Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  LGBT

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 30. července v 17:48.
  Qietro v něm napsal:

  Já používám vždy jen LGBT, nemám rád dlouhé nicneříkající shluky písmen ve zkratkách, které se špatně pamatují. Nelíbí se mi ta zkratka.

  Příspěvek z 30. července v 17:47.
  Morell v něm napsal:

  Pro tebe je nejlepší označení LGBTQIA+? to jsi všechno z toho? Jak to zvládáš? 8-D

  Příspěvek z 30. července v 17:43.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  To I a A jsou docela podstatné... Protože intersex jsou vlastně lidé, kteří se už narodí tak že spadají v obou pohlavím nebo k žádnému - zase je to dáno hormony a genetikou - a můžou mít třeba ženské i mužské rysy a pohlavní znaky.

  A myslím že asexuálové jsou docela významná skupina...

  Ale to už je asi věc každého. Já osobně cítím že je pro mě nejlepší používat LGBTQIA+, ale pokud to někoho obtěžuje tak stačí LGBT+

  Příspěvek z 30. července v 17:38.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Preto je tam + 🤦‍♀️

  Příspěvek z 30. července v 17:37, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsal:

  LGBTQIA+
  ????
  Jako fakt? Myslím, že už se to trošku přehání, protože jestli se členové každé nestandartní sexuální orientace budou chtít přidat do názvu, za chvíli to bude zkratka na několik řádek. ;-D
  Jen tak jsem zadala do Googlu, abych se podívala, kolik těch odchylek je, a má jich být i přes 500. 8-D No to bude zkratka.

  Příspěvek z 30. července v 17:21.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Nie všetko sa tak dá preformulovať ^^

  Příspěvek z 30. července v 17:14, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  LillMissAlex: Proč si myslíš, že slovo „porucha“ musí jakkoliv souviset s ubližováním? Přijde mi to jako zbytečný terminologický zmatek.

  A depresia ubližuje. Tomu, kto ju má.
  Takhle kreativně jde přeformulovat úplně jakoukoliv poruchu, ne?

  Jakákoliv odchylka od normálu je svým způsobem porucha. Některé jdou opravit, některé ne. Nijak to nevypovídá o tom, co ten porouchaný člověk dělá a jak by se s ním mělo zacházet.

  Já třeba nosil kdysi rovnátka. Před rovnátky jsem měl porouchané zuby, teď mám srovnané porouchané zuby. :-D

  Příspěvek z 30. července v 17:02.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Jediná možnost jak se dá brát transsexualita jako porucha je to, když někdo řekne:

  „Ano, transsexualita je porucha v tom, že kvůli hormonům ještě před narozením se utváří mozek jindy než tělo. Takže může nastat problém mezi odlišností těla a mozku... A jediný způsob jak tohle vyléčit je transition - tedy operace a změna pohlaví.“

  Rozhodně se to ale nedá brát jako třeba právě zmíněná deprese. :-|

  A spousta transvestitů nebo třeba Drag Queens to mají jako zábavu. - Někoho baví kreslit, někoho jezdit na kole... A někoho např dělat Drag - což je vlastně jako takové divadlo. Protože Drag Queens mají svoje speciální umělecká jména a vlastně dělají show/představení... A často si vytvoří i umělou personu za jakou hrají a převlékají se za ni. :-D

  Příspěvek z 30. července v 16:33, upravený po 6 minutách.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Depresia je ochorenie celého organizmu. Nie je to teda slabosť, nedostatok vôle alebo sebadisciplíny. Vedie k pocitom smútku, beznádeje, k strate prežívania radosti, energie aj vôle.

  Depresia je choroba. To však neznamená, že v depresii je človek „nenormálny“ alebo „bláznivý“. Je však bez síl, energie, má smutnú náladu a vyčíta si to. Nemôže fungovať v každodenných záležitostiach. Nesústredí sa. Nedokáže sa radovať z vecí, ktoré ho predtým tešili. Cíti prázdno v duši.

  Toto je odsek odborného článku, ale to je už od témy.

  A depresia ubližuje. Tomu, kto ju má. Transsexuál ani transvestit si neubližuje tým, že je trans-. Skôr im ubližuje spoločnosť, keď ich súdi.

  Příspěvek z 30. července v 16:28, upravený po 6 minutách.
  Qietro v něm napsal:

  LillMissAlex Už to chápu. Taky tam nezveřejnili úplně všechny poruchy. Nevidím v tom příliš logiku toho, co se tam rozhodli uvést a co ne. Ne každá porucha taky musí nutně mít vliv na to, aby člověk musel ubližovat druhým lidem. Třeba takový člověk s depresivní poruchou obvykle nikomu jinému neublíží. Není porucha jako porucha.

  Příspěvek z 30. července v 16:23.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Aj transexualita je v tom zozname, videla som ju tam. Neodpovedala som na tvoj príspevok ale na to, že v tom zozname sú veci, ktoré nikomu neubližujú a veci, ktoré ľudí aj zabíjajú.

  Příspěvek z 30. července v 16:20, upravený vzápětí.
  Qietro v něm napsal:

  LillMissAlex Protože se nachází v oficiálním mezinárodním seznamu klasifikací nemocí. Dříve byla brána i jako porucha homosexualita. Lékaři se tak rozhodli. Rozhodně nechci urazit žádného transvestitu, že má poruchu, jen to beru tak, do jaké kategorie oficiálně spadá.

  Edit: Já píšu o transvestistech a ty o transsexuálech, to jsou odlišné věci.

  Příspěvek z 30. července v 16:15, upravený vzápětí.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Nechápem, prečo by transexualita mala byť porucha rovnako ako pedofília, keď transexuál ľuďom neubližuje a neznásilňuje 🤔

  A nemyslím to zle voči tebe, len sa zamýšľam.

  Příspěvek z 30. července v 16:12.
  Qietro v něm napsal:

  LillMissAlex Netvrdím, že do LGBT nepatří i ostatní. Jen trvám na tom, aby se nepsalo o orientaci, když třeba takový transvestismus je klasifikován jako porucha.

  Příspěvek z 30. července v 16:09.
  –MM– v něm napsal:

  Přestaňte se laskavě navzájem pomlouvat.
  Proč automaticky nevěříte ostatním, že to, co říkají, považují za důležité? Proč si domýšlíte skryté motivace, když vám vadí, jakmile totéž dělá protistrana? Většina z té diskuse, která se tu odehrála za poslední dny, je tak strašně pitomá, že už by ji dneska dokázal vygenerovat počítač. ;-D

  Jedna strana káže o boží lásce, druhá strana káže o lásce mezi lidmi, ale z příspěvků čiší čirý vztek a opovržení.

  (Nevím, jestli bych sem teď měl dát také odkaz na nějaký obrázek, nebo na nějaký zahraniční článek, nebo jestli má vlídná slova pochopíte i bez toho.)

  Příspěvek z 30. července v 16:09.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Do LGBT+ nepatria len orientácie, ale aj gendre, to je napríklad transexuál. U nás pre to je jedno pomenovanie - pohlavie. V angličtine sa to delí na sex (len muž/žena) a gender. Môžete to vidieť aj na dokladoch.

  Příspěvek z 30. července v 16:06.
  Qietro v něm napsal:

  UndiLoveMe69 Máš pravdu, není to orientace. Orientace je jen o tom, na jaké pohlaví se jedinec orientuje. Kromě heterosexuální, bisexuální nebo homosexuální orientace jiné nejsou, to ostatní jsou poruchy. A že jich není málo, tématu se týká F64 až F65 - https://old.uzis.cz/cz/mkn/F60-F69.html

  Příspěvek z 30. července v 15:26.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Penubra_Shade Samozřejmě. Stejně jako Kopčem, který se vymlouvá na to, že tahle nástěnka tady nemá co dělat. Protože jsou moc omezení na to aby respektovali něco, co se jim vyloženě nelíbí.

  Příspěvek z 30. července ve 14:02.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Colossus podle mě zase akorát hledá něco čím by mohl LGBT+ komunitu úplně odčernit...

  Příspěvek z 30. července ve 13:31, upravený po 11 minutách.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Ano, to o těch pedofilech vím. Skutečně se tam snaží vecpat, ale LGBTQIA+ je odmítá a vytváří články a sdílí posty a zprávy o tom, že PEDOFILOVÉ MEZI NÁS NEPATŘÍ. Oni sami jako komunita si vytvořili vlajky a snaží se je vecpat mezi ty naše a tvrdí, že když milují malé děti, tak je to přece taky sexuální orientace - což není pravda. Plus pedofílie je pořád vedená jako úchylka a ne jako orientace. ;-)

  https://i.pinimg.com/736x/85/34/e1/8534e1e20f00b3346f2bd1bfc3694ff9.jpg

  https://i2.wp.com/kitodiaries.com/wp-content/uploads/2018/07/pedo-rxn8.jpg?resize=495%2C442&ssl=1

  https://i.redd.it/u3ziw0xxfsr41.png

  https://66.media.tumblr.com/4a46a1010b9df3ae1a5359cf0608d50b/tumblr_inline_pd9wauJCvL1rldgmj_540.png

  Příspěvek z 30. července ve 12:53, upravený po 8 minutách.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Colossus Hele netuším. Nedivila bych se tomu kdyby se našla hrstka pedofilů co by chtěla do LGBT+ komunity (ale zároven jsem si jistá že plno pedofilům se to vůbec líbit nebude). Nic méně to vůbec nemění na tom to že LGBT+ komunita je rozhodně nepříjme. Příjmá transexuali,asexuali a všechno možné ale vše co maj společné je to že se to děje mezi dospělími a to pedofilie rozhodně není. Btw to že je někdo Gay nebo lesba ještě neznamená že jsou LGBT+.

  Příspěvek z 30. července ve 12:40.
  Colossus v něm napsal:

  To jsem vzal prosím pěkně z internetu. Nicméně mohl to být hoaxr to nepopírám a proto to neprezentuji jako okamžitý fakt. Přikládám odkaz na jeden takový článek, ale nejsem si tím jist: https://attitude.co.uk/article/paedophiles-want-to-be-accepted-by-the-lgtb-community-claiming-they-are-minorities-1/18461/
  Proč by nemohli? Blbců je na světě dost a ti schválí jakoukoliv hloupost.
  Je i plno LGBT lidí co odsuzují pridy, takže nevím jaká je podstata, když to nic neznamená

  Příspěvek z 30. července v 11:49, upravený po 6 minutách.
  Penubra_Shade v něm napsala:

  Colossus A to si vzal prosím pěkně kde? To je naprostá hloupost.... Pokud by skutečně pedofilové chtěli do LGBT+ komunity tak je určitě nepřímou protože LGBT+ komunita chce aby bylo normální mít i vztahy s tím koho milují apod. což jak víme u pedofilů fakt nejde....
  Navíc vsadím se že i plno pedofilů by bylo proti tomu aby byli v LGBT+ komunitě...;-)

  Příspěvek z 30. července v 10:59.
  Colossus v něm napsal:

  Nedávno jsem někde četl, že se chtějí do LGBTQIA+ přidat pedofilové. Jsem zvědav, jak se jim to podaří, protože pokud ano, tak by se ukázalo jak si spousta LGBT lidí protiřečila :->

  Příspěvek z 30. července v 10:32.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  Správně se používá LGBTQIA+

  1. lesbian
  2. gay
  3. bisexual
  4. transgender/transsexual
  5. queer/questioning
  6. intersex
  7. asexual, aromantic, acearo

  + - zbytek sexualit, genderů a ostatního

  A říct, že nám nestačí, že je někdo „teplý“ je fakt stupidní. :-| Protože když je někdo trans nebo třeba asexuál, tak vůbec nemusí být teplý. Proto asi existují různé sexuality atd. Ano - některé už jsou až přehnaně specifické, ale tady ty základní jsou fajn protože pak alespoň má člověk šanci pochopit sám sebe a když si hledá partnera/partnerku atd tak může specifikovat co vlastně hledá.

  A jak už bylo řečeno - homosexuální páry u zvířat se starají o mláďata která třeba přišla o rodiče nebo se o ně vlastní rodičové nechtějí starat.

  Plus další věc - pokud nás tedy všechny Bůh miluje... Tak proč by měl mít něco proti homosexuálům, hmmmm?

  A kdybyste se zamysleli - tak ve starověkém Řecku a i v dalších kulturách byly homosexuální vztahy naprosto běžné. ;-)

  Příspěvek z 30. července v 1:05, upravený po 3 minutách.
  LillMissAlex v něm napsal:

  To znamená, že je tam toho viac. Píše sa to miesto vypisovania skupín (asexual napríklad)

  A neznamená to len tamtie písmená ;)

  Tu sú vymenované snáď všetky:
  https://www.itspronouncedmetrosexual.com/2013/01/a-comprehensive-list-of-lgbtq-term-definitions/

  Příspěvek z 30. července v 0:58, upravený vzápětí.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Co to znamená lgbt+
  Vím co je to lgbt ale co je to ro plusko??
  lesby
  gayové
  bisexuálové
  transexuálové

  Příspěvek z 30. července v 0:54.
  LillMissAlex v něm napsal:

  @lekářský áno, aj kakao je teplé, ale rovnako tak všetci ľudia sú teplí. Ak by sme boli studení, tak by sme boli mŕtvi ale najviac podchladení. ;-)

  Příspěvek z 30. července v 0:27.
  LillMissAlex v něm napsal:

  A zasa ten Boh 🙄 to neviete použiť iný argument? Zvieratá sú homosexuálne tiež a starajú sa o mláďatá, ktoré nemajú rodičov. A ak by to bolo také zlé, prečo by to Boh dovolil? Hmm?

  Příspěvek z 30. července v 0:00.
  Kopčem v něm napsal:

  Nevím co to je homofobie,nevím co bych si měl strkat do skříně8-D.Vím co to je muž,žena a dítě,to je rodina.Opět opakují,Bůh stvořil muže a ženu aby před Bohem uzavřeli manželství a měli řádně vychované děti k obrazu Božímu.

  Kdo si nástěnku oblíbil?

  Nástěnka:

  Vznikla:
  26. června 2017 ve 21:12
  Založila:
  becherkovka
  Obsahuje:
  ~ 250 příspěvků

  Související dotaz: