesele!
Nevím, jestli to sem patří, ale je tenhle název tématu úplně vhodný? Nebylo by lepší třeba „puberta“? Díky.
Já sice z katalogu nic nekupuju, ale když jsem rozhodl dělat soutěž, přemýšlel jsem, kolik kaček nabídnout za jednotlivá místa výhercům.
Líbí se mi, že to jde seřadit podle ceny, mám tak díky tomu větší přehled.
Všiml jsem si toho docela pozdě koukám.
Kačka v hlavičce webu uměla do teď zobrazovat aktuální stav konta, nebo nasbírané maximum. Nyní si ji jde v nastavení přepnout na dva další stavy:
- Stav šetření na dárek – ukazuje se buď proužek, nebo že už máš dost (ale jen pokud máš u nějakého dárku, který jde koupit, vyznačeno, že si na něj šetříš).
- Neukazovat nic – kačka se vůbec nezobrazuje; vhodné třeba pro lidi, kteří mají sbírání kaček vypnuté, nebo kteří mají 700 tisíc kaček a nezajímá je to.
Některé dárky nyní u sebe mají odkaz na recenzi (rovnou v hlavičce dárku, kde je dodavatel, věk apod.), případně se dole pod dárkem ukazuje i kus diskuse z recenze, nebo volitelně i nějaká jiná diskuse/nástěnka (případ hry Factorio).
Vyrobili jsme výjezdy:
- Katalog zrecenzovaných dárků
- Katalog recenzovatelných dárků – všechny nedocházející knížky, komiksy, encyklopedie, gamebooky a hry, které recenzi zatím nemají.
Posledních pár měsíců už dárky neposílá jen správce Mateas, ale čím dál častěji i Mrazejk. Momentálně se snaží vyřizovat objednávky hned následující pracovní den, takže má (alespoň zatím) v průměru kratší dodací lhůty než Mateas. Kdyby tedy někdo zkoumal, kdo vyřizuje co…
Jakože sám na to názor nemám, protože si téměř nic neobjednávám, ale přišlo mi dobré tuhle nástěnku oživit
Pojďte se k tomu vyjádřit vy, kteří si objednáváte
V tuto chvíli tady existuje kromě běžného výpisu dárků několik dalších pohledů na katalog:
- Katalog dárků srovnaný podle druhů
- Katalog dárků srovnaný podle doporučeného věku
- Katalog dárků srovnaný podle způsobu doručení
- Katalog dárků srovnaný podle množství
- Katalog dárků srovnaný podle kačkové ceny
Dále existují čtyři způsoby, jak z běžného výpisu část dárků odfiltrovat:
- Katalog dárků neurčených ke čtení
- Katalog poštou zasílaných dárků
- Katalog dárků předávaných digitálně
- Katalog docházejících dárků
Krom toho podporuje katalog univerzální alíkovská témata, takže existují výpisy typu Cestování v katalogu dárků, nebo Strach v katalogu dárků apod. – byť spousta dárků doplněná témata nemá, protože to zatím nikoho ze správců nenapadlo, nebo protože jsme si neuvědomili, že mají něco společného.
V této nástěnce můžete psát jakékoliv nápady a postřehy k organizaci katalogu i návrhy na doplnění témat ke konkrétním dárkům. Můžeme se tady pobavit i o výpisu novinek v katalogu.
Nástěnka:
- Vznikla:
- 21. prosince 2022 v 0:09
- Založil:
- –MM–
- Obsahuje:
- 14 příspěvků
- Moderátor:
- –MM–
(zvěrolékař)