Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jaký je váš názor na adopci dítěte homosexuálními páry?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 25. dubna v 7:04.
  lívance_jsou_dobre_yummy v něm napsala:

  Já jsem pro, podle mě je úplně jedno jestli budou rodiče heterosexuální a nebo homosexuální. Navíc pohlaví rodičů nemá na orientaci dítěte žádný vliv, je to v genetice. Přijde mi absurdní, že když by (dejme tomu) žena a žena vychovávaly dítě, tak je to v divný. Když ovšem bude dítě už od mala vychovávat třeba matka a teta, tak je to v pořádku, prakticky je to jedno a to samé, tak proč by homosexuální pár měl být ten "divný"?
  O téhle problematice mám článek v procesu (někteří ví), sice měl už být venku, ale kvůli osobním záležitostem nemám čas.;-D
  Tak snad po konci tohohle vydám;-)

  Příspěvek z 23. dubna ve 22:38.
  verbum v něm napsal:

  Pokud chce člověk adoptovat dítě, je to dlouhý a náročný proces...
  Což je dle mého názoru dobře a i pak jsou rodiny dlouho pod dohledem socialky.
  Pokud dám stranou své názory, které mám a pokud by dostali možnost adpoce, pevné doufám, že tento proces zůstane i pro tyto páry..
  To jen malá úvaha

  Příspěvek z 23. dubna ve 21:30.
  Ema_Ema v něm napsala:

  Je to podle mě hezké, někoho adoptovat. Pokud však 2 lesby adoptují kluka, nebo dva gayové adoptují holku, měli by podle mě mít v blízkosti nějakou osobu stejného pohlaví jako je dítě které si adoptovali. Například, když si gayové adoptují dceru, měla by v blízkosti být nějáká žena, třeba nějáká teta, nebo tak. Ne vždy totiž chce holka mluvit o holčičích věcech s klukem.

  Příspěvek z 22. dubna v 18:38.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Dle mého názoru jsou osoby, které jsou součástí LGBT komunity mnohdy stokrát lepší než heterosexuální osoby. Kupříkadu stojí za zmínku Dva tátové. Bývalý známý moderátor TV Nova David Vaníček a jeho partner podnikatel Michal Vaníček (za svobodna známý jako Snížek). Vychovávají své dvě dcery - dvojčata. Adélku a Marušku. A tu péči kterou jim věnují! Je to opravdu krásné. Za mě tedy je LGBT komunita moc fajn. Mám spoustu známých a přátel, kteří jsou ať už na kluky, nebo holka na holky nebo třeba jsou pansexuálové... $>

  Příspěvek z 22. dubna ve 14:20.
  Colossus v něm napsal:

  Nikoliv, povinné sterilizace bych rozhodně nezavedl. Pouze bych se snažil upravit zákony tak, aby se jednoduše nevyplatilo takovým způsobem dítě zplodit, ať by se jednalo o ekonomickou či jinou úpravu zákona. Možnost bych nezakázal a jistě bych ani nedokázal eliminovat všechny případy, to je pravda. Ale lidi, kteří by byli v takovém páru a chtěli dítě by měli téměř nucenou možnost buď dítě adoptovat či žádné nemít. Dalo by se argumentovat, že je to vůči nim nespravedlivé, ale to si nemyslím. Pokud člověk nemá možnost dítě počít, tak by měla být adopce dítěte ta nejpřednější cesta, a to bez rozdílu na orientaci. Dali by se teď najít různé skulinky a speciální případy, kdy by bylo těžké rozhodnout, ale moje znalosti nejsou tak dobré, aby myšlenku dovedli k naprosté dokonalosti platného zákonu.
  Jinak v té druhé části by mělo dojít i myslím v dnešních zákonech to, že pokud by rodič zemřel a druhý neměl o něj zájem, tak by se hledal nejbližší příbuzný, co by se o něj staral. Neviděl bych problém, kdyby se do příbuzenstva řadil i partner zemřelého, pokud by měl zájem.

  Prodleva 6 dní.
  Příspěvek z 16. dubna ve 14:43.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  povoluje se(aspoň podle mě);-)

  Příspěvek z 14. dubna v 15:24.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Jak bys té možnosti chtěl prakticky zabránit? Povinné sterilizace většinou nevedou k lepším zítřkům… a cokoliv jiného půjde snadno obejít tím, že si člověk svoji homosexualitu uvědomí až po zplození potomka.

  Pokud potom člověk má biologicky svoje dítě (a druhý biologický rodič s ním nechce mít nic společného), žije s partnerem stejného pohlaví, ale ten to dítě nemůže adoptovat, a biologickému rodiči se něco stane… má to dítě tedy potom skončit v dětském domově? I když tu je pořád druhý dospělý člověk, který žil ve stejné domácnosti?

  Příspěvek z 14. dubna v 15:07.
  Colossus v něm napsal:

  Znovu se k tomuto tématu vrátím. Když se na to dívám s odstupem, tak adopce homosexuálními páry by měla být zlegalizována. Otázkou ale je, jak bude využívána. (Příští větu si prosím neberte nijak zle, je jen velmi obtížné ji slušně formulovat) Dětské domovy nejsou plné dětí, které jsou „dokonalé“, a nejsem si jist, který pár bude natolik odhodlán si vzít třeba sociálně slabší dítě, dítě s mentální poruchou a podobně. Pokud ano, je to chvalitebné, ale chce to pro každého člověka hodně obětavosti. Je to velký krok, protože zde nebereme v potaz jenom výchovu a starání se o něj, ale i speciální péči. Pokud bych já měl onu moc rozhodovat o tomto zákonu, tak bych adopci povolil, ale znemožnil bych možnost těmto lidem, aby jim někdo jiný třeba dítě porodil či jinými způsoby přivedl nového „potomka“ na světlo světa. Adopce dětí z domovů má být pro tyto páry přednější a i pro všeobecnou společnost prospěšnější.

  Příspěvek z 14. dubna v 10:02.
  blazniva_fanynka_Queen v něm napsal:

  jo přesně ale pro příště prosím kratší zprávu

  Příspěvek z 14. dubna v 9:16.
  šipín v něm napsal:

  Takhle... Zaprvé, „normální“ je v tomto případě asi hetero, ale homosexuálové jsou spíš menšina než „nenormální“. Já jsem na 100% pro to, aby homosexuálové mohli adoptovat děti... Jak už tu několikrát zaznělo, je to pro dítě mnohem lepší, než aby vyrůstalo v děcáku.

  Dost lidí, hlavně křesťanů, tvrdí, že být homosexuál je „proti víře“ nebo „nesprávné a nenormální“. Já se ve víře nechci moc šťourat, y když jsem na několika mších byl, jsem pořád jen ateista... Chápu, že někteří z vás mohou mít nějakou formu homofobie v rámci sexuální orientace (tím nikoho neurážím), ale měli by jste zvážit doopravdy CO se tak „strašně“ změní na psychice dítěte nebo že „bude taky homosexuál“... To nedává smysl, už jen z důvodu, pokud by děti měli stejnou sexualitu jako jejich rodiče, homosexualit by pravděpodobně nikdy ani nevznikla...

  A to, že dítě může být za to šikanováno, není vina rodičů, ale agresorů. Mohl bych to přirovnat k tomu, že moje příjmení (nebudu ho zmiňovat) bylo celkem upravovatelné tak, aby mě to uráželo, a tak jsem taky byl šikanován, v podstatě jen kvůli tomu, jaké je moje příjmení. A můžou moji rodiče za to, že se nějak jmenují? Ne. Mohou si lidé vybrat sexualitu? Ne. Vidíte nějakou podobnost? Jakože ano, je to velice přehnaná, ale myslím si, že ten koncept je dosti podobný...

  Takže můj názor je takový, sexualitu si nevyberete a kdokoliv by měl mít právo mít děti, nebo je alespoň adoptovat. Nechci urážet lidi, kteří s tím nesouhlasí, ale zkuste se zamyslet nad tím, PROČ vlastně tak nenávidíte homosexuály nebo jen nesouhlasíte s tím, že si mohou adoptovat děti... Je to jenom názor vašich blízkých?

  Ale děkuji že jste si přečetli tuhle slohovku :-D

  Příspěvek z 14. dubna v 9:03.
  blazniva_fanynka_Queen v něm napsal:

  nic proti tomu nemám zvlášť když si myslím že mně se jednou stane to samé

  Příspěvek z 14. dubna v 8:49.
  Markétka219 v něm napsala:

  Já proti tomu nic nemám, ale asi to bude mít vliv na psychiku ditěte.

  Příspěvek z 14. dubna v 8:46.
  blazniva_fanynka_Queen v něm napsal:

  přesně

  Příspěvek z 13. dubna v 9:16.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  podle mě pohoda dá se to zvlášť když uvážíme že spousta i teď slavných a milovaných lidí byla jaksi jiná a dopadlo to takhle

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 29. prosince 2020 v 10:34.
  Matisek v něm napsal:

  Pravda, nikoho jsem urazit nehodlal, jen jsem chtěl říci, že když člověk něco označí jako "normální", tak to nemusí nutně znamenat, že ostatní možnosti jsou špatné. Ale to už je spíše problém jazyka a né tématu této nástěnky.

  Příspěvek z 29. prosince 2020 v 1:31, upravený po 12 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  LillMissAlex: Myslím, že šťourání v pojmu „normální“ není užitečné. Normální je odvozeno od normy, tedy od nějakého standardu. Někdo tím může myslet morální standard, někdo biologický standard, někdo další si řekne „co je nejvíc rozšířené, to je de facto standard“ – a jakmile jedou různí lidé podle různých definic, každý vidí pojem normální v úplně jiném světle.

  Vybojování stavu, že pojem „normální“ se musí používat jen a pouze v tom morálním kontextu, kde „nenormální“ bude pro jakékoliv menšiny urážlivé, mi přijde k ničemu. :-)

  Jako lepší taktika mi připadá předpokládat od protistrany v diskusi vždy dobré úmysly. Pokud chce říct něco opravdu ošklivého a urážlivého, má se vyjádřit jasně! :-D

  Příspěvek z 28. prosince 2020 v 16:35, upravený po 4 minutách.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Neexistuje "normálna" orientácia, pretože každý má iný názor ;-) Len je viac rozšírená.

  Příspěvek z 28. prosince 2020 v 15:39.
  Matisek v něm napsal:

  Tak podle mě by se dala heterosexuální orientace brát jako normální orientace, protože je nejvíc běžná. To, že ostatní orientace z tohoto pohledu nejsou „normální“ však neznamená, že jsou nemorální nebo že by neměly existovat. ;-)

  Příspěvek z 28. prosince 2020 ve 13:25, upravený po 14 minutách.
  Valča_57 v něm napsala:

  dennisvet: No samozřejmě, že ano, jinak bych nepsala takový příspěvek ;-D. Neříkám, že to dělají všichni, to vůbec ne, ale znám pár případů, kdy to tak dělají. Pokud to nedělají, tak mi přijde adopce dítěte homosexuálními páry úplně v pohodě.

  Příspěvek z 28. prosince 2020 v 9:43.
  dennisvet v něm napsala:

  Rokio: a odkud bereš, co je normální? Myslím si, že jde spíše o menšinu než nějakou nenormálnost.

  Valča_57: nikdy jsem o nikom takovém neslyšela, ty ano?

  Příspěvek z 28. prosince 2020 v 1:02.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Myslím, že radšej dvoch otcov ako tyrana, alkoholika a podobne... :)

  A neexistuje nič ako "normálna" orientácia. To je najhoršia výhovorka, ktorú niekto používa.

  Příspěvek z 28. prosince 2020 v 0:57.
  Valča_57 v něm napsala:

  Je to v podle mě v pohodě, akorát je blbý, když tomu dítěti potom cpou do hlavy, že by taky měl být homosexuál.

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 22. července 2020 v 8:12.
  Rokio v něm napsal:

  Homosexualita není parafilie (úchylka), ale také není normální a přirozená. To, že ji česká společnost toleruje, je věc jiná.

  Normální sexuální orientace je pouze heterosexuální.

  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja som za. Rozhodne je lepšie, že má dieťa milujúcu rodinu, než keby malo mať otca tyrana alebo alkoholika. Bohužiaľ, aj také prípady sú a je to dosť zlé. Nezáleží na tom, či dieťa vychovávajú partneri rovnakého alebo opačného pohlavia, ale na tom, či ho vychovávajú dobre. Pokiaľ by to dieťa malo trpieť, tak je lepšie, aby bolo v inej rodine.

  Neviem, prečo si ľudia myslia, že dieťa má orientáciu po rodičoch. Podľa tej logiky by ani LGBT nemalo existovať, pretože všetci by boli hetero. A ak to dieťa aj šikanujú, rodičia za to nemôžu. Môžu za to rodičia toho dieťaťa, ktoré šikanuje. Keby ho vychovali dobre, tak by bolo tolerantné.

  Najhoršie na tomto všetkom je, že spoločnosť je zaostalá a čokoľvek nové je podľa nej "zvrátené", "nechutné" a "proti prírode". Bez pokroku, napredovania a nových vecí sa nikam neposunieme. Prečo sa nerieši to, že niektorí rodičia svoje dieťa týrajú? S tým nikto nič nespraví, lebo si to málokto všíma. Dieťa sa to bojí povedať a ostatným je to fuk.

  Mám takú otázku. Ak by to príroda alebo Boh nechcel, prečo by to potom existovalo? Nad tým by sa mal každý zamyslieť.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 19. června 2020 v 16:27.
  sasuke_is_mah_sugar_daddy v něm napsal:

  Jsem rozhodně pro. Všechny děti si zaslouží mít rodinu a na sexuální orientaci nezáleží. Už nejsme ve středověku aby jsme odsuzovali něco co je přirozené.;-)$>

  Prodleva 12 dní.
  Příspěvek z 7. června 2020 v 9:51.
  Myšoňka v něm napsal:

  Jednoznačně pro. Je to rodina je to každá jiná. $>:-3

  Příspěvek z 5. června 2020 ve 22:47, upravený vzápětí.
  titin v něm napsal:

  anavercadav: Výchova dítěte stejnopohlavním párem nemá žádný vliv na sexuální orientaci dítěte. 8=8=8= 8=8=8=8=8=8=8=8=8=8=
  Pokud bude kvůli tomu dítě šikanováno, nebude to vinou výchovy jeho opatrovníků, ale rodičů těch dětí, které se na šikaně podílejí.

  Příspěvek z 5. června 2020 v 8:27.
  anavercadav v něm napsala:

  To je těžké, dost to záleží na dítěti, protože to přece bude vyrůstat, v jiném prostředí, než v normální rodině (žena a muž), v Čr není adopce dítěte homosexuálním párem dovolena, to se ale netýká jiných států, kde je tato adopce povolená. Homosexuální pár totiž bude trochu jinak adoptované dítě vychovávat. To může v budoucnosti vést k tomu, že dítě se stane také homosexuálem. Pro samotné dítě to může být trauma. Když se to tak vezme tak to dítě bude mít, dva otce nebo dvě matky, takže pokud například bude mít dva otce, tak mu bude oproti ostatním dětem, chybět matka. Samozřejmě že jeden z homosexuálního páru (nyní např. dvou mužů) bude vykonávat práci, kterou v domácnosti normálně zastanou ženy, vařit, uklízet...
  Samotné dítě pak může být ve škole vystaveno posměchům a šikaně svých spolužáků, až zjistí, že má homosexuální rodiče. Takovou adopci, je potřeba v státech, kde je povolena, pořádně dopředu zvážit.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 26. května 2020 v 15:17.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Určitě je to lepší než aby bylo v děcáku

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 7. prosince 2019 v 10:41.
  Jopa v něm napsala:

  Podle mě to není nic špatného,pokud se o to dítě umí postarat,ale tak to funguje i u heterosexuálních párů.

  Statistika…