Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Karel Čurda - zrádce či zachránce národa?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 10. září 2019 ve 20:36.
  Kopčem v něm napsal:

  Lehce říct:Jozef Gabčík,Jan Kubiš,Josef Valčík,Adolf Opálka,Josef Bublík,Jan Hrubý,Jaroslav Švarc,Milada Horáková s bratři Mašínové největší hrdinové českého národa

  Příspěvek z 10. září 2019 ve 20:15.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Těžko říct.

  Příspěvek z 10. září 2019 v 19:01.
  Kopčem v něm napsal:

  matisek005:No tím,že spravedlnosti uvedu svoji lživou legendu

  Příspěvek z 10. září 2019 v 18:05, upravený po 9 minutách.
  matisek005 v něm napsal:

  Kopčem: Počkat, to nějak nechápu, jak se zachráníš tím, že se vydáš spravedlnosti? 8-o

  Příspěvek z 10. září 2019 ve 12:10.
  Kopčem v něm napsal:

  matisek005:$>mám tě rád.1.to že zrádce Čurda chtěl podat informace anonymně,tím se jenom obhajoval před soudem.Důkazy nikde.Po válce se nechal vydat,to je pravda.Ale zrádce Čurda,i když se po válce jmenoval jinak,si jasně uvědomoval,že jako po vojákovi armády bude pátrání co se s ním stalo,protože byl vojákem čs.armády,který plnil bojový úkol a nic se o něm nevědělo.
  2.Proto se zrádce a zběh Čurda vydal dobrovolně s tím,že se chtěl zachránit již po druhé ve svém životě a doufal,že se vyhne spravedlivému trestu.

  Příspěvek z 10. září 2019 v 6:27.
  matisek005 v něm napsal:

  Kopčem: Zas tak černě bych to neviděl. Ze začátku chtěl podat informace anonymně (takže by nedostal žádné peníze a nezachránil se), ale to nevyšlo. Po válce se stejně nechal vydat a byl popraven.

  Příspěvek z 9. září 2019 ve 23:29.
  Kopčem v něm napsal:

  matisek005:ale on si polepšil,dostal finanční odměnu a byt v Praze,ta finanční odměna byla vypsaná pro ty,kteří přivedou na stopu atentátníků,takže ne záchrana národa před genocidou,ale záchrana sama sebe a za peníze.

  Příspěvek z 9. září 2019 ve 21:44.
  matisek005 v něm napsal:

  Upřímně, kdo by na jeho místě neudělal to samé? Měl před sebou obrovské dilema, buď nic neříct a dívat se, jak se nacisté mstí Čechům vypalováním nevinných lidí, nebo podat informace a tím také zajistit bezpečí své rodině. Rozhodně nebyl zrádce jako Jidáš, který zradil, aby si polepšil. Byl to muž, kterého okolnosti přiměly udělat rozhodnutí, o kterém asi nikdy nezjistíme, jestli bylo správné.

  Příspěvek z 9. září 2019 ve 21:30, upravený po 3 minutách.
  konemy v něm napsala:

  Samozřejmě, moje první myšlenka je „zrádce“, na druhou stranu je pro lidi přirozené být slabí, bát se, hlavně o svoji rodinu, a selhávat v krizových situacích. Všichni, kdo o atentátnících věděli, museli sledovat, co se děje a nejspíš byli postaveni před nelehké dilema. Celkově bylo nepravděpodobné, že by Gabčík s Kubišem přežili a vyhnuli se následkům, a určitě do toho šli s tím vědomím. Netroufám si hodnotit činy někoho, kdo jednal pod tak obrovským tlakem a ani nevím, jak by se zachovali lidé v mém okolí. Vyměnil životy za životy. Byla to zrada, ale udavači v té době byli všude.

  Příspěvek z 9. září 2019 ve 20:57.
  Kopčem v něm napsal:

  Zrádce

  Příspěvek z 9. září 2019 v 19:22.
  Colossus v něm napsal:

  Zdravím,
  co si myslíte o Karlovi Čurdovi? Byl to zrádce národa českého či naopak zachránce? Pokud nevíte o koho se jedná, tak to byl agent, co udal Gabčíka a Kubiše nacistům po atentátů na Heydricha, ale zároveň zastavil genocidu obyvatelstva způsobenou zabitím 3. největšího člověka v říši. Co si o tom myslíte?
  Tady je kdyžtak odkaz: cs.wikipedia.org/wiki/Atent%C3%A1t%5fna%5fHeydricha

  předchozí 1 další
  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  9. září 2019 v 19:22
  Založil:
  Obsahuje:
  11 příspěvků