Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Je nutné jít po gymnáziu na vysokou?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 3. září ve 23:08.
  ultron01 v něm napsal:

  Tak s gymplem nemáš žádný konkrétní vzdělání...což je docela na nic...

  Příspěvek z 15. srpna v 15:14.
  citronelinka v něm napsala:

  Já jsem se taky angličtinu musela naučit sama, protože to učitelé moc nedávali (na základce tedy). Na střední to pak bylo lepší, protože jsme dostali rodilou mluvčí na všechny hodiny a to mě fakt posunulo. Až v posledním ročníku jsme dostali jinou vyučující, no a řekněme, že ač ona měla VŠ, tak jsme ji snad všichni z naší skupiny v ájině daleko předčili. :D Bylo to celkem peklo, protože míchala ve všech větách češtinu a angličtinu (s dost podivným přízvukem a výslovnostním freestylem).

  Psalas „nie každý na to má hlavu“, tak jsem to brala, že mluvíš prostě o talentu na učení se jazyků. Jestli to bylo míněno jinak, tak se omlouvám. O:-)

  Příspěvek z 15. srpna v 15:08.
  freemind v něm napsala:

  Nutné to není, znám spoustu lidí, kteří jen s maturitou z gymplu podnikají, nebo mají jinou dobrou práci. Ovšem tito lidé se většinou k něco dlouhodobě zajímají, sami se ve volném čase vzdělávají a tyto znalosti pak náležitě využijí. Ovšem většina lidí na gympl jde s vidinou pokračování na vysokou školu, ovšem ani ta Ti nemusí zaručit 100% uplatnění.
  Nevýhodou klasického gymplu je to, že nemá téměř žádné zaměření, vybíráš si jen pár volitelných předmětů a to je vše. Takže pak defakto nic moc neumíš...

  Příspěvek z 15. srpna ve 14:40.
  Šároušek v něm napsala:

  Podle mě je to nutné, protože z gymplu nejsi ničím vyučená, takže pokud nechceš dělat popeláře, musíš jít dál.

  Příspěvek z 15. srpna ve 13:10, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Niekedy je to aj o učiteľoch :) naša angličtinárka nám raz povedala, že "v našej triede sa nedá učiť" a odvtedy nám nosila len pracovné listy. Ja som sa preto angličtinu učila sama, lebo ona na nás kašlala.

  A ja som nehovorila o talente na jazyk :D

  Příspěvek z 15. srpna ve 12:35, upravený vzápětí.
  citronelinka v něm napsala:

  Zase záleží na tom člověku. Jasně, že na gymnáziu, které je bilingvální, je větší pravděpodobnost, že ta Anička fakt bude umět dobře španělsky, asi i líp než nějaká Monika z normálního gymplu nebo úplně jiné školy, na druhou stranu, i na jiných školách můžou být dobří učitelé jazyků a také nic nikomu nebrání se naučit jazyk i mimo školu.
  Navíc to má pak výhodu, že ten člověk je k tomu i víc motivovaný a líp se ten jazyk naučí než ta Anička, která sice chodila na španělský gymnázium, ale španělštinu se učila jenom proto, že ji tam poslali rodiče a neměla na výběr. Upřímně, je to (vlastní zkušenost) fakt spíš o té vnitřní motivaci než o nějakém vrozeném talentu na jazyky.

  Příspěvek z 15. srpna v 0:24.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Myslím, že je ťažké ísť do krajiny na školu, pokiaľ neviem jazyk :D dá sa naučiť, ale to zaberie čas a nie každý na to má hlavu

  Příspěvek z 15. srpna v 0:22.
  majdula2000 v něm napsala:

  To, že bys tam nešla, neznamená, že tam jít nemůžeš. Možnost tam jít máš, je pak na tobě, zda ji využiješ. :D

  Příspěvek z 15. srpna v 0:06.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Skôr ide o to, že z bilingválneho gymnázia majú žiaci viac možností, keďže sa učia viac jazykov. Ja by nešla do Španielska, lebo po španielsky neviem, ale taká Anička z bilingválneho gymnázia, na ktorom sa učí AJ aj ŠJ by mohla :D

  Příspěvek z 14. srpna ve 23:41.
  majdula2000 v něm napsala:

  Na zahraniční vysoké školy můžeš odkudkoli, z jakéhokoli gymplu i střední školy, pokud máš maturitu.:-)

  Příspěvek z 14. srpna ve 23:18.
  LillMissAlex v něm napsal:

  A čo tak bilingválne gymnázium? S tým by sa dalo uživiť, či nie? A je to možnosť ísť aj na zahraničné vysoké školy :D

  Příspěvek z 14. srpna ve 22:02.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tak jako pokud nemá maturitu, tak nemůže ani na vysokou, takže myslím, že to s touhle nástěnkou nijak nesouvisí.:-)

  Příspěvek z 14. srpna ve 21:59.
  Rokio v něm napsal:

  majdula: Myslel jsem to tak, že pokud člověk má pouze výuční list (nemá maturitu), nemůže pracovat jako úředník.

  Příspěvek z 14. srpna ve 21:55.
  majdula2000 v něm napsala:

  Co s tím má společného výuční list? Většina středních škol je zakončená maturitou, takže jejich absolventi mají totéž, co gympláci.

  Příspěvek z 14. srpna ve 21:51.
  Rokio v něm napsal:

  Pokud má člověk pouze gymnázium, může pracovat jako úředník. S výučním listem by to nebylo možné.

  Příspěvek z 14. srpna ve 21:31.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Podle mě by měl jít člověk po gymnáziu na nějakou školu která je potom na něco konkrétně zaměřená.

  Příspěvek z 14. srpna ve 20:41.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja si myslím, že po gymnáziu by človek mal ísť na vysokú školu, pretože gymnázium bez zameranie je ako pokračovanie základnej školy. Ak žiak nechodí na brigádu, nemá prax a má len maturitu z gymnázia, myslím, že väčšina zamestnávateľov si 2x rozmyslí, či ho zoberie. Hlavne ak majú na výber žiaka s praxou alebo strednou školou takou, do akej práce sa hlásia. Pokiaľ ide o gymnázium so zameraním, tak ho skôr zoberú. Napríklad so zameraním na IT.

  Příspěvek z 14. srpna ve 20:38.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nutné to rozhodně není, ale očekává se to, aby člověk získal nějaké zaměření, hlubší znalosti v konkrétním oboru. Člověk ze střední odborné školy „něco umí pořádně“, zatímco člověk z gymplu umí vlastně všechno, ale pořádně neumí nic.

  Řekla bych, že na nějakou recepční vezmou spíš než gympláka člověka, který má nějakou hotelovou školu nebo něco takového.;-)

  Příspěvek z 14. srpna ve 20:32.
  JMkolo83 v něm napsala:

  Ahoj, většiny lidí se ptám jestli chodí nebo půjdou na gymnázium. Docela velký počet z nich mi řeklo, že na gymnázium nepůjdou, protože pak nechtějí jít na vysokou školu. Mají v plánu jít na střední školu. Argumentují tím, že člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka, který má vystudované vysoké školy, ale nemá žádnou praxi. Já osobně jsem si už několikrát položila otázky,jestli je opravdu nutné po gymnáziu jít na vysokou školu a jestli člověka s praxí vezmou v práci raději, než člověka s vystudovanými vysokými školami. Co si o tom myslíte vy?

  Já si myslím, že není nutné po gymnáziu jít na vysokou školu, ale že se to očekává. Nehledě na to, že z víceletých gymnázií můžete přejít na střední školu. Říkám si, proč nejdou ty příjmačky ani zkusit. Byla by to pro ně nová zkušenost a myslím si, že to je podobné jako příjmačky na střední, takže by věděli co od toho očekávat.
  A jestli člověka s praxí vezmou v zaměstnání raději, než člověka s vystudovanou vysokou školou, tak bych řekla, že dosti záleží v jakém zaměstnání. Třeba kuchaře vezmou asi raději s praxí, než s vysokou školou, ale třeba recepční vezmou raději s vysokou školou, než se střední školou s praxí.

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  14. srpna ve 20:32
  Založila:
  Obsahuje:
  19 příspěvků