Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Křížovkářský slovník: Zvířata

  « Novější příspěvky
  Adee v něm napsala:

  PLEJTVÁK=největší
  PLEJTVÁK=nejtěžčí může to být i takto?

  –MM– v něm napsal:

  Zapomněl jsem napsat, že slovo musí být jedno slovo. :-D
  Jo aha, takhle... legenda je vysvětlivka, slovo je hádané slovo. Ty jsi to vlastně měla dobře, ale naopak.

  Adee v něm napsala:

  Edit:Juj opravím
  PAPOUŠEK(hroch:-D)=barevný

  –MM– v něm napsal:

  Loni jsem zmínil, že bychom na Alíkovi mohli mít tematické křížovky, jejichž slovník by byl plněný nástěnkou – viz www.alik.cz/n/vytvorime-tematicke-krizovky

  Chtěl bych si zkusit, jak to bude fungovat. Začněme třeba zvířaty. ;-)
  Jako slova můžou být jména zvířat, jména částí zvířat, slovesa související nějak se zvířaty...

  Příspěvky v této nástěnce formulujte tak, že uvedete:
  SLOVO = legenda

  Můžete v jednom příspěvku zmínit i více slov, každé na nový řádek. Slovo pište vždy velkými písmeny. Mezi slovem a legendou musí být rovnítko. Legendu začínejte malým písmenem (pokud není k velkému písmenu důvod) a nezakončujte tečkou, není to věta. Legenda musí být napsaná obecně (takže rozhodně ne „jméno mého pejska“) a musí vyžadovat pouze znalosti spadající do obecného tématu zvířat (takže ani „jméno pejska uživatele XYZ“). Může být nějak humorná, ale nesmí obsahovat smajlíky ani jiné formátovací výstřelky. Neměla by být také nepřiměřeně těžká.

  Pokud je slovem podstatné nebo přídavné jméno, mělo by být v prvním pádě jednotného čísla (mrož je OK, mrožům ne). Sloveso by mělo být v infinitivu (štěkat je OK, štěkají ne). Legendy pro přídavná jména se vzorem mladý by měla jednoznačně naznačovat rod (aby bylo zřejmé, jestli končí na , , ).

  Cokoliv, co není míněno jako slova do křížovky, pište kurzívou, prosím. Cokoliv, co tato pravidla nedodrží, bude smazáno. Obecné komentáře k tematickým křížovkám piště prosím do té výše odkázané nástěnky, nikoliv sem.

  Někdy během prázdnin vytvořím automat, který slova z této nástěnky dovede načíst a zapracovat do hry. Na rozumnou funkčnost bude nejspíš potřeba několik stovek slov.

  Statistika…