Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Křesťanství a vše okolo

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 21. května ve 20:03.
  Heďoušek v něm napsal:

  Též si to myslím. Evangelická církev aspoň drží krok s dobou a nedrží se těch „tradičních hodnot“ jak klíště.

  Příspěvek z 21. května v 19:53.
  Johannes v něm napsal:

  Já myslím, že dobrý krok okok

  Příspěvek z 21. května ve 14:30.
  Heďoušek v něm napsal:

  Českobratrská církev evangelická se omluvila homosexuálům.
  https://twitter.com/Jakub0Maly/status/1527739730871345152

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 13. května v 1:40.
  –MM– v něm napsal:

  VelkýBochník: Slučuješ (ne)chtění a (ne)víru.
  Pokud na světě existují nějaká příjemná překvapení, tedy dobré výsledky, které člověk nepředpokládal, tak tohle slučování nedává smysl, ne?

  Navíc to působí také jako symptom nezdravého vztahu – takové to klasické projektování rozhodnutí útočníka do vůle oběti ve stylu „můžeš si za to jen ty, já tě prostě musím trestat, takhle to chceš ty, ne já“.

  I tady jsem přesvědčen, že ten zdroj lásky je jiný jakkoli to lidi nazvou.
  Chtěl bych podotknout, že věda docela dobře ví, proč existuje láska.

  Příspěvek z 12. května ve 23:16, upravený po 6 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Tenoious: Nicméně tou placatostí to vlastně i začalo...;-D Až pak se přišlo i na to, že je kulatá a cosi se tam točí (prej to podle nich bylo Slunce tenkrát;-D).
  Takže ještě o to větší extrém;-D

  Příspěvek z 12. května ve 22:15.
  Tenoious v něm napsal:

  VelkýBochník: Už jsem se lekl, ale znělo to tak.

  Příspěvek z 12. května ve 22:10.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Tenoious: Takhle jsem to neřekl, koukni na to ještě jednou;-)

  Příspěvek z 12. května ve 21:41.
  Tenoious v něm napsal:

  VelkýBochník: Takže podle tebe je země placatá?

  Příspěvek z 12. května ve 21:09, upravený po 15 minutách.
  AndulkA2211 v něm napsala:

  Já si nedovedu představit život bez víry v Boha

  Příspěvek z 12. května ve 20:12.
  VelkýBochník v něm napsal:

  honzot: Řekl bych, že každý člověk, žijící v civilizaci dostane těch příležitostí za ten život tolik, kolik potřebuje. Nelze se pak vymluvit, že o Bohu neslyšel. Ale kdyby přece, tak věřím (a mám pocit, že je to i v Bibli), že ho Bůh bude jednou soudit spravedlivě a úměrně tomu, co mu bylo nabídnuto a co poznal.
  –MM–: Vyznívat může, ale není. Jak už jsem říkal: věřím tomu, že všechny ty věci jako láska, naděje, radost atd. pocházejí od stvořitele tohoto světa - Boha. Tudíž pokud s Ním jednou člověk nechce jednou tu věčnost trávit - nemusí. Ale bude ochuzen o to, co s sebou právě přítomnost Boha přináší. V tomhle způsobu uvažování to není trest, ale volba. Přitom Boží řešení je tak jednoduché: „Chceš? Tak pojď.“ Právě kvůli této jednoduchosti byl kdysi obětován Jeho vlastní syn, protože jinak bychom se k Bohu (obtížení svými chybami) nemohli přiblížit a bylo by to právě jen o tom pekle.
  Nicméně pokud jde o ty ideologie, tak jsem stejně toho názoru, že láska pochází od Boha. A je to zhruba stejné, jako když se lidé domnívali, že je Země kulatá a Slunce se točí kolem ní. Nějakou dobu to „fungovalo“, ale pravda byla úplně jiná. I tady jsem přesvědčen, že ten zdroj lásky je jiný jakkoli to lidi nazvou. Nicméně co se týká utrpení atomovky a utrpení v pekle, souhlasím, že ta atomovka je na tom líp, ale... takhle to prostě je.

  Příspěvek z 12. května v 18:46.
  Pitrys v něm napsal:

  Jediné co věřím jsou životy svatých protože jsou po nich kostry, takže byli. I jejich životy byly takové jak se píše. Je pravda že křesťanství je o lásce ale zázraky ani spasení není a Bůh a Satan také nejsou. Ale to je můj názor. Myslím si že křesťanství je jenom o tom jak se má člověk chovat slušně.

  Příspěvek z 12. května v 17:43.
  –MM– v něm napsal:

  honzot: Proto křtí miminka, aby to vypadalo, že jsou rozhodnutá.

  Colossus: Co přesně znamená výslovné zavržení?

  VelkýBochník: Tohle vyznívá dost sadisticky, ne?
  Kdybych byl bůh já, tak do pekla nepošlu nikoho, protože nekonečné utrpení mi nepřijde ospravedlnitelné v podstatě pro nikoho. Rozhodně bych neposuzoval, jestli mě měl dotyčný rád, to by mi přišlo poněkud vyděračské. Vztahy, kde jedna strana vynucuje lásku, ti nepřipadají špatné?

  Zrovna v té Severní Koreji láska mezi lidmi sice určitě je, ale tamní státem tlačená ideologie čučche žádného boha nezná, jejich spirituální cíl je absolutní soběstačnost, včetně obrany. Uctívat záměr vytvořit atomovou bombu zní sice divně, ale nezní i smrt v jaderné válce jako lepší osud než nekonečné utrpení v pekle?

  Příspěvek z 12. května v 7:28.
  honzot v něm napsal:

  A co člověk který pořád ještě neby do smrti rozhodnut?

  Příspěvek z 11. května ve 23:30, upravený po 16 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  honzot a Colossus: Já bych to viděl ještě z trochu jiného úhlu pohledu:
  Jakkoli zle to vypadá na Ukrajině, nebo v Severní Koreji, tak tam všude zbyl pořád ještě kousek lásky. Poznáš to podle toho, že se lidi žení a vdávají a myslím, že ne pouze z prospěchářství, ale proto, že se někteří mají rádi. Je tam láska, je tam i naděje, že se ještě může něco změnit a to přesto, že je tam oproti ČR (díky Bohu za tuhle republiku) naprosto nepředstavitelně strašně.
  Osobně si myslím, že láska je daná od Boha a je to vlastně jakási Boží podstata - Bůh sám.
  Jednou ale už nebude tento svět s tím „namixovaným“ dobrem i zlem, ale namísto toho bude místo, kde s Bohem budou ti, kdo s ním za života být chtěli. To je nebe a tam nebude ani kousek nenávisti. A pak také ale bude místo, kde nebude ani kousek Boha, to znamená lásky, naděje atd. a tím místem je peklo. Kdo s Bohem v životě nepočítal, proč by s ním Bůh měl trávit čas?
  Myslím, že i peklo by se stalo nebem, pokud by tam byl přítomen nějak Bůh jakožto samotná podstata lásky a samo nebe zas peklem, pokud by tam nebyl.

  Příspěvek z 11. května ve 23:16.
  Colossus v něm napsal:

  Kdo zavrhne Boha, nebude spasen. Řekl bych, že i ateisté mají šanci na spasení, pokud tedy Boha vysloveně nezavrhnou, vzhledem k tomu, že i v listu Římanům se zmiňuje spasení např. pohanů.

  Příspěvek z 11. května ve 22:14.
  honzot v něm napsal:

  Mám otázku,co se (podle křesťanů) snane s ateistou až umře? Může jít do pekla? Nebo do nebe? Vytratí se?

  Prodleva 2 roky.
  Příspěvek z 10. ledna 2020 v 17:43.
  –MM– v něm napsal:

  titin: Problém je, že pokud boha pojmeš příliš abstraktně, tak ti z náboženství nekouká žádná morální autorita. Všechny ty nízkoúrovňové podmínky pro existenci vesmíru a času a atomů jsou příliš odtržené od toho, jaké chování lidí je žádoucí a nežádoucí...

  Příspěvek z 10. ledna 2020 ve 2:29.
  titin v něm napsal:

  -MM-: Ale pokud na to aplikujeme ten názor, že bůh je všechno, tak ano, všechno stvořil bůh. Můžeme se na to dívat tak, že bůh je v podmínkách.
  Všechno je to o pohledu.
  Nikomu se nepovede náboženství dementovat, tedy alespoň ne jeho základní teze (samozřejmě, ty vedlejší jsou stavěny a bořeny jako na běžícím páse :D). To je spojeno s tím, že to opravdu o individuálních postojích je. (8:O)(8:°):-)8-P>X<-@=

  Příspěvek z 10. ledna 2020 v 0:19.
  Kopčem v něm napsal:

  -MM-:Jsem rád že jsi dokázal na tvé odpovědí mě že Bůh existuje.Spoustu věcí,které vytvořili lidé,přece vytvořil Bůh protože Bůh stvořil člověka,a tak to co vytvořili lidé přece vytvořil Bůh,další důkaz toho,že Bůh existuje

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 13. listopadu 2019 v 9:36.
  –MM– v něm napsal:

  Kopčem: Buď používáš nějakou jinou (a prakticky zcela neužitečnou) definici pojmu „stvořit“, nebo zapomínáš na spoustu věcí, které stvořili lidé. :-)

  „Které zvíře si stvořilo tohle hnízdo?“ – „Žádné zvíře, to Bůh.“
  „Které instituce stvořily stav, kdy hrozí nebezpečné sucho?“ – „Žádné, to Bůh.“
  „Kdo stvořil tento formulář u nástěnek?“ – „Bůh!“ ... ó, díky. :->

  Pokud tím chceš říct, že bůh je jakási první příčina všeho, tak to jednak není důkaz ničeho, jednak to je zbytečná informace, asi jako „Z čeho je tato omáčka?“ – „Z atomů!“.

  Kopčem v něm napsal:

  Zvířata ale vidíme,protože je také stvořil Bůh,všechno co vidíme stvořil Bůh,další jasný důkaz že Bůh existuje

  –MM– v něm napsal:

  Kopčem: Podobný důkaz jde zformulovat i pro jednorožce, malou mořskou vílu a hinduistické božstvo. Nedostatek důkazů přeci není důkaz.

  Mimochodem, spoustu věcí, které nejsou lidské bytosti, vidíme. Třeba zvířata. :->

  Kopčem v něm napsal:

  Boha nemůžeme vidět,protože to není lidská bytost,duši přece taky nevidíme,ale je stejně jako Bůh,takže to je jasný důkaz že Bůh existuje

  Prodleva 17 dní.
  Příspěvek z 26. října 2019 ve 21:54.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: O vzniku Země a její geologické historii víme dostatek informací zhruba o cca tři století déle, než víme o teorii velkého třesku. Krom toho je i teorie velkého třesku považovaná za prokázanou, protože máme změřeno, jak rychle se vesmír rozpíná, a i různá další pozorování potvrzují tento model. Existuje sice několik otazníků v tom, jak fungovala fyzika během prvních pár okamžiků (a jestli skutečně před třeskem neexistoval čas), ale na ně budou existovat lepší odpovědi než „aha, úplně všechno je úplně jinak“. :->

  Příspěvek z 26. října 2019 ve 21:20.
  Colossus v něm napsal:

  -MM-: Ale celý vznik země je postaven na teorii velkého třesku, což my nemůžeme dokázat, tak by se s tím zas tak neoháněl:-D

  Příspěvek z 26. října 2019 ve 21:14.
  Hejkal v něm napsal:

  Mám dotaz, jak se staví křesťanství a Bible k takzvaným orbům?

  Prodleva 9 dní.
  Příspěvek z 17. října 2019 ve 12:56.
  –MM– v něm napsal:

  Alpina: Můžeme hmotně dokázat, že první řádky Bible jsou nepravdivé. Nejde nejdřív stvořit nebe a zemi a pak teprve světlo, protože světlo je základní nosič informace. Víme, že ve vesmíru světlo vzniklo dřív než jakákoliv hmota. Jde to spočítat, jde to odvodit.

  Respektive možná by šlo by říct, že Bůh stvořil jen běžné viditelné světlo jen někde tady, ve vesmíru, který už před tím fungoval. Třeba že uplácal Slunce z kvantových fluktuací, po uplácání (neviditelné) Země s atmosférou. Ale to pak popírá myšlenku, že jde o stvořitele všeho, byla by to taková dosti kreativní interpretace textů, o nichž víme, že je psali lidé neznalí astrofyziky.

  Příspěvek z 17. října 2019 v 11:00.
  Alpina v něm napsal:

  Ano mohl, bůh může existovat. Ale máme důkazy. Nějaké jsou, ale není jich moc, takže nemůžeme hmotně dokázat jestli je bible pravdivá. Tomu že věříme něčemu, co jsme neviděly a nemůžeme pevně dokázat, říkáme víra. V podstatě každý člověk v něco věří. A je jenom otázka kdo má pravdu.
  Zde uvádím pár které se hodí k tématu:
  cs.wikipedia.org/wiki/Stvo%C5%99en%C3%AD%5fsv%C4%9Bta
  www.bible21.cz/online#genesis/1

  Příspěvek z 16. října 2019 v 17:17.
  Colossus v něm napsal:

  Samozřejmě že mohli existovat, ale já myslím to stvoření z hlíny, však víš co myslím:->

  Příspěvek z 16. října 2019 v 17:08.
  Mateas v něm napsal:

  Tak za predpokladu ze Buh existuje, nevidim duvod, proc by nemohl existovat Adam s Evou... ostatne se hovori i o jinych lidech stvorenych bohem. A Nebe se pise s velkym N, protoze je to „to“ Nebe. Neco jako Mesic.. viz www.mojecestina.cz/article/2008091306-velka-pismena-vesmir-a-nebe

  Jinak tim utrpenim jsem uplne nemyslel tyhle krajni pripady „lezaku“, ale kuprikladu me existencni „utrpeni“ :-3

  Statistika…