Jaký je váš názor na adopci dítěte homosexuálními páry?

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 7. prosince 2019 v 10:41.
Jopa v něm napsala:

Podle mě to není nic špatného,pokud se o to dítě umí postarat,ale tak to funguje i u heterosexuálních párů.

Příspěvek z 15. listopadu 2019 v 16:11.
Penubra v něm napsala:

Pokud se ten daný homosexualní pár o to dítě dokáže postarat tak v tom nevidím žádný problém. :-);-D

Příspěvek z 15. listopadu 2019 ve 13:31.

v žádném případě. to jako že bude dcera trpět, že ostatní holčičky mají maminky a ona otce a otcku? nebo syn, který se narodí matce a matkovi? mně to přijde sobecké, jakpak se bude kluk svěřovat dvěma ženským o svých intimních problémech? nebo poběží přes ulici za strýcem či dědou? vždyť potřebuje porozumění od jiného muže, těžko žena i sebevíc pečlivá a starostlivá bude všem změnám na těle dospívajícího chlapce rozumět. a ještě by se mohl stydět? na to by měli brát homosexuálkové ohled. nic proti nim nemám, jsem satanistka a uznávám názory a volby druhých, ale také se odvážím říct svůj názor.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 ve 21:06, upravený vzápětí.
lékařský v něm napsal:

Myslím, že není zakázané, aby dva homusexuálové nemohli mít dětského člena rodiny. Bylo by to vůči nim nefér. :-( Je to smutné žít sám.
Tomu dítěti to naruší možná psychiku, ale je lepší, aby se to dítě aspoň nějak vyvíjelo, než někde v děckém domově, což už tu několikrát zaznělo.
Ale každý má svůj názor a nemůžeme ho nutit ke změně názoru. Buť pochopí sám, nebo bude stát za svým názorem dál. :-)
Hlavní je vědět, že nikdo to nemyslí zle. $>

Příspěvek z 13. listopadu 2019 ve 20:42.
Matisek v něm napsal:

Já ti nevím, Kopčeme, podle mě je samotný ateismus proti křesťanství, neměl by se zakázat? :-)
Colossus:: Stejně to byla dobrá diskuze. R^

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:47.
Colossus v něm napsal:

Když nad tím znovu tak přemýšlím, tak so uvědomuji, že je to vlastně o ničem. Dohadujeme se o tom, jestli to bude pro dítě lepší, ale máme neskutečně moc faktorů pro a proti, že rozhodnout se co je lepší je téměř nemožné. Když tu mluvíme o Bohu, tak ten zde nehraje žádnou roli. Pokud se nemýlím, tak v Bilbi není ani zmínka o tom, že by byla adopce - vychovávání dítěte homosexuály hřích. Zde jde o hledisko ze strany morální, která může být pro každého individuální.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:29, upravený vzápětí.
YOYO v něm napsal:

Podle mě by se každý pár (i ten "klasický") měl prověřovat individuálně... Ideálně by měli projít nějakým testem nejen adoptující páry ale i ty co si chtějí pořídit dítě vlastní :-D

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:16.
–MM– v něm napsal:

Kopčem: Píšeš dost chaoticky. Co zase myslíš Chartou práv dítěte?
Jestli ne ten dokument, na který jsem odkázal, tak který? V deklaraci práv dítěte z roku 1959 se ty tvé dojmy nepíšou. Je docela krátká, každý si ji může přečíst. Dokonce i ty bys to zvládl.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:13.
magdalenka09 v něm napsala:

podle mě když homosexuálové chtěj děti mělo by jim to být dopřáno

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:12.
Julian v něm napsala:

Ale třeba všichni v boha nevěří..

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:11.
Kopčem v něm napsal:

Dítě má právo na úplnou rodinu,to v křesťanské společnosti jako je ta naše,a nikoliv 60%ti procentní tzv.ateistická,kde můžou existovat nesezdané páry,to je proti Bohu,i homosexuální páry,to je také proti Bohu,tak to v naší křesťanské společnosti znamená,že dítě v souladu s Chartou práv dítěte má každé dítě právo na jednoho tatínka a jednu maminku v úplné rodině,i když si to dítě adaptují,to znamená ano adoptovat si dítě ale manželský pár,to znamená před Bohem muž a žena a nikoliv muž a muž nebo žena a žena.Manželství v podobě muž a muž nebo žena a žena jde proti Bohu a je to hřích.Tyto páry žijí v hříchů a není možné aby si adoptovaly děti protože tyto děti by žili v hříchů a to je proti deklaraci práv dítěte OSN

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 18:04.
paratko2323 v něm napsala:

Je to o hodně lepší než aby byly v dětském domově.
Ale hodně dětí jsou hlupáci a některé by ho možná šikanovali. hodně šikanují kvůli naprostým nesmyslům tak snad by se to nedělo. :(

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 17:51, upravený vzápětí.
–MM– v něm napsal:

Kopčem: Tím myslíš tento dokument? www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/deklarace-prav-ditete.pdf
Tam také nikde nevidím nic o právu na jednu maminku a jednoho tatínka. Vymýšlíš si.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 17:01, upravený po 3 minutách.
Julian v něm napsala:

Jako, nic proti tomu nemám. Když se ti dva mají rádi a jsou schopní vychovávat dítě, tak proč ne? A furt lepší, než když je dítě v rodině např. s domácím násilím, nebo třeba když se rodiče, i když jsou stejného pohlaví, hádají.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 16:53.
Kopčem v něm napsal:

Je to Deklarace práv dítěte OSN z roku 1959,omlouvám se,špatně jsem se vyjádřil

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 16:17.
–MM– v něm napsal:

Draxs: V dětském domově bude tedy mít ten vzor lepší?

Kopčem: Pokud chartou lidských práv myslíš Všeobecnou deklaraci lidských práv, tak tam se o právech na rodiče píše ve kterém článku? Řekl bych, že lžeš. Projevovat nesouhlas můžeš i bez toho, abys ho podporoval falešnými informacemi.

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 15:57, upravený po 5 minutách.
Kopčem v něm napsal:

To je jednoduché,dítě má podle charty lidských práv a svobod právo na jednoho tatínka a jednu maminku,neé na dva tatínky a dvě maminky,to už by byl nadstandart a to je podle listiny lidských práv diskriminační oproti dětem kteří mají jenom tu smůlu že mají jenom normální rodiče a ne parodii na rodiče

Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 15:15.
Draxs v něm napsal:

Taky přidám svůj názor. Dítě přirozeně hledá vzor, kterého by se drželo a jehož by následovalo. V homosexuálním páru tento vzor chybí, jelikož je potřeba různorodost temperamentu. Ano, muži mají objektivně jiný temperament než ženy. Takže adopce dítěte homosexuálním párem může zapříčinit nevyspělost dítěte. Zkrátka, naprosto s tím nesouhlasím.

Příspěvek z 19. srpna 2019 ve 14:56.
číča800 v něm napsala:

Colossus: Jo, v dětském domově jsou vychovatelé i vychovatelky, ale víc „rodičovsky“ na mě působí teda adoptivní rodiče, i když stejného pohlaví.

Příspěvek z 19. srpna 2019 ve 12:10.
Pralinka2 v něm napsal:

Vychovatelé a vychovatelky jsou zaměstnanci, kteří chodí do práce, a tu dělají ve své pracovní době. Když je ta práce přestane bavit, tak podají výpověď a jdou pracovat někam jinam, třeba zametat ulice nebo prodávat v supermarketu. To je prostě něco úplně jiného než rodiče, kteří jsou rodiči pořád.

Příspěvek z 19. srpna 2019 ve 12:01.
Colossus v něm napsal:

Ale mají, co třeba vychovatelé a vychovatelky?

Příspěvek z 19. srpna 2019 v 11:09.
číča800 v něm napsala:

Teď mě jenom napadlo, že říkáte že děti potřebují jak mámu tak tátu, že v dětských domovech to tak taky nemají... A lepší je pro ně možná žít u někoho kdo je fakt má rád.... podle mě :)

Příspěvek z 2. června 2019 v 8:36.

jediné mínus si myslím, že je, jak dítěti vysvětlí, až nastoupí do školky, jak to, že ostatní děti mají mámu a tátu a on tátu a tátu...a jestli to bude dcera, tak myslím, že je dobré, aby vyrůstala po boku jiné ženy a získala u ní porozumění atd.;-)

Příspěvek z 2. června 2019 v 1:36.
–MM– v něm napsal:

Colossus: Neztratil jsi čest, bojoval jsi udatně. :-)

To, že dítěti adoptovanému stejnopohlavním párem bude v životě nejspíš chybět role jednoho z rodičů, je asi nejlepší argument proti. Sice víme, že i děti, o které se stará jen jeden rodič, nekončí katastroficky, ale není to situace, kterou by společnost úmyslně podporovala – bývá to už taková rozbitá rodina vzešlá z rozchodu, nebo kvůli smrti. Teď jsem tedy našel, že od roku 1982 u nás je (nebo aspoň nějakou dobu byla) výjimečně možná i adopce osamělou osobou, to jsem netušil, že jde... ale asi bude nutné splnit nějaká hodně přísná kritéria.

Na druhou stranu vyrůstat bez jedné rodičovské role je asi stejně lepší než vyrůstat bez obou (v dětském domově). A ten úřední odpor vůči adopci osamělou osobou bude mít zřejmě jinou příčinu, než že by stát nechtěl rodinu byla ochuzenou o jednu z rolí – asi půjde spíš o to, že když se něco stane s jedním rodičem, může se o dítě postarat druhý. Z tohoto úhlu pohledu by tedy měl být homosexuální pár v pohodě.

Před mnoha lety jsem četl komentář k registrovanému partnerství, že se možná ve veřejné debatě zbytečně moc klade důraz na sexualitu... že lidi můžou mít mezi sebou široké spektrum vztahů a teoreticky by spolu mohli uzavřít partnerství i dva heterosexuální kamarádi. Čistě jen proto, že je to užitečné z úředních důvodů.

Povedlo se mi to najít, psal to Petr Staníček (www.pixy.cz/pixylophone/2004%5f05%5farchiv.html#1084963481): „Živě si dokážu představit, jak se spolu usadí dvě životní kamarádky, které bez sebe nedají ani ránu, nechtějí děti, ale přitom jsou hetero. Anebo dokonce nejsou ani tak ani tak: třeba jsou duchovně založeny a žijí v přísném celibátu (ano, mluvím o soužití dvou jeptišek ve společné domácnosti, nic nepředstavitelného, ne?). Nebo dvě opuštěné vdovy, dožívající spolu v malém podkrovním bytečku. Či dva starší pánové, unavení životem, možná (už) misogynové — nemají snad, ač celoživotně heterosexuální, na podobné oficiální partnerství nárok? Já si nemyslím, že takoví Bouvard a Pecuchet museli nutně být homosexuály (podobné postavy pánů Sováka a Kemra v Chalupářích dokonce ani zjevně nebyly).

Příspěvek z 1. června 2019 ve 23:52.
Pralinka2 v něm napsal:

Ale no tak.

Příspěvek z 1. června 2019 ve 22:52.
Colossus v něm napsal:

Tak dobrá.:-|
Byl jsem poražen, mé argumenty byly rozmetány, má armáda zničena. Ztratil jsem čest, jdu tedy spáchat tkzm harakiri, protože kdo jsem bez cti...:-|

Příspěvek z 1. června 2019 ve 22:29.
Colossus v něm napsal:

Že já se s tebou do těch diskuzí vůbec pouštím:D.
Odepíšu co nejdříve;-)

Příspěvek z 1. června 2019 ve 22:24.
Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

Dítě potřebuje jak otce tak matku tečka.@)->-

Příspěvek z 1. června 2019 ve 22:03.
–MM– v něm napsal:

Colossus: Myslíš si, že máme geneticky zakódovanou silnou potřebu obou rodičů? Řekl bych, že naši předkové ještě pár desítek generací zpátky vyrůstali v mnohem horších podmínkách, kdy kolem nich umírala spousta lidí, a nějak to chápali... nebyli nepoužitelní pro společnost. Rodina, kde mají děti kolem sebe docela běžně tátu, mámu, dvě babičky a dva dědečky, nějaké tety a strejdy, nemá zase moc velkou tradici.

Možná že bude chtěné, ale na jak dlouho? Kde bereš tu 100% jistotu, že ho budou milovat do konce života?
To je argument proti jakýmkoliv adopcím. Kde bereš tu jistotu u heterosexuálních párů?

Děti byly, jsou a budou kruté, vždy se nějaké najde, které takové bude. Navíc společnost nikdy nebude 100% ke všem korektní ke všem to je tak trochu nemožné, ne?
To je argument proti jakékoliv odlišnosti od normálu, která může být zdrojem posměchu. Brýle, rovnátka, barva vlasů, barva kůže, výška... měli by tyto faktory vážně zvažovat lidé, kteří chtějí založit rodinu?

Společnost tu je přes 20 000 let a je stanovená na nějakých standardech, proč by se teď měla měnit?
To je argument proti jakékoliv společenské změně. Zbavili jsme se moc rychle otroctví, nevolnictví, absolutní nadřazenosti mužů nad ženami, cenzury, totalitních státních zřízení, trestu smrti... proč byly tyto změny správné a tato není?

Co když to podhrabe vše, co naši předci budovali a pak budou vytlačeny náboženství, každý s každým a heterosexuále budou opovrhování?

  1. Naši předkové neměli žádný velký plán pro budoucnost.
  2. Náboženství už hraje druhé housle víc jak dvě stě let, přestalo určovat společenské trendy, jen dodatečně reaguje na ostatní.
  3. Trend rozmachu lidských práv vesměs nikdy nevede ke skutečnému útlaku většinové společnosti.
Příspěvek z 1. června 2019 v 11:31.
Colossus v něm napsal:

Tak myšlenka od krizeidentity je zajímavá a stojí za prozkoumání, ale mám trochu nejasností.;-)
Rozhodně se shodneme, že téměř vše je pro dítě lepší než dětský domov, ale jak můžeme vědět, jak se dítě bude k tomuto přiklánět? Bude to chápat? Nebude zmatené? Pokud bychom toto měli zlegalizovat, tak jde hlavně o to dítě, kterému musí rodiče či pár všechny věci zajistit a vysvětlit, to beru jako hlavní část této věci. Dále ohledně mužské role. Ano, nepopírám že zde bude taková role, jak ženská tak mužská, ale rozhodně nebude v rovnováze, vždy bude jedna stránka převládat, což může dítě ovlivnit, pozitivně, ale i negativně.
Možná že bude chtěné, ale na jak dlouho? Kde bereš tu 100% jistotu, že ho budou milovat do konce života?
Děti byly, jsou a budou kruté, vždy se nějaké najde, které takové bude. Navíc společnost nikdy nebude 100% ke všem korektní ke všem to je tak trochu nemožné, ne?
Společnost tu je přes 20 000 let a je stanovená na nějakých standartech, proč by se teď měla měnit? To je nejspíš hlavní problém, protože v nynější době se vše ze starých základů hroutí a nahrazuje se novými, a to ne vždy k lepšímu. Tady jde jednoduše o to, že se jde na všechno moc rychle, proto se společnost proti nim bouří.
Jestli to nikomu neublíží? To nevím, jsi si tím opravdu zas tak jistá? Co když to podhrabe vše, co naši předci budovali a pak budou vytlačeny náboženství, každý s každým a heterosexuále budou opovrhování? Toho se většina lidí bojí, takových scénářů jsou tisíce.
Hlavní věc je o tom, že nevíme, jak se to bude vyvíjet, pokud něco takového povolíme. Prozatím se něco takového děje v USA, která si sama kope hrob.:-|
VikiKlára: Ne, nemusí se tak narodit, to jen tak pro zajímavost, pokud chtějí dítě, můžou najít i jinou cestu. Můžou z nich být učitelé, vychovatelé, mohou míti zaměstnání s dětmi, v tom jim nikdo nebrání.:-)

Kdo si nástěnku oblíbil?