Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  LGBTQ+ skupina?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 6. července v 19:14, upravený po 9 minutách.
  Blender v něm napsala:

  V dnesní době, mám takový pocit, se to bere jako nějaký trend. O to větší problém s tím mají LGBTQ+ lidi kteří si z toho nedělaji srandu takové starosti. Ono je vlastně úplně jedno jestli s tím souhlasím nebo ne, ale respektovat to můžu vždy.
  Já nevím jak vy, ale já když jdu po ulici tak za mnou hned nechodí lidi s duhovými plakátky se slovy „přidej se k nám, buď LGBTQ+“ :-D Takže zas tak otravný s tím nikdo není.
  Chápu že to někomu může vadit, ale cíleně vyhledávat diskuze a všechny stále dokola otravovat s těmi stejnými frázemi je fakt ubohé.
  Jestli je to nemoc nebo ne, špatné nebo dobré to je podle mě úplně jedno. Stále to jsou lidi co chtějí aby je měl někdo rád a chtějí mít lásku. I když nějakou trochu jinou.
  Respektujte to. Respektujte se.

  Příspěvek z 6. července v 18:36.
  Holka_z_města v něm napsala:

  ShabadacaG00D: Dát jim stejná práva jako…
  Proč to pořád řešíš a vracíš se zpátky k tomu samému? To nás tady chceš rozhádat nebo co? Dobře, chápu, že ti na tom něco vadí, ale nemusíš to tady opakovat pořád dokola. S tím Pride souhlasím s MrTheBestem. To že LGBTQ+ cpou pořád do filmů, nemusí znamenat to, že to cpou do každého filmu a jestli ti to tak vadí, tak se na to prostě nedívej.
  Nemusíš to tady pořád dokola rozebírat. To ti nestačí to, co jsi rozebíral předtím?

  Příspěvek z 6. července v 17:42.
  MrTheBest v něm napsal:

  ShabadacaG00D

  Pride je třeba jednou do roka a náhodou je to celkem hezká akce, plná barev, úsměvů, milých osob, mě třeba zrovna tohle nijak nepohoršuje.

  Zato například demonstrace dezolátů jsou mnohem horší, to je vždycky sraz tý největší lůzy, samí bezzubí a smradlaví lidi, to radši 365x do roka LGBTQ+ pride, než jedna akce dezolátů, protože ti mě svým chováním pohoršují a znechucují.

  Znám hromadu osob, z LGBTQ+ skupiny a velmi hodně z nich jsou víc slušní a milí, než ti, co jsou hetero, tak ať se klidně berou, mají svoje práva a tak, však je to jejich věc.

  Příspěvek z 6. července v 17:19.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Dát jim stejná práva jako normálním lidem, za to ale zrušení Pride, přestat je cpát do (dětských) filmů, nedávat jim mediální prostor, přestat uznávat duhu jako jejich symbol, a také by mohli přestat svoji orientaci neustále všem cpát a mluvit o ní

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 26. června ve 23:09.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  ShabadacaGood: Já vím, já Turecko miluji. :D

  Příspěvek z 26. června ve 22:40, upravený po 8 minutách.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  -MM-
  První odstavec jsem nějak nepochopil, mohl bys to upřesnit?
  Boomer se používá jako označení zahořklého a nadavajícího starého člověka, minimálně ve slangu mladé generace. A na rozdíl od tebe nečerpám z encyklopedie, ale z reálných rozhovorů a zkušeností, takže bys mi mohl věřit :D
  O genetiku se moc nezajímám, ale ty evidentně anoy takže co se genetiky týče klidně uznám že máš pravdu ty.

  L(GBT)ívaneček:
  To s tím rozmnožováním byl argument, proč LGBTQABC normální, ne proč bychom je neměli uznávat.
  Ne, není to žádná ochrana. Tady mi to nikdo necpe, ale venku ti to cpou pořád - třeba přes Pride nebo jiné akce.

  Papoušek:
  Jen tak mimochodem... proč máš na profilovce tureckou vlajku, když zrovna tam se k LGBT nestaví moc dobře?
  Nechci tě tím nijak zesměšnit nebo tak, jen mě to zajímá...

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 19. června v 16:28.
  Colossus v něm napsal:

  Tak samosebou je ta účast v seriálech hodně o slovíčkaření, zda tam musí být nebo ne, pochopitelně na to žádný spis není, nicméně je pravdou, že pokud autor chce globálně uspět, je začlenění menšin či jiných orientací nepsanou povinností. To negativně ovlivnňuje filmografii a její objektivitu - viz. nepovedený snímek Kleopatry, kde vyhrála rasová role nad důležitostí historické správnosti dokumentu a tak vznikl naprosto odporný počin, který si říká dokument. Je to stejné jako s tím, když si do filmu vložím erotickou scénu, abych obohatil scénář. Sice se to někomu může líbit, ale o kvalitě to vypovídá spíše negativně. Leč nezabrušujme moc do tohoto rozmanitého tématu.
  Já to samosebou nesrovnávám, ale příklady snad uvést mohu, ne?

  Co se týče oněch samotných genových dispozic apod., byl bych velmi velmi opatrný. To zabíhá do eugeniky a sociálního Darwinismu, což opravdu není hezké a bylo by dobré se tomu vyvarovat. Jak tu psal Pralinka - i člen, který se nemnoží, je důležitý.

  Příspěvek z 19. června ve 12:20.
  Lívaneček v něm napsal:

  ShabadacaG00D: „Hlavním cílem je se rozmnožovat, což homosexuálové nemohou.“

  A to znamená, že bychom je neměli uznávat? Plus existuje mnohem více opravdových nemlcí, které nemoce opravdu jsou a díky dnešnímu světu se mohou i tito lidé rozmnožovat, což pokud bych používal tvojí logiku, tak je to evolučně špatně. Ovšem sterilizujeme tyhle lidi? Nemyslím si, ovšem takovéhle sterilizace jsou úplně běžné třeba u trans lidí

  „Dosloga na konci každého příspěvků píšu, že pokud mi to necpou a nikoho tím neobtěžují, tak mi to nevadí.“
  není tohle trochu ochrana proti tvému jinak celkem queerfobnímu názoru? Vlastně čím si necháváš zadní vrátka otevřená? Přeci jen tohle ti nikdo necpe a zdá se mi, že reaguješ poměrně vytočeně, takže mi to trošku nepasuje ;-)

  Příspěvek z 19. června ve 12:02.
  Dadulik v něm napsala:

  Čtu tady různé názory na skupinu lidí lgbt+. Tak jsem si řekla, že se musím vyjádřit. Je smutné, jak někteří lidi lgbt berou. Řeknu vám, že sama jsem to do určité doby nechápala. Chodila jsem v minulosti s klukem. Jsem jak je zřejmé žena. Jsem již dospělá. Ale v době nácti let jsem chodila jak jsem již zmínila s klukem. S tím klukem bylo všechno v pořádku, byl hodný, milý, dobře se i učil a náš vztah byl krásný. V tý době jsem již měla od dětství nejlepší kámošku, která se mnou procházela každým obdobím i dobrým i zlým. Pomáhali jsme si ve všem. A tak jsem začala postupně zjišťovat, že k ní cítím něco víc. Ano u toho kluka mi něco chybělo i když to bylo hezké. A tá zmiňovaná kámoška to vycítila a jeden den se mě na to zeptala. Byla jsem v šoku. Nečekala jsem to a úplně se mi klepal hlas, začali se mi potit ruce a já vůbec nevěděla jak jí to říct. Jenže ona to už moc dobře věděla. A můžu říct, že to bylo něco nádherného. K žádnému klukovi jsem tohle nikdy nepocítila. A samozřejmě tá kámoška mě neodsoudila ani nevysmála. Ona byla a je pořád na kluky. Ale mluvila semnou o tom. Chápala mně, dávala mi pocítit a říkala mi, že si toho moc váží a že je to nádherné. Ona se somnou o tom bavila úplně normálně, řekla, že za to se stydět nemusím, že nikdy nevím co přijde a že je možné že jednou budeme spolu.Po čase, v 18-20 letech ona odešla a já taky a stratili jsme na sebe kontakt na dlouhou dobu několika let. A představte si, že ja jí miluji do teď, je to tak silné a zároveň krásné, protože mě nikdy neodmítla, vždy mě pochopila a nebála se toho, nebála se projevit i své emoce a pocity. Vždy jsme se měli moc rády. Kontakt jsme po dlouhé době na sebe našli, pořád jsme nejlepší přátelé a myslím, že náš vztah zůstane už navždy. A když jsme si po tolika letech zavolali, navázali jsme na znovu na tohle téma. Ona byla sama, neměla žádný vztah a v tú chvíli byla ještě více otevřenější. Hodiny a hodiny jsme o těchto citech mluvili. A můžu říct, že tyhle lidi, mají častokrát tu lásku silnější, krásnější, to puto je tak pevné. Možná i proto, že přece jenom holka holce více rozumí, řeknou si i to, co by chlapům nikdy neřekli. A to stejné platí pro opačné pohlaví. Ja jsem jí psala dopisy a doteď to funguje. A představte si, že ona ty nikdy nezahodila, nezničila, nestratila a i po tolika letech je pořád má schované. Všechny dárky má odemne uchované i když už třeba parfémy které jsem ji koupila před 18 lety jsou prázdné. Pořád je má. Takže prosím, nesuďte tyhle lidi. Jsou to úplně normální lidi jako i hetero. Já bych sama nikdy neřekla, že moje láska bude patřit holce. Nikdy bych neřekla, že se zamiluji do holky. A hodně mi pomáhá, když mě nesoudí ale mluví se mnou o tom. Je to úžasné ☺️

  Příspěvek z 19. června v 0:34.
  Pralinka2 v něm napsal:

  ShabadacaG00D: U jiných živočišných druhů také existují jedinci, kteří se nemohou rozmnožovat. Například u mravenců nebo včel. Ale tvrzení, že takoví jedinci nemohou nijak prospět mravenčímu nebo včelímu rodu, bych považoval za dost odvážné.

  Příspěvek z 18. června ve 23:59.
  –MM– v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Proč tolik lpíš na pojmech, o kterých říkáš, že vlastně nic důležitého neznamenají? Říkáš, že nenormální neznamená špatné, že nemoc (nebo něco jako nemoc) není něčím, co by se mělo nějak léčit nebo stigmatizovat… to je takové opatrné žonglování s ostrými slovíčky.

  Jako boomer se myslí zahořklý a na nové věci nadávající starý člověk.
  Ne, boomer je člověk narozený během baby boomu. V Americe se tím označuje generace narozená mezi roky 1946 a 1964, viz Wikipedie, nemá to nic společného se zahořklostí a nadáváním, není to urážka.

  Hlavním cílem je se rozmnožovat, což homosexuálové nemůžou.
  Hlavním cílem genu je maximalizovat počet svých kopií. K čemuž můžou vést mnohem složitější cesty, při kterých se někteří nositelé genu obětují. Stejně jako třeba podíl leváků je i podíl homosexuálů v celkové společnosti nejspíš výsledkem nějaké složité pravděpodobnostní evoluční hry. Kdyby to byla jen chyba, tak by měla pravděpodobně jednoduchou příčinu, šlo by najít nějakou jednu společnou kombinaci genů homosexuality, to se však (aspoň zatím) nepodařilo. Zrovna tak ale zůstává otevřenou otázkou, čím přesně homosexuálové zlepšili naším předkům šance na přežití genů. Existuje několik hypotéz, ale myslím, že žádný konsensus dosud nemáme.

  Příspěvek z 18. června ve 23:23.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Žížala:
  Však to reálně na konci každého příspěvků píšu - že pokud tím nikomu neškodí, ať si dělají co chtějí.
  Jinak ano, na posouzení, jestli je ona věc dobrá či ne, nemá její normalita žádný dopad - to jsem tu mimochodem taky psal.
  Jak už jsem napsal, LGBT nekvalifikuju jako psychickou nemoc, jen bych se k ní, hlavně co se výhod a nevýhod týče, takto choval. S léčením (které si nějak neumím představit) to nemá nic společného.
  Jejich zakomponovávání do děl zakazovat nechci, jen jsem tím myslel, že se mi to nelíbí a že já bych to na místě autora nedělal.
  Jako boomer se myslí zahořklý a na nové věci nadavající starý člověk. Je jedno, jestli je onen člověk Čech, Američan, nebo třeba Japonec ;).
  Evolucí se moc nezabývám, ale nějak si neumím představit, jak by mohli LGBT prospět lidskému rodu. Hlavním cílem je se rozmnožovat, což homosexuálové nemůžou.

  Papoušek:
  To, jestli je LGBT normální nebo ne, vůbec nesouvisí s tím, jestli je dobré nebo špatné. Už to píšu tak po třetí...

  Příspěvek z 18. června ve 23:08, upravený vzápětí.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  ShadabacaGood: Protože každý jedinec by měl mít právo na rovnost bez ohledu na svou sexuální orientaci. LGBTQ lidé se rodí s odlišnou sexuální orientací a neměli by být diskriminováni kvůli tomu, kým jsou. Každý by měl mít právo vybrat si partnera nebo partnerku, se kterou se cítí šťastný a naplněný, bez ohledu na jejich pohlaví. :)

  oooh příspěvek je smazaný. Dobře, ale i tak vysvětlím, proč je to normální

  Příspěvek z 18. června ve 23:00.
  –MM– v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Otázka, co je normální, je převážně zbytečná.

  Lidi také mají zkreslené vnímání, co je běžné a co ne, tím, co potkávají ve svém okolí. Typicky třeba hodně extrovertů si myslí, že introvertů je málo, protože je moc nepotkávají na akcích, kde se schází hodně lidí. Zrovna tak u mnoha trans lidí nejde bez bližšího zkoumání poznat, že jsou trans. Pokud člověk skutečně projde změnou pohlaví až do konce, tak to na něm nepozná ani jeho partner.

  Pokud se puberťačka rozhodne, že hodně moc miluje zpěváka Justina Biebera a že si jeho podobiznu nechá vytetovat na záda, tak také jde říct, že to není normální a možná je to i psychická nemoc (nezdravě silný parasociální vztah), ze které jí její blízké okolí zkusí vyléčit argumenty, že tetování je na furt, zatímco láska k Bieberovi přejde možná i rychleji než jeho kariéra. Ale společnost jako celek podobné úlety převážně toleruje, protože nepředstavují žádnou hrozbu pro ostatní.

  Šla by najít i spousta jiných příkladů, kdy lidi jsou nějak divní, ale pro ostatní převážně neškodní. To, jestli je stav hrozbou pro ostatní, mi přijde jako rozhodující faktor. Pokud se někdo fakt doopravdy cítí jako útočná helikoptéra, tak je lepší mu svázat vrtuli svěrací kazajkou dřív, než na někoho skutečně zaútočí – v tomto případě by větší tolerance mohla ohrozit ostatní. Ale jestli se někdo nechová podle toho, jak vypadá… co je komu do toho?

  neurážel bych je, nezabíjel, ale zároveň jim nedával žádné extra výhody
  Jak bys tedy tuto nemoc správně léčil? Nevěříš odborné veřejnosti, která už k nějakým závěrům dospěla?

  nezakomponovával je za každou cenu do filmů a knih
  A když je tam autoři filmů a knih zakomponovat chtějí, tak… co s tím chceš dělat? Zakázat to? Nikdo ti to nevnucuje. Můžeš nekoukat a nečíst, jako spotřebitel hlasuješ svými penězi.

  Třeba psychická porucha, kterou mezinárodní zdravotnická organizace označuje jako nikotinismus (tedy závislost na kouření cigaret), na rozdíl od genderové dysforie zabíjí miliony lidí a bývá ve filmech dlouhodobě prezentovaná pozitivně. Kdybys chtěl něco zakazovat v rámci ochrany veřejného zdraví, začni raději tím. ;-)

  Proč si vůbec myslíš, že zakomponování do umění je extra výhoda? Já jako ajťák nejsem nijak nadšen z toho, jak bývají ajťáci vykresleni ve filmech.

  Sice je to trochu boomerský argument
  Boomer je v ČR úplně jiná generace než v USA, tady byl baby boom v osmdesátých letech (tzn. boomeři jsou třicátníci jako já). Pokud chceš mluvit o důchodcích, používej raději pojem důchodce.

  Lidé se rozmnožují pohlavně, což znamená, že jsou potřeba dva jedinci opačného pohlaví.
  A nejúspěšnější přežití lidského rodu zajišťuje pravděpodobně i určitý mix homosexuálů. Prakticky všechno v lidské sexualitě je do extrému vyoptimalizované přírodním výběrem. (Ale to, jestli je něco přírodní, je celkem fuk, nepřijde mi to v této debatě jako rozumný argument ani pro, ani proti.)

  Lívaneček: „Nevím, proč by někdo něco podobného dělal ze srandy nebo z touhy být cool
  Hodně lidí není zajímavých vůbec ničím. Zejména, když se člověk porovnává na internetu s celým širým světem, může hledat něco, čím je ve svém kolektivu výjimečný. Netvrdím, že je to časté, jen, že se to také děje. Je očividné, že rozšířenost různých stavů částečně koreluje s tím, jak jsou populární na internetu. Což může mít řadu vysvětlení:

  1. Internetový trend zviditelňuje odvěkou situaci, o které se nevědělo, že je ve skutečnosti tak rozšířená. Jinými slovy: lidi se diagnostikují správně.
  2. Lidi kvůli trendu nacházejí na určité své vnitřní trápení snadné (ale chybné) vysvětlení. Jinými slovy: lidi si diagnostikují jiný problém, než jaký doopravdy mají.
  3. Lidi vědomě kopírují symptomy, které mohou díky trendu dobře prozkoumat, aby byly pro své okolí něčím zajímavější.
  4. Lidi nevědomě kopírují symptomy lidí, které sledují. Tento fenomén podvědomé nakažlivosti ještě není moc prozkoumaný.

  Čekal bych, že všechna čtyři vysvětlení budou částečně pravdivá. Jednička samozřejmě vypadá nejvíc fajn, že člověk díky internetu najde sám sebe. Ale to neznamená, že ty ostatní vůbec neexistují… a třeba zdánlivé rozšíření Tourettova syndrom nejde rozumně vysvětlit jinak než čtyřkou.

  Colossus: „Pokud žijeme v době, kdy se MUSÍ tyto postavy objevit v každém seriálu, je to smutné.
  Nemusí. Proč si myslíš, že musí? Kdo si myslíš, že o tom rozhoduje? Koukáš-li na americké seriály, tak o tom, co v něm bude, rozhoduje převážně americké publikum (nejčastěji střední vrstva), ve kterém jsou lidé různých ras, různého vyznání, různých sexuálních orientací a různého pohlaví. To je spousta eg, která chtějí tvůrci polechtat… a jakákoliv reprezentace, která nevede ke ztrátě sledovanosti, nejspíš přežije.

  díky tomu, že je někdo homosexuál, tak si nezasluhuje lítost více než člověk v krizi středního věku, s bipolární poruchou či třeba s problémy ve škole. Byl bych s tímto srovnáváním opatrný.
  Tak je nesrovnávej, ne? :-)

  Příspěvek z 18. června ve 22:40, upravený po 18 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  ShabadacaGood: Je to normální. Nevadí mi jestli se holka oblíká jako kluk, nevadí mi, jestli se kluk oblíká jako holka, nevadí mi, jestli je holka lesba a kluk gay. Člověk má právo milovat člověka, kterého miluje, at už se zamiluje holka do holky nebo kluk do kluka. Je to v pořádku. To samé i stejnopohlavní manželství, je to také v pořádku. podporuji své kamarády. A nemyslím si, že je to psychická nemoc. LGBTQ lidé jsou také lidé! Jak tady řekla Veryfr - také nechápu, proč to lidem tak vadí. Nechápu to.

  Souhlasím s Tuxem. Je mi líto, že někteří lidé mlátí a šikanují LGBTQ člověka. nelíbí se mi to. Také z celého srdce nesnáším homofobii. Homofobie a šikanování LGBTQ člověka mi leze hodně na nervy, strašně mě to štve!! :( Nevadí mi, že v některých filmech a seriálech jsou nějaké LGBTQ postavy.

  Příspěvek z 18. června ve 22:24.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Tux:
  Ne, není to normální :) Lidé se rozmnožují pohlavně, což znamená, že jsou potřeba dva jedinci opačného pohlaví. Pohlaví jsou dvě - samec a samice. LGBT tedy normální není (je to proti přírodě). Opět zdůrazňuji, že tím neříkám, že je tato skupina špatná.
  Na zbytek bych odpověděl stejně jako Colussus.

  Lívaneček:
  Promiň, vyjádřil jsem se špatně (respektive mi vypadlo slovo „jako"). Chtěl jsem tím tedy říct, že bych se k tomu choval jako k další psychické nemoci.
  Neřekl jsem, že to tu dříve nebylo, ale spíš o tom bylo malé povědomí. Teď, když všichni ví, že můžou být klidně Merkurem, může jim to zamotat hlavu. A to hlavně v době puberty, kdy člověk nemá ohledně sám sebe jasno.

  Příspěvek z 18. června ve 21:41.
  Colossus v něm napsal:

  Je nutno uznat, že homosexualita apod. jsou z hlediska sociologického deviace. Je to odchylka od většinové společnosti apod., nicméně je čistě na nás, zda ji budeme vnímat jako pozitivní či negativní.
  Co mi ale přijde opravdu problém dnešní doby je úmyslné vsouvání postav takové společnosti do téměř každého filmu či seriálu. Pokud žijeme v době, kdy se MUSÍ tyto postavy objevit v každém seriálu, je to smutné. A nejen to, je to přímo ostudné, že se dělají takovéto věci v kulturních záležitostech. To už téměř hraničí s propagandou a podobnými nehezkými věcmi. Osobně netvrdím, že jakákoliv účast takovýchto postav je škodlivá, to ne. Ale rozhodně by se nemělo jednat o podmínku, která musí být splněna. Tlačit přirozenost násilím není přirozené. Nutno také dodat, že toto vsouvání tematik podobného rázu vliv má nejen na dospívající. Uvidíme, zda bude pozitivní, zatím se setkávám spíše s opačnými výsledky, které se mi ani trochu nelíbí.
  Také mi přijdou problematické pridy. Opravdu nevím, zda se jedná o manifestaci nějakých myšlenek jako v 90. letech nebo pouze o nějaký náhodný pochod, kde blbnou lidé. Už rozhodně nevidím v pridech takový smysl jako kdysi. Lze samozřejmě namítnout, že i dnešní pride něco manifestuje, to ano, ale je to vidět?

  Jinak bych trochu bzrdil tady s honorováním této skupiny lidí, s čím si procházejí apod. Každá skupina lidí si prochází jinými terory a obtížemi, které jsou pro ně více či méně závažné - díky tomu, že je někdo homosexuál, tak si nezasluhuje lítost více než člověk v krizi středního věku, s bipolární poruchou či třeba s problémy ve škole. Byl bych s tímto srovnáváním opatrný.

  Příspěvek z 18. června v 17:46.
  Tux v něm napsal:

  ShabadacaG00D:

  Je to naprosto normální a rozhodně to není žádná „psychická nemoc“, nebo jak si to nazval. Jsou to lidé stejní, jako všichni ostatní (mnohdy i možná lepší, protože sami vědí, jaké to je být utlačovaný a nenáviděný). Byli tu s námi vždycky, a zaslouží si tak mít i stejná práva.

  A zrovna tito lidé to mají ve svém životě více, než jen těžké. Daleko těžší, než si ty sám možná dokážeš představit. Jsou často obětí šikany na školách a nevyhnou se ani divným pohledům ostatních lidí, či dokonce i výrazům odporu a strachu z neznámých důvodů. A zrovna takovéto příspěvky jim v tom moc nepomáhají. Spíše by si zasloužili dostat uznání za to, čím si každým dnem svého života procházejí. A když už ne tam venku, tak alespoň tady, na Alíkovi.

  A navíc, když už jsme u toho, tak za mě je úplně zbytečné tyto věci neustále řešit. Hlavní přeci je, jestli ten člověk není zlý, případně nemá nějaké jiné špatné vlastnosti, ne? Já osobně se snažím bavit a chovat se hezky ke každému, kdo se ke mně také tak chová. Víc už mě pak nezajímá.

  Já osobně jsem se vždycky snažil takovéto lidi více, než jen respektovat a psychicky podporovat, protože jak už jsem psal, tak to ve svém životě nemají vůbec, ale vůbec lehké...

  Jméno si při narození přeci také nevybíráme, ne? A vůbec nikdo se nás neptá, zda s ním souhlasíme, anebo ne. Tohle všechno by měla být pouze a jenom naše volba a nikdo by nás za ni neměl odsuzovat.

  ~Tux

  Příspěvek z 18. června v 17:13.
  Lívaneček v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Tomu věřím, protože přeci jen v Čr je takový názor rozsáhlý.

  Ovšem rozhodně bych neříkal to, že je to psychická.nemoc. To je úplně mimo realitu :-D
  Ovšem mezi tím, co je normální a nenormální. Byl jsem na takové přednášce a tam právě mluvil i ten pán o tom, že on třeba vůbec nepoužívá slovo „normální“ a přišlo mi to zajímavé

  A že dříve to nebylo? To je dost velký vtip :D
  Plus to, že si někteří myslí, že je to cool. Jako asi ano, někteří se najdou, ovšem jsou cool i takové věci, jako třeba to, že ti nedají doklady? :)
  To asi úplně.ne, co? Nevím, proč by někdo něco podobného dělal ze srandy nebo z touhy být cool

  Příspěvek z 18. června v 16:59, upravený po 13 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Do jisté míry souhlas, nicméně asi si nikdo nedovede představit, jakej teror duše LGBT lidi zažívají. O něčem z toho jsem měl možnost slyšet a proto maj taky můj respekt.
  Nicméně souhlasím v tom, že do jisté míry je soucit a pochopení vynucováno jaksi násilně a kdo nesouhlasí s trendem, tak „to má blbý“.
  Souhlasím s tím, že je něco špatně, že se muselo něco pokazit a nevíme co, jak a proč a že se nechci spokojit s obecným tvrzením „je to normální“ (a zvláště kvůli tomu, kolika bolestmi musí tito lidé projít, než sami sebe přijmou v jiném obraze - to, co si musejí prožít a potom ještě vyslechnout, normál fakt není). Ale řekl jsem si, že bylo dost trápení a byť nesouhlasím se vším, tak se budu snažit, aby i lidé smýšlející LGBT u mě našli pochopení, přijetí, zájem o to, čím procházejí a tak. Věřím, že demokracie znamená lásku a pochopení i přes rozdílnost názorů na věc. A tak se občas i na leccos ptám, zjišťuju, zkoumám,... A byť mám názory na leccos jiné, tak tu mám i dost LGBT kamarádů. A možná bych řekl, že opravdových, protože spolu překonáváme ty překážky, co život dává.
  Jestli něco pomůže, tak zájem. Nikoli třeba zas na úkor jiných, ale zajímá mě, jak třeba pomoct...

  Příspěvek z 18. června v 16:54.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  To co si myslím já si myslí dost lidí z mého okolí, takže nejsem sám :)
  Každopádně to můžeš aspoň zkusit, a když se ti to povede, budeš mít (co se tohohle webu týče) prvenství :D

  Příspěvek z 18. června v 16:47.
  Lívaneček v něm napsal:

  ShabadacaG00D: Na tohle bych ti řekl fakt dost věcí, jen lehce vím, že u tebe to moc nemá smysl, že tobě názor stejně nevyvrátím...

  Příspěvek z 18. června v 16:28, upravený po 5 minutách.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Já především nesnáším, když někdo říká, že je to normální. Není to normální. Tím neříkám, že jsou nějak špatní - nenormální ≠ špatný, i když to lidé vrozeně vnímají spíše naopak.
  Pro mě je tohle další psychická nemoc, kterou trpí větší procento lidí. Podle toho bych se taky k takovýmto lidem choval - neurážel bych je, nezabíjel, ale zároveň jim nedával žádné extra výhody a nezakomponovával je za každou cenu do filmů a knih.
  Sice je to trochu boomerský argument, ale i boomeři mají občas v něčem pravdu: může za to i dost internet a soc. sítě. Dříve by to, že se někdo může cítit jako jiné pohlaví, že nemusí zažívat romantiku, nebo že dokonce „existuje" další pohlaví mnoho lidí ani nenapadlo - zato teď je toho plný internet.
  A potom jsou tu samozřejmě lidé, kteří to berou jako cool věc, a tak jdou do zpráv s tím, že se cítí být gumovou kachničkou, nebo že se ožení sami se sebou a podobné kraviny.
  Ale jak říkám - ať si každý dělá co chce, pokud tím někomu neubližuje, ale ať to hlavně nevnucuje ostatním.

  Příspěvek z 18. června ve 13:21, upravený po 4 minutách.
  Lívaneček v něm napsal:

  Takže mám tu potřebu se tu také vyjádřit :DDD
  Já si osobně myslím, že jsem člověk, který to moc necpe. Ano, občas dělám na tohle téma dementní vtipy (některé mohli okusit lidé včera na srazu :D) ale jsou to vtipy, které nikoho neutlačují nebo neomezují. Já sám jsem trans. No my nepotřebujeme nějaké velké cosi a tak. Ani pride by nebyl potřeba, kdyby se lidé respektovali. Jsme v 21. století a pořád si nemůžeme vzít toho, koho chceme? Plus já pokud bych si procházel úřední tranzicí, tak nemohu mít ani to hloupé registrované partnerství a to je za mě problém :///

  Osvěta asi probíhá, ale málo. Netuším, jestli tu někdo znáte Lenku Královou. To je asi nejvlivnější trans žena u nás v Čr. Dělá právě osvětu. Možná ale vy budete znát spíše Jenny (níže i ve videu, ta s oranžovými vlasy)

  Ovšem pokud vás to jenom trošičku zajímá, tak si můžete pustit tento krátký spot od Transparentu (organizací zabývající se poskytováním informací, podpory a bezpečí pro trans a nebinární lidi)

  Mají celou sérii o šesti dílech („Co myslíš?“ se to jmenuje) a každý spot má asi minutu až dvě. Silně doporučuju

  Abych popsal třeba mé každodenní problémy, tak třeba právě již zmíněné „záchodové dilema“. Popíšu právě včerejší situaci:

  Jsem v restauraci a potřebuju si odskočit. Klasická situace muži/ženy. kam ale mám jít? Někdo by bez rozmyšlení řekl že na ženy, někdo zase na muže. Na ženách mě často lidi vyhazují ze záchodů, že jim prý chci ublížit a jsem úchyl... Na mužích ale zase nesmím promluvit, protože to by odhalilo mojí identitu. Kam jít ale tady? Jsem veřejně out a je divný jít na ženy, takže na muže? Ale co když tam někoho potkám... to bude divný, však to každý ví... Ale to stejné na ženách... Už tu stojím moc dlouho, vypadáš jistě divně, dělej, rozhodni se. Ale to nejde... Ale však jsou to jen dementní záchody, co s tím tak děláš hlavu? Hm...

  Situace zase z národního skautského jamboree: Jdu do sprch, logicky na ženy, to jako nad tím nepřemýšlím :D Ale jdu do prvního oddílu, nechtějí mě tam, ale co já s tím, mají to blbý... Objeví se tam jejich vedoucí a ta mě odvede za nějakými ISTéčky, však to moc hrotí, no ne? Tohle se zopakovalo ještě jednou, prostě mě tam nechtějí. Ztrácejí nervy a pustí mě do úplně jiných sprch někde od ostatních.

  Tohle jsou asi dvě situace z tohohle prostředí. Tohle většina lidí řešit nemusí, ale pro mě je to zbytečný stres navíc

  Nechci, aby to znělo jako stěžování si nad vlastním osudem, ale spíš jenom přiblížení se a ukázka, čeho by nás společnost zbavila, kdyby to přijala. To je ode mne asi všechno a na shledanou :DDDD

  Ještě tohle je fajn

  Příspěvek z 18. června ve 13:17.
  Phoenix1024 v něm napsal:

  Já se cítím jako útočná helikoptéra. :D Nelíbí se mi to. Jak tu někdo píše o respektu. xDD Tak si respekt musí zasloužit. :) Ale tímhle vnucováním atd tak fakt ne.

  Příspěvek z 18. června ve 13:15.
  YakariSioux v něm napsal:

  –MM–: Rozhodně se na ně nehodlám koukat, měl to být jenom vtípek, jak by to mohlo vypadat, kdyby se (naneštěstí? O:-) ) těch 70 pohlaví prosadilo, který mě napadl na zahradě a chvilku jsem se nad tím smál. Nejspíš bude lepší, když to zůstane při staru, kluk, holka a bez určení.

  Nebylo vůbec v úmyslu zkoumat pohlavní orgány, žádné péčko se mi nelíbí. Intimní partie jsou věci, které by měl vidět pouze jejich majitel, maximálně tak ještě matka, když potřebují vyřešit doma nějaký pupínek nebo dospívání, nebo doktor, když mají problémy, které nemohou vyřešit doma, jako třeba obřízku. Docela jiná situace jsou nudapláže, která mají svá určitá pravidla, nebo když se mohou na veřejnosti koupat bez plavek maximálně do 3 nebo 4 let.

  Osobně se k LGBT nehlásím, největší ironií mi přišlo, že když se na Facebook napíše vyzvání lidem, aby se to nepodsouvalo dětem a měly okolí vedené pouze ke dvěma pohlavím, dokud nedospějí, tak to smažou jako nenávistné projevy, ale například slepě podporují ukrajinský fašismus, když se pod pár příspěvků se slovy sláva Ukrajině napíše hajlování, tak to nesmažou. No, tam už je cenzura úplně zvrácená. A to mi teplí lidi nevadí.

  Příspěvek z 18. června v 11:32.
  Veryfr v něm napsala:

  Já třeba nikdy nepochopila, proč to lidem tak vadí. To ti dělá takový problém respektovat (ne hned mít rád a chápat, ale respektovat) druhého? To se v 21. století, v roce 2023 pořád musí lidi hájit za něco, za co nemůžou?

  „Ale je to proti přírodě!“. Proti přírodě jsou například i bílý tygři, albíni a další mutace (nejen) u zvířat. Je fakt hloupé nazývat člověka „špatným“ a „proti přírodě“ za něco, co nemůže ovlivnit. To samé například barva kůže nebo psychické/fyzické poruchy :-) Navíc tu LGBTQ+ skupiny byly odjakživa, jen se to teď víc normalizuje a není to už tak tabu. Homosexualita se ukazuje i u zvířat (nejvíc asi tučňáci), takže to proti přírodě fakt není, když se to v přírodě přímo vyskytuje.

  „Ale je to proti mojí církvi!“. A církev ti přikazuje nenávidět cizí (většinou úplně normální a nevinné) lidi? Přikazuje Bible snad, abys to považoval za hřích a utlačoval menšiny? :-) Já Bibli sice nečetla, ale dost pochybuju. Navíc znám dost lidí z různých církví a náboženství, hlavně katolíky, kteří jsou s tím úplně v pohodě a nevadí jim to. Tak neobraňuj svou nenávist církví.

  Nemusíte přímo chodit na Pridy (to taky nedělám), všude cpát věci na tohle téma, ale jen to respektovat.
  Ano, najdou se i „špatní“ lidi z této menšiny, ale tak je to všude. U bílých, černých, hetero, homo atd. U každé skupiny se najde pár psychoušů a kontroverzních lidí, ale to neznamená, že je máme hned všechny automaticky hodit do jednoho pytle.

  Příspěvek z 18. června v 1:18.
  –MM– v něm napsal:

  YakariSioux: Proč by měla Alíka jakkoliv zajímat tělesná stavba uživatelů? Vždyť to nemá žádné praktické využití. Nás zajímá skoro jen to, podle jakého rodu se mají ohýbat česká slovesa.

  Lidi, kteří by rádi dětem zkoumali skutečné pohlavní orgány, tady moc často nemíváme… a pokud sem sexuální predátor zavítá, předáme ho policii. ]:-)

  pokud tohle chtějí uzákonit a zlegalizovat
  Připadá mi, že jsou občas odpůrci sexuálních menšin maličko utržení od reality. Všechny ty jiné weby, které dávají na výběr desítky pohlaví, to dělají proto, že buď jdou naproti zájmům uživatelů, nebo jdou vykalkulovaně naproti převážně pozitivní publicitě, ke které tyto změny vedou. Nic víc v tom není. Žádný zákon, žádná legalizace, žádný předpis, žádné nařízení… jen prachobyčejná komerce.

  Mně na moderní seriálové produkci štvou i různé další trendy – třeba všudypřítomné nahrazování příběhu nudnou nostalgií, nebo neschopnost scénáristů uhlídat si, co která postava ví.

  Ze stejného důvodu bývají menšiny (jakékoliv) častěji zastoupené v seriálech. Nikdo vám je nevnucuje silou, jen se většinový vkus umělců a konzumentů umění posunul někam, kde se vám možná nelíbí (ale ne natolik, aby dostatek lidí přepnul). On se časem nejspíš zase o kousek vrátí, ale posouvá ho zejména neviditelná ruka trhu, ne státní moc.

  Z hlediska autorů čehokoliv bývá ekonomicky nejvýhodnější strategie cílit na všechny. Neprosazují rozmanitost pro nic za nic, jen vykrývají cílovou skupinu.

  Kdyby existoval nějaký rozumný český zvyk, jak ohýbat slovesa sedmdesáti způsoby (bez divností), tak by to Alík uměl už dávno také, nikoliv proto, že bychom byli nějak politicky angažovaní (nejsme), ale proto, že by tím šlo skoro-zadarmo nasbírat od uživatelů silnější kladnou odezvu než zápornou. (Naproti tomu náš jiný aktivismus zadarmo rozhodně není a probíhá s mizivou odezvou. :-))

  Příspěvek ze 17. června ve 23:49.
  YakariSioux v něm napsal:

  To LGBTQ+ sem přináší těch 70 pohlaví, a pokud tohle chtějí uzákonit a zlegalizovat, jak se bude Alík během registrace ptát na to, zda jsi kluk nebo holka?
  Tohle bude trochu peprnější :-)

  Příspěvek z 16. června ve 20:27, upravený po 15 minutách.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Já tyhlety LGBTQABCDEFG+++++ moc nemusím, ale ať si je každý člověk čím chce, pokud tím neškodí ostatním
  Pokud ale pořád kňučí a snaží se zviditelnit, tak takové lidi nemám rád:D

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  2. září 2018 v 17:48
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 300 příspěvků
  Neaktivní moderátor:
  Myšoňka
  (zatoulaný kulisák)

  Související:

  Vánoční šibenice