Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Koho byste chtěli za prezidenta?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 7. ledna v 0:35, upravený po 4 minutách.
  Pitrys v něm napsal:

  Jé všimli jste si že tato nástěnka vznikla 4.11.2007?
  To je historická nástěnka a ta holka co jí založila je zatoulaná. A ta nástěnka je furt aktuální.
  To jsem ještě nebyl na světě

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 3. ledna ve 23:24.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Je sice pravda, že za normálních okolností má možná prezident méně pravomocí než premiér a že hlavně reprezentuje. Nicméně taky je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto bych tam v době válečného konfliktu radši viděl generála.

  Jedním z problémů EET bylo to, že prostřednictvím EET firmy dodávaly okamžité operativní údaje o svém hospodaření přímo firmě, která byla jejich největším konkurentem. To se to pak konkuruje, když máte k dispozici informace o hospodaření ostatních, zatímco oni samozřejmě o vašem nevědí nic, sorryjako.

  A jestli u politika nevadí, že je trestně stíhán, ale teprve až kdyby byl odsouzen, tak samozřejmě pád Nečasovy vlády v červnu 2013 byl absolutně zbytečný a nesmyslný. Nebo snad máte informace o tom, že by byl odsouzen? A i kdyby, tak podle vašich měřítek by měl být odvolán až v případě odsouzení, a ne hned potom, co mu Šlachta a Ištván nechali vybílit kancelář.

  Prostě Babiš je pro mě naprosto nepřijatelný, toho bych volil jedině v případě, že by proti němu ve druhém kole byl Bašta, Bobošíková nebo Okamura.

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:54.
  Colossus v něm napsal:

  Určitě Petra Pavla. Jestli si někdo myslí, že je stranická příslušnost veliký škraloup, tak bych mu rád připomenul, že i třeba Zdeněk Svěrák byl členem KSČ. Pavel navíc svoje členství odčinil prací v NATO a v armádě. Jeho vojenská schopnost byla a je vidět, to francouzští vojáci se nezachránili sami. Komunistou rozhodně není a ani tu „komunismus zavádět“ nebude, jak někteří tady tvrdí.
  A mimochodem. To, že někdo není za mřížemi a je s ním „pouze“ veden soud, na který se dlouho sbíraly podklady a ta věc se řeší léta opravdu neznamená, že je Babiš nevinný. Já bych ale také hledal to, jak vystupuje. Viděli jste jeho proslovy? Opravdu chcete mít jako hlavního reprezentanta tak špatného rétora, který vystupuje povrchně a arogantně?

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:53.
  YOYO v něm napsal:

  MichP, tím „kontroverzní“ sem myslel spíš co se týče politických názorů. Že moc výrazně nevybočuje názorově z nějakého průměru. (Ale možná se pletu - přiznám se, že to zase tak dopodrobna nesleduji - spíš soudím podle různých politických kalkulaček - které jsou asi trochu zavádějící)

  Ale i co se týče nějakých těch kauz a afér, tak je to stále nic v porovnání s Babišem a některými dalšími kandidáty :)

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:38, upravený po 3 minutách.
  Pitrys v něm napsal:

  -MM-
  To je co bude a my nevíme co bude, nevíme jak soud rozhodne.
  My nemůžeme předvídat co bude, jestli budeme předvídat pak je to demagogie

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:26.
  –MM– v něm napsal:

  Pitrys: Mluvím o obvinění, ne o odsouzení. Dříve bylo považované za velkou drzost, když politik zůstával ve funkci v době, kdy byl vyšetřovaný kvůli podezření z nějakého podvodu. Teď najednou nevadí, když s obviněním na krku do nějaké funkce kandiduje…?

  Co se stane, když soud rozhodne, že je vinný? Můžeš sice v nějaký závěr soudu doufat, ale rozsudek předem neznáš – od toho to je nezávislý soud. Pokud se zjistí, že je vinný, znamená to, že se voliči spletli, když očekávali, že je nevinný? Nebo to bereš tak, že soud de facto soudí sebe a nikoliv Babiše a že když soud vyřkne vinu, že je špatně soud?

  Martinx109: Ještě není noc, asi jsi jen strčil hlavu do písku. :->

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:15.
  Pitrys v něm napsal:

  -MM-
  Tento politik odsouzený není a nikdy nebude protože se jednoduše žádného trestního činu nedopustil
  Proto Babiš:-)

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:08, upravený vzápětí.
  Martinx109 v něm napsal:

  Mnoo, jako chtělo by to nějakého pštrosa... Nějaké chytrého, krásného a hodného pštrosa 8-o
  Proto já8-o

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:04.
  –MM– v něm napsal:

  Pitrys: Rozhodně neupírám miliardářovi právo na kandidaturu. Spíš upírám zdravý rozum občanům, kterým přijde střet zájmů jako nějaká formální drobnost. Nebo jako něco, co si lze také koupit.

  Jak si představuješ, že probíhají obchodní vyjednávání o cenách mezi supermarkety a Agrofertem? Pokud Agrofert ovládá člověk, který může prosadit, aby se supermarketům povolil či zakázal prodej na několik dní v roce, má Agrofert stejnou vyjednávací pozici jako konkurence? V předchozích letech ke dvěma úpravám svátků došlo – jednou se zakázal prodej ve velkých obchodech na všechny svátky a podruhé se v některých menších svátcích povolil. Obě tyto úpravy jdou obhajovat i vysvětlovat různě. Do jednání supermarketů s potravináři veřejnost nevidí. Je vyloučené, že zákaz prodávání o svátcích byl součástí vyjednávání ceny za pečivo, za salámy atd.? Že Agrofert nemohl říct „když budete hodní a zdražíte chleba konkurenční pekárny o tři koruny, povolíme vám pár dní“? Nebo by ti i takové jednání přišlo jako normální spravedlivé tržní prostředí?

  Také mi přijde zvláštní, že občanům najednou nevadí politik se soudním procesem na krku. Pro mě je už tímhle nevolitelný. Pokud na ulici odchytnu kohokoliv, klidně i nějakého bezdomovce, který není namočený v rozsáhlé dotační kauze, tak je z mého pohledu lepší kandidát než Babiš. Měl by své jméno nejprve regulérní cestou očistit a pak ať klidně kandiduje. (Pokud mu Zeman dá milost, tak se to nepočítá.)

  Příspěvek z 3. ledna ve 22:00, upravený vzápětí.
  Pitrys v něm napsal:

  MrTheBest
  Fajn, když tradice tak tradice
  Klidně můžu říct
  Danuše do koše
  Ale my to neuděláme protože víme že jsme lepší a jsme pro fér play
  A tom je demokracie
  My nikoho neurážíme
  Proto Babiš

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:47.
  MichP v něm napsal:

  „prezidenta je dobře, když není moc kontroverzní.“

  YOYOI ta Nerudová je celkem kontroverzní, chceš titul za 25 tisíc eur? O:-)

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:43.
  MrTheBest v něm napsal:

  Ne vtip, to je tradice. :D

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:39.
  Pitrys v něm napsal:

  No jistě, Jakeše do koše, to už tady bylo. Opakovaný vtip není vtipem;-D

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:32.
  MrTheBest v něm napsal:

  Babiše do koše.

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:31.
  Pitrys v něm napsal:

  -MM-
  Ano, Babiš ovládá Agrofert
  Vêřím že nezáleží na tom že ministr financí je majitelem obrovské firmy protože i majitel obrovské firmy má jako očan ČR kandidovat kamkoliv a jako úspěšný ve volbách může být i ministrem financí
  I dělníci za komunistů mohli kandidovat kamkoliv i na prezidenta republiky. Toto miliardářům za komunistů umožněno nebylo.
  Myslím si že prodej Alíka byl dobrý skutek a že teď je Alík naprosto samostatný a svobodný a nezávislý $>
  Proto Babiš

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:17.
  MrTheBest v něm napsal:

  Alpina: Besta.
  Naprosto souhlasím, to by bylo naprosto dokonalý, akorát jaksi nekandiduju, ale když mi seženeš 50000+ podpisů na další volební období, tak do toho klidně půjdu ... Jinak já budu volit menší zlo, takže kdyby byl nějakým neskutečným omylem Bobiš v druhém kole, tak jeho protivník má můj hlas :D

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:11, upravený po 11 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  Jak už tu bylo zmíněno - prezident nemá vlastně dohromady moc pravomocí. Myslím, že pro postavu prezidenta je důležité jak se dokáže prezentovat. Aby hezky mluvil, dobře vypadal a uměl se vyjadřovat (ideálně česky :-D).

  Z toho důvodu si myslím, že vlastně vůbec nevadí, to, že si Nerudová získala popularitu hlavně pro to, je žena, a že nevadí, že je jinak taková „nemastná neslaná“. Myslím, že u prezidenta je dobře, když není moc kontroverzní.

  Babiše bych si za prezidenta fakt fakt nepřál, ale jako prezident nejspíš napáchá méně škody než jako premiér, a asi by to po Zemanovi bylo stále zlepšení :-D - takže pokud to získá on tak se neodstěhuji ze země - to už bych musel být odstěhovaný dávno.

  Budu se ale za své spoluobčany stydět o něco víc než doposud. A to říkám jako člověk se skoro nulovým citem pro patriotismus.

  A ještě poznámka: „Koho bych chtěl“ a „Koho budu volit“ nemusí vždy mít stejnou odpověd - spousta lidí bude volit toho kdo „jim o něco méně vadí než ten koho fakt nechtějí“ :-D - ale chápu že tady, kde spousta lidí nemá ještě volební právo dává větší smysl ta první otázka :-)

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:07, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Pitrys: Neodpověděls mi na otázku – věříš, že ovládá Agrofert, nebo ne?
  Nebo věříš, že nezáleží, jestli majitel obrovské firmy řídí ministerstvo financí?

  Dovolím si také připomenout, že Mafra spadající do holdingu Agrofert, který spadá do svěřenského fondu Moniky Babišové (nynější manželky Babiše), chtěla v roce 2016 zrušit Alíka. :-o:-)

  FuFuF: Rozhodně je miliardář, tuším, že pořád třetí nejbohatší Čech. Pokud mu do jmění počítají Agrofert. Pokud ne, tak se s třetí nejbohatší osobou oženil.
  Doplněno: Nevím, jak je to teď s dědictvím Petra Kellnera. Pokud bylo po jeho smrti rozdělené, tak je asi Babiš/Babišová na druhé příčce.

  Příspěvek z 3. ledna ve 21:00.
  Pitrys v něm napsal:

  Tak asi Babiš je asi druhý největší miliardář v Česku nebo ne?

  Příspěvek z 3. ledna ve 20:56.
  FuFuF v něm napsal:

  Babiš není asi miliardář a i kdyby nebyl by poctivý.

  Příspěvek z 3. ledna ve 20:37.
  Pitrys v něm napsal:

  -MM-
  Věřím Ústavě ČR kde každý občan ČR má právo být zvolen kamkoliv. To znamená že i poctivý miliardář má být zvolen i za prezidenta ČR.

  Příspěvek z 3. ledna ve 20:16.
  –MM– v něm napsal:

  Pitrys: V čem vnímáš rozdíl mezi využitím zákonů v jakémkoliv režimu a kariérismem v jakémkoliv režimu?

  Babiš je poctivý podnikatel
  Buď věříš, že je podnikatel, a v tom případě mu nevěříš, že se zbavil Agrofertu, takže byl celou dobu své vlády v přímém střetu zájmů.
  Nebo věříš, že Agrofert ve skutečnosti neovládá, takže není podnikatel, ale jen politik.
  Co z toho?

  Příspěvek z 3. ledna ve 20:08.
  JáJá1 v něm napsal:

  To je pro celou republiku právě moooc dobře.:-D
  Ale dělá, i zrušení spalovacích motorů je chyba.
  Krade, pouze může soud podplatit, no uvidíme.
  Sebere mu hlasy proti Nerudové a Pavlovi.
  Neoslabují, ty bych také nevolil, jedině proti Babišovi. Zato Bašta je výborná náhrada za Babiše.

  Příspěvek z 3. ledna v 19:59, upravený po 3 minutách.
  Pitrys v něm napsal:

  JáJá1
  Hahaha, tak my nikoho volit nebudem protože jsme ještě děti
  EU žádné chyby nedělá
  Babiš nekrade a o tom rozhodne soud
  Bašta Babiše neohrozí
  Pokud uvažujete o Pavlovi nebo Nerudové, volte Fischera, Středulu, Diviše, Zimu nebo Hilšera, ti vás oslabují :-D
  Babiše ani náhodou
  Proto Babiš

  Příspěvek z 3. ledna v 19:27, upravený po 7 minutách.
  JáJá1 v něm napsal:

  EET stálo peníze = krach konkurence
  Uvolnila, protože už není ve střetu zájmů - i tak EU udělala chybu
  To není pravda, to on jenom tvrdí - i kdyby, tak je schopen ukrást mnohem více, než co je jeho plat - ani kuře nehrabe zadarmo.
  Proto Pavel, popřípadě Nerudová.
  PS.: Pokud uvažujete mezi Babišem a Baštou, tak volte Baštu.

  Příspěvek z 3. ledna v 19:22.
  Pitrys v něm napsal:

  Babiš je poctivý podnikatel, EET poctivým podnikatelům nevadila a právem získával dotace.
  EU teď uvolnila Agrofertu dotace.
  Babiš svůj plat poslance a premiéra vždy dával sociálně slabším rodinám.
  Proto Babiš

  Příspěvek z 3. ledna v 19:13.
  MichP v něm napsal:

  Adam149

  „Je dobrej, hotovo"

  A proč jsou dobří? Když řekneš bez dalších argumentů „jsou dobří“ tak jáksi to je řvaní do tmy.

  Příspěvek z 3. ledna v 19:06.
  JáJá1 v něm napsal:

  Babiš je nepoctivý podnikatel, který neprávem získal dotace a který zničil zákeřně (mimo jiné pomocí EET) veškerou konkurenci.

  Příspěvek z 3. ledna v 19:05.
  Adam149 v něm napsal:

  Babiš je dobrej a Bašta je taky dobrej. Hotovo:-D8-D

  Příspěvek z 3. ledna v 19:04.
  Pitrys v něm napsal:

  Babiš je poctivý podnikatel který pouze využil privatizačních a dotačních zákonů
  To je Baštův problém

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  4. listopadu 2007 v 0:00
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ tisíc příspěvků
  Moderátorka:
  KájaMařík
  (kulisačka)