Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Kdo chce deníček? – vymýšlíme vděčné otázky

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 16. října 2023 v 18:55.
  –MM– v něm napsal:

  panglaq: Nemyslím si, že by měla existovat jedna stránka s úplným přehledem soukromých odpovědí. Nevidím v tom prakticky žádný přínos, jen bezpečnostní rizika.

  Přínos deníčku vděčnosti spočívá zejména v tom, že ho člověk vyplňuje, ne že si hromadně vyhledává v historických odpovědích, nebo že si ho tiskne…

  Může být vděčná otázka ‚Myslíš si, že se zlepšil vztah s osobou, kterou miluješ?‘? To asi není vděčná otázka, že?
  Není. Jednak ti tam chybí {dnes}, tedy den, kterého se dotaz týká, jednak si nedovedu představit, jak někdo vymýšlí tři odpovědi na tuto otázku a při tom se nějak příznivě zamýšlí. Je to vyloženě otázka na ano/ne… co bys pak chtěl psát do tří kolonek?

  Příspěvek z 16. října 2023 ve 13:24, upravený po 3 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, pokud nechcete, aby deníček uměl generovat PDF, šlo by prosím udělat stránku, kde budou záznamy sepsané hezky pod sebou, abych nemusel všechno složitě procházet (datum, klik, datum, klik) a viděl to na jedné stránce? Přišlo by mi to tak jednodušší.

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Chtěli by to tak i ostatní?

  Může být vděčná otázka „Myslíš si, že se zlepšil vztah s osobou, kterou miluješ?“? To asi není vděčná otázka, že?

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 8. srpna 2023 v 16:35.
  panglaq v něm napsal:

  –MM–: Pokud by si někdo chtěl vymazat něco z deníčku a podobné závažné operace, co kdyby to šlo udělat až přes odkaz či kód z e-mailu?

  Příspěvek ze 7. srpna 2023 v 18:37.
  lékařský v něm napsal:

  –MM–: Super, už to vypadá lépe. ok
  Já jsem tam předtím dal to větší textové pole, protože se mi moc nelíbily ty tři roztažené kolonky na celou šířku. Teď s tím kalendářem vedle i ty tři kolonky vypadají poměrně OK.

  „Na otázku, proč jsem tam dal limit zrovna 255 znaků, asi nemám žádnou rozumnou odpověď. Nějaký limit jsem chtěl… kde by měl být?“
  ↪️ Mohlo by to být 280, podobně jako Twitteru, pokud Elon Musk nezmění i tohle. :-D

  Rozumím tomu, že není moc rozumné psát zápisy k dnům, které už byly před dlouhou dobou. Ten týden je fajn. Jen spíš, jestli by nemělo být možné existující zápis smazat, třebaže proto, protože se někomu nelíbí, co si třeba před rokem k nějakému dni napsal. Něco podobného, jako když děti nechtějí, aby si sourozenci či rodiče nečetli jejich položené dotazy v poradně ARD. Pokud hrozí, že by záznamy mohl smazat nějaký útočník, tak by možná mělo jít povolit mazání záznamů jen po potvzení heslem?

  Příspěvek ze 7. srpna 2023 v 6:36.
  –MM– v něm napsal:

  Už je veřejný seznam otázek, které se teď používají.

  Michael1994: K čemu by to mělo být? Snažíme se, aby v případě, že se k účtu/mobilu/počítači dostane útočník, aby nemohl napáchat moc nevratných škod. Mazání starých záznamů v deníčku zní poměrně nevratně.

  Možná rodičovskému podúčtu bychom hromadné smazání starších dnů mohli dovolit.

  Rapo: Trochu jsem zanedbal tvé nápady, pardon.

  Co se týče citátů, na ně mám takový podnikatelský pohled: Ano, jsou podobné jako vtipy, jsou to také krátké textíky, které se víceméně volně šíří, bez výraznějších autorskoprávních tahanic, poměrně snadno se sbírají a dělá to už hodně webů. V případě vtipů se nám podařilo šlápnout na pedál a dobýt první příčky ve vyhledávání na Googlu, čemuž Alík vděčí za většinu současných uživatelů. Existuje spousta vtipových webů, jejichž provozovatelé chtějí vydělávat na reklamách, a proto potřebují návštěvnost, ti s námi konstantně válčí o pozornost. Ale mají to marné, jsme moc těžká váha. Všimneme si, že se specializují na krátké vtipy…? Obsadíme! Trapné vtipy? TOP vtipy? Tůdle, všechno bude naše! :-D

  Několikrát jsme si říkali: chceme vstoupit i na bojiště citátů? Měli bychom horší výchozí pozici, kdybychom začínali od nuly. Má to smysl? Potřebuje svět další citátový web? Většinou jsme si vždy odpověděli, že ne. Je pravda, že citáty by deníček mohly zpestřit, ale sbírat je jen kvůli deníčku mi přijde takové… nedotažené. Ale citátovou sekci dělat také nechceme.

  Co se týče výzev, tak k těm jsem se vyjádřil v závěru odpovědi pro CaMiL.
  Je otázka, jestli na denní výzvy nestačí právě nějaká ta nástěnka. Nebo jde vymyslet nějaký systémovější pohled na výzvu a vyzyvatele, ze kterého by mohlo vzejít něco zajímavějšího?

  Příspěvek z 6. srpna 2023 v 10:07.
  Michael1994 v něm napsal:

  Bylo by možné nastavit aby to šlo odstranit to co jsme tam napsali v minulém měsíci? Mám namysli třeba například: Komu jsi 6. února poradil?

  Příspěvek z 6. srpna 2023 v 10:03.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, bylo by možné prosím zvýraznit dny v deníčku, kde mám alespoň něco napsáno, třeba puntíčkem v rohu u obdélníčku každého dne?

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 18:18.
  –MM– v něm napsal:

  CaMiL: Na spoustě těch otázek z očíslovaného výčtu sedí výtky, které jsem zmínil. Nejčastěji, že se otázka vůbec nijak netýká dne. Často se také nedotýká ničeho, co by bylo jakkoliv pozitivní, spíš je to vyzvídání. Někdy až podezřelé. Kdyby se mě nějaký web zeptal, na co si šetřím, a zdůvodňoval by to psychologií, asi bych zareagoval tak, že si zaťukám na čelo a nechám si vymazat účet.

  Snad ale alespoň nějaké otázky tě inspirují nebo si je upravíš tak, aby vyhovovali
  Pokud máš návrhy na otázky, které nemají zmíněné problémy, tak je prosím uveď znovu. Nemusíš jich vypisovat šedesát, stačí třeba jedna nebo dvě…

  YakariSioux: Já si dělám poznámky všude možně o čemkoliv. Nevidím vůbec nic holčičího na tom, že si chci věci pamatovat. :->

  lékařský: Kolonky jsou tři, aby to člověka přimělo k přemýšlení nad více odpověďmi. Myslím, že jedna kolonka takové zamyšlení nevyvolá, což tě možná napadlo, proto jsi do té své udělal víc odrážek, ze kterých by ale bohužel část lidí nepochopila, že k nim má psát. S uživateli je to někdy těžké, jakékoliv předvyplnění schytá vývojář zpátky jako ránu bumerangem… :-D
  (Je pravda, že tady by bylo víceméně jedno, co si tam lidi napíšou/nechají, protože to nikdo kromě nich číst nebude.)

  Proč je odpověď omezená na maximálně 255 znaků na jedno pole?
  Protože nechceme, aby lidi používali deníček na jiné věci než k odpovídání na vděčné otázky. Kdo si chce vést tradiční soukromý deníček o všem, co se mu v životě děje, ať si koupí papírový sešit, nebo ať si plní dokument na disku v počítači/mobilu, a nepíše to na internet. ;-) (Toto doporučení bych tam měl někam napsat. Chvilku jsme jednali o nějaké papírové formě našeho deníčku, ale usnulo to.)

  Myslím, že může být i nějak psychologicky přínosné, když člověk musí zmačkat svoji pozitivní zkušenost do stručného vyjádření. Osekat nepodstatné, rychle a stručně zapsat… a jít dál. Sice bych rozhodně nikdy neoznačil Twitter za vzor, ale v tomhle trefil hřebíček na hlavičku.

  Na otázku, proč jsem tam dal limit zrovna 255 znaků, asi nemám žádnou rozumnou odpověď. Nějaký limit jsem chtěl… kde by měl být?

  Souvisí to nějak s tím, že zápisy z minulosti nelze upravit? A proč vlastně?
  Protože by tam Marmeláda_Marci vyplňovala své zážitky z roku 1. Budiž, rok 1 nedává smysl, ale třeba 1992 by dával? Ani ten ne? Den vlastního narození? Moc brzo? Čtvrté narozeniny? To je také nesmysl? Tak kde by měl být limit? Opět – někde by asi měl být, tak kde? Dal jsem tam týden.

  Proč by měl člověk vyplňovat deníček každý den, když by věděl, že ho může kdykoliv vyplnit zpětně? Má smysl položit člověku otázku typu „V čem jsi měl v neděli 9. ledna 2022 nečekaně štěstí“?

  Šlo by říct, že člověk nemůže nově odpovídat v dávnější minulosti, ale že může odpovědi upravovat. Já bych si to přeložil jako „každý den tam napiš aspoň x a pak si to později doplníš“, ale je pravda, že takhle asi běžný uživatel přemýšlet nebude. :-)
  Pokud bychom povolili editaci, může své staré odpovědi smazat? A když je smaže, tak už nové napsat nemůže?

  Co se týče vzhledu, také se mi ty vycentrované kolonky moc nelíbí. Zpočátku jsem neměl vycentrované nic, ale pak jsem si řekl „hodnocení dne vypadá lépe uprostřed… a pak je divné, že otázka je zarovnaná doleva…“ – nějak mě to prostě táhlo do středu. :->

  Kalendář jsem nechal dole také kvůli té zvýšené motivaci k vyplňování současnosti. Je pravda, že kdybych udržel i nahoře dvojsloupcovou vazbu, nejspíš bych se ubránil touze centrovat. Asi to vyzkouším. ok

  Přidal jsem ilustraci Alíka, protože to s ní vypadá všude lépe (stejně jako u pošty by se tam ale nemohl schovávat tasmánský Mikuláš).
  Myslím, že vypnutá pošta je víc nedostupná než vypnutý deníček. Takže samotný deníček i jeho dny (bez roků!) bych považoval za použitelné úkryty v pátračce.
  Je v plánu, že u dnů budou i nějaké další veřejně dostupné informace (různá výročí apod.), až někdy vymyslíme, jak je organizovat.

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 17:41.
  CaMiL v něm napsala:

  –MM–: Rozumím, ale zároveň to není nic moc jednoduchého. Snad ale alespoň nějaké otázky tě inspirují nebo si je upravíš tak, aby vyhovovali @)->-

  YakariSioux: Znám plno kluků, co si deníček píše :-P

  lékařský: Přesně takhle bys mi to líbilo @)->- Také mám problém s tím, když neodpovím na všechny kolonky. Vadí mi to a stresuje...Líbí se mi to textové pole...teď je otázkou kolik znaků bude povoleno 8-D

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 16:56.
  YakariSioux v něm napsal:

  No, zpravidla si píšou deníčky holky, nevím moc o tom, že by si jej vedli i kluci.

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 16:55.
  lékařský v něm napsal:

  Zkusil jsem vytvořit jiné uspořádání deníčku. Přesunul jsem kalendář nahoru a zahodil ty tři textová pole a dal místo nich jedno velké. Je to více prostoru na případné řádkové odpovědi a mělo by to méně vyvolávat v uživateli myšlenku, že ho musí napadnout přesně tři věci (což nemusí být vždycky, můžou ho napadnout dvě odpovědi nebo klidně čtyři). Také se to lépe čte než centrovaný text.

  Jiné uspořádání deníčku.

  Myslím si, že takhle to vypadá víc čistě a i kalendář je víc na očích. Přidal jsem ilustraci Alíka, protože to s ní vypadá všude lépe (stejně jako u pošty by se tam ale nemohl schovávat tasmánský Mikuláš).

  Ještě jsem si všiml k těm polím. Proč je odpověď omezená na maximálně 255 znaků na jedno pole? Souvisí to nějak s tím, že zápisy z minulosti nelze upravit? A proč vlastně?

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 16:42, upravený po 2 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  CaMiL: Díky za nápady.
  Jejda, ty jsi mezitím poslala druhý příspěvek… ten jsem nečetl, na ten ještě nyní nereaguji. :-)

  Otázky se náhodně střídají, mělo by to být tak, že člověk nikdy neodpovídá dvakrát po sobě na stejnou otázku. Ale pokud den vynecháš, může být další otázka stejná. (Hm, to bych mohl upravit.)

  V tuto chvíli je tam dvanáct třináct otázek, jestli dobře počítám mi to databáze dobře počítá. Mohl bych upravit, aby jejich výpis byl veřejně dostupný… asi není důvod je omezovat jen na správce, nejsou nijak tajné.

  Jaká slova vystihují tvůj den?
  Není vděčná otázka. Deníček sice neobsahuje žádný filtr vulgarit, ale žádná z otázek by k nim neměla moc inspirovat. :-)

  Co bys teď potřeboval/a od někoho slyšet?
  To je vyloženě otázka z žánru „co všechno si myslíš, že ti chybí“ – soustředí se skoro výhradně na negativní myšlenky. Tudy rozhodně ne.

  Jaké jsou vlastnosti, které tě činní jedinečnou/jedinečného?
  … dnes? Měla by to být otázka pro konkrétní den. Kdybych se měl zamyslet, co mě dneska učinilo jedinečným, tak začne moje mysl nejspíš hodně bloudit. Asi bych musel najít nějakou únikovou humornou odpověď. Ale ani ta mě teď teda nenapadá.

  ale trochu si nejsem jistá s tím tématem vděčnost... Musí to nutně být?
  Ano. Také v ní musí být {dnes}, které se nahrazuje za den, pro který otázka je. Takže když vymýšlíš otázku, vždy si tam nějaké místo pro den představ… je pak jasnější, že to musí být otázka dotýkající se jednoho dne. ;-)

  Taky mě napadlo...přidat nějaký úkol na určitý den. Třeba zkus uvařit nebo upéct něco dobrého. Nakresli hned první co tě napadne atd...
  To je podobný nápad jako ty výzvy, co navrhovala Rapo. Nejsem proti, je to zajímavý nápad…

  Jen je problém, že se špatně hledají úkoly, které nějak umí opravdu každý. Co si s těmi, které umí většina dětí, počne zbývající menšina? Deníček by mohl tímto způsobem vysílat denní signál méněcennosti: Děti běžně kreslí, ty to dneska neumíš?! Včera sis měl něco uvařit, to také nic? Na zítra ti plánuju kotrmelec, tak doufám, že nejsi invalida!

  Příspěvek z 5. srpna 2023 v 16:05, upravený po 5 minutách.
  CaMiL v něm napsala:

  Udělám to jinak. Napíšu sem otázky a vy si něco vyberte...

  Otázky:

  1. Jaké slovo vystihuje tvůj dnešní den?
  2. Popiš svůj nejkrásnější zážitek.
  3. Které místo je tvé nejoblíbenější?
  4. Co bys vzkázal/a svému mladšímu/budoucímu já?
  5. Jaká je tvoje nejhezčí vzpomínka na maminku či tatínka?
  6. Jak ovlivňuje tvojí náladu roční počasí?
  7. Jaká barva tě nejvíce charakterizuje?
  8. Kdybys měl/a superschopnost, jak ji využiješ?
  9. Jaké radosti si pro sebe děláš?
  10. Jaká je vlastnost, která tě činní jedinečnou/jedinečného?
  11. Jaká barva tě charakterizuje?
  12. Popiš své kladné vlastnosti.
  13. Co ti dnes udělalo radost?
  14. Co máš na sobě rád/a?
  15. Jak pozitivně ovlivňuješ ostatní kolem sebe?
  16. Kdy se cítíš nejlépe?
  17. Jaké je tvoje přání nebo cíl pro tento rok?
  18. Kdybys měl/a víc času, co bys dělal/a?
  19. Jakou dovednost by ses chtěl/a naučit?
  20. Co tě nejvíce inspiruje?
  21. Jaká místa chceš v životě navštívit?
  22. Co si minulý rok nestihl/a a přál/a by sis to dohnat?
  23. Kdy si vyzkoušel/a něco nového?
  24. Jací lidé jsou pro tebe důležití?
  25. Co se ti dneska podařilo?
  26. Jak vypadá tvůj běžný den?
  27. Máš nějaký svůj životní rituál?
  28. Na co se teď těšíš?
  29. Máš nějaký svůj vzor?
  30. Kdo ti poslední dobou s něčím pomohl?
  31. Kdyby byly delší letní prázdniny, jak bys čas využil/a?
  32. Kdybys na sobě mohl/a něco změnit, co by to bylo?
  33. Co je tvé největší přání?
  34. Co na svém životě miluješ nejvíce?
  35. Chtěl/a bys napravit nějaký vztah?
  36. Kdybys mohl být kýmkoliv nebo čímkoliv, co by to bylo?
  37. Co pro tebe znamená být šťastný?
  38. Kdybys sis mohl/a něco přát, co by to bylo?
  39. Jak si představuješ svůj život za rok? Za pět let?
  40. Říká se, že se každý den člověk něco naučí. Souhlasíš a co si se naučil/a?
  41. Stalo se ti v životě něco bláznivého, co to bylo?
  42. Co máš na svém domově nejraději?
  43. Na co si šetříš, že bys chtěl/a mít?
  44. Kdybys měl/a bydlet v jiné zemi, která by to byla?
  45. O čem se ti zdá?
  46. Kdybys mohl/a cestovat na jedno fiktivní místo, které by to bylo?
  47. Jaký je tvůj nejoblíbenější hrdina?
  48. Na co by ses zeptal/a věštecké koule, kdybys mohl?
  49. Která věc nebo osoba, tě dokáže uklidnit?
  50. Máš nějaké domací mazlíčky? Popřípadě jaké bys chtěl/a?
  51. Existuje nějaká věc či osoba, díky které ráno vstaneš z postele?
  52. Jak by vypadal tvůj vysněný víkend?
  53. Kdyby ses mohl/a podívat do minulosti, kam by to bylo?
  54. Kdyby si mohl/a prožít svůj nejlepší den zvovu, jaký by to bylo?

  Úkoly:

  1. Napiš povzbuzující dopis, který si otevřeš v době kdy se budeš cítit smutný/smutná.
  2. Nakresli nebo napiš hned to první co tě napadne.
  3. Nakresli nebo napiš to, co vystihuje tvojí dnešní náladu.
  4. Dej někomu nějaký dárek.
  5. Napiš pár věcí, které ti dokážou zvednout náladu.
  6. Popiš nebo nakresli člověka na koho teď nejvíce myslíš.
  7. Popiš nebo nakresli svoje činnosti, co děláš každý den.
  8. Uvař si nebo upeč něco co máš rád/a.
  9. Vytvoř si svůj hudební oblíbený play-list.
  10. Napiš sám sobě komplimenty.
  11. Napiš svůj nejoblíbenější citát.
  12. Zkoukni svůj oblíbený seriál nebo film.
  13. Přečti si svojí oblíbenou knížku.
  14. Ze straých časopisů nebo novin vytvoř koláž.
  15. Kup si sešit a nech si do něj od svých kamarádů nebo kamarádek něco napsat či nakreslit na památku.
  16. Popiš nebo nakresli svůj nejvtipnější zážitek, který ti vždycky vykouzlí úsměv na rtech, pokaždé když si na něj vzpomeneš.
  17. Zkus se dneska na každého usmát a pozoruj jejich reakci.
  18. Napiš nebo nakresli, jak by sis představova/a svůj ideální den.
  19. Obejmi dnes někoho a zapamatuj si jeho reakci.
  20. Popiš nebo nakresli jeden den v tvém životě, který byl plný emocí.
  21. Pusť si tři své písničky a zkus si u toho kreslit nebo zatancovat.
  22. Popiš pět věcí, které děláš nejraději.
  23. Popiš nebo nakresli svoji nejoblibenější věc.
  24. Zeptej se blízké osoby nebo kamarádů na jeho první vzpomínku z dětství / jeho nejoblibenější zážitek.
  25. Máš milion korun, ale musíš to utratit během jednoho dne. Jak s penězi naložíš?
  26. Zkus něco vyrobit.
  27. Zkus si přivstat a podívej se na východ slunce.
  28. Napiš někomu dopis nebo pohlednici.
  29. Prohlédni si svoje starší fotoalbum. Ať už v elektronickém zařízení nebo vyvolané fotky.
  Příspěvek z 5. srpna 2023 ve 14:44, upravený po 18 minutách.
  CaMiL v něm napsala:

  Chci se zeptat, kolik těch otázek v deníku zatím máme? Upřímně nerada vidím za sebou stejné otázky, kde je pozměněný pouze den. Moc jsem to zatím nezkoumala, ale ráda bych se tomu tady začala věnovat $>

  Co se ti dnes při hodilo, co bys mohla příště řešit lépe?
  Co se ti ve čtvrtek přihodilo, co bys mohla příště řešit lépe?

  Tady jsou mé nápady:

  Jaká slova vystihují tvůj den?
  Která místa bys někomu chtěl/a ukázat?
  Jaké knihy bys ráda někomu doporučil/a?
  Jaké radosti si pro sebe děláš?
  Jaké jsou vlastnosti, které tě činní jedinečnou/jedinečného?
  Jak pozitivně ovlivňuješ druhé lidi?
  Co máš na sobě rád/a?
  Napiš maličkosti co ti dokážou zvednout náladu.
  Co bys teď potřeboval/a od někoho slyšet?

  Otázek mám plno (ráda je sem všechny vypíšu), ale trochu si nejsem jistá s tím tématem vděčnost... Musí to nutně být?

  Líbilo by se mi mít více prostoru na odpověď na otázky...
  Taky mě napadlo...přidat nějaký úkol na určitý den. Třeba zkus uvařit nebo upéct něco dobrého. Nakresli hned první co tě napadne atd...

  O deníkování se teď hodně zajímám...

  Marmeláda_Marci v něm napsala:

  1. ledna
  Jejda...? :-D

  Prodleva 27 dní.
  lékařský v něm napsal:

  Kalendářík by mohl naznačovat, které dny v deníčku jsou vyplněné (jakkoliv).

  Prodleva 21 dní.
  Příspěvek z 13. června 2023 v 7:16.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, co se týče exportování PDF souboru, tak bych poprosil, jestli by taky uměl vygenerovat nějaké vyhodnocení, případně graf nálady v čase podle toho, jakého smajlíčka jsme zvolili.

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 6. června 2023 ve 12:41.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, napadla mě tato vděčná otázka:
  O koho jsi se dnes postaral?@)->-

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 6. března 2023 v 17:29.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, půjde někdy z deníčku vyexportovat např. PDF soubor?:-)

  Prodleva 19 dní.
  Příspěvek z 15. února 2023 ve 13:57.
  honzot v něm napsal:

  Neměl by deníček neukazovat narozeniny zablokovaných lidí?

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 8. února 2023 ve 21:23.
  Rapo v něm napsala:

  Asi si dovedu představit, jak je snadné v tom množství příkazových řádku zapomenout, nebo si nevšimnout, že tam něco není. Ale proto se nijak nezlobím, naopak cením, že se někdo vrhá do projektu, na který bych si já radši netroufla ani s několikaletou praxí :-D
  A deníček je určitě super funkce :-3$>

  Příspěvek z 8. února 2023 v 19:10.
  –MM– v něm napsal:

  Rapo: Jejda, ono si fakt nejde prohlížet minulost. 8-o
  Pardon! To je zrovna pro deníček docela hloupá chyba. :-D
  Při příštím nasazení bude opraveno.

  Příspěvek z 8. února 2023 v 19:06.
  Rapo v něm napsala:

  Takhle, každému se za noc zda dokonce několik snů, ale pamatujeme si jen ty, u kterých se vzbudíme v průběhu, to znamená ty, které nestihnou skončit. Jen taková vsuvka. :-D

  Ale proč sem píšu, šlo by, aby se dalo zpětné prohlížet zápisy? Občas ráda zavzpomínat co se dělo ten den. :-)

  Prodleva 19 dní.
  Příspěvek z 20. ledna 2023 v 10:04.
  Vysa318 v něm napsala:

  Napadlo mě třeba, co se ti dnes zdálo? Akorát mnohem lidem se stava že si to nepamatují a nebo nezdá se jim nic. Takže je to taková otázka jakoze…

  Příspěvek z 14. ledna 2023 ve 22:06.
  lékařský v něm napsal:

  Občas se mi stává, že na deníček úplně zapomenu. Nemám ho moc na očích, není snadné se k němu dostat z kterékoliv stránky. Je v plánu ho nějakým způsobem přidat do hlavičky? Mohl by se u odkazu na něj ukazovat i nějaký indikátor toho, zda jsem za ten den ukládal už smajlíkové hodnocení.

  Příspěvek z 11. ledna 2023 v 17:34, upravený po 5 minutách.
  Rapo v něm napsala:

  Napadlo mě pár otázek.

  • Co jsi dnes dělal/a a posunulo tě to blíž k tvému snu/cíli?
  • V čem ses dnes zlepšil/a?
  • Co tě dnešek naučil?
  • Co jsi pro sebe dnes udělal/a?
  • Jakým koníčkům ses věnoval/a?
  • Co jsi dnes zjistil/a nového?

  Taky mě napadlo, jestli by tam nešlo dát na každý den jeden motivační citát, které bychom mohli vkládat taky a posuzovaly by se třeba jako vtipy, nebo by byly viditelné jen pro toho, kdo je napsal.


  Taky mě napadly takové každodenní výzvy. Třeba zkus nějak kreativně pojmout téma Advent. To by někdo mohl kreslit, fotit, psát, každý by si určitě něco našel. Nebo jdi se projít ven a pozoruj přírodu kolem sebe. Výsledky výzev (obrázky, poznatky) by se mohly sdílet v nástěnce, kde by mohla začít nová diskuze.


  Co vy na to říkáte? Třeba by si každý i mohl vybrat, jaké funkce by v deníčku chtěl zobrazovat a jaké ne. O=


  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jaký nápad se ti líbí nejvíc?

  Příspěvek z 8. ledna 2023 v 8:52.
  MikiRoth v něm napsal:

  V deníčku se zatím ukazuje jen číslo data. Podle mě by se hodilo vypisovat i den v týdnu, což běžně v kalendářích a denících bývá.
  Dále mě napadlo, že by se v deníku mohly vypisovat nějaké potenciálně významné dny, jako např. den dětí, den smíchu, den pozdravů...

  Příspěvek z 3. ledna 2023 v 11:44.
  MedvidekBonnie v něm napsal:

  Dá se tam dostat přes hlavní stranu, kde klikneš na dnešní datum kalendáře

  Příspěvek z 3. ledna 2023 v 11:41.
  Shallow v něm napsala:

  Existuje nějaké rozumné prokliknutí do deníčku, nebo je potřeba vždy vypisovat adresní řádek?

  Příspěvek z 1. ledna 2023 v 7:25.
  MikiRoth v něm napsal:

  Jaké to krásné probuzení... Sice se mi dnes ještě nic nestalo, ale do deníčku už jsem si mohl napsat že existuje deníček:-).

  Statistika…