Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Křesťanství a vše okolo

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 16:54.
  –MM– v něm napsal:

  DžungaráčekChlupáček: Když toho nelituje, tak si zaslouží věčné utrpení?
  Takže třeba i to batole, které rozbije vázu, by si zasloužilo doživotní mučení, když by toho nelitovalo? To je přeci naprosto zvrácená myšlenka. Pokud skutečně existuje nějaká vyšší bytost, tak buď peklo neexistuje, nebo je to sadista.

  FrantaDinosaurus: Já tě nechci přesvědčit, chci ukázat, že tvá argumentace je chybná, že vycházíš ze špatných (nebo žádných) dat. Jestli si z toho něco vezmeš, to už je tvoje věc. (Tyhle metadiskuse o tom, co je čí jen názor a co kdo komu nebere, jsou celkem k ničemu, je lepší se držet tématu.)

  fyrefli: To mi nedává moc smysl. Pokud člověk udělá tu chybu, že lituje, tak této chyby by pak neměl litovat? Nebo skončí v nekonečné smyčce? :-)

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 13:50.
  fyrefli v něm napsala:

  Největší chyba kterou může člověk udělat je litovat svých rozhodnutí

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 13:48.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  hele to je těžké, ty máš svou pravdu, o které mě nepřesvědčíš a já mám tu svou, o které tě ani přesvědčit nějak nechci, tak to bývá a myslím, že to tak být má

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 11:00.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Když toho člověk nelituje..
  Taky se nad ním může Bůh smilovat

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 1:30.
  fyrefli v něm napsala:

  Člověk má v životě občas horší chvíle než by měl mít v pekle. Jinak cena za hřích je smrt ale to i za cnost.

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 0:05.
  –MM– v něm napsal:

  Pokud cosi jako peklo existuje, pak je celý tento systém sám o sobě extrémně nemorální. Nekonečně dlouhý trest za jakoukoliv konečnou činnost je z principu špatný a zavrženíhodný.

  Člověka také nikdo neodsuzuje na doživotí za to, co udělá v první setině života (když jako batole třeba rozbije vázu) – přišlo by nám to jako týrání. Pokud je duše věčná, tak její pozemská existence tvoří míň než setinu – tvoří jednu nekonečninu, tedy naprosto zanedbatelný zlomek... a za to, co během něj spáchá, by měla být trestána navěky? To přeci nedává žádný smysl, bylo by to sadistické.

  Můžete namítat, že v dospělosti už má člověk rozum a musí nést za své činy odpovědnost až za hrob. Naneštěstí to ale takhle s tím rozumem nefunguje, rozum a zkušenosti získáváme postupně celý život, učíme se z vlastních chyb. Zastaví smrt příliv zkušeností? Pokud ano, nemá posmrtný život žádný smysl. Pokud vývoj rozumu nezastaví, jsme zase u toho, že je člověk u božího soudu rozumově slabší než batole ve srovnání s moudrostí, kterou by mohl nabýt během nadcházející věčnosti, a není tedy fér jej přísně trestat za mladické nerozvážnosti.

  Už jste nad tím někdy zkoušeli takhle přemýšlet? Podle mě, nehledě na to, jestli bůh existuje, je peklo nesmyslně krutý nápad. Sdílí také další problém absolutních trestů: hříšník si může říct „stejně půjdu do pekla za čin A, tak už můžu klidně spáchat i B“. Má-li jisté nekonečné utrpení, už skoro nic neriskuje, jakýkoliv pozemský trest bude proti tomu nic...

  FrantaDinosaurus: Nemusíš se mnou souhlasit, stačí se podívat na data. Jsou státy, kde je větší procento věřících, v jakémkoliv ukazateli inteligence stabilně slabší, než státy, kde je věřících méně?

  Vymanit se z tradic, ve kterých je člověk vychováván, je mnohem náročnější, než si myslíš. Na YouTubu je plno videí od amerických ateistů, kde popisují, čím během svého prozření prošli. Blízcí s přirozenou autoritou (rodiče, prarodiče) jim najednou připadají jako naivní hlupáci. A opačným směrem je vztah také komplikovaný – věřící rodiče mají o své nevěřící potomky strach, že si odklonem od víry zničí budoucnost, takže je zkouší jakýmkoliv způsobem napravit. A pokud chtějí dítě zachránit před peklem, účel světí prostředky, hm? Jakoukoliv nepříjemnou náhodu pak také okolí vnímá jako boží trest a projevuje menší ochotu drzému rouhačovi pomáhat.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 20:50.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Jj, je to utrpení

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 20:43.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Peklo není „místo“ ve smyslu nějaké lokalizace definované nějakými prostorovými souřadnicemi, peklo je stav duše, a to stav utrpení, bez konce a bez jakékoli možnosti změny. A v zásadě peklo není nějaký osud, který na člověka znenadání spadne, ale stav, ke kterému člověk směřuje již za svého života.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 20:31.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Ja nevim, jestli primo verim v peklo, libilo se mi to v Duchovi (tim myslim film), jakoze muze to.byt zajimave. "Hodni" lide jdou po smrti do nebe, "zli" nekam do pekla (treba si je odnesou demoni z pekel jak ve filmu), ale nedovedu si predstavit, co tam dole po smrti delaji. Vari v kotli? Nebo jsou sami vareni?

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 19:37.
  SVETLO v něm napsal:

  Já na peklo nevěřím :-) Vy ano?

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 19:27.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  tomu se prostě dá věřit, že někdy existoval nějaký člověk, co se jmenoval ježíš, proč by ne. věří v něj jen hloupí, protože rozumní to nemají zapotřebí a uvědomují si, co je a není reálné. v podstatě s ničím co píšeš nesouhlasím. že jsou nějaké zvyklosti je pravda, ale nic to neznamená, je to na každém jak se rozhodne a zda se nechá zaslepit nějakými bludy nebo ne.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 19:09.
  –MM– v něm napsal:

  Díky za vyčerpávající odpověď :-)

  Věříš třeba, že existuje peklo? Tedy místo určené k věčnému utrpení?

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 18:45.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  -MM- věŕim v Boha

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 18:36.
  –MM– v něm napsal:

  FrantaDinosaurus: Proč věříš, že Ježíš existoval? (Když píšeš, že byl feťák...)

  Proč si myslíš, že v boha věří jen hloupí lidé? Statistiky naznačují, že víra je do značné míry dána výchovou a tradicemi. Takže kdyby ses narodil v Polsku, byl bys nejspíš křesťan, kdyby ses narodil v Egyptě, byl bys nejspíš muslim, kdyby ses narodil v Indii, byl bys nejspíš hinduista, kdyby ses narodil v Izraeli, byl bys židovského vyznání – a tvoje inteligence by na tom nejspíš zase tak moc nezměnila (čímž ale neříkám, že nemá žádný vliv). Ve všech společnostech jsou hloupí i chytří lidé.

  Samotná víra v boha má také spoustu podob, nejde všechny věřící hodit do jednoho pytle. Některé podoby jsou hloupé – třeba když je někdo přesvědčený, že svět vznikl před pár tisíci let, nebo že schizofrenika vyléčí vymítáním ďábla – to jsou prostě zastaralé úvahy, které ignorují vědecké poznání. Jiné jsou lehce naivní – třeba když někdo předpokládá, že bůh poslouchá zrovna jeho modlitby, nebo když věří v pokračování života po smrti – s tím věda nic moc nenadělá, nejde je s určitostí vyvrátit, jsou jen nepravděpodobné. Další podoby víry jsou tak mazané, že kolem nich ani nejde vybudovat spor – třeba když si někdo dosadí nějaký (boží) záměr do velkého třesku nebo do náhodných jevů v kvantové fyzice, prostě do míst, kde nejspíš nemáme šanci nikdy získat skutečné odpovědi.

  DžungaráčekChlupáček: Čemu přesně věříš?

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 17:50.
  dennisvet v něm napsal:

  Věřící téměř nejsem, ale neodsuzuji. Pokřtěná jsem.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 17:19.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Prominte. Fakt jsem nechtěla tohle. To fakt ne, myslela jsem si že si tu budeme jen povídat, no ale ni . Stejně jsem to zavinila ja.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:37.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  nemyslím si, že by si lidi měli nechávat své názory pro sebe, to je totální hloupost. neříkám, že je vždy potřeba každému všechno cpát, ale jestliže se tu diskutuje na tohle téma, přijde mi to zcela v pořádku

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:32.
  SVETLO v něm napsal:

  Kebaba: Souhlas

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:32.
  SVETLO v něm napsal:

  K ničemu by to stejně nevedlo...

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:31.
  SVETLO v něm napsal:

  Ok, když myslíš... Nehodlám se s tebou dohadovat...

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:31.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Na tohle nemuzu jenom koukat jo... Souhlasim s S, plno lidi ma asi stejny nazor, plno lidi je vericich a plno lidim je to sumak. At si ma kazdy svuj nazor, ale rozhodne by si ho mel nechat pro sebe a necpat ho vsude kam se vetsinou ani nehodi, kde to ostatni muze jen rozcilit nebo znepokojit. A rozhodne by se nemel podavat v tomhle hnusnem tonu. Ok, mejte si svuj nazor, ale ostatnim ho opravdu cpat nemusite. Jak uz jsem rekla ja, v Boha neverim, nejsem verici, ale mohla bych o nem dost uvazovat, protoze se mi parkrat stalo dost zajimavych veci, ktere se daji prisoudit zrovna jemu. Nazev teto nastenky napovida, ze se zde mohou sejit nejen verici, ale treba i neverici, muzou treba sdelit ostatnim, jestli jsou/nejsou pokrteni, proc, proc ne, ale psat tu hnusne a urazejici prispevky opravdu neni vhodne.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:24.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  lépe bych to napsal, ale to bych tu riskoval ban. není to žádná urážka, tak to prostě je

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:21.
  SVETLO v něm napsal:

  Plno lidí zastává stejný názor jako ty. Neříkám, že je přímo špatný, akorát jsi to podle mě mohl napsat trochu lépe. A také jsi mi ještě neodpověděl na otázku.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:13.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  tohle není vhodné? nic nevhodného na tom nevidím, tohle je moje přesvědčení a mrzí mne, že ještě dnes se lidi neumí srovnat s tím, že má někdo jiný názor, který se neslučuje s názorem většiny a tím pádem je hned špatný a nevhodný

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 13:10.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Jsem pokrtena, ale verici nejsem

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 12:54.
  SVETLO v něm napsal:

  Měl by ses vyjadřovat trochu...vhodněji. Také sice nejsem věřící, ale proč bych měl kvůli tomu někoho urážet? A taky nechápu, proč jsi Ježíše označil za feťáka.
  Hlavně mi tu nezačínej psát, že to je jen tvůj názor a ať ti ho neberu, protože tak to není...

  Příspěvek z 19. srpna 2017 ve 12:47.
  FrantaDinosaurus v něm napsal:

  všechny náboženství jsou hloupé výplody lidí, kterým můžou věřit jen ještě hloupější lidé, církve jen kradou a ježíš byl úplně obyčejný feťák

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 11:21.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Bůh podle mě není (nechci se hádat,jo)

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 11:04.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Já křesťanka jsem. Mám moc ráda Boha celým svým srdcem I mé bližní. Bohužel nejsem pokřtěná, ale chtěla bych se nechat pokřtít, za 2 roky, už to mám naplánované.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 11:03.
  pastelka72 v něm napsala:

  Nejsem věřící.

  Statistika…