Je nutné jít po gymnáziu na vysokou?
Většiny lidí se ptám jestli chodí nebo půjdou na gymnázium. Docela velký počet z nich mi řeklo, že na gymnázium nepůjdou, protože pak nechtějí jít na vysokou školu. Mají v plánu jít na střední školu. Argumentují tím, že člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka, který má vystudované vysoké školy, ale nemá žádnou praxi. Já osobně jsem si už několikrát položila otázky, jestli je opravdu nutné po gymnáziu jít na vysokou školu a jestli člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka s vystudovanými vysokými školami. Co si o tom myslíte vy?

Já jsem se taky angličtinu musela naučit sama, protože to učitelé moc nedávali (na základce tedy). Na střední to pak bylo lepší, protože jsme dostali rodilou mluvčí na všechny hodiny a to mě fakt posunulo. Až v posledním ročníku jsme dostali jinou vyučující, no a řekněme, že ač ona měla VŠ, tak jsme ji snad všichni z naší skupiny v ájině daleko předčili. :D Bylo to celkem peklo, protože míchala ve všech větách češtinu a angličtinu (s dost podivným přízvukem a výslovnostním freestylem).
Psalas „nie každý na to má hlavu“, tak jsem to brala, že mluvíš prostě o talentu na učení se jazyků. Jestli to bylo míněno jinak, tak se omlouvám.

Nutné to není, znám spoustu lidí, kteří jen s maturitou z gymplu podnikají, nebo mají jinou dobrou práci. Ovšem tito lidé se většinou k něco dlouhodobě zajímají, sami se ve volném čase vzdělávají a tyto znalosti pak náležitě využijí. Ovšem většina lidí na gympl jde s vidinou pokračování na vysokou školu, ovšem ani ta Ti nemusí zaručit 100% uplatnění.
Nevýhodou klasického gymplu je to, že nemá téměř žádné zaměření, vybíráš si jen pár volitelných předmětů a to je vše. Takže pak defakto nic moc neumíš...

Podle mě je to nutné, protože z gymplu nejsi ničím vyučená, takže pokud nechceš dělat popeláře, musíš jít dál.

Niekedy je to aj o učiteľoch :) naša angličtinárka nám raz povedala, že "v našej triede sa nedá učiť" a odvtedy nám nosila len pracovné listy. Ja som sa preto angličtinu učila sama, lebo ona na nás kašlala.
A ja som nehovorila o talente na jazyk :D

Zase záleží na tom člověku. Jasně, že na gymnáziu, které je bilingvální, je větší pravděpodobnost, že ta Anička fakt bude umět dobře španělsky, asi i líp než nějaká Monika z normálního gymplu nebo úplně jiné školy, na druhou stranu, i na jiných školách můžou být dobří učitelé jazyků a také nic nikomu nebrání se naučit jazyk i mimo školu.
Navíc to má pak výhodu, že ten člověk je k tomu i víc motivovaný a líp se ten jazyk naučí než ta Anička, která sice chodila na španělský gymnázium, ale španělštinu se učila jenom proto, že ji tam poslali rodiče a neměla na výběr. Upřímně, je to (vlastní zkušenost) fakt spíš o té vnitřní motivaci než o nějakém vrozeném talentu na jazyky.

Myslím, že je ťažké ísť do krajiny na školu, pokiaľ neviem jazyk :D dá sa naučiť, ale to zaberie čas a nie každý na to má hlavu

To, že bys tam nešla, neznamená, že tam jít nemůžeš. Možnost tam jít máš, je pak na tobě, zda ji využiješ. :D

Skôr ide o to, že z bilingválneho gymnázia majú žiaci viac možností, keďže sa učia viac jazykov. Ja by nešla do Španielska, lebo po španielsky neviem, ale taká Anička z bilingválneho gymnázia, na ktorom sa učí AJ aj ŠJ by mohla :D

Na zahraniční vysoké školy můžeš odkudkoli, z jakéhokoli gymplu i střední školy, pokud máš maturitu.

A čo tak bilingválne gymnázium? S tým by sa dalo uživiť, či nie? A je to možnosť ísť aj na zahraničné vysoké školy :D

Tak jako pokud nemá maturitu, tak nemůže ani na vysokou, takže myslím, že to s touhle nástěnkou nijak nesouvisí.

majdula: Myslel jsem to tak, že pokud člověk má pouze výuční list (nemá maturitu), nemůže pracovat jako úředník.

Co s tím má společného výuční list? Většina středních škol je zakončená maturitou, takže jejich absolventi mají totéž, co gympláci.

Pokud má člověk pouze gymnázium, může pracovat jako úředník. S výučním listem by to nebylo možné.

Podle mě by měl jít člověk po gymnáziu na nějakou školu která je potom na něco konkrétně zaměřená.

Ja si myslím, že po gymnáziu by človek mal ísť na vysokú školu, pretože gymnázium bez zameranie je ako pokračovanie základnej školy. Ak žiak nechodí na brigádu, nemá prax a má len maturitu z gymnázia, myslím, že väčšina zamestnávateľov si 2x rozmyslí, či ho zoberie. Hlavne ak majú na výber žiaka s praxou alebo strednou školou takou, do akej práce sa hlásia. Pokiaľ ide o gymnázium so zameraním, tak ho skôr zoberú. Napríklad so zameraním na IT.

Nutné to rozhodně není, ale očekává se to, aby člověk získal nějaké zaměření, hlubší znalosti v konkrétním oboru. Člověk ze střední odborné školy „něco umí pořádně“, zatímco člověk z gymplu umí vlastně všechno, ale pořádně neumí nic.
Řekla bych, že na nějakou recepční vezmou spíš než gympláka člověka, který má nějakou hotelovou školu nebo něco takového.

Ahoj, většiny lidí se ptám jestli chodí nebo půjdou na gymnázium. Docela velký počet z nich mi řeklo, že na gymnázium nepůjdou, protože pak nechtějí jít na vysokou školu. Mají v plánu jít na střední školu. Argumentují tím, že člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka, který má vystudované vysoké školy, ale nemá žádnou praxi. Já osobně jsem si už několikrát položila otázky,jestli je opravdu nutné po gymnáziu jít na vysokou školu a jestli člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka s vystudovanými vysokými školami. Co si o tom myslíte vy?
Já si myslím, že není nutné po gymnáziu jít na vysokou školu, ale že se to očekává. Nehledě na to, že z víceletých gymnázií můžete přejít na střední školu. Říkám si, proč nejdou ty příjmačky ani zkusit. Byla by to pro ně nová zkušenost a myslím si, že to je podobné jako příjmačky na střední, takže by věděli co od toho očekávat.
A jestli člověka s praxí vezmou v zaměstnání raději, než člověka s vystudovanou vysokou školou, tak bych řekla, že dosti záleží v jakém zaměstnání. Třeba kuchaře vezmou asi raději s praxí, než s vysokou školou, ale třeba recepční vezmou raději s vysokou školou, než se střední školou s praxí.
předchozí | 1 | další |