Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Křesťanství a vše okolo

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 14. listopadu 2017 v 0:24.
  klobáska v něm napsal:

  Bible je jako smluvní podmínky: Většina lidí jen dolistovala na konec a klikla na „I agree“. ;-)

  jenisek98 v něm napsal:

  oprava : číst Bibli

  jenisek98 v něm napsal:

  Kolik procent lidí myslíte, že se dostane do nebe: To nevím, ale šanci má každej tak asi hodně. Já křesťanství moc nerozumím, ale rád bych, už proto že jsem pokřtěnej. i jsem začal číst bibli, ale zatím jsem dal jen Nový zákon.

  Prodleva 2 dny.
  –MM– v něm napsal:

  DžungaráčekChlupáček: Proč je důležitá ta lítost? Normální pozemské soudy k ní přihlíží, protože naznačuje, že si pachatel uvědomuje své pochybení, že jej tíží svědomí a tím pádem je menší riziko, že přečin zopakuje. Ale proč přihlížet k lítosti po smrti?

  Rock_Lee13: Kdyby na tuhle tvoji otázku existovala v Bibli nějaká předepsaná tabulka, byl by celý systém víc motivační. Pokud jsou pravidla hry stanovená vágně, účastníci se méně snaží být lepší než ostatní. Správci náboženských textů si tento nedostatek uvědomili, proto vymysleli absurdně krutý zastrašující trest v podobě pekla. Moderní sekty na to občas jdou chytřeji a sestavují žebříčky (viz různé levely u scientologie apod.).

  Příspěvek z 11. listopadu 2017 v 7:00.
  Lumpaci v něm napsal:

  Všichni přijdou do pekla. :-( Křesťani do muslimského, protože přidružují k Alláhovi a mulimové do křesťanského protože neuctívají Ježíška. ;-(

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To netuším, ale vìm, že Bůh odpouští - hlavně tedy, když člověk prosí o odpuštění a je mu to líto.

  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Kolik procent lidí myslíte, že se dostane do nebe, jaká část lidstva se dostane do očistce a jaké množství lidí se dostane do pekla po smrti?

  Prodleva 12 dní.
  Příspěvek z 29. října 2017 v 16:53.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Cože? [:-D

  Příspěvek z 29. října 2017 v 16:01.
  Lumpaci v něm napsal:

  No, podkal jsem i něco, jak to nazvat, jestli antiteista? Se při sebemenší zmínce o duchovnu rozčílil div jej neklepla Pepka. To jsem měl u oněch ateistů na mysli. Prostě lidé jsou různé. :-D

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 26. října 2017 ve 13:28.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je zajímavý

  Příspěvek z 26. října 2017 ve 12:10.
  –MM– v něm napsal:

  Lumpaci: Rozhodně nesouhlasím, že ateisti popírají cokoliv duchovního. To je častá představa některých věřících, kteří si nedovedou představit jiné zdroje pocitů, které oni prožívají ve vztahu ke své víře.

  Téměř každé lidské počínání má v sobě nějakou vědeckou složku – otázky typu „jak to funguje?“ – a duchovní složku – otázky typu „jaký to má význam?“. Ta duchovní složka je odjakživa hlavním motorem, vždy inspirovala vědecký pokrok. Jediný její problém je, že věda nestíhala na její otázky dávat odpovědi. Tak si lidi vymysleli nějaké náhradní, provizorní...

  Carl Sagan kdysi pravil: „Nejen, že je věda kompatibilní s duchovnem, je to hluboký zdroj duchovna. Jakmile si uvědomíme své místo v nesmírnosti světelných let a v běhu času, když pochopíme spletitost, krásu a nepatrnost života, pak ten povznášející pocit, ten pocit euforie a pokory zárověň, je nepochybně duchovní. Stejné jsou naše emoce v přítomnosti skvělého umění, hudby, literatury nebo činů příkladné nesobecké odvahy takových lidí, jako Mahátma Gándhí nebo Martin Luther King Jr. Představa, že věda a duchovno se nějak vzájemně vylučují, dělá medvědí službu obojímu.

  Je pravda, že duchovní složku života nevnímá každý, někteří lidé necítí potřebu pokládat si velké otázky, nepřemýšlejí o významech a žijí také spokojeně. To ale platí v podobné míře pro ateisty i pro lidi, kteří se považují za věřící.

  Příspěvek z 26. října 2017 v 10:40.
  Lumpaci v něm napsal:

  Je mnoho různých náboženských směrů a hádají se lidé navzájem mezi sebou jak Italové na trhu který z nich je ten pravý. K tomu navíc ještě ateisti kteří popírají cokoliv duchovního........ Ale jaká je skutečná realita?
  Co se tak zeptat někoho povolanějšího kdo o tom může vědět o fšem něco víc? Návodů je na netu volně habakuk, stačí trochu hledat.
  Jen se muší dát pozor aby takový dotázek nevypadal jako následující filmová ukázka. ]:-)


  Příspěvek z 25. října 2017 v 19:18.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Souhlasím s Markem.

  Příspěvek z 25. října 2017 v 18:05.
  _kebaba_ v něm napsala:

  viz ‚dejsis distraksn‘

  Příspěvek z 25. října 2017 v 17:13.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Tajy douhlasím

  Příspěvek z 25. října 2017 v 16:55.
  –MM– v něm napsal:

  Rock_Lee: Zabití jednotlivce jako nejtěžší možný hřích? To jsme někde ve středověku, že nic horšího neumíme?

  Nejtěžší hřích by podle mě bylo odstartování kolapsu falešného vakua. Zjednodušeně řečeno: existuje teorie, že to, co považujeme za vakuum, není skutečné vakuum a že prostor může existovat v ještě víc vakuovějším stavu, do kterého by to naše známé vakuum mohlo při nějakém vědeckém pokusu zkolabovat. Toto opravdové vakuum by se pak neřízeně rozšířilo rychlostí světla... v podstatě by vygumovalo vesmír. Nejsem odborník přes křesťanskou morálku, ale myslím, že zničení vesmíru by bylo těžší hřích než třeba naprogramování nepřátelské umělé superinteligence nebo vyvolání globální termonukleární války...

  Příspěvek z 25. října 2017 v 16:43.
  Krajanda v něm napsala:

  Podle mě to je taky zabíjení a pak si myslím i krádež

  Příspěvek z 25. října 2017 ve 13:51.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Jaký je podle vás nejtětší hřích, kterého se může jednotlivec dopustit?

  Podle mě je to porušení přikázání nezabiješ a neodpouštění drobných neúmyslných přešlapů u jiných.

  Prodleva 12 dní.
  Příspěvek z 13. října 2017 v 17:57.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Neverim ani v jedno

  Příspěvek z 13. října 2017 ve 13:53.
  dennisvet v něm napsala:

  Já částečně.

  Příspěvek z 13. října 2017 ve 13:51.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Jj, já jo

  Příspěvek z 12. října 2017 v 18:10.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Věříte v nebe a peklo, nebo i v očistec?

  Já jsem sympatizant katolického křesťanství, a proto věřím i v očistec.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 7. září 2017 v 18:43.
  –MM– v něm napsal:

  Rock_Lee13: Je důležité, z čeho mé názory vycházejí? Mám nějaký morální kompas, který mi logicky dává smysl, a podle něj posuzuji úvahy, které jsou mi předkládány.

  Rozebírá některý z písemných pramenů o křesťanství mé výtky vůči peklu a nebi? Jako zdánlivé řešení se nabízí očistec, ale ten oba problémy jen o kousek posouvá (pokud není úplně pro všechny).

  Příspěvek z 7. září 2017 ve 14:04.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  -MM-: Tvé názory vychází z bible a náboženských textů, nebo se jedná čistě o tvůj osobní názor, který vychází z toho, jak by to bylo ideální?

  Moje názory na křesťanství jsou z velké části odvozené z písemných pramenů, které se týkají tohoto náboženství.

  Příspěvek z 7. září 2017 v 0:00.
  –MM– v něm napsal:

  Rock_Lee13: Fajn, pokud si tedy nepředstavujeme peklo jako místo věčného utrpení, ale jen jako trvalé kóma, tak má toto pojetí podle mě pořád obrovský problém s nepoměrem důsledků. Celé široké spektrum lidského počínání se vykrátí do dvou možností – buď je odměněno věčnou pohodou, nebo potrestáno věčnou nicotou.

  Pokud si všechny lidi na světě oboduji podle toho, jak moc jsou hodní/zbožní/atd., mínus jaké spáchali zločiny/hříchy/atd., a seřadím je vedle sebe podle počtu bodů, tak by někde mezi nimi měla existovat ostrá hranice, kdo půjde do nebe a kdo ne... chápu to správně? Někde zlom být musí. Podívám-li se na dvojici lidí těsně kolem této bohem určené hranice, budou se pravděpodobně lišit jen v nějaké drobnosti. Ten na hodné straně bude mít na svědomí nějaké dobré skutky a nějaké průšvihy, ten na zlé straně bude mít také na svědomí nějaké dobré skutky a nějaké průšvihy, akorát bude mít třeba o jeden malinký průšvih – třeba o jednu špatnou myšlenku – víc než jeho soused na hodné straně. Přijde ti fér, že rozdíl jedné špatné myšlenky může určit, jestli bude duše navždy v nebi, nebo navždy mimo?

  Nekonečné utrpení je nemorální, ale nekonečné blaho jen pro vymezenou skupinu lidí není o moc lepší. Svět totiž není černobílý, nejde si populaci rozdělit na hrdiny a padouchy. Lidské duše mají miliardy odstínů šedi.

  lumpaci: „Země je tu 4 miliardy let, život na ní v různých formách déle než miliardu.“ – jen upřesním, že déle asi tak o tři miliardy let. Vznik života se odhaduje na období 3,77 až 4,28 miliard let (údaj podle studie od Matthewa S. Dodda a spol. vydané v časopise Nature letos v březnu). Dalo by se však říct, že zhruba před miliardou let okusily formy života poprvé jablko poznání :-)

  FrantaDinosaurus: I v zemích, kde mají jednoznačnou odluku církve od státu, křesťanské školy existují, akorát nejsou státní, ale soukromé. Úplný zákaz nábožensky nevyhovujících škol bys našel jen ve státech, které jsou naopak nezdravě přimknuté k nějaké ideologii a bojí se konkurenčních myšlenek.

  Příspěvek z 6. září 2017 ve 20:41.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  tak jasně, každému přijde špatné něco jiného, ale není to tak, že by mi přišlo, že je to špatné pro mě samotného, spíš je to špatné pro všechny

  Příspěvek z 6. září 2017 ve 20:31.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Přičemž o tom, co je špatné, rozhoduješ ty?

  Příspěvek z 6. září 2017 ve 20:02.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  kdeco ne, jen to špatný 8-o

  Příspěvek z 6. září 2017 v 19:31.
  Lumpaci v něm napsal:

  Kebaba, nejhorší na tom je že něco dál být může. :-(

  Příspěvek z 6. září 2017 v 19:03.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Koukám, že jsi z těch, kteří by nejraději kdeco zakázali?

  Statistika…