Koho byste chteli za prezidenta???????

Nástěnku založila dne 4. listopadu 2007, je v sekci Věci veřejné a obsahuje 1004 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 16. ledna v 18:35.
–MM– v něm napsal:

hry458: O Peroutkově článku se nespekuluje, ten článek neexistuje. Zeman ho nebyl schopný předložit soudu, vypsal i odměnu, nikdo z historiků ho nenašel. Co by tě přesvědčilo, že ten článek opravdu neexistuje? Pokud vůbec nic, tak nebereš Zemana jako prezidenta, ale jako neomylného mesiáše.

Tenhle nový vztah k pravdě samotné, kdy volič bere slovo politika jako nezpochybnitelné dogma a naopak trousí o jeho protivnících neurčité poznámky ve smyslu „kdo ví, třeba to, co říkají, není pravda“, je mnohem nebezpečnější než všichni teroristi světa. Proč máš potřebu si nalhávat, že Peroutka něco viděl v nacismu? Sám Zeman by s tebou nejspíš nesouhlasil, protože Peroutku vždy obdivoval. Děláš naprosto zbytečné kompromisy ve svých znalostech historie jen kvůli politice.

Pokud chceš vidět svět černobíle, musíš zhasnout.

ale ti většinou utíkají do první bezpečné země na kterou narazí
Ty bys v případě ohrožení neprchal tam, kde bys měl nejlepší šance na nový začátek? Kdybych já musel z nějakého důvodu opustit ČR, tak zpeněžím, co se dá, a zamířím na druhou polokouli. Proč bych měl zabrzdit někde u sousedů, když náklady na cestování jsou skoro nulové?

Příspěvek z 16. ledna v 18:30.
klobáska v něm napsal:

hry458: Jen krátce, už mě to pomalu přestává bavit a taky nemám moc čas... :-|
Uprchlíci a migranti nejsou zrovna tématem této debaty, takže bych je nechal na jiné místo. Jen bych poznamenal, že kdyby ses celou problematikou zabýval o něco více, věděl bys, že jednak okolní země (myšleno okolí konfliktu) uprchlíky přijímají, jednak je ale nemůžou pojmout všechny. Rád v této souvislosti zmiňuji léta komunismu u nás a lidi, kteří prchali do Kanady nebo USA – proč všichni nezůstali třeba v NSR – sousední zemi?
Když si uvědomím, jak intenzivně se sdílí třeba zprávy o falešném přistání na Měsíci, ploché Zemi, chemtrails, iluminátech, neexistenci holocaustu a dalších hovadinách, mám docela pochyby o tom, že se médii šíří jen pravda. :-| Hlavní je, jak říkám, senzace, prezentace reality je až na dalších místech.
Tvoje prohlášení, že „migrantů je tam devadesátiprocentní“ nebo „pravdy je tam devadesátiprocentní“ mi moc nedává smysl. Mohl bys mi ho objasnit? (Tady opět odkážu na svou poznámku o vlasteneckých znalostech našeho jazyka – musí ti být rozumět, pokud chceš argumentovat.)
Teď pro jistotu pleteš nejen uprchlíky a migranty, ale pleteš do toho i muslimy. Nebo jen zkoušíš moji pozornost a čtenářskou gramotnost? ;-)
Vystupování z EU nedává smysl. Pokud se bavíme o evropských problémech, musíme se o nich bavit společně. Pokud si bude každá země hrát na svém vlastním písečku, pak ano – Evropa bude ve vážném nebezpečí! Ale to nebezpečí bude pocházet hlavně „zvnitřku“, nikoli odkudsi „zvenku“.
Takže chceš říct, že sis u každého z těch třech tisíc vědců našel, co dělal, co vyzkoumal, k čemu to bylo dobré/špatné a potom jsi usoudil, že jsou všichni k ničemu? 8-o No tak to klobouk dolů, tolik času já nemám!

Příspěvek z 16. ledna v 16:31.
hry458 v něm napsal:

Ale klobásko. Já nepsal že vědci sou odpad ale že ti co podepsali tu výzvu jsou odpad. Co se týče sdílení članků v mediích tak budou sdílet pochopitelně hlavně pravdu o migrantech kterých tam je 99%. Navíc jsem si přečetl tu definici a já už před několika měsíci to psal. Uprchlík- Člověk který zdrhá před rasovým nebo náboženským důvodem nebo před valečným konfliktem ale ti vetšinou utíkají do první bezpečné země na kterou narazí. Já bych muslimy sice nepřijmul ale proti pomoci válečným uprchlíkum nic nemám. Ale to co je v evropě to jsou migranti kteří sem zdrhají kvůli vzdělání penězum nebo z rodinných důvodu a tihle si zaslouží leda deportaci zpátky. Navíc já nechci vystupovat z všech mezinárodních spolků. Jiná alternativa k obraně není tak nemám problem s NATO. Horší to je s EU. Kdyby sme odešli z EU ale byli by sme v EFTA který zajištuje volný obchod a Schengenu který chrání uzemí tak sice pořád by sme těm hlavonum z EU platili ale méně než těď.

Příspěvek z 16. ledna v 16:21.
klobáska v něm napsal:

hry458: Nedůvěra k neznámému je přirozená, ale bezprecedentní nenávist?
Já vím, jak zhruba fungují média a to, o co vedení jde nejvíc, jsou často peníze. Z čeho plynou peníze? Z reklam. Z čeho plynou reklamy? Z klikovosti a sdílení. Na co lidé nejvíce klikají a co sdílí? Senzace. Samozřejmě, že tě média nebudou informovat o tom, že „v táboře uprchlíků tam a tam se nic neděje“, protože to prostě není zajímavá zpráva. Vzpomeň si už třeba jen na to, kdy ses třeba naposledy v médiích dozvěděl o nějakém zajímavém studentském projektu? Kdy se informovalo o tom, že nějaký mladý autor napsal nějakou hezkou knihu? V drtivé většině je to spíš černá kronika. Zprávy prodávají titulky, zejména pak slova jako „vražda, zemřel, terorismus, smrt“ a podobná, dále jména slavných osobností a slova se sexuálním podtextem (záměrně nepíšu „významem“). Když bude mít médium jednu zprávu o migrantovi, který vraždil, a deset o migrantech, kteří nic nedělali, co pustí do éteru spíš? A co budou lidi víc sdílet?
Další věcí je to, že řada zpráv jsou hoaxy bez jakéhokoli podkladu a lidem to zřejmě vůbec nevadí a tyto zprávy sdílí vesele dál! A když se někdo zeptá, jaké jsou zdroje těch informací, tak se dočká leda „ťu ťu, ňu ňu, takovej mladej“, „pražská kavárna a sluníčkáři“ a podobných nicneříkajících výžbleptů bez nejmenší informační hodnoty.
Média jsou manipulována – lidmi, kteří je čtou. Lidé chtějí číst o cizím neštěstí, tak jim jdou média vstříc! A právě proti tomu (mimo jiné) vystupuje tato Výzva.
A jen tak jako další bod: Lidi, najděte si už sakra rozdíl mezi slovy uprchlík a migrant! Je v tom rozdíl a nelze tato slova zaměňovat! To je jako kdybych si v restauraci objednal řízek a pak se divil, proč mi nedonesli svíčkovou. Jazyk je tu pro dorozumění a pokud nebudeme ctít významy slov, dojde to k tomu, že jazyk ztratí svou základní funkci (to platí i o nesmyslném užívání anglických slov v českém textu, ale to je zase jiná diskuse).
Mrtvý je zejména ten národ, který se vzdá svého jazyka (čeština většiny těch „pravých vlastenců“), nezná svoji historii (třeba co se tu (nejen) na konci 1. poloviny 20. století dělo židům jen proto, že to byli židé) a uzavře se před světem (touhy vystoupit ze všech mezinárodních uskupení, která existují).
A abys byl dostatečně informovaný, nebýt vědců, jako jsou třeba tito, neseděl bys teď u počítače. Tak si to rozmysli, než začneš nadávat na vědce.

Příspěvek z 16. ledna ve 14:21.
hry458 v něm napsal:

Jenže tam se píše že xenofobie je špatná. Co je to do háje za pitomost ? Xenofobie je přirozená to už zase lžou a tihle vědci jsou spíš odpad. Navíc media vyvolat strach a nenávist ani nemusí stačí ukázat co dělají rádoby uprchlíci v Německu, Švédsku, Francii a dalších zemích. Je to nenápadný pokus potlačovat pravdu proti těm parazitům a takovým výzvám se bránit musíme jakož to národ který nechce skončit mrtvý.

Příspěvek z 16. ledna ve 14:08.
klobáska v něm napsal:

hry458: A volit člověka, který překrucuje ústavu a vzpírá se rozhodnutí soudu, je správné? :-|
A jestli tou „proimigrační výzvou vědců“ myslíš tohle (www.vyzvavedcu.cz/), tak by sis ji snad nejdříve mohl přečíst a rozmyslet si, co vlastně říká. Nevidím nic špatného na tom, že někdo otevřeně odmítá ignoranci, populismus politiků snažících se v lidech vyvolat strach a nenávist, lži (a zavádějící polopravdy) médií, touhu po smrti druhého člověka a škatulkování na dobré a špatné na základě rasy či náboženského vyznání a zároveň podporuje solidaritu, ověřování pravdivosti informací, důstojnost a zdravý rozum. Já osobně s Výzvou vědců plně souhlasím. :-)

Příspěvek z 16. ledna ve 13:22.
hry458 v něm napsal:

Klobáska: Známná členka pražské kavárny opět perlí. Uznávám že některé jeho trapasy nemusím i já ale to neznamená že bych volil někoho kdo podepsal proimigrační výzvu vědců což je zločin, dále fantazíruje že někdo chce ovlivnit naší volby což je pitomost zřejmě má vlastní bezpečnostní službu. -MM- : O tom članku se spekuluje pouze ale nebylo tajemstvím že Ferninand Peroutka skutečně viděl něco v nacismu. Alespoň tak to slyším a proč náhle nemužu psát do diskuze ?

Příspěvek z 16. ledna ve 12:59.
Fandíček18 v něm napsala:

Kdyby jsem mohla volit tak bych volila Drahoše. Ale nechci nikoho ovlivnit je to jenom můj názor tak si to neberte osobně.:->:-)

Příspěvek z 16. ledna ve 3:57.
–MM– v něm napsal:

pastafarian: Já se také s některými Zemanovými názory ztotožňuju, to byl jeden z důvodů, proč jsem ho volil před pěti lety. Ale to nestačí. Dovede své názorové oponenty kreativně urazit, nikoliv přesvědčit, a sám nikdy ze svých názorů neustupuje (ani po prohraném soudu), takže i kdybych se s ním shodl úplně ve všem, byl by to pro můj názorový proud zbytečný spojenec, protože neumí vést diskusi.

Příspěvek z 15. ledna ve 22:46.
klobáska v něm napsal:

pastafarian: Mám na mysli zejména jeho psychické zdraví (které obecně stavím na stejnou úroveň jako zdraví fyzické), které člověk sám u sebe těžko posuzuje. Že není zdravotně v pořádku, na to nepotřebuji oficiální prohlášení, na to mi stačí zapnout si večerní zprávy. To, že jsi o předsedovi akademie věd nikdy neslyšela, neznamená že neexistuje. A s tím „věřením každého slova“ bych doporučil vzpomenout si, o čem všem Zeman lhal (jen jsou jeho voliči líní si jeho prohlášení ověřovat). :-)

hry458: Zemanovi právě, jak tak koukám, docela teče do bot. Hromada lidí chce změnu, takže můžeme počítat s tím, že to bude právě Drahoš, kdo převezme hlasy většiny voličů zbývajících kandidátů. A já radši budu mít „suchého a nudného“ prezidenta než hulváta a lháře. A jen tak pro pořádek – tím hájením národních zájmů máš na mysli označování občanů za dementy, debily a alkoholiky nebo ohrožování bezpečnosti státu prozrazením informací tajných služeb? Nebo snad obojí? :-)

Příspěvek z 15. ledna ve 22:34.
Mateas v něm napsal:

No ono kdyby clovek mel volit podle toho, ze nikoho jineho nezna... ja treba minule neznal ani Zemana..

Příspěvek z 15. ledna ve 22:04.
pastafarian v něm napsala:

Mně přijde, že kdyby byl Zeman opravdu tak prolezlý nemocemi, jak tu všichni tvrdíte, sám by uznal, že znovu kandidovat není nejlepší volba. A ty informace o jeho zdravotním stavu, ze kterých beztak všichni čerpáte, zdaleka nemusí být tak moc pravdivé, jak si třeba můžete myslet. Osobně se s jeho názory často ztotožňuju a kdybych mohla volit, volila bych právě jeho. Rozhodně bych nevolila Drahoše, protože volit někoho, o kom jsem v životě neslyšela a měla bych mu najednou věřit každé slovo, mi přijde jako blbost. A když si vezmu, že prezident vlastně ani moc pravomocí nemá, přijdou mi kecy většiny kandidátů typu "jak by všechno změnili" naprosto stupidní.

Příspěvek z 15. ledna ve 21:49.
hry458 v něm napsal:

O co se snažíte? Zeman to prostě vyhraje. Navíc Drahoš je takovej suchej,nudnej a navíc nehájí národní zájmy takže si uzavřel šanci.

Příspěvek z 15. ledna v 19:50.
vasvas v něm napsala:

no kvůli volbám se lidé dokáží pěkně pohádat kvůli volbám

Příspěvek z 15. ledna v 18:56.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

já chci to co maminka volit je mi to jedno ale ne miloše,toho strčte do koše!

Příspěvek z 15. ledna v 18:52.
Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

*nemá

Příspěvek z 15. ledna v 18:52.
Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

klobáska Jeden můj kamarád kterému je 10
jako mě už ví koho by volil.Ale u mě to je
jak jsi říkal-nemám ráda Drahoše protože ho
nemají rád taťka.

Příspěvek z 15. ledna v 18:44.
Sasanka13 v něm napsala:

Zeman už je teda pěkně nemocnej, ať si těch pár posledních let odpočine�� Já bych volila buď fischera nebo drahoše

Příspěvek z 15. ledna v 18:40.
SVETLO v něm napsal:

Já myslel především tyhle věkové kategorie, jen mě zkrátka zajímalo, jak mi odpoví. Nejsem si jistý, jestli zrovna ty spadáš do té skupiny, které jsem se ptal ;)

Příspěvek z 15. ledna v 18:39.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Miloše do koše,my chceme Drahoše!

Příspěvek z 15. ledna v 18:22.
klobáska v něm napsal:

Pan Zeman je už starý a nemocný pán, pro kterého by bylo ze všeho nejlepší, kdyby si odpočinul. Udělejme pro něj tedy to nejlepší a dejme mu tu možnost odpočinku, který je pro jeho zdraví nezbytný. Další volební období by ho vyčerpalo úplně – podívejme se jen na to, jak se těch posledních pět let podepsalo na jeho zdraví! Chci pro pana Zemana jen to nejlepší. Zvolme tedy na dalších pět let někoho jiného. :-)

kebaba: Jistě, nějaký ten trapas se může stát každému, ale u člověka, který je natolik vzdělaný a inteligentní jako pan Drahoš, je pravděpodobnost nějakého přešlapu typu Peroutkův článek, hovory z Lán, prozrazení zprávy tajných služeb, Prohlášení čtyř (+ celková glorifikace režimů potlačujících lidská práva), nejrůznější urážky občanů atd. daleko menší. :-)

SVETLO: Z mé chabé znalosti psychologie: Člověk si svůj názor začíná vytvářet až zhruba kolem jedenáctého dvanáctého roku života. Do té doby přebírá názor autorit. Je to zcela běžné a prožil si to každý. :-)

Příspěvek z 15. ledna v 17:55.
–MM– v něm napsal:

Spousta politiků lže a mlží... ale proč volit někoho, kdo vlastní ješitností dotáhl svůj omyl až k prohranému soudnímu sporu? To mi přijde jako úplně absurdní. Je nedůvěra občanů v soudní systém tak velká, že vidí za tím rozsudkem nějaké spiknutí? Nebo věří, že Zeman lže jen o Peroutkovu článku a jinak říká vždy pravdu? Co je u politika cennějšího než pravdomluvnost? Jestli máte strach o bezpečnost země, tak tu u nás prezident nemá šanci ovlivnit (může ji nanejvýš mírně ohrozit tím, že si drží kancléře bez bezpečnostní prověrky, což Zeman slíbil, že vyřeší a nevyřešil).

Já jsem v prvním kole nevolil nikoho, protože jsem v sobotu zaspal :-D
Ale ve druhém kole si už dám pozor.

Příspěvek z 15. ledna v 16:47.
Emilinecka v něm napsala:

Drahoše !!

Příspěvek z 15. ledna v 16:27.
největší_smíšek v něm napsala:

Před pár lety doktoři dávali Zemanovi tři roky života, pakliže nezmění svůj životní styl. Jak vidíme, stále žije, ale v jakém stavu. Určitě by nezvládl post prezidenta dalších pět let. A nedokážu pochopit, jak někdo může chtít, aby naši zemi reprezentoval Buran z Balíkova.

Příspěvek z 15. ledna v 16:24.
anavercadav v něm napsala:

Moji rodiče volili Zemana já sama o Drahoše nestojím navíc je jen o 3 roky mladší než Zeman tak a to je minimální rozdíl ty tři roky jsou snad už jedno

Příspěvek z 15. ledna v 16:21.
anavercadav v něm napsala:

Drahoše do koše

Příspěvek z 15. ledna v 15:56.
_kebaba_ v něm napsala:

To vypada, ale sam se rozhodl znovu kandidovat, tak asi citi, ze na to furt jeste ma:)

Příspěvek z 15. ledna v 15:51.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Zeman vypadá unaveně. Ale pokuď chce stále být prezident tak proč ne....

Příspěvek z 15. ledna v 15:14.
ANDÍLEK2009 v něm napsal:

ty svoje lodě táhnou

Příspěvek z 15. ledna v 15:14.
ANDÍLEK2009 v něm napsal:

táhnou